learndl zhaket triboon mymember

چگونه کارت هدیه شخصی ساز خود را چاپ کنیم؟

چگونه کارت هدیه شخصی ساز خود را چاپ کنیم؟

در حوزه کسب و کار و سرگرمی، ایجاد یک تجربه فراموش نشدنی مشتری به عنوان اولویت اصلی است. یک وسیله بسیار مؤثر برای دستیابی به این هدف، استفاده از کارت های هدیه است. این کارت ها نه تنها به عنوان نشانه های قدردانی عمل می کنند، بلکه نقشی اساسی در تقویت تبلیغ برند و تقویت تعامل با مشتری دارند. خدماتی کارت ارائه می دهند، مزایای زیادی را برای مشاغل، سازمان دهندگان رویداد و مشتریان به همراه دارد.

کارت هدیه مانی کارت

نمونه کارت هدیه مانی کارت

در این مطلب میخواهیم به شما بگوییم برای چاپ کارت هدیه شخصی خود باید چه کاری انجام بدهید. برای این کار باید ابتدا نوع کارتی که میخواهید را انخاب کنید سپس پرینتر کارتی پیدا کنید کارت شما را چاپ کند. در همین حین باید کار طراحی کارت های خود را نیز انجام بدهید. در نهایت باید ببینید که ایا به محافظت از کارت نیز نیاز دارید؟ و کار کدینگ کارت ها را انجام بدهید.

راهنمای چاپ کارت هدیه شخصی ساز

انتخاب نوع کارت

شما باید با استفاده از کاربردی که از کارت دارید, نوع کارت را انتخاب کنید. اکثر کارت های هدیه از جنس پلاستیک PVC (پلی وینیل کلراید) ساخته شده اند. اگر میخواهید کارت حرفه ای داشته باشید, چاپ کارت هدیه پی وی سی بهترین انتخاب است. انواع کارت های هدیه عبارت اند از:

 • کارت هدیه مغناطیسی

 • نقش برجسته

 • RFID

 • NFC

 • مایفر

 • پی وی سی ساده

انتخاب پرینتر کارت هدیه

با توجه به کارتی که انتخاب کردید باید پرینتری را انتخاب کنید که کارت مد نظر شما را چاپ کنند. پرینتر های چاپ کارت پی وی سی به سه دسته مستقیم, انتقال مجدد و جوهر افشان تقسیم میشود. تفاوت این پرینتر ها در تکنولوژی چاپ ان ها است. پرینتر های جوهر افشان از کارتریج استفاده میکنند اما پرینتر های مستقیم و غیر مستقیم دارای ریبون هستند.

برای انتخاب پرینتر چاپ کارت هدیه باید بودجه, سرعت و کیفیت پرینتر را بررسی کنید. سعی کنید پرینتری را انتخاب کنید که دارای کیفیت حداقل 300 dpi باشد. زیرا کارت هدیه با کیفیت بالا حرفه ای تر به نظر میرسدبهترین پرینتر های موجود در بازار در حال حاضر برای چاپ کارت هدیه پرینتر های کارت هایتی cs 200 , فارگو 5000 و داسکام 7600 هستندشما میتوانید انواع پرینتر های چاپ کارت را از دیجی کالامانی کارتترب و ایمالز تهیه کنید.

طراحی کارت های هدیه

برای طراحی کارت های هدیه میتوانید از تمپلیت های اماده ای که وجود دارد استفاده کنید. اما در صورتی که اطلاعات کارت های شما متغیر است و میخواهید کارت های هدیه خاص چاپ کنید باید از نرم افزار های کارت استفاده کنید. نرم افزار های کارت معروفی در بازار موجود است مثلا نرم افزار کارت card5 یا نرم افزار کاردپرسو اما دقت کنید که نرم افزاری باید انتخاب کنید که با پرینتر کارت انتخابی شما سازگار باشد.

در طراحی کارت هدیه خود موارد زیر را استفاده کنید:

کارت هدیه تولیدی مانی کارت

 • لوگو

 • نام شرکت

 • شماره تماس

 • شبکه های اجتماعی و سایت شما

 • آدرس

 • شعار سازمان شما و

محافظت از کارت ها

تولید کارت های هدیه قبل از هر چیز یک فرآیند چاپ است. پس از چاپ با طرح مشتری، کارت باید “تمام” شود تا از طرح چاپ شده محافظت شود، سپس رمزگذاری شود تا امکان فعال سازی کارت فراهم شود. دو کار را میتوان برای محافظت بیشتر از کارت های هدیه انجام داد: پوشش UV یا لمینیت.

پوشش UV یک لایه نازک از جوهر شفاف است که روی تصویر چاپ شده اعمال می شود و باعث می شود آن را لغزنده و کمتر خراشیده شود (مانند یک لایه پلی اورتان روی کفپوش های چوبی شما). لمینیت یک لایه پلاستیکی اضافی است که روی تصویر چاپ شده قرار می گیرد و از آن محافظت می کند.

لمینیت یک روش استاندارد صنعتی است. این روش صاف ترین، با کیفیت ترین و ماندگارترین محصول کارتی را ایجاد می کند. با این حال، همه لمینیت ها برابر نیستند. لمینیت رول PVC یا سایر پلاستیک ها اغلب کارتی با روکش کم تر از کامل تولید می کند، در حالی که لمینیت پلیت یا هیدرولیک یک آینه بسیار صاف یا روکش مات ایجاد می کند. لمینیت پلاتن روشی است که تقریباً برای تمام کارت های اعتباری VISA، Mastercard، AMEX و سایر کارت های اعتباری بانکی استفاده می شود.

کدگذاری کارت

آخرین مرحله تولید کارت هدیه است که می تواند به شکل بارکد، کدگذاری نوار مغناطیسی، اعداد قابل خواندن توسط انسان یا هر ترکیبی از این ها باشد. در مرحله کدگذاری، اطمینان از عدم تولید اعداد تکراری و اینکه روش استفاده شده برای اعمال اعداد (انتقال حرارتی، جوهر افشان و غیره) عددی را تولید می کند که برای طول عمر کارت قابل خواندن باشد، بسیار مهم است.

مزایا چاپ کارت هیه

پرورش تصویر برند حرفه ای

چاپ سفارشی کوپن های هدیه و چاپ بلیط به طور قابل توجهی به پرورش تصویر برند حرفه ای کمک می کند. این کارت ها به عنوان جلوه ای از توجه دقیق و تعهد ی به کیفیت عمل می کنند. آنها نمادی از تعهد یک تجارت برای اطمینان از رضایت و اعتماد مشتری هستند. صرف ارائه یک کوپن یا بلیط با طراحی و چاپ حرفه ای می تواند لحن مثبتی را برای کل تجربه مشتری ایجاد کند. شما به راحتی می توانید بلیط های رویداد را چاپ کنید.

تقویت دیده شدن برند و قرار گرفتن در معرض

کوپن های هدیه و چاپ بلیط رویداد به عنوان بیلبوردهای مینیاتوری برای برند شما عمل می کنند. وقتی مشتریان این اقلام را دریافت یا خریداری می کنند، ناخواسته حامل هویت برند شما می شوند. این پدیده به میزان زیادی دیده شدن و قرار گرفتن در معرض نام تجاری را افزایش می دهد، به ویژه زمانی که این کارت ها یا بلیط ها دارای طرح های متمایز و جلب توجه هستند. چاپگرهای کارت زیادی در بازار وجود دارد که برای چاپ کارت خود میتوانید از ان ها کمک بگیرید.

گزینه‌های سفارشی‌سازی بی‌نظیر

چاپ کارت هدیه مجموعه گسترده‌ای از گزینه‌های سفارشی‌سازی را ارائه می‌دهد. کسب‌وکارها می‌توانند کوپن‌ها و بلیط‌هایی بسازند که با رنگ‌بندی خاص، لوگو و پیام‌های برندشان هماهنگ باشد. چنین درجه بالایی از سفارشی سازی امکان ایجاد یک هویت یکپارچه برند را در تمام جنبه های تعامل با مشتری فراهم می کند.

اقدامات امنیتی تقویت شده

چاپ بلیط سفارشی اغلب شامل ادغام ویژگی های امنیتی مانند هولوگرام، واترمارک یا شماره سریال منحصر به فرد است. این عناصر به عنوان عوامل بازدارنده قوی در برابر جعل و فعالیت های تقلبی عمل می کنند و از صحت کوپن ها و بلیط های شما اطمینان می دهند. چنین اقدامات امنیتی به ویژه در هنگام برخورد با اقلام با ارزش بالا یا رویدادهای انحصاری بسیار مهم است.

استفاده از پتانسیل بازاریابی

چاپ کوپن هدیه و بلیط های رویداد دارای پتانسیل فوق العاده ای به عنوان ابزار بازاریابی هستند. کسب‌وکارها می‌توانند از نظر استراتژیک شامل پیشنهادات تبلیغاتی، کدهای تخفیف یا مشوق‌های ارجاع در این موارد باشند. این امر حفظ مشتری و ارجاعات را تحریک می کند و به طور موثر ارقام فروش را افزایش می دهد و وفاداری به برند را افزایش می دهد. شما به راحتی می توانید کوپن هدیه خود را بسازید.

افزایش تعامل با مشتری

مبادله فیزیکی یک کوپن هدیه چاپی یا بلیط، ارتباط ملموس بین کسب و کار و مشتری را تسهیل می کند. این یک فرصت ارزشمند برای یک تعامل شخصی ایجاد می کند، که اغلب یک تأثیر مثبت ماندگار را پشت سر می گذارد. طراحی و چاپ کوپن هدیه به صورت آنلاین انجام می شود.

سوالات متداول

گیفت کارت چیست؟

کارتی که به عنوان هدیه به دوستان، خانواده یا اعضای جامعه داده می شود. شما می توانید ارزش پولی خاصی را روی آن بارگذاری کنید تا مشتریان بتوانند اقلام یا خدمات را از شرکت شما خریداری کنند.

چرا یک کسب و کار به کارت های هدیه سفارشی نیاز دارد؟

کارت های هدیه پلاستیکی سودآورترین کالایی هستند که می توانید به عنوان یک تجارت بفروشید. این دستگاه تولید سرب مقرون به صرفه ترین راه برای دستیابی به کسب و کار جدید است و یک ابزار تبلیغاتی موثر برای بازگرداندن مشتریان هدف شما است.

آیا می توانم با چاپ روی مواد کارت نازک تر در هزینه صرفه جویی کنم؟

در حالی که کارت های نازک تر مقرون به صرفه تر هستند، به خاطر داشته باشید که کارت قابل کشیدن در معرض فشار پیچشی بیشتری قرار دارد. ضخامت کارت با وزن استاندارد 30 میلی متر توصیه می شود.

برای جلوگیری از جعل چه کنم؟

ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از جعل کارت هدیه استفاده کنید، از جمله هولوگرام، خراش و جوهر نور UV.

چاپگر کارت تهیه کنیم یا کار چاپ کارت را برون سپاری کنیم؟

پاسخ به این سوال بستگی به حجم کارتی دارد که شما نیاز دارد. اگر شما قصد دارید یک تعداد محدود و یک یا دوبار کارت هدیه تولید کنید, کار عاقلانه این است که برون سپاری کنید. اما اگر شما میخواهید که تعداد بالایی کارت را به صورت مداوم تولید کنید حتما چاپگر کارت تهیه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 3

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت