learndl zhaket triboon wenbacklinks

آموزش نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

آموزش نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

به احتمال زیاد یکی از مواردی که شاید کاربران به عنوان نقطه ضعف ویرایشگر وردپرس بدانند، عدم وجود برخی امکانات و گزینه ها می باشد. برای نمونه امکان تغییر اندازه فونت در وردپرس در حالت عادی وجود ندارد. بنابراین اگر بخواهید که یک متن را بزرگ تر بنویسید باید از تیترها استفاده کنید و یا ویژگی تغییر اندازه فونت را خودتان به ویرایشگر وردپرس اضافه کنید.

روش های تغییر اندازه فونت در وردپرس

تغییر اندازه فونت از این جهت می تواند مهم باشد که بخواهید یک قسمت از متن را که مهم است را با سایز بزرگ‌تر از سایر قسمت های محتوا متمایز سازید تا بازدید کنندگان آن قسمت را حتما بخوانند.
همچنین با تغییر اندازه فونت می توانید متن را از حالت یکنواخت خارج کنید تا کاربران به هنگام مطالعه آن احساس خستگی نکنند. بنابراین وجود چنین امکانی می تواند مفید و کاربردی باشد.

برای تغییر اندازه فونت در وردپرس همان طور که در مقدمه اشاره شد، دو روش وجود دارد:

1. استفاده از بندها

تنها راه کاری که در آن نیاز به نصب هیچ افزونه ای نیست، استفاده از بنده می باشد.
کادر بند در ویرایشگر وردپرس وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید تیتر 1 تا 6 را برای تغییر اندازه فونت انتخاب کنید. در این فهرست تیتر 1 بزرگ‌ترین سایز را داشته و به مرور تیتر 6 کوچک‌ترین اندازه فونت را دارد.

اگر کمی دقت کنید ما نیز تا به اینجا از تیترها در این مقاله برای تغییر اندازه زیرعنوان ها استفاده کرده ایم. البته باید اشاره کنیم که اندازه نهایی فونت در سایت بستگی به کدنویسی سایت دارد.
به عبارتی ساده تر، اگر در استایل قالب برای هدینگ ها اندازه مشخص در نظر گرفته باشد، سایز متنی که با تیترها بزرگ و یا کوچک کرده بودید، در سایت به شکل دیگری نشان داده خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود که ابتدا مطمئن شوید که نمایش تیترها در سایت به صورت صحیح بوده و اندازه هر یک مشخص باشد.

مورد بعدی به سئو سایت باز می گردد! تیترها 1 تا 6 همان تگ های هدینگ H1 تا H6 هستند. این هدینگ ها در بحث سئو از اهمیت ویژه ای برخوردارند به طوری که تاکید می شود که در صفحه از وب سایت تنها یکبار از H1 استفاده شود.
بنابراین اگر مدیر وب سایتی که از تیترها را برای بزرگ تر نشان دادن متن محتوا استفاده می کند با مباحث سئو آشنا نباشد؛ ناخواسته مرتکب اشتباه خواهد شد.

با در نظر گرفتن این موضوع که در استفاده از تیترها شما مدیریت درستی بر روی سایز متن ندارید و همچنین می تواند بر روی سئو سایت اثر منفی بگذارد، استفاده از تیترها برای تغییر اندازه فونت راه کار مناسبی نیست و توصیه نمی شود. بدین منظور ما روش دوم را به شما پیشنهاد می کنیم.

2. تغییر اندازه فونت با افزونه TinyMCE Advanced

این افزونه بیشتر مواردی را که ویرایشگر وردپرس به صورت پیشفرض ندارد را به آن اضافه می کند. به زبانی دیگر، پس از اینکه افزونه TinyMCE Advanced را بر روی سایت فعال کنید ویرایشگر حرفه‌ای تر خواهید داشت که در آن امکانات مختلفی دیده می شود.

از آن جمله امکاناتی که با فعال کردن افزونه TinyMCE Advanced به ویرایشگر وردپرس اضافه می شود، امکان تغییر اندازه فونت است.
البته ممکن است که ویژگی تغییر اندازه فونت به صورت پیشفرض با فعال کردن افزونه به ویرایشگر سایت اضافه نشود و دلیل این موضوع وجود بخش تنظیمات خود افزونه می باشد. همان طور که اشاره کردیم این افزونه امکانات مختلفی را به ویرایشگر سایت اضافه می کند، در نتیجه ممکن است که بسیاری از آنها برای شما کاربردی نداشته باشد.
بنابراین با مراجعه به بخش تنظیمات TinyMCE Advanced می توانید امکانات ویرایشگر را فعال یا غیرفعال کنید.

دریافت افزونه TinyMCE Advanced از مخزن وردپرس

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 2 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت