learndl zhaket triboon wenbacklinks

۷ نکته برای نوشتن متای توضیحات

۷ نکته برای نوشتن متای توضیحات

هرچند که متای توضیحات دیگر مانند سابق ارزش ندارد، اما این مورد نباید باعث شود که از نوشتن متای توضیحات بهینه سازی شده برای موتورهای جستجوگر چشم پوشی کنید.
در واقع، متای توضیحات جذاب و بهینه سازی شده می تواند نرخ کلیک در صفحه نتایج جستجوها را بهبود بخشیده و ترافیک سایت را افزایش دهد. بدین منظور در این آموزش از وبیت تصمیم گرفته ایم تا به نکاتی در این خصوص بپردازیم. با ما همراه باشید.

چرا باید توضیحات متا بنویسید؟

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که توضیحات متا در هیچ کجای وب سایت برای بازدید کنندگان نمایش داده نمی شود. در واقع، محتویات این متا در صفحاتی که لینک وب سایت به اشتراک گذاشته می شود نشان داده می شود.
برای درک بهتر موضوع به صفحه نتایج جستجوهای گوگل نگاه کنید! زیر عنوان صفحه و در کنار آدرس وب سایت توضیحاتی وجود دارد که همان متن توضیحات (Meta description) است.

اکنون با مفهوم متای توضیحات آشنا هستید و می دانید که نوشتن یک توضیحات بهینه سازی شده تا چه اندازه می تواند بر روی سئو سایت نقش موثری داشته باشد. پس لازم است که نکاتی را رعایت کرد:

محدودیت ها را رعایت کنید

برای نوشتن توضیحات متا محدودیت کاراکتری وجود دارد! در صورتی که متن توضیحات زیاد باشد گوگل ادامه آن را نشان نخواهد داد و صرفا … جایگزین خواهد کرد.
پس اگر نمی خواهید که گوگل در توضیحات متای شما دستکاری کند، خودتان محدودیت کاراکتری را رعایت کنید. در حال حاظر این محدودیت 160 کاراکتر می باشد.

حواستان به کلمات کلیدی باشد

همانطور که کلمات کلیدی برای سئو سایت شما اهمیت بسیار زیادی دارد، استفاده از آنها در توضیحات متا نیز اهمیت بالایی دارد، برای هر صفحه و پست در سایت شما، باید یکسری کلمات کلیدی وجود داشته باشد، این کلمات نه تنها باید در محتوا وجود داشته باشند بلکه باید در توضیحات متا نیز وجود داشته باشند.

کاربران ممکن است به وجود کلمات کلیدی در توضیحات متا اهمیتی ندهند ولی موتور های جستجو برای وجود کلمات کلیدی در توضیحات متا اهمیت خاصی قائل است.

در توضیحات متا صادق باشید

اگر نمی خواهید که کاربران پس از ورود به وب سایت سریع از آن خارج نشوند، از نوشتن توضیحات متای دروغین پرهیز کنید. صداقت در نوشتن توضیحات متا شاید بر روی سئو تاثیری نگذارد اما در عکس العمل کاربران بسیار مهم است.
گفتیم که متای جذاب بنویسید؛ اما این موضوع را با نوشتن متای غیر واقعی اشتباه نگیرید.

هر آنچه که در محتوای صفحه وجود دارد را در توضیات متا جای دهید. البته قطعا شما نمی توانید کسب و کار و موضوع صفحه خود را در کمتر از 160 کاراکتر مشخص کنید، اما می توانید با یک جمله خلاصه شده به کاربران اعلام کنید که در صفحه چه چیزهایی وجود دارد.

متای توضیحات برای کاربران است

متاسفانه بسیاری از مدیران سایت ها متای توضیحات را محلی برای استفاده کلمات کلیدی تبدیل کرده اند! در نتیجه توضیحات متای این گونه از وب سایت ها هیچ ارتباطی را با کاربران برقرار نمی کند و صرفا برای موتورهای جستجوگر نوشته شده است.

اگر می خواهید که نرخ کلیک ها افزایش پیدا کند؛ توضیحات متای بهتر و البته مخصوص به انسان ها بنویسید.

بررسی متای رقبا

اگر تمام این کار ها را انجام دادید ولی نتیجه ای نگرفتید، سعی توضیحات متفاوتی را استفاده کنید. و سپس خودتان کلمات کلیدی را جستجو کنید، ببینید که دیگران چگونه توضیحات را نوشته اند، سعی کنید از روش های آنها نیز استفاده کنید، سپس توضیحات را بازنویسی کنید و بعد دوباره تست بگیرید.

از افزونه ها استفاده کنید

برای کنترل بیشتر بر روی صفحات، بهتر است این کار را به یک افزونه درست و حسابی بسپارید. با افزونه  SmartCrawl شما میتوانید نحوه نمایش عناوین و توضیحات را تغییر دهید و سفارشی سازی کنید.

افزونه ی دیگری که برای شما مفید خواهد بود All in One SEO نام دارد، که گزینه های اطلاعات متا را که نیاز دارید برای هر صفحه مشخص می کند، که البته شامل توضیحات متا نیز خواهد شد. همچنین یک شمارنده کاراکتر نیز وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن حداکثر تعداد کاراکتر ها را کنترل کنید.

متای توضیحات مخصوص شبکه های اجتماعی

به صورت پیشفرض شبکه های اجتماعی از متای توضیحات اصلی سایت برای لینک ها استفاده می کنند که به دلیل بسیاری از موارد ممکن است این توضیحات برای شبکه های اجتماعی مناسب نباشد.
بنابراین با کمک افزونه هایی مانند Yoast SEO می توانید توضیحات متای مخصوص به هر شبکه اجتماعی (فیس بوک و توییتر) را بنویسید تا این شبکه های اجتماعی از متای توضیحات مشخص شده برای خودشان استفاده کنند.
در نتیجه تعداد لایک و اشتراک گذاری ها نیز برای این گونه لینک ها بیشتر خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 3.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت