برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

آموزش بهینه سازی پیوندهای یکتا وردپرس برای سئو

یکی از مباحث مرتبط با سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر، پیوندهای یکتا است. در اینجا منظور از پیوندهای یکتا همان آدرس URL صفحات می باشد.
در وردپرس برای بهینه سازی پیوندهای یکتا گزینه های مختلفی وجود دارد، برای اینکه بدانید کدام نوع از پیوند یکتا برای سئو سایت مناسب است، با ما همراه باشید.

تنوع ساختارهای پیوند یکتا در وردپرس

شاید جالب باشد که بدانید، در وردپرس امکان استفاده از ده نوع ساختار پیوند یکتا امکان پذیر است. البته براساس مشاهدات بیشتر وب سایت های وردپرسی از چهار نوع پیوند یکتا که به صورت زیر است استفاده می کنند:

  1. نام نوشته
  2. روز و نام نوشته
  3. دسته و نام نوشته
  4. ماه و نام نوشته

در ادامه به بررسی هریک از ساختارهای فوق خواهیم پرداخت تا مزیت ها و معایت هریک را شناسایی کنیم.

 

نام نوشته

رایج ترین مدل برای آدرس URL صفحات استفاده از نام نوشته است. در این ساختار آدرس صفحات کوتاه و البته خوانا بوده و به خاطر سپاری آن برای کاربران نیز راحت تر خواهد بود. همچنین به دلیل عدم وجود تاریخ در این نوع از ساختار پیوند یکتا می توان از آن برای مقالاتی که تاریخ مصرف ندارند استفاده کرد.

اکثر افراد براین باور هستند که نام نوشته بهترین ساختار برای پیوندهای یکتا است و برای سئو نیز بسیار مناسب است، اما به یاد داشته باشید که هم اکنون اکثر وب سایت های وردپرسی از چنین ساختاری استفاده می کنند، بنابراین این تصور را نداشته باشید که صرفا با انتخاب این گزینه بتوانید نتایج بهتری بگیرید.

 

روز و نام

این نوع از ساختار پیوندهای یکتا بیشتر برای وب سایت های خبری مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از ساختار، به ترتیب سال، ماه و روز انتشار صفحه در آدرس URL وجود خواهد داشت.
البته در این نوع ساختار باید مد نظرتان باشد که آدرس صفحات کمی طولانی خواهند شد.

 

دسته بندی و نام نوشته

دسته و نام در سایت هایی که بر اساس دسته ها بنا شده اند، کار بررسی صفحات سایت برای کاربران را آسان می کند. در صورتی که می خواهید از این حالت برای پیوندهای یکتا استفاده کنید، حواستان باشد تا نامک دسته ها را کوتاه وارد کنید.
این نوع ساختار نیز به دلیل وجود کلمات کلیدی در آدرس می تواند برای سئو سایت مناسب باشد و در بیشتر وب سایت ها می توان این نوع از ساختار پیوند یکتا را مشاده کرد.

 

ماه و نام

از دیگر ساختارهای رایج برای پیوند یکتا ماه و نام می باشد که از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به روز و نام دارد. در این نوع از ساختار پیوند یکتا ماه و روز انتشار صفحه در آدرس URL وجود خواهد داشت.
البته این نوع ساختار به مراتب رفته رفته جایگاه خود را از دست داده است و دیگر مانند سابق از آن استفاده نمی شود، اما با این وضعیت همچنان از گزینه های موجود در پیشخوان وردپرس است.

 

ساختار دلخواه

آیا هیچکدام یک از گزینه های موجود نیاز شما را برآورده نمی سازد؟ مشکلی نیست خودتان ساختار دلخواه خود را برای آدرس پیوند یکتا مشخص کنید.
برای مثال یکی از ساختارهای رایج که به صورت دلخواه به وردپرس افزونه می شود حالت زیر است:

/%post_id%/%postname%/

در این نوع از ساختار پیوند یکتا، در ابتدای آدرس صفحات شناسه مربوط به صفحات قرار می گیرد.

 

کدام پیوند یکتا؟

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمام ساختارهای اشاره شده از لحاظ سئو مناسب هستند و انتخاب نهایی به سلیقه شما و کاربری سایت باز می گردد. برای مثال، سایت های خبری بهتر است که از تاریخ در آدرس URL صفحات خود استفاده کنند و سایت های آموزشی برای کوتاه بودن لینک ها تنها نام نوشته را انتخاب کنند.

البته توجه داشته باشید، وارد کردن کلمه کلیدی در آدرس پیوند یکتا از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال، اگر نام نوشته را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که کلمه کلیدی مورد نظر حتما در آدرس صفحه وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آی آر موزیک گفته :کاربر سایت
1395-12-13 13:09پاسخ دهید

سلام ممنونم از مطلبتون
من میخوام که قسمت categori از قسمت آدرس حذف بشه
افزونه ای برای این کار هست یا که باید از طریق خود وردپرس انجام بدم

محمد پورداداش گفته :مدیر سایت
1395-12-13 20:52پاسخ دهید

با سلا
توسط افزونه یوهاست yoast seo میتونید انجام بدید.
آموزش :
ابتدا افزونه yoast seo را نصب و فعال کنید و سپس به پیشخوان » سئو » پیشرفته » تب پیوندهای یکتا را باز کنید و تیک گزینه ” نوار اساس دسته (همیشه /category/) از آدرس این طبقه بندی ” رو بزنید.
موفق باشید

علی گفته :کاربر سایت
1395-11-18 11:54پاسخ دهید

سلام
افزونه ی خوبی برای پاک کردن رونوشت ها سراغ دارین ؟

محمد پورداداش گفته :مدیر سایت
1395-11-18 11:59پاسخ دهید

با سلام
چرا از افزونه زیر استفاده کنید
https://wordpress.org/plugins/wp-clean-up-optimizer/

آخرین نمونه کار ها مشاهده همه

آخرین طرح های اختصاصی اجرا شده