learndl zhaket triboon excoino

مزایا و معایب شیرآلات توکار

اگر شما هم برای ساختمان خود به دنبال نصب شیرآلات هستید و بین نمونه های توکار و روکار مردد شده اید مقاله درستی را برای کسب اطلاع انتخاب کرده اید. در طول این متن سعی داریم تا به شرح کامل فواید، محدودیت ها و ویژگی های شیرآلات توکار بپردازیم. در آخر نیز این محصولات را با نمونه های روکار مقایسه خواهیم کرد تا بتوانید با دیدی وسیع محصول مناسب را خریداری نمایید.

به نظر شما شیرآلات توکار با چه هدفی تولید شده اند و چرا به این اسم نام گرفته اند؟ با ساخت آپارتمان های مدرن، طراحان به این فکر افتادند که تجهیزات اضافی مثل لوله ها و اتصالات را کمتر در معرض دید قرار دهند.
با این ایده در دیده اول، فضا جلوه ای یکدست و منظم‌ تر پیدا می کند. همانطور که از اسم آنها پیداست قطعات جانبی، دایورتر، کارتریج و … در داخل دیوار تعبیه می گردند. با انتخاب این محصولات فقط مغزی و دسته شیر بر روی دیوار نصب می گردد. با همین چند جمله احتمالاً با اولین مزیت این تجهیزات یعنی اشغال کمترین فضا آشنا شدید؛ در ادامه بیشتر در این باب صحبت خواهیم کرد.

شیرآلات توکار

مزایای خرید شیرآلات توکار

_ به دلیل قرارگیری قطعات جانبی در درون دیوار، این شیرآلات کمتر از سایر محصولات در معرض رطوبت، مواد ساینده و شوینده قرار خواهند گرفت. این آپشن موجب ارتقاء عمر مفید این محصولات می گردد.

_ به علت دیزاین مدرن، در قیاس با محصولات کلاسیک جلوی ظاهری بهتری را در محیط ایجاد می کنند. با به کارگیری این شیرآلات می توانید فضایی لوکس و منحصر به فرد را در حمام و سرویس های بهداشتی خود بسازید.
_ همانطور که در طول متن اشاره شد به علت تعبیه در درون دیوار اشغال فضای کمتری از سوی آنها صورت می گیرد. برای فضاهای کوچک و آپارتمان هایی با متراژ محدود گزینه بسیار معقولی به شمار می روند.
_ پروسه شستشو و تمیزکاری این تجهیزات بسیار آسان تر از محصولات روکار می باشد.
_ از دیگر مزایای مطلوب این محصولات به حداقل رساندن مصرف آب است.

شیرآلات

معایب شیرآلات توکار

همانطور که می دانید هر محصولی می ‏تواند محدودیت های خاص خود را شامل شود لذا در ادامه به شرح کامل این موارد می پردازیم.

1_ نصب چالش برانگیز

همانطور که انتظار می رود تعبیه این نوع از شیرآلات می تواند زمان بیشتری ببرد. فرد اجرا کننده باید در این خصوص تبحر کامل داشته باشد. چنانچه در حین نصب کلیه نکات را رعایت نکنید ممکن است پس از مدتی با مشکلاتی نظیر شکستگی یا گرفتگی لوله مواجه شوید. متخصص باید بداند کدام یک از اجزا بایستی درون دیوار جای داده شوند.

3_ عیب یابی و تعمیر نسبتاً سخت

چنانچه بخش های بیرونی (نصب شده روی دیوار) معیوب شوند به آسانی میتوانید با کمک گرفتن از یک تعمیرکار قطعه خراب شده را تعویض نمایید. اگر مشکل مربوط به بخش های درون دیوار باشد دیگر چاره‎ای جز خراب کردن دیوار نمی ماند چون باید به بخش معیوب دسترسی پیدا کنید. این عملیات می تواند ضمن هزینه بر بودن، زمان بیشتری را نیز به خود اختصاص دهد.
البته ناگفته نماند که در محصولات جدیدتر دیگر نیازی به خراب نمودن دیوار نیست. در صورت بروز مشکل فقط با باز نمودن تعدادی مهره، قطعه مدنظر را بیرون می کشید. در مرحله آخر پس از تعمیر و یا تعویض قطعه، مهره ها را در جای خود محکم کنید.

2_ قیمت بالاتر شیرآلات

بدون شک یکی از مواردی که تمامی خریداران به آن توجه می کنند قیمت محصولات و هزینه نصب آنها است. اگر خانه‏ تان قدیمی ساخت است و قصد نصب این شیرآلات را دارید باید بدانید که این کار مستلزم تخریب قسمتی از دیوار می باشد. در گام بعدی قطعات و لوله ها درون دیوار جایگذاری می شوند. کلیه این موارد موجب افزایش دستمزد متخصص و بیشتر شدن هزینه های نهایی خواهد شد.

3_ نیازمند فضای بیشتر برای قرارگیری درون دیوار

شاید این محصولات فضای درون سرویس را کمتر اشغال کنند اما یک نکته کلیدی در این بین مطرح می شود. برای انتخاب این مدل ها بایستی ضخامت دیوار را مدنظر قرار دهید. این نکته تنها محدود به شیرآلات نمی شود. در موارد دیگری مثل فلاش تانک های توکار نیز بایستی دیوار، فضای مناسب برای تعبیه تجهیزات را داشته باشد. با این تفاسیر چنانچه دیوار سرویس بهداشتی یا حمام فاقد ضخامت کافی باشد احتمالاً نمی توان از این محصولات بهره گرفت.

4_ تخریب دیوار

چنانچه لوله های قرار گرفته در درون دیوار پس از چندین سال دچار پوسیدگی و یا شکستگی شوند احتمالا در مراحل اولیه متوجه نشوید. با نشت آب و گسترش رطوبت، دیوار دچار آسیب های جدی خواهد شد. البته این مشکل در محصولات مدرن ‌تر برطرف شده و دیگر جای نگرانی نیست. در نمونه های جدید از صفحات فلزی + پلاستیک های دیافراگم مانند بهره گرفته شده لذا حتی در صورت نشت آب خرابی دیوار به حداقل خواهد رسید.

5_ رسوب درون لوله شیرآلات توکار

در اغلب شیرهایی که درون دیوار نصب می شوند از دایورتر به منظور هدایت آب به سردوش کمک گرفته می شود. چنانچه در منطقه ای سکونت دارید که آب شهری واجد رسوب و املاح زیادی می باشد احتمالا پس از مدتی استفاده با کاهش فشار آب از سوی سردوش مواجه می شوید. به منظور برطرف نمودن این معضل در محصولات جدید تر قطعه دایورتر برداشته شده است.

خرید شیرآلات راسان و نکات کلیدی

پس از شرح فواید و محدودیت های شیرآلات توکار بایستی به سراغ نکات کلیدی در حین خرید برویم. احتمالاً هنگامی که قصد خرید این محصولات را داشته باشید در بین سیل عظیمی از برندها و محصولات سردرگم خواهید شد. برای رفع این مشکل از فاکتورهای اشاره شده در زیر کمک بگیرید.

یکی از بهترین برند های موجود در بازار شیرآلات راسان است. خرید شیرآلات راسان میتواند گزینه خوبی باشد، پس بهتر است به نکات زیر توجه نمایید.

_ نسبت به کیفیت مغزی محصولات حساس باشید. از آنجایی که این تجهیزات قرار است درون دیوار تعبیه شوند و خرابی آنها بسیار چالش برانگیز خواهد بود لذا توصیه می کنیم تا تنها از مدل هایی بهره بگیرید که مغزی آنها از بهترین متریال ساخته شده باشد.
_ در حین انتخاب مدل مورد علاقه بخش‌ های دیگری چون شیلنگ، براکت، سقفی و سردوش را نیز تهیه کنید. تمامی اعضا بایستی متناسب و هماهنگ با یکدیگر باشند. در صورت هماهنگ نبودن تجهیزات؛ ضمن نازیبا شدن نتیجه نهایی؛ ممکن است از لحاظ عملکردی نیز شیر نتواند به خوبی ایفای نقش کند.

_ در حین انتخاب مغزی شیرآلات مطمئن شوید که کاور آنها در بازار موجود باشد. ممکن است پس از مدتی بنا به هر دلیلی قصد تعویض هر یک از متعلقات شیر را داشته باشید لذا مطمئن شوید که این محصول همچنان از سوی کارخانه تولید می شود.

خرید شیرآلات راسان

مقایسه شیرآلات توکار و روکار

حال که به طور کامل در مورد شیرآلات توکار صحبت کردیم بهتر است گذری نیز به محصولات روکار بزنیم. با مقایسه این دو تجهیز بهتر می توانیم به وجوه تمایز بین آنها پی ببریم.

شیرهای روکار شیر های توکار
تنوع کمتری دارند.

از نظر ظاهری جلوه ای ساده و کلاسیک به فضا می بخشند.

جلوه ای مدرن ایجاد می کنند.
برای استفاده از محصولات روکار، هر دو دست استفاده می شود از این رو بهتر است تا در فضاهای عمومی نصب نشوند. از لحاظ بهداشتی نمونه های توکار مطمئن تر هستند. برای فضاهای بهداشتی و عمومی پیشنهاد می شوند.
به علت تعبیه اهرم تنظیم حرارت آب در کنار تعیین کننده فشار آب؛ شاهد مصرف حداکثری آب در این محصولات هستیم مصرف آب به حداقل می رسد.
به دلیل تماس بیشتر با آب و شوینده بیشتر دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می گردند. به علت قرار گیری درون دیوار عمر مفید بیشتری دارند.
فضای سرویس را بیشتر اشغال می کنند. برای دیوار های نازک مناسب هستند. فضای کمتری اشغال میکنند. برای اجرا نیازمند دیواری با ضخامت بیشتر هستند.
نصب و تعمیر این مدل چالش کمتری دارد. برای اجرای این محصولات تنها از متخصص با تجربه کمک بگیرید تا مسیر لوله کشی درون دیوار به شکل استاندارد انجام گیرد.
برای نصب محصولات روکار بایستی سرویس بهداشتی از مساحت قابل قبولی برخوردار باشد. پیشنهادی برای فضاهای کوچک و خانه هایی با سبک مدرن

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت