learndl zhaket triboon excoino

کدام شرکت‌ها برای تبلیغ در گوگل به شما دروغ می‌گویند؟

اگر فقط یکبار تجربه کار با گوگل ادوردز را داشته باشید حتماً تایید می‌کنید که برای شروع تبلیغ در گوگل و داشتن یک کمپین موفق گوگلی بهتر است از طریق کارشناسان تبلیغ در گوگل، تبلیغات را انجام دهید. از طرفی دیگر به‌دلیل تحریم ایران و نبود امکان شارژ اکانت به‌صورت آسان و مطمئن بنابراین بسیاری از کسب‌وکارهای ایرانی برای استفاده از سرویس تبلیغات گوگل، از شرکت‌های خدمات دهنده در این حوزه کمک می‌گیرند.

با آنکه استفاده از خدمات تخصصی این شرکت‌ها به نفع صاحبان کسب‌وکار است اما برخی از شرکت‌ها با استفاده از تکنیک‌های غیرمنصفانه تلاش می‌کنند تا کاربران را از امکانات ابتدایی سرویس تبلیغات گوگل محروم کنند یا ارائه خدمات را منوط به دریافت مبالغ گزاف نمایند. در این مطلب به شما یاد می‌دهیم که چه مواردی نشان‌دهنده دروغگو بودن یک آژانس دیجیتال مارکتینگ در زمینه تبلیغ در گوگل است.

قیمت تبلیغات در گوگل و گران فروشی ارز :

قیمت‌گذاری در سرویس گوگل ادوردز به صورت مزایده و براساس نوع کلمه، میزان رقبا، محبوبیت کلمات در میان کاربران، Quality Score و …تعیین می‌شود. گوگل از شما به ازای هر کلیک پول می‌گیرد و نمایش تبلیغ رایگان است. از آنجایی که ارز معیار در سرویس گوگل، دلار آمریکا است بنابراین سایر واحدهای ارزی براساس ارزش آن با دلار آمریکا تعیین می‌شود اما این امر بدین معنی نیست که سایر ارزها بی ارزش است. گوگل با همه منصفانه رفتار می‌کند و تبلیغ شما را برهمان اساس به کاربران نمایش می‌دهد.

متاسفانه برخی از شرکت‌ها واحد ارز را به خوبی تعیین نمی‌کنند. از سویی دیگر مبلغ ارز را چندین برابر نرخ واقعی به کاربران می‌فروشند. بیشتر این شرکت‌ها در جدول قیمت خود به نرخ روز ارز اشاره نمی‌کنند و یک مبلغ کل به کاربران نمایش می‌دهند. 

راهنمای کامل انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر برای تبلیغ در گوگل

شروع تبلیغ در گوگل شاید به‌ظاهر بسیار ساده و دم دستی به نظر برسد‌ اما مانند استفاده از سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در ایران پیچیده است! چرا و داستان از کجا آغاز می‌شود؟ شما تصمیم می‌گیرید که برای افزایش بازدید و فروش خدمات خود از تبلیغات ادوردز استفاده کنید. در گوگل کلمه «تبلیغ در گوگل»؛ «تبلیغات ادوردز» یا «گوگل ادوردز» را جستجو می‌کنید. سایت‌های زیادی با امکانات متنوع خدمات تبلیغات گوگلی ارائه می‌کنند. از آموزش تبلیغات ادورز گرفته تا مدیریت تبلیغات همه در اختیار شماست اما با نرخ‌های مختلف و ادبیات متنوع؛ تاحدی که گمان می‌کنید خدمات تبلیغات در گوگل از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ تا آژانسی دیگر به اندازه پیمودن یک قاره اختلاف است. اما اصل ماجرا یکیست. برای درک دقیق این گزاره پیشنهاد می‌کنم که مقایسه خدمات تبلیغات گوگلی آژانس‌های دیجتیال مارکتینگ در ایران را تا پایان بخوانید.

تبلیغات در گوگل ادز چیست؟

سرویس تبلیغات گوگل، پلتفرمی بسیار هوشمند است که می‌توانید براساس استراتژی‌های متنوع با پرداخت مبلغ به گوگل سایت و برند خود را تبلیغ کنید. تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل، تبلیغات در شبکه نمایش گوگل، ریمارکتینگ، CPC ،CPA ،CPI، … کلماتی است که احتمالاً حین خواندن لیست خدمات آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ با آنها آشنا شده‌اید.

قصد ندارم که هر عبارت را برای شما در این مطلب توضیح دهم. اما به صورت کلی این موارد تماماً در سیستم تبلیغات در گوگل وجود دارد. استفاده درست از آنها به تجربه و دانش کافی نیاز دارد. اینکه دقیقاً چه خدمات و محصولی را می‌خواهید با چه هدفی به کاربر نمایش دهید و چطور با سایر رقبا رقابت کنید می‌تواند در نوع قیمت‌گذاری(bid)، Placement و… تاثیر بگذارد. اما لزوماً بکارگیری از این استراتژی‌ها موجب افزایش قیمت نمی‌شود و به‌عنوان خدمتی ویژه در مدیریت اکانت گوگل ادوردز تعریف شدنی نیست. شما در ازای پرداخت مبلغ و شارژ اکانت، می‌توانید از تمام امکانات تبلیغاتی گوگل استفاده کنید.

قیمت تبلیغات در گوگل چقدر است؟

شما باید بدانید که در ازای پرداخت x تومان چه خروجی (کلیک، نصب، مشاهده و..) دریافت می‌کنید بنابراین در اولین گام پیش از خرید تبلیغات در گوگل، کارشناس ادوردز باید به شما برآورد دقیقی از وضعیت رقبا، کلمات کلیدی و هزینه تقریبی هر کلیک ارائه کند. پس از دریافت این برآورد با پرداخت مبلغ معین تبلیغات آغاز می‌شود.

دلار آمریکا یا نیوزیلند؟ لیر یا درهم ؟

وجود جداول قیمت‌ براساس ارزهای متفاوت در ابتدا کاربران بسیاری را سردرگم می‌کند. 4 نکته مهم در این جداول قیمت‌ وجود دارد که با دانستن آن می‌توانید صادق‌ترین آژانس دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید.

 

مراقب کارمزد ارز و گران فروشی ارز باشید.

حقیقت تلخ : برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تبلیغات گوگلی دلار را گران‌تر به شما می‌فروشند اما با پیچیده کردن جداول قیمت و ایجاد سردرگمی کاربران هیچگاه این حقیقت را اعلام نمی‌کنند. این گروه از افراد به دلیل نداشتن اکانت‌های معتبر و نداشتن امکان واریز پول به‌صورت مستقیم، هزینه خود را از شما دریافت می‌کنند! بدتر آنکه در ظاهر کارمزد مدیریت اکانت را کم اعلام می‌کنند اما ارز را تا 3 برابر گران‌تر به شما می‌فروشند.

از طرفی با افزودن ردیف‌های زیاد (قابلیت‌های اساسی سرویس تبلیغات گوگل که بسیار ساده است) در جدول قیمت موجب سردرگمی کاربران می‌شوند. به تعبیری دیگر قصد دارند با پر کردن چشم مشتری خود را برجسته‌تر از سایرین نشان دهند و ذهن را از محاسبات قیمت ارز و ارزش اکانت دور کنند.

نرخ هر کلیک فقط 1 سنت!!

تبلیغات در گوگل مانند تبلیغات بنری در پلتفرم‌های ایرانی نیست بنابراین نرخ ثابتی برای هر کلیک تعریف نمی‌شود. سیستم تبلیغات گوگل براساس فاکتورهای مختلفی نظیر Quality Score، رقابتی بودن کلمات کلیدی هدف و… نرخ هر کلیک را محاسبه می‌کند.

اگر در تعرفه قیمت تبلیغات ادوردز با دیدن عبارت هر کلیک 1 تا 5 سنت خوشحال شده‌اید لطفاً کمی تامل کنید. این یک استراتژی برای شروع تمام تبلیغات است. اغلب اوقات در روز اول تبلیغات، نرخ کمی برای کمپین‌ها تعریف می‌شود اما با گذشت یک روز نرخ‌ها تغییر می‌کند.

متاسفانه برخی از آژانس‌ها از این شیوه برای جلب نظر مشتری استفاده می‌کنند اما واقعیت چیز دیگری است.

تبلیغ در گوگل

کوپن تخفیف یا شارژ رایگان می‌دهید؟

اگر با دنیای گوگل ادوردز چندان آشنا نباشید احتمالاً اطلاعات کافی درباره کوپن تخفیف ادوردز ندارید. البته به نفع بسیاری از شرکت‌های تبلیغات در گوگل نیست که درباره کوپن تخفیف با شما صحبت کنند اما این مورد وجود دارد. گوگل به گوگل پارتنرها براساس میزان هزینه‌کرد اکانت، کوپن تخفیف بصورت دوره‌ای ارائه می‌کند. این کوپن تخفیف حق مسلم کاربران و مشتریان هر شرکتی است و اساساً گوگل از این سیاست تشویقی برای افزایش تبلیغات ادوردز و کمک به کاربران استفاده می‌کند.

به جرات می‌توانم بگویم که قریب به 90 درصد از شرکت‌های رده اول تبلیغات گوگلی و پارتنرهای گوگل در ایران کوپن‌ تخفیف دارند اما شاید 10% از آنان این کوپن را با شما به اشتراک می‌گذارند و الباقی آنرا به شما در قالب خرید اکانت می‌فروشند!

پارتنر گوگل هستید؟

اگر تا چند سال پیش گوگل پارتنر بودن در ایران شبیه یک جادو یا معمای حل نشده بود اما این روزها گرفتن گواهینامه گوگل پارتنر و مشاهده تاییدیه آن بسیار شفاف است. با این حال بسیاری از شرکت ها بدون نداشتن این گواهینامه بخش زیادی از کاربران را فریب می‌دهند.

چطور فریب نخوریم؟

گوگل به کارشناسان تبلیغات  خود پس از گذراندن دوره‌ها و امتحانات، گواهینامه‌ای گوگل پارتنر اعطا می‌کند. این گواهینامه با کلیک بر تصویر زیر به شرط روشن بودن فیلترشکن قابل مشاهده است.

*توجه داشته باشید که عنوان گواهینامه‌ای که در صفحه می‌بینید باید با عنوان مجموعه یکی باشد. برخی از شرکت‌ها با استفاده از گواهینامه شرکت‌های دیگر و توجیهاتی نظیر تحریم ایران ممکن است این مغایرت را برای شما عادی جلوه دهند، اما اینگونه نیست.

*این گواهینامه در سایت گوگل قرار دارد. بنابراین پس از کلیک بر تصویر به بخش آدرس بار خود نگاه کنید. اگر چیزی به غیر از آدرس زیر در مرورگر شما ظاهر شد، متاسفانه آن شرکت به شما دروغ گفته است.

از آنجایی که در این مطلب نام هیچ شرکتی را عنوان نکرده‌ام، تمایلی به اعلام مدارک تقلبی شرکت‌های معروف ندارم. لطفاً با رعایت موارد بالا حتماً از صحت و سقم ادعای گوگل پارتنر بودن باخبر شوید.

چرا گوگل پارتنر بودن مهم است؟

استفاده از امکانات سرویس تبلیغات گوگل نیاز به دانش تخصصی و تجربه کافی دارد. این تخصص با دیدن ساعت‌ها مشاهده ویدیو آموزشی یا انجام چند ده کمپین به دست نمی‌آید. بخاطر داشته باشید که انجام تبلیغات در گوگل به تنهایی موجب فروش محصول یا افزایش ترافیک هدفمند نمی‌شود. نداشتن اطلاعات و تجربه کافی مجری ادوردز می‌تواند تبلیغات گوگلی را به جهنمی برای شما تبدیل کند. اما پارتنر رسمی گوگل می‌تواند به شما کمک کند که چطور با سایرین رقابت کنید، چه استراتژی برای دریافت نتایج حداکثری بکار ببندید، نرخ هر کلیک را کم کنید و تبلیغات در گوگل را به ابزاری قدرتمند برای افزایش فروش و دستیابی به اهدافتان تبدیل کند. اگر قصد دارید تبلیغات در گوگل بازوی قوی برای کسب‌وکار شما باشد فقط به پارتنرهای گوگل اعتماد کنید و تبلیغات را به آنان بسپارید.

شرکت وی دیجی مارکتینگ پارتنر رسمی گوگل ادوردز در ایران می باشد که در زمینه تبلیغات در گوگل می تواند همچون راهنما و مشاور در کنار شما حضور داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 1 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت