برای استعلام یا ارسال سفارش اینجا کلیک کنید.

چگونه فشرده سازی عکس ها در وردپرس را تغییر دهیم؟

به صورت پیشفرض سیستم مدیریت محتوای وردپرس جهت افزایش سرعت وب سایت، تصاویر را فشرده سازی می کند. با این کار هنگامی که شما تصویری را در وردپرس آپلود کنید، سیستم مدیریت محتوای وردپرس کیفیت آن را به 82% کاهش می دهد تا سرعت نمایش سایت برای افرادی که از طریق گوشی های هوشمند مراجعه می کنند نیز سریع باشد.


با اینکه این کار برای افزایش سرعت لود سایت بسیار مناسب است، اما برای افرادی مانند عکاس ها که دوست دارند تصاویر را با حداکثر کیفیت در سایت بگذارند گزینه مناسبی نخواهد بود، به همین دلیل چنین مواقعی بهتر است که این سیستم را غیرفعال کرد.

تنها کاری که باید انجام دهید، اضافه کردن کد زیر به فایل فانکشن پوسته (functions.php) است.

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 100;});

همانطور که در کد مشخص است، به وردپرس اعلام می شود که تصویر را با کیفیت ۱۰۰ درصدی آپلود کند و دیگر آن را فشرده سازی نکند. البته باید بگوییم که اگر شما یک عکاس نباشید شاید تغییر چندانی را در کیفیت متوجه نشوید. به همین دلیل اگر با تصاویر با کیفیت بالا کاری ندارید، بهتر است که بگذارید وردپرس کار خود را انجام دهد.

نحوه فشرده سازی عکس ها در وردپرس

برای افرادی که سرعت سایت از اهمیت بالاتری برخوردار است، افزایش میزان فشرده سازی تصاویر می تواند راه حال مناسبی باشد. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم وردپرس در حال حاظر از ۸۲% کیفیت تصویر اصلی استفاده می کند، به همین دلیل شما می بایستی از کیفیت پایین تر استفاده کنید.

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 70;});

با استفاده از کد بالا کیفیت عکس ها به 70% کاهش پیدا می کند. توصیه می شود که بیشتر از این مقدار کیفیت تصاویر را کاهش ندهید تا عکس ها وضوح خود را از دست ندهند.
البته این مورد را هم به خاطر داشته باشید که با استفاده از کدهای گفته شده، تغییرات برای تصاویری که بعد از این آپلود می شوند اعمال خواهد شد؛ بنابراین اگر بخواهید تصاویر فعلی نیز فشرده سازی شوند می توانید از افزونه های ایجاد مجدد تصاویر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین نمونه کار ها مشاهده همه

آخرین طرح های اختصاصی اجرا شده