learndl learndl triboon

7 نکته کلیدی که در هنگام خرید الپتیکال باید به آن‌ها دقت کنید

تجهیزات ورزشی

الپتیکال یا اسکی فضایی، یکی از دستگاه‌های ورزش هوازی است که در باشگاه و خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. الپتیکال، در واقع دستگاهی است که در ورزش بدنسازی مورد استفاده ورزشکاران قرار می‌گیرد و باعث چربی‌سوزی قابل توجهی می‌شود. الپتیکال، عضلات فوقانی و تحتانی بدن شما را درگیر کرده و باعث افزایش سوخت‌و‌ساز در این نواحی خواهد شد. الپتیکال، بر خلاف برخی از دستگاه‌های ورزشی، فشار زیادی را بر کمر و بدن شما وارد نمی‌کند و احتمال آسیب‌دیدگی در حین ورزش با آن بسیار پایین است. بنابراین افرادی که مشکلاتی مانند دیسک کمر دارند و یا به هر دلیلی نباید فشار زیادی به بدن آن‌ها وارد شود، می‌توانند با ورزش کردن با الپتیکال، به راحتی چربی‌سوزی کنند. الپتیکال در 2 نوع خانگی و باشگاهی وجود دارد. این 2 نوع در کاربرد و همچنین طراحی و ساخت خود با هم تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت. اگر به فکر خرید الپتیکال خانگی یا خرید الپتیکال باشگاهی هستید، نیاز است که در هنگام خرید خود به 7 نکته کلیدی توجه کنید. در ادامه به بیان این نکات خواهیم پرداخت.

 1. ابعاد و وزن الپتیکال

در هنگام خرید الپتیکال حتماً به ابعاد و وزن الپتیکال توجه کنید مخصوصاً اگر قصد خرید الپتیکال خانگی را دارید. اگر می‌خواهید برای ورزش در منزل خود الپتیکال خریداری کنید، باید دقت کنید که ابعاد این دستگاه خیلی بزرگ نباشد تا بتوانید آن را در یک مکان ثابت در منزل خود قرار دهید و مشکل جا ایجاد نشود. همچنین الپتیکال خانگی شما نباید زیاد سنگین باشد تا برای جا‌به‌جایی آن  در خانه به مشکل برنخورید.

 

 2. تحمل وزن الپتیکال

در هنگام خرید الپتیکال باشگاهی، حتماً توجه کنید که دستگاه تحمل وزن مناسبی داشته باشد. اگر می‌خواهید الپتیکال را برای باشگاه خود خریداری کنید، باید این نکته را در نظر بگیرید که افراد با وزن‌های مختلف قرار است از این دستگاه استفاده کنند. پس باید حتماً دستگاهی را خریداری کنید که تحمل وزن بالایی دارد و افراد با وزن بالا هم می‌توانند با آن ورزش کنند. در این صورت در هنگام ورزش، دستگاه  آسیب نمی‌بیند و می‌توانید به مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

 

 3. نوع دسته الپتیکال

دستگاه الپتیکال با 2 نوع دسته تولید می‌شود. یک مدل این دستگاه، دارای دسته‌های ثابت است به‌طوری که در هنگام ورزش، شما می‌توانید دسته‌های الپتیکال را بگیرید و این دسته‌ها حرکت نخواهند کرد. اما در نوع دیگر الپتیکال، دسته‌های دستگاه متحرک هستند. در این مدل، در حین ورزش و حرکت، دسته‌های الپتیکال نیز به جلو و عقب حرکت می‌کنند. اگر می‌خواهید در حین ورزش با الپتیکال، علاوه‌بر عضلات پایین‌تنه، عضلات بالاتنه و دست‌ها نیز درگیر شوند، بهتر است نوع دسته متحرک آن را خریداری کنید. ولی اگر به هر دلیلی تمایل ندارید که فشار اضافی بر دست‌ها و کمر شما وارد شود، نوع دسته ثابت الپتیکال مناسب شما است.

 

 4. صفحه نمایشگر الپتیکال

دستگاه ورزشی الپتیکال، یک صفحه نمایشگر در قسمت جلویی خود دارد که در حین ورزش کردن، اطلاعاتی همچون زمان، سرعت حرکت، میزان کالری سوزانده شده و ضربان قلب را به شما نشان می‌دهد. در هنگام خرید الپتیکال باشگاهی حتماً به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه داده‌های مورد نظر شما را به‌درستی نمایش می‌دهد. همچنین از سلامت صفحه نمایش خود و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

 

 5. کیفیت بدنه الپتیکال

خرید الپتیکال باشگاهی

کیفیت بدنه الپتیکال، یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام خرید الپتیکال خانگی به آن توجه کنید. بدنه الپتیکال باید در عین حال که سبک است و باعث ایجاد سختی در جابه‌جایی الپتیکال نمی‌شود، جنس مقاوم و مرغوبی داشته باشد. بدنه این دستگاه باید مقاومت کافی را داشته باشد تا در هنگام ورزش کردن آسیب نبیند. همچنین باید تحمل وزن خوبی هم داشته باشد تا افراد با وزن‌های متفاوت بتوانند با آن ورزش کنند و دستگاه آسیب نبیند.

 

 6. برند دستگاه الپتیکال

یکی از موارد بسیار مهمی که در هنگام خرید تجهیزات ورزشی به آن توجه کنید، برند دستگاه است. حتماً توجه کنید که از برندهای معتبر دستگاه خود را خریداری کنید. با خرید از برندهای معتبر، علاوه‌بر آن که خیالتان از بابت کیفیت دستگاه خریداری شده راحت است، خرید شما ضمانت معتبر نیز خواهد داشت و از خدمات پس از فروش خرید الپتیکال نیز بهره‌مند می‌شوید. این گونه اگر پس از خرید دستگاه شما دچار مشکل یا خرابی شود، به راحتی می‌توانید آن را تعویض کرده یا تعمیر کنید.

 

 7. قیمت الپتیکال

یکی از آیتم‌های مهم در هنگام خرید الپتیکال خانگی، قیمت این دستگاه است. باید دقت کنید که قیمت الپتیکال حتماً متناسب با برند، امکانات و کیفیت الپتیکال شما باشد. از جمله آیتم‌هایی که بر قیمت الپتیکال مؤثر هستند می‌توان به برند الپتیکال، کیفیت بدنه دستگاه، تحمل وزن، قدرت الپتیکال و همچنین فروشگاهی که دستگاه را از آن خریداری می‌کنید اشاره کرد. همچنین الپتیکال باشگاهی نسبت به الپتیکال خانگی قیمت بالاتری دارد. دقت کنید که قیمت الپتیکال مورد نظر شما متناسب با امکانات آن باشد.پس باید توجه داشته باشید که الپتیکال خود را از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید تا قیمت مناسبی داشته باشد.

 

 

تفاوت الپتیکال خانگی و الپتیکال باشگاهی در چیست؟

خرید الپتیکال خانگی

الپتیکال 2 نوع خانگی و باشگاهی دارد. این 2 نوع الپتیکال، تفاوت‌هایی با هم دارند که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

  1. الپتیکال خانگی نسبت به الپتیکال باشگاهی، ابعاد کوچک‌تر و وزن کمتری دارد به‌طوری که می‌توان الپتیکال خانگی را در آپارتمان‌های کوچک نیز جای داد و از آن استفاده کرد. اما الپتیکال باشگاهی سنگین‌تر و حجیم‌تر از الپتیکال خانگی است و برای محیط سالن‌های ورزشی مناسب است.
  2. الپتیکال باشگاهی، به این علت که قرار است مورد استفاده افراد گوناگونی قرار بگیرد و این افراد بعضاً وزن بالایی هم دارند، تحمل وزن بالاتری دارد. این ویژگی باعث می‌شود تا الپتیکال باشگاهی مدت زمان زیادی در باشگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد و دچار خرابی و آسیب نشود.
  3. الپتیکال باشگاهی، به علت اینکه بیشتر از الپتیکال خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی گاهی ساعت‌ها ممکن است از آن استفاده شود، قدرت بالاتری دارد.

 

 

مقایسه الپتیکال با تردمیل

الپتیکال و تردمیل، هردو از دستگاه‌های ورزشی پرطرفدار هستند که در باشگاه‌ها و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این 2 دستگاه ورزشی، تفاوت‌هایی با هم دارند که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

 

  1. در هنگام ورزش الپتیکال، علاوه‌بر عضلات پایین‌تنه، عضلات بالاتنه شما نیز درگیر می‌شوند. علت این موضوع وجود دسته‌های الپتیکال و حرکت آن‌ها در هنگام ورزش است. اما تردمیل برخلاف الپتیکال، تنها عضلات پایین‌تنه را درگیر می‌کند.
  2. موقع ورزش با الپتیکال برخلاف تردمیل، شما می‌توانید برعکس هم پدال بزنید و عضلات پا خود را بیشتر درگیر کنید.
  3. ورزش با الپتیکال، فشار کمتری را نسبت به ورزش با تردمیل به بدن و به‌خصوص کمر شما وارد می‌کند. اگر در نواحی پا یا کمر خود دچار آسیب‌دیدگی شده‌اید و نباید به این نواحی فشار بیاورید، ورزش با الپتیکال برای شما بسیار مناسب‌تر از ورزش با تردمیل است.
  4. ورزش با الپتیکال باشگاهی نسبت به تردمیل، خطر بسیار کمتری دارد و در هنگام ورزش با الپتیکال، فشار و آسیب بسیار کمتری به پا و کمر شما وارد می‌شود.

 

 

سخن پایانی

الپتیکال یک دستگاه ورزش هوازی است که از آن در باشگاه‌ها و همچنین منزل می‌توانید استفاده کنید. این دستگاه برخلاف بسیاری از دستگاه‌های ورزشی فشار زیادی را بر کمر و بدن شما وارد نمی‌کند و اگر دچار آسیب دیدگی هستید، می‌توانید با خیال راحت با الپتیکال چربی‌سوزی کنید. الپتیکال در 2 نوع خانگی و باشگاهی موجود است. برای خرید این دستگاه اما باید به نکاتی همچون وزن و ابعاد دستگاه، برند، قیمت، نوع دسته، کیفیت بدنه، کیفیت صفحه نمایش و خانگی یا باشگاهی بودن الپتیکال دقت کنید. اگر قصد خرید تجهیزات ورزشی مانند الپتیکال را برای خانه و یا باشگاه خود را دارید، پیشنهاد ما خرید از فروشگاه اینترنتی ورزش آزاد است. این فروشگاه انواع مدل‌های الپتیکال را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما عرضه می‌کند. شما می‌توانید به وب سایت این فروشگاه به آدرس varzeshazad.com مراجعه کنید و یا عبارت فروشگاه اینترنتی ورزش آزاد را در گوگل سرچ کنید.

 

 

سوالات متداول

 

1. تفاوت الپتیکال خانگی و باشگاهی در چیست؟

الپتیکال باشگاهی نسبت به الپتیکال خانگی حجم و وزن بیشتری دارد. همچنین الپتیکال خانگی تحمل وزن و قدرت کمتری نسبت به الپتیکال باشگاهی دارد.

 

2. در هنگام خرید الپتیکال باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید الپتیکال باید به نکاتی همچون وزن و ابعاد دستگاه، برند، قیمت، نوع دسته، کیفیت بدنه، کیفیت صفحه نمایش و خانگی یا باشگاهی بودن الپتیکال دقت کنید.

 

3. قیمت الپتیکال به چه آیتم‌هایی بستگی دارد؟

قیمت الپتیکال به مواردی همچون برند الپتیکال، جنس و کیفیت بدنه، کیفیت صفحه نمایشگر، تحمل وزن و قدرت دستگاه بستگی دارد.

 

4. توجه به تحمل وزن الپتیکال باشگاهی از چه نظر اهمیت دارد؟

الپتیکال باشگاهی، از این نظر که قرار است در باشگاه مورد استفاده قرار بگیرد و افراد با وزن‌های مختلف از آن استفاده کنند، باید تحمل وزن بالایی داشته باشد.

 

5. چرا باید از برندهای مطرح و معتبر الپتیکال خود را خریداری کنیم؟

خرید از برندهای مطرح و معتبر الپتیکال این مزیت را دارد که خیال شما از بابت کیفیت دستگاه راحت است و همچنین خدمات پس از فروش و ضمانت معتبر نیز دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت