learndl learndl triboon

5 نشانه برای تعویض پایه های فرسوده موتور

هدف اصلی پایه موتور ، محکم کردن موتور در ماشین آلات و جذب هرگونه ضربه و ارتعاش در هنگام کار ماشین است. پایه‌های موتور و پایه‌های ضد لرزش برای جلوگیری از آسیب به موتور و بهبود راحتی اپراتور (در صورت لزوم) ضروری هستند. اما وقتی پایه های موتور نیاز به تعویض دارند چه اتفاقی می افتد؟ و آیا علائم فرسودگی پایه های موتور را می دانید؟

در  هیرمند بسپار نوین، ما رهبران بازار در فناوری قطعات لاستیکی هستیم. تجربه ما به ما امکان می دهد انواع قطعات ضد لرزش و مهر و موم های آببندی از جمله اورینگ لاستیکی و دیافراگم لاستیکی را برای نیازهای شما شناسایی کنیم.

پایه موتور

چگونه بفهمیم که پایه‌های موتور نیاز به تعویض دارند

آگاهی از این علائم مربوط به پایه های موتور آسیب دیده به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که چه زمانی نیاز به تعویض دارند:

1. افزایش ارتعاشات

یکی از رایج ترین علائم پایه موتور آسیب دیده، افزایش لرزش هنگام استفاده از وسیله نقلیه شما است. اگر موتور خود را روشن کردید و متوجه شدید که صدای آن بیشتر از حد معمول است و می توانید لرزش های بیشتری نسبت به معمول احساس کنید، این نشانه کلیدی از فرسوده بودن پایه موتور است که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. اگر پایه موتور آسیب ببیند، خاصیت ضد لرزش آن ضعیف می شود. افزایش ارتعاشات منجر به تولید صدایی بیشتر از حد معمول در موتور می شود . چیزی که اگر برای مدت طولانی ادامه پیدا کند می تواند به شدت به موتور آسیب برساند.

2.استارت پرسر و صدا

به محض راه‌اندازی دستگاه، ممکن است متوجه خروش شدیدی شوید که به نظر سالم نمی‌رسد یا به نظر نمی‌رسد. این یکی دیگر از رایج ترین علائم ساییدگی پایه موتور است. این لغزش اغلب در یک ارتعاش ثابت می‌شود، اما ممکن است هنگام خاموش کردن احتراق نیز دچار رکود شوید.

3. تکان در گیربکس

پایه موتوری که نیاز به تعویض دارد، اغلب هنگام تعویض دنده در گیربکس متصل می تواند باعث تکان شود. این تکان یا ضربه می تواند در هنگام حرکت با سرعت های بیشتر به دلیل کار بیشتر موتور نیز قابل توجه باشد. اگر دستگاه شما مانند همیشه صاف و نرم نیست، اغلب ممکن است به دلیل آسیب دیدن پایه موتور باشد.

4. صداهای ضربه

صدای پایه موتور محصول جانبی خرابی پایه موتور است. یک پایه موتور فرسوده اغلب می‌تواند منجر به “تپش” و “کوبیدگی” در محیط اطراف یا داخل محفظه موتور شود. این صدا به دلیل حرکت موتور بیش از حد معمول و تماس با سایر قطعات است که به نوبه خود باعث ایجاد صداهای ضربه ای می شود که کاملاً محسوس می شود.

5. پوسیدگی

با استفاده، قسمت فلزی پایه موتور از نظر ظاهری تغییر می کند. با این حال، اگر می توانید هر گونه خوردگی، ترک یا تاب خوردگی قابل توجهی را در قسمت مشاهده کنید، احتمالاً در بقیه قسمت های پایه سایش بیش از حد رخ خواهد داد. اگر متوجه هر گونه ترک یا پوسته پوسته شدن در قسمت لاستیکی پایه موتور شدید، این امر به طور بالقوه می تواند بسته به شدت ترک ها و علت اصلی عملکرد آن را محدود کند. کارایی پایه‌های موتور به فرم و شکل آن‌ها بستگی دارد، زیرا هر گونه تغییر می‌تواند به موتور آسیب برساند. اگر متوجه هر یک از این سیگنال‌ها شدید، باید در اسرع وقت به تعویض پایه‌های موتور بپردازید.

تعویض پایه های فرسوده موتور

علل فرسوده شدن پایه های موتور

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است پایه‌های موتور شما نیاز به تعویض داشته باشند، برخی از رایج‌ترین آنها عبارتند از:

1.نصب نادرست پایه ها

در حالی که می‌توانید پایه‌های موتور خود را خودتان نصب کنید ، توصیه می‌کنیم به محض مشاهده علائمی که پایه‌های موتور شما نیاز به تعویض دارند، وسیله نقلیه خود را نزد یک مهندس معتبر و واجد شرایط ببرید. این تضمین می کند که اتصالات جدید شما به درستی نصب شده و دوام بیشتری خواهند داشت.

