learndl zhaket triboon

هشدار! کسب و کار اینترنتی در منزل آینده ی جهان هستی!

پیشرفت فناوری و حرکت جهان به سوی ماشینی شدن، سبب تغییر بستر بسیاری از کسبوکارها از بازارهای حضوری به محیط اینترنت شده است. چیزی که تا چندین سال گذشته برای بسیاری از مردم یک امر دور از ذهن و غیر ممکن بود. امروزه بسیاری از فعالیتهای درآمدزا به شکل اینترنتی به کار خود ادامه میدهند یا به طور کلی برای نخستین مرتبه در بسترهای مختلف اینترنتی پا میگیرند. بهتر است بدانید که حوزه کار آنلاین در منزل بسیار گسترده است و هر نوع فعالیتی را شامل میشود. به همین دلیل افراد مختلف با داشتن مهارتهای متنوع و حتی در بعضی از موارد بدون داشتن تخصص ویژهای، میتوانند فعالیت شغلی خود را به شکل آنلاین ادامه دهند.
در این مطلب از مجتمع چاپ و بسته بندی آریا هنر که در پایگاه خبری بیت منتشر شده است، ضمن معرفی کسب و کار اینترنتی، به شرح مزایای این نوع از فعالیتهای شغلی میپردازیم پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی در منزل چیست؟

به طور کلی به هر نوع فعالیت شغلی در محیط اینترنت که منجر به کسب درآمد شود کسب و کار آنلاین گفته میشود. به طور کلی محدودیت مکانی برای انجام این نوع شغلها وجود ندارد به همین دلیل به عنوان شغل های اینترنتی در منزل نیز شناخته میشوند. در چند سال اخیر تحلیلگران بسیاری پیشبینی کردند که در آینده نزدیک تمام کسب و کارها به شکل آنلاین به فعالیت خود ادامه خواهند داد و به تدریج کسبوکار به شکل حضوری و سنتی به طور کل از بین میرود.

امروزه شاهد درست بودن بخش بزرگی از این نظریه هستیم و مشاهده میکنیم حتی شغلهایی که هنوز به شکل سنتی فعالیت دارند مانند تولید و طراحی بسته بندی مواد غذایی، بخشی از کار خود را در محیط اینترنت انجام میدهند. آمار دقیقی از تعداد شغلهای اینترنتی و افراد مشغول به این کارها در دسترس نیست، اما میتوان گفت کسبوکار اینترنتی در منزل یکی از محبوبترین و رایجترین انواع شغل در دنیای امروز است.

مزایای شغل های اینترنتی در منزل

کسب وکار اینترنتی در منزل مزایای بسیار زیادی دارد و همین مزایا سبب رواج هرچه بیشتر این نوع شغلها در دنیای امروز شدهاند. بسیاری از مزیت های کار آنلاین در میان اکثر فعالیتهای آنلاین مشترک هستند و بعضی از آنها فقط به گروه ویژهای اختصاص دارند. به طور کلی مهمترین مزیت های کار آنلاین در منزل عبارت است از:

راه اندازی کسب و کار با کمترین سرمایه

یکی از مسائلی که سبب رواج هرچه بیشتر کسب وکار اینترنتی شده است، نیاز نداشتن به سرمایه اولیه کلان برای شروع یک فعالیت است. بسیاری از شغلهای حضوری مانند افتتاح یک فروشگاه، برای شروع به یک سرمایه بسیار زیاد نیاز دارند و بسیاری از افراد علاقه مند این سرمایه را در اختیار ندارند. ایجاد کسبوکار در محیط اینترنت به هزینه خاصی نیاز ندارد و همین امر سبب محبوبیت روزافزون این نوع فعالیت شغلی شده است.

ایجاد شغل دوم

کسب و کار اینترنتی

بسیاری از افراد میخواهند دو یا چند فعالیت سودآور را به طور همزمان انجام دهند و درآمد خود را از این طریق افزایش دهند، اما ساعات کاری طولانی و سایر مشکلات، مانع رسیدن به این هدف میشود. ایجاد کسب وکارهای اینترنتی به افراد کمک کرده است که همزمان یا پس از اتمام زمان شغل حضوری خود، به کسب درآمد از طریق اینترنت نیز بپردازند.

برداشتن محدودیت مکانی

محدودیت مکانی یک مانع بسیار بزرگ در انجام فعالیتهای مختلف است به این شکل که بسیاری از افراد علاقهمند به کسب درآمد، به خاطر لزوم حضور در یک مکان مشخص از انجام فعالیت شغلی خودداری میکنند. از سوی دیگر محدود بودن به یک مکان مشخص، امکان جذب مشتری بیشتر را از نقاط مختلف از بین میبرد. فعالیت های شغلی آنلاین این مشکل را حل کردهاند و افراد در هرجای دنیا میتوانند کسب وکار خود را به سراسر جهان معرفی کرده و مشتری جذب کنند. همچنین کارهای آنلاین این امکان را به افراد میدهد که در شرایط مکانی مختلف حتی در سفر به کار خود ادامه دهند. از سوی دیگر امکان همکاری افراد با یکدیگر از نقاط مختلف و به شکل آنلاین، از دیگر مزیتهای برداشتن محدودیت مکانی است.

برداشتن محدودیت زمانی

برخی از افراد نمیتوانند در یک ساعت مشخص از شبانه روز به فعالیت کاری خود بپردازند و این امر مانع فعالیت شغلی بسیاری از مردم شده است. کسب وکارهای آنلاین هیچ محدودیت زمانی ندارند و افراد میتوانند کار خود را در زمان دلخواه انجام دهند.

نداشتن مدیر

در بسیاری از کسب وکارهای اینترنتی افراد مدیر خود هستند و برای خود کار میکنند. این مساله برای کسانی که تمایل ندارند زیر نظر کسی کار کنند، یک امتیاز مثبت است.

رایج ترین کسب وکارهای اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

همانطور که گفته شد حوزه فعالیت کسب وکارهای اینترنتی بسیار وسیع است و بسیاری از شغل هایی که به شکل حضوری انجام میشوند، میتوانند به صورت آنلاین نیز فعالیت کنند. بعضی از رایج ترین کارهای آنلاین در منزل عبارتند از:
• خرید و فروش محصولات مختلف
• ارائه مشاوره در زمینههای متنوع
• آموزش
• دیجیتال مارکتینگ
• برنامهنویسی، طراحی سایت و نرمافزار
• طراحی دیجیتال
• ترجمه و تولید محتوا

کسب وکار در منزل با آریا هنر

مجتمع چاپ و بسته بندی آریا هنر که در زمینه طراحی و چاپ از جمله طراحی کارتن بسته بندی فعالیت دارد، میتواند به افراد علاقه مند به کسب و کار در منزل کمک کند که جعبه های سفارشی مشتری را آماده کنند یا به طراحی سفارشات مشتریان بپردازند.

سوالات متداول

1. معایب کسبوکار اینترنتی چیست؟

بزرگترین عیب این نوع کسبوکار، کم بودن ارتباط بین فروشنده و مشتری است.

2. آینده این فعالیتها به کدام سمت میرود؟

در آینده نزدیک تمام کسبکارها به صورت آنلاین به فعالیت خود ادامه خواهند داد و میتوان گفت کارهای آنلاین در حال پیشرفت و همهگیری هستند.

3. آیا درآمد حاصل از کارهای آنلاین بالا است؟

میزان درآمد در کسبوکارهای اینترنتی به میزان فعالیت افراد بستگی دارد، ولی در بسیاری از موارد درآمد کسب شده از این طریق بیشتر از کسبوکارهای حضوری است.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت