برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

آموزش فروش محصولات دانلودی با افزونه EDD در وردپرس

یکی از راه های فروش محصولات دانلودی از طریق وب سایت وردپرسی، افزونه EDD است. با نصب و فعال سازی این افزونه شما می توانید سایت وردپرسی خود را به یک فروشگاه آنلاین محصولات دانلودی تبدیل کنید تا کاربران پس از خرید محصول مورد نظر خود بتوانند آن را دانلود کنند.

افزودن محصول دانلودی در افزونه EDD

برای افزودن محصول دانلودی جدید، ابتدا به پیشخوان مدیریت وردپرس مراجعه کنید و سپس به مسیر  دانلودها > اضافه کردن بروید. اگر بر روی دکمه افزودن کلیک کنید صفحه ای باز خواهد شد که در آن ویرایشگر خود وردپرس را مشاهده خواهید کرد. اطلاعات محصول خود از قبیل نام محصول و توضیحات آن را در قسمت های مخصوص به خود وارد کنید.

 

قیمت محصولات در افزونه Easy Digital Downloads

پس از اینکه مشخصات مربوط به محصول را درج کردید، باید قیمت آن را مشخص کنید. متاباکس مربوط به درج قیمت در زیر همان ویرایشگر قرار گرفته است.

تیک گزینه فعالسازی قیمت گذاری معتبر را بزنید تا بتوانید در کادر باز شده برای محصول خود قیمتی را مشخص کنید. اکنون شما می توانید یک قیمت تعیین کنید؛ حال اگر نوع محصول شما به طوری است که لازم است چند قیمت مشخص کنید، در این حالت باید گزینه “فعالسازی قیمت های مختلف” را هم فعال کنید.
برای اینکه لزوم استفاده از چند قیمت مختلف را متوجه شوید، ما برای مثال یک محصول را با دو قیمت مختلف که هریک ویژگی خاص خود را دارد آماده کرده ایم که خروجی کار در تصویر زیر مشخص است.

امکان تعیین چندین قیمت مختلف برای یک محصول واقعا امکان فوق العاده ای است که افزونه EDD به راحتی آن را در اختیار شما قرار داده است.

 

اضافه کردن محصولات در افزونه Easy Digital Downloads

اکنون زمان آن رسیده است که محصول مورد نظر را هم به افزونه اضافه کنیم. همان طور که در تصویر زیر مشخص شده است، شما می توانید نوع محصول را مشخص کنید و یکسری اطلاعات به آن اضافه کنید و در نهایت فایل مورد نظر را آپلود کنید و یا لینک آن را وارد کنید.

گزینه نهایی در این کادر مربوط به قیمت فایل است که در گام قبلی آن را مشخص کرده بودیم و اکنون فقط باید آن را به فایل مورد نظر اضافه کنیم.

 

یادداشت های دانلود در افزونه EDD وردپرس

اگر محصول شما نیاز به توضیحات خاصی دارد، آن را در این قسمت وارد کنید. این توضیح می تواند در خصوص راهنمای استفاده از فایل و … باشد.

 

آمار دانلود فایل در افزونه EDD وردپرس

این متاباکس در سمت چپ صفحه قرار دارد. در این قسمت آماری از تعداد دانلودها و درآمد حاصل از جمع فروش های محصول را مشاهده خواهید کرد.
اگر می خواهید به که آمار کلی تر و با جزئیات دسترسی داشته باشید، در همان کادر مربوطه باید روی گزینه ”دیدن جزئیات فروش” کلیک کنید. در صفحه نمایش داده شده گزاراش های فروش به صورت آمار و ارقام بر روی نمودار نشان داده خواهد شد که البته می توان فیلتر نمایش را بر روی حالت های مختلفی نظیر ” گزارشات بازدید ، درآمد ها ، دانلود ها ، مشتریان ، روش های پرداخت ، مالیات ” تنظیم کرد.

 

تنظیمات دانلود در افزونه Easy Digital Downloads

تنظیمات مربوط به این قسمت بسیار ساده است. برای مثال، اگر می خواهید که کاربر برای چند دفعه قادر به دانلود فایل باشد، عدد مربوط به دفعات دانلود را محدودیت دانلود فایل مشخص کنید. این گزینه به صورت پیشفرض بر روی 0 تنظیم شده است که به معنای این است که کاربر بدون محدودیت می تواند هر چند بار که خواست فایل مورد نظر را دانلود کند.

تغییر متن دکمه خرید و در نظر گرفتن مالیات یا عدم محاسبه مالیات از دیگر گزینه های موجود در این کادر از افزونه EDD هستند که متناسب با نیازهای خود می توانید آنها را تغییر دهید.

 

دسته بندی های دانلود در افزونه دانلود به ازای پرداخت

برای مدیریت هرچه بهتر فروشگاه خود بهتر است که از دسته بندی ها برای طبقه بندی محصولات استفاده کنید. در صورتی که دسته ای ایجاد نکرده باشید کافیست که بر روی لینک اضافه کردن دسته دانلودی کلیک کنید تا کادر مربوط به ایجاد دسته جدید نشان داده شود.

 

تصویر شاخص برای محصولات دانلودی

برای محصول خود یک تصویر شاخص انتخاب کنید. این تصویر توسط پوسته وب سایت در قسمت های مختلف از قبیل ستون کناری و فوتر سایت در کنار نام محصول نمایش داده خواهد شد.

 

انتشار محصول در در افزونه EDD وردپرس

تا به این قسمت از کار تمام امور مربوط به اضافه کردن محصول دانلودی را انجام دادیم، اما اصلی‌ترین گام همچنان باقی مانده است! برای اینکه محصول در سایت نشان داده شود، لازم است که مانند نوشته ها و برگه ها آن صفحه را منتشر کنید.
البته تنظیمات مربوط به انتشار را می توانید بر روی محصولات نیز انجام دهید. برای مثال، یک زمان مشخص کنید تا سیستم محصول مورد نظر را به صورت خودکار در آن تاریخ و زمان بر روی سایت منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین نمونه کار ها مشاهده همه

آخرین طرح های اختصاصی اجرا شده