2. افزایش سن و هوازدگی اضافه کاری

یکی از دلایل رایج خرابی پایه موتور، سن و سایش است. پایه‌های موتور معمولاً از لاستیک ساخته می‌شوند، ماده‌ای که در طول زمان مستعد ساییدگی است و ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد و در نتیجه عملکرد آن را برای موتور شما کاهش دهد. سن و استرس می تواند باعث ایجاد ترک های کوچک در پایه های موتور پر از مایع شود که می تواند منجر به نشتی شود. به محض اینکه متوجه شدید این اتفاق افتاده است، که با افزایش لرزش و صدای پایه موتور آشکار شده است، باید پایه موتور فرسوده خود را تعویض کنید.

3. تکنیک های رانندگی که می تواند به قطعات خودرو آسیب برساند

چرخش بیش از حد دنده ها و استفاده نادرست از کلاچ می تواند باعث آسیب جدی به پایه های موتور شما شود. تمرین تکنیک های رانندگی مناسب باعث افزایش طول عمر پایه های موتور و سایر اجزای خودرو می شود.

4.تصادفی که باعث آسیب یا جابجایی پایه ها شده است

اگر تصادف کرده اید، همیشه باید آسیب های داخلی مانند خرابی پایه موتور و همچنین آسیب های سطحی را بررسی کنید. به طور مشابه، قبل از خرید خودروی جدید و انجام بررسی‌های صحیح قبل از بردن وسیله نقلیه به جاده، مطمئن شوید که از سابقه جاده‌ای خودرو آگاه هستید. انجام این اقدامات احتیاطی به ایمن نگه داشتن اپراتور دستگاه کمک می کند.

5.مایع روی پایه ها نشت می کند

اگر متوجه هر گونه نشتی در موتور خود شدید، باید خودروی خود را برای تعمیر نشتی، و هر گونه آسیب دیگری که به آن وارد شده است، بدون توجه به ماده، به سرویس ببرید. به عنوان مثال، روغن موتور می تواند باعث نرم شدن لاستیک شود و منجر به خرابی پایه موتور شود.

اگر پایه‌های موتورم را عوض نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟

بدون توجه به کیفیت پایه های موتور شما، همه آنها پس از استفاده شروع به فرسودگی می کنند و در نهایت نیاز به تعویض دارند. تعویض نکردن پایه موتوری که از عمر خود گذشته است می تواند منجر به موارد زیر شود:

1. خطر جاده

اگر پایه موتور از موتور جدا شود، دیگر پشتیبانی موثری وجود نخواهد داشت. اگر قطعات دیگر به دلیل سایش پایه موتور بشکنند یا از بین بروند، قطعات آسیب دیده می توانند برای شما و سایر رانندگان خطری ایجاد کنند.

2. آسیب به موتور

حرکت یا ناهماهنگی موتور ممکن است در نتیجه خرابی پایه موتور رخ دهد. شکستگی یا فرسودگی پایه‌های موتور ممکن است باعث شود موتور در تمام جهات در محفظه موتور بلغزد، چیزی که به ویژه هنگام شتاب گیری یا رانندگی با سرعت بالا قابل توجه است.

3.خسارت وارده به اجزای دیگر

لرزش ایجاد شده از پایه‌های فرسوده موتور می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر سایر اجزای خودرو، مانند تسمه‌های فن یا شیلنگ‌های رادیاتور داشته باشد و منجر به کشیدگی یا شکستگی شود. بنابراین، تعویض پایه های موتور فرسوده برای سلامت کلی دستگاه شما حیاتی است.

اگر هر یک از این علائم مربوط به پایه های موتور فرسوده را تجربه کردید یا مشکوک هستید که یکی از دلایل بالا ممکن است مربوط به وسیله نقلیه شما باشد، بهتر است موتور را بررسی کرده و پایه های موتور را تعویض کنید.

پایه های موتور چقدر دوام می آورند؟

معمولاً پایه‌های موتور بسته به کاربرد باید حداقل بین 5 تا 7 سال دوام بیاورند. با این حال، توصیه می‌کنیم هنگام سرویس‌دهی خودرو یا انجام هر کار دیگری، آنها را به طور منظم بررسی کنید. این باید موتور شما را حفظ کند و تجربه رانندگی شما را تا حد ممکن صاف نگه دارد. برای خرید بهترین قطعات لاستیکی مانند گوپلینگ لاستیکی و غیره به بهترین شرکت های تولید کننده مانند کیمیا لاستیک ، هیرمند بسپار نوین و شیران صنعت مراجعه کنید.

آیا باید همه پایه های موتور را به یکباره تعویض کنم؟

در حالی که لزوماً نیازی نیست همه پایه‌های موتور را یک‌باره عوض کنید، اگر همه آنها را تعویض نکنید، باید بیشتر به آنها توجه کنید، زیرا احتمالاً هم سن قطعه‌ای هستند که در حال تعویض آن هستید. بنابراین، ممکن است لازم باشد به زودی اقدام کنید زیرا هنگامی که یک پایه موتور آسیب می بیند، فشار بیشتری بر روی سایر پایه ها وارد می شود که می تواند سایش آنها را نیز تسریع کند. بنابراین، ممکن است مجبور شوید بیش از یک پایه، اگر نه همه، پایه‌های موتور را بسته به میزان آسیب وارد شده، تغییر دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت