learndl zhaket triboon wenbacklinks

آموزش انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت

آموزش انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت

یکی از کارهای مهم هر مدیر وب سایتی، تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. در صورتی که این کار به درستی انجام گیرد، می توان با مشخص کردن استراتژی های مناسب به ترافیک قابل توجهی از طریق موتورهای جستجوگر رسید. بدین منظور، انتخاب کلمات کلیدی از جمله اقدامات مهم در مبحث سئو و بهینه سازی وب سایت ها به شمار می رود.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی درست اهمیت بسیار زیادی دارد، اگر در انجام این کار مسیر اشتباهی را بروید، نتیجه آن قطعا به ضرر سایت تان خواهد بود. بدین جهت، لازم است که نحوه صحیح انتخاب کلمه کلیدی را یاد گرفت. اگر شما هم مشتاق هستید تا این ترفند ساده اما بسیار مهم را یاد بگیرید، ادامه مقاله را تا انتها دنبال کنید.

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که منظور از کلمه کلیدی یعنی عبارتی که افراد آنها را در موتورهای جستجو مانند گوگل وارد می کنند تا به نتایج مورد نیاز خود برسند. در نتیجه، انتخاب کلمات کلیدی می بایستی براساس موضوع وب سایت صورت گیرد.
همچنین نباید تنها بر روی یک کلمه اسرار داشت؛ بلکه باید چندین کلمه کلیدی را انتخاب کرد و بر روی آنها کار کرد تا شانس حضور در نتایج جستجوها برای سایت شما افزایش یابد.

زمانی که شما چندین کلمه کلیدی را انتخاب کرده باشید و از آنها در سایت خود استفاده کنید، الگوریتم های گوگل این کلید واژه ها را شناسایی کرده و اگر جستجوهایی مرتبط یا نزدیک به آنها صورت گیرد؛ سایت شما نیز در فهرست نتایج نشان داده خواهد شد.

 

استفاده از کلمات کلیدی

اکنون که شما در مورد کلمات کلیدی و نقش آنها در سئو سایت اطلاعاتی دارید؛ زمان آن فرا رسیده است تا نحوه به کار گیری آنها را نیز بدانید. به زبانی ساده تر، پس از اینکه کلمات کلیدی را مشخص کردید آنها را در بخش های نام برده شده درج کنید:

 • عنوان سایت – این قسمت بیشترین اهمیت را دارد. اگر می خواهید که برای جستجوهای مرتبط با کلمات کلیدی در نتایج گوگل دیده شوید، لازم است که آن کلمه کلیدی در عنوان سایت وجود داشته باشد.
 • آدرس صفحه سایت – بررسی ها نشان داده است که گوگل به وب سایت هایی که کلمه کلیدی را در آدرس URL درج می کنند رتبه بهتری اختصاص می دهد.
 • توضیحات صفحه – متای توضیحات در زیر لینک سایت در صفحه نتایج جستجوها نشان داده می شود و تاثیر مستقیمی بر روی نرخ کلیک نیز دارد. پس بهتر است که متای توضیحات را با دقت بیشتری بنویسید.
 • هدینگ ها – کلمه کلیدی را در هدینگ های H1 , H2 , H3 استفاده کنید. البته بهتر است که H1 فقط در هر صفحه یکبار استفاده شود، اما برای سایر هدینگ ها محدودیتی وجود ندارد.
 • متن صفحه – کلمات کلیدی را به خوبی در متن صفحات استفاده کنید. البته دقت کنید که این کار را بیش از اندازه انجام ندهید. چراکه اگر گوگل متوجه شود که شما فقط به فکر استفاده از کلمات کلیدی هستید و متن محتوا ارزش خاصی ندارد، به آن صفحه رتبه نخواهد داد.
 • لینک ها – هم برای بک لینک ها و هم لینک های داخلی از انکرتکست (متن لینک) کلمات کلیدی استفاده کنید. این ترفند به بهبود رتبه سایت در آن کلمات کلیدی منجر می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 3 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 2 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
 • لاو اسکین 29 بهمن 1395 پاسخ

  سلام خیلی مفید بود ممنون

  • محمد پورداداشمدیر سایت[ در پاسخ به لاو اسکین ] 29 بهمن 1395 پاسخ

   سلام
   موفق باشید

همکاران وبیت