learndl zhaket triboon

10 نکته برای افزایش بازدهی تبلیغات آنلاین

در دنیای جدید استفاده از اینترنت آن‌قدر فراگیر است که می‌توان گفت زندگی همه‌ی شهروندان کشورهای کم‌وبیش مدرن به این شبکه وابسته شده است و بسیاری از افراد در این کشورها ساعاتی طولانی از شبانه‌روز خود را در دنیای مجازی سپری می‌کنند. گسترش استفاده از اینترنت از یک سو باعث شده کسب‌وکارها مختلف به‌ناچار برای پیداکردن بازارهای جدید در دنیای مجازی پا به آن بگذارند و از سویی این فرصت را برای‌شان فراهم ساخته تا به‌صورتی کارآمدتر و مؤثرتر تبلیغ و بازاریابی کنند و فروش و درنتیجه سود بیشتری داشته باشند. یکی از ابزارهایی که شبکه‌ی اینترنت برای گسترش کسب‌وکارها دراختیارشان قرار داده، امکان تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین است که در مقایسه با شیوه‌های سنتی‌تر تبلیغات به‌مراتب از بسیاری از جهات بهتر است. در همین راستا در ادامه به مهم‌ترین نکاتی که می‌توانند در افزایش بازدهی تبلیغات آنلاین و دریافت بهترین نتیجه از آن‌ها مفید باشند اشاره خواهیم کرد.

10 نکته برای افزایش بازدهی تبلیغات آنلاین

نکاتی برای افزایش بازده تبلیغات آنلاین

برای کسب بازده حداکثری از تبلیغات اینترنتی درنظرداشتن نکات زیر کمک‌کننده خواهد بود:
1- وب‌سایت خوبی داشته باشید
به‌طور کلی منظور از تبلیغات آنلاین هدایت مخاطبان به یک وب‌سایت برای خرید یک محصول یا کالا، مشاهده‌ی یک محتوا و مانند آن‌هاست و در این بین ظاهر و محتوای وب‌سایتی که مخاطب پس از کلیک‌کردن روی تبلیغ وارد آن می‌شود اهمیت بسیار زیادی دارد.
چنان‌چه فرم و محتوای صفحه‌ای که مخاطب از طریق تبلیغ اینترنتی به آن هدایت می‌شود – یعنی صفحه‌ی لندینگ – مناسب باشد، احتمال حضور مخاطب در صفحه و دیدن محتوا و محصولات شما بیشتر خواهد بود. نامناسب‌بودن ظاهر و محتوای وب‌سایت و پایین‌بودن سرعت لودشدن صفحه از مواردی هستند که بر جلب‌توجه مخاطب برای مدت طولانی تأثیر سوء خواهند داشت.

2- طراحی مناسب تبلیغ از نظر گروه هدف
برای طراحی مناسب تبلیغات اینترنتی باید بدانید هدف یک تبلیغ دقیقاً کدام گروه از مخاطبان هستند و براساس ویژگی‌های آن گروه تبلیغی با فرم و محتوای مناسب بسازید.

3- انتخاب درست نوع تبلیغات اینترنتی
تبلیغات اینترنتی به اشکال مختلفی مانند تبلیغ در موتورهای جست‌وجو، تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات پاپ‌آپ انجام می‌شوند. برای این‌که بازدهی تبلیغات اینترنتی خود را افزایش دهید، باید ابتدا مشخص کنید که کدام یک از انواع تبلیغات اینترنتی با توجه به مشتریان هدف شما مناسب‌تر است.
به‌عنوان مثال اگر فکر می‌کنید بیشتر مشتریان بالقوه‌ی شما برای پیداکردن کالا یا خدمتی که عرضه می‌کنید، از طریق موتورهای جست‌وجو اقدام می‌کنند بهتر است از تبلیغ از طریق موتورهای جست‌وجو استفاده کنید.

4- تعیین دقیق هدف از تبلیغات آنلاین
شاید تعریف دقیق هدف از تبلیغات اینترنتی چیزی بدیهی به‌نظر آید، با این حال کم نیستند کسب‌وکارهایی که اقدام به تبلیغات آنلاین می‌کنند بدون این‌که بدانند دقیقاً با چه هدفی این کار را انجام می‌دهند و این به‌خاطر ویژگی‌های خاص تبلیغات اینترنتی و تفاوت آن‌ها با تبلیغات سنتی است. افزایش فروش، افزایش ترافیک وب‌سایت، برندسازی از جمله اهدافی هستند که هر یک نوع، فرم و محتوای تبلیغات خاص خود را می‌طلبد.

5- طراحی مناسب تبلیغات
تبلیغات اینترنتی در هر نوعی که باشند فرصتی محدود را در اختیار شما قرار می‌دهند و این شما هستید که باید از این فرصت محدود حداکثر بهره را ببرید. به‌عنوان مثال درصورت استفاده از تبلیغات بنری شما تنها یک کادر با اندازه‌ی محدود در اختیار خواهید داشت و باید به‌دقت روی عناصر موجود در کادر از جمله کلمات، تصاویر، رنگ‌ها، اندازه‌ی هر یک از این موارد نسبت به یکدیگر و مانند این‌ها کار کنید. به‌عنوان مثالی دیگر درصورت استفاده از تبلیغات از طریق موتور جست‌وجوی گوگل معمولاً تنها می‌توانید از حداکثر 25 کاراکتر در عنوان تبلیغ، حداکثر 70 کاراکتر در متن و حداکثر 35 کاراکتر در URL استفاده کنید.

