learndl zhaket triboon

چگونه به اقامت دانشجویی هلند برسیم؟

ویزای تحصیلی هلند

اقامت دانشجویی هلند یک مجوز است که برای تحصیل در کشور هلند به آن نیاز خواهید داشت. اگر شما دانشجویی بین‌المللی هستید که قصد تحصیل در هلند را دارید، به شدت توصیه می‌شود که پیش ‌از ورود درباره اصطلاحاتی مانند مجوز اقامت مطلع شوید. به‌طور کلی، مجوزها اسنادی رسمی هستند که مجوزهای خاصی را در یک کشور خارجی به افراد بین‌المللی می‌دهند. ما برای آشنایی بیشتر شما با مجوز اقامت و ویزای تحصیلی، آن‌ها را در این نوشته مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در هلند به این صفحه مراجعه کنید.

اقامت دانشجویی هلند به چه معنا است؟

مجوز اقامت سندی است که هنگام ورود به یک کشور خارجی به‌منظور اقامت برای مدت زمان مشخصی دریافت می‌کنید. به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی شما ملزم به دریافت مجوز اقامت هلند هستید، در آن صورت می‌توانید به‌طور قانونی در هلند تحصیل کنید. معمولا دانشگاه‌ها از سوی شما برای مجوز اقامت (VVR) اقدام می‌کنند، اما هزینه این خدمات را دریافت خواهند کرد.

مجوز اقامت دانشجویی هلند نقش یک ویزای تحصیلی را دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا در تمام مدت برنامه تحصیلی خود در کشور هلند بمانید. در صورت نیاز، VVR را می‌توان تا سه ماه به اضافه یک سال آماده‌سازی تمدید کرد. پس‌از ورود به هلند، لازم است که در شهرداری محل اقامت خود و در پایگاه داده‌های سوابق شخصی شهرداری(BPR)  ثبت ‌نام کنید. علاوه‌بر این، داشتن مجوز اقامت به این معنی است که اقامت اصلی شما در هلند است. به‌عبارت دیگر، شما بیشتر وقت خود را در هلند زندگی می‌کنید. مجوز اقامت فقط در طول اقامت شما در این کشور معتبر است.

انواع مجوز اقامت دانشجویی هلند کدامند؟

مجوزهای اقامت در سه نوع وجود دارند که به شرح زیر است:

ویزای دانشجویی کوتاه مدت هلند

این نوع ویزا در‌صورتی‌که دوره آموزشی شما کمتر از سه ماه طول بکشد، ارائه خواهد شد.

ویزای دانشجویی هلند برای دوره‌های متوسطه و حرفه‌ای

معمولا به دانش‌آموزانی از سورینام، اندونزی یا آفریقای جنوبی اعطا می‌شود، اما سایرین هم ممکن است واجد شرایط دریافت آن باشند. با این‌حال، آن‌ها باید در هلند خانواده داشته باشند و بتوانند به زبان هلندی صحبت کنند و بنویسند.

ویزای تحصیلی هلند برای مدت طولانی

این مجوز که به‌عنوان مجوز اقامت دانشجویی هم شناخته می‌شود به دانشجویان اجازه می‌دهد تا تحصیلات خود را تا پنج سال در هلند ادامه دهند. برای آن‌که درباره ویزای تحصیلی هلند اطلاعات بیشتری به‌دست آورید، اینجا کلیک کنید.

مجوز اقامت دانشجویی هلند

چگونه می‌توان برای اخذ اقامت دانشجویی هلند اقدام کرد؟

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و اقامت شما در هلند بیش ‌از 90 روز خواهد بود، احتمالا به مجوز اقامت (VVR) نیاز خواهید داشت. دانشجویان بین‌المللی غیر اتحادیه اروپا باید برای ویزای اقامت موقت(MVV)  و اجازه اقامت(VVR)  به‌طور همزمان قبل از ورود به هلند اقدام کنند. موسسه آموزش عالی شما در هلند به‌عنوان حامی عمل می‌کند و درخواست شما را برای مجوز اقامت دانشجویی از طرف شما ارسال خواهد کرد.

بنابراین، توصیه می‌شود با موسسه خود تماس بگیرید و آن‌ها به شما در مورد مدارکی که باید به همراه درخواست خود ضمیمه کنید، اطلاع خواهند داد. هزینه درخواست برای مجوز اقامت دانشجویی هلند 307 یورو است و زمان رسیدگی تا 3 ماه طول خواهد کشید. برای این‌که مجوز اقامت دانشجویی برای تحصیل در هلند به شما اعطا شود، باید ثابت کنید که حداقل 854.13 یورو در ماه برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی دارید.

چه نکاتی درباره مجوز اقامت دانشجویی هلند وجود دارد؟

مجوز اقامت یک کارت پلاستیکی به اندازه یک کارت اعتباری است. این کارت مدرک هویت، ملیت و اقامت قانونی شما در هلند خواهد بود. مجوز اقامت به شما این امکان را می‌دهد که وارد هلند و از آن خارج شوید و از طریق منطقه شینگن سفر کنید. نکاتی درباره این مجوز وجود دارد که تعدادی از آن‌ها را شرح می‌دهیم:

  • اقامت شما در سایر کشورهای شینگن حداکثر به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه محدود می‌شود. اگر قصد دارید بیشتر در خارج از کشور هلند بمانید، باید قوانین مهاجرتی آن کشور را رعایت کنید.
  • اگر در طول تحصیل تصمیم به تغییر رشته و شروع دوره جدید بگیرید، تعداد سال‌هایی که قبلا تحصیل کرده‌اید از حداکثر مدت دوره جدید کسر می‌شود. قبل از انقضای مجوز اقامت می‌توانید برای تمدید اقامت خود برای بقیه برنامه تحصیلی اقدام کنید.
  • اگر به‌عنوان مثال پیشرفت کافی در عملکرد تحصیلی خود نداشته باشید در برخی موارد مجوز اقامت لغو خواهد شد.
  • در صورتی که تحصیلات خود را متوقف کنید یا دیگر بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی خود نداشته باشید، دانشگاه موظف است به خدمات مهاجرت و تابعیت هلند(IND) اطلاع دهد. این موارد ممکن است منجر به لغو مجوز اقامت شما توسط IND شوند.

آیا برای اخذ اقامت دانشجویی هلند به حامی نیاز است؟

موسسه آموزش عالی شما در هلند به‌عنوان حامی شما عمل و درخواست را از طرف شما ارسال می‌کند. توصیه می‌شود زمانی‌که هنوز در خارج از کشور هستید درخواست خود را برای مجوز اقامت دانشجویی برای ورود به هلند ارسال کنید. سپس موسسه شما با سرویس مهاجرت و تابعیت هلند (IND) تماس خواهد گرفت و آن‌ها درخواست شما را ارزیابی خواهند کرد.

چگونه می‌توان برای اقامت دانشجویی هلند ویزا گرفت؟

اگر در یک موسسه آموزشی هلند پذیرفته شده باشید، واجد شرایط درخواست ویزای دانشجویی هلند هستید. ویزای دانشجویی هلند و مجوز اقامت برای تحصیل در هلند برای همه ضروری است. در صورت پذیرش در یک دوره طولانی شناخته شده برای تحصیل در هلند به ویزای اقامت موقت(MVV)  و اجازه اقامت(VVR)  نیاز دارید.

در زیر مراحل اخذ ویزای دانشجویی هلند آورده شده است:

  1. برای شروع درخواست با دانشگاه انتخابی خود هماهنگ کنید.
  2. پس از تکمیل درخواست ویزا، به سفارت یا کنسولگری مراجعه و برای ویزای خود اقدام کنید.
  3. هزینه‌های ویزا را بپردازید و درخواست خود را ارسال کنید.
  4. در مصاحبه ویزای خود شرکت کنید.
  5. تایید درخواست ویزای شما ممکن است تا یک ماه طول بکشد.

زندگی در هلند

پس‌ از اقامت دانشجویی هلند چه هزینه‌هایی برای تحصیل وجود خواهد داشت؟

هزینه تحصیل در هلند به رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. هزینه‌های کلی تحصیل را می‌توان به دو دسته شهریه و هزینه زندگی تقسیم کرد.

هزینه‌های تحصیل شامل شهریه در هلند

هزینه‌های دانشگاه در هلند برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا متفاوت است و دومی کمی گران‌تر خواهد بود.

میانگین هزینه زندگی در هلند 

هزینه زندگی برای دانشجویان بین‌المللی در هلند به سبک زندگی آن‌ها بستگی دارد. خبر خوب