برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

آموزش پیدا کردن و جایگزینی عبارت در پایگاه داده وردپرس

آیا تا کنون لازم شده است که یک عبارت و متن خاصی را در سایت خود تغییر دهید؟ اگر این متن در نوشته ها تکرار شده باشد، پیدا کردن آن و تغییر دستی آن به عبارت جدید واقعا کار زمان بر و سختی خواهد بود. حتی ممکن است که این کار را برای تصاویر هم بخواهید انجام دهید. ما راه حل ساده‌ای را در نظر گرفته ایم که در زمان کم و با سرعت می توانید عبارات مورد نظر خود را پیدا کرده و آنها را به متن یا عکس جدید تغییر دهید. پس با ما همراه باشید.

پیدا کردن و جایگزینی عبارت در وردپرس با استفاده از افزونه

اگر با کدنویسی رابطه خوبی ندارید و از کدهای SQL چیزی متوجه نمی شوید، مشکلی نیست ما برای شما راه حل ساده تری را در نظر گرفته ایم.
احتمالا دیگر باید خودتان هم متوجه شده باشید که ساده ترین راه انجام کارها در وردپرس، استفاده از افزونه ها می باشد. افزونه ای که ما برای این منظور قرار است از آن استفاده کنیم Better Search Replace نام دارد. پس از نصب و فعال سازی این افزونه شما می توانید از طریق همان ناحیه مدیریت وردپرس به دنبال عبارات و جایزگینی آنها باشید.

پیدا کردن و جایگزینی عبارات با استفاده از phpMyAdmin

اگر نمی خواهید برای این کار یک افزونه دیگر به سایت خود استفاده کنید، در آن صورت باید از phpMyAdmin برای پیدا کردن و جایگزینی عبارات مورد نظر خودتان استفاده کنید.
برای انجام این کار ابتدا به پنل هاست مراجعه کرده و سپس به قسمت phpMyAdmin مراجعه کنید. پس از ورود به ناحیه phpMyAdmin بر روی پایگاه داده سایت وردپرسی کلیک کنید تا دیتابیس مورد نظر انتخاب شود. سپس در بالای همان صفحه بر روی عبارت SQL کلیک کنید.

در صورتی که مراحل فوق را به درستی طی کرده باشید، می بایستی همانند تصویر فوق کادر مربوط به درج کدها را مشاهده کنید. برای پیدا کردن و جایگزینی متن از دستور زیر استفاده کنید:

update TABLE_NAME set FIELD_NAME =
replace(FIELD_NAME, 'Text to find', 'text to replace with');

برای مثال، اگر می خواهید که در داخل نوشته ها جستجو انجام گیرد، در آن صورت باید کد فوق را به صورت زیر استفاده کنید:

update wp_posts set post_content =
replace(post_content,'Text to find','text to replace with');

بر روی دکمه GO کلیک کنید تا سیستم شروع به اجرای فرمان کند. در صورتی که عملیات با موفقیت اجرا شود، phpMyAdmin آمار مربوط به تغییرات را باز خواهد گرداند.

اکنون به وب سایت خود بازگشته و تغییرات را مشاهده کنید! امیدواریم که این آموزش برای‌تان مفید و کاربردی بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین نمونه کار ها مشاهده همه

آخرین طرح های اختصاصی اجرا شده