طراحی مناسب تبلیغات

6- در تبلیغات اینترنتی اختصار را رعایت کنید
گذشته از محدودیت فضا، زمان یا کاراکتری که در انواع تبلیغات آنلاین با آن‌ها مواجه هستید، مهم است بدانید که از نظر زمانی که مخاطبان، ناخودآگاه به شما می‌دهند هم محدودیت دارید. رعایت اختصار در تبلیغات اینترنتی باعث می‌شود که مخاطب بدون نیاز به صرف وقت زیاد برای توجه به تبلیغ شما از پیامی که قصد رساندن آن به او را دارید مطلع شود.
به‌عنوان نمونه درصورتی‌که می‌خواهید یک جمله‌ی تبلیغاتی را در یک بنر تبلیغاتی بگنجانید بهتر است تا جای امکان این جمله را کوتاه کنید و اگر می‌توانید مفهومی را در 3 کلمه منتقل کنید، برای آن جمله‌ی 10 کلمه‌ای ننویسید.

7- از CTA مناسب استفاده کنید
CTA مخفف عبارت call-to-action است و منظور از آن راه برقراری ارتباط مخاطب با شماست. درنظرگرفتن یک CTA مناسب می‌تواند توجه مخاطب را با احتمال بیشتری جلب کند. به‌عنوان مثال می‌توانید با ذکر یک شماره‌تماس رند یا با ارقام کم یک راه ارتباطی آسان که به‌راحتی در حافظه‌ی مخاطب باقی می‌ماند را در اختیارش قرار دهید و بدین‌ترتیب موفقیت تبلیغات آنلاین خود را بیشتر کنید.

8- به جلوه‌های بصری توجه کنید
تصویری که مخاطب بلافاصله و با اولین نظر از تبلیغ شما در ذهن ثبت می‌کند نقش مهمی در موفقیت یا شکست آن برای تک‌تک بازدیدکنندگان دارد. استفاده از تصاویر بی‌کیفیت، وجود اشتباهات املایی و نگارشی در متن و استفاده‌ی نادرست از عناصر گرافیکی از جمله عواملی هستند که می‌توانند تصویری نامناسب از تبلیغ شما را در حافظه‌ی مخاطب شکل دهند.

9– از لوگوی مناسب استفاده کنید
لوگویی که قصد دارید به‌عنوان نمادی از برندتان از آن در تبلیغات اینترنتی استفاده کنید، اهمیت زیادی دارد و لازم است برای طراحی آن از افراد متخصص کمک بگیرید. لوگوی برند باید تداعی‌کننده‌ی احساساتی مانند اعتمادبه‌نفس، مسئولیت‌پذیری، مثبت‌اندیشی و مانند آن‌ها باشد و احساسات منفی را به بیننده القاء نکند و در یک نگاه معرف کلیت زمینه‌ی کاری شما هم باشد.

10- اثربخشی تبلیغات آنلاین خود را ارزیابی کنید
یکی از مزیت‌های تبلیغ در اینترنت این است که با استفاده از این نوع تبلیغات می‌توان تا حد زیادی اثربخشی کار را ارزیابی کرد. امکان رهگیری واکنش مخاطبان به تبلیغات، این‌که چند نفر از مخاطبان روی تبلیغ کلیک کرده‌اند، چند نفر پس از ورود به وب‌سایت به صفحات دیگر رفته‌اند یا اقدام به خرید کرده‌اند، بیشترین ورود در چه بازه‌ی زمانی یا در چه روزهایی از هفته بوده و نظایر آن این امکان را به شما می‌دهند تا تبلیغات بعدی و همچنین برنامه‌ریزی کسب‌وکار خود را بهتر و کارآمدتر تنظیم کنید.

adver

سخن پایانی
در این نوشتار به مهم‌ترین نکاتی که توجه به آن‌ها می‌تواند در اثربخشی بیشتر تبلیغات شما در اینترنت مؤثر باشند اشاره کردیم. آشنایی با این نکات کمک زیادی به نزدیک‌شدن به نتیجه‌ی مطلوب در تبلیغات آنلاین خواهد داشت، اما این به این معنی نیست که تمامی آن‌چه باید در تبلیغات آنلاین درنظرداشته باشید به همین موارد خلاصه می‌شوند.
نکات زیادی برای اثربخش‌ترکردن تبلیغات اینترنتی وجود دارند که بعضی از آن‌ها بستگی به نوع کسب‌وکار شما هم دارند و می‌توانید به‌مرور زمان با تجربه و همچنین با مشورت با کارشناسان تبلیغات آنلاین آشنایی بیشتری با آن‌ها پیدا کنید.

منبع: مجله اینترنتی خبر ببر

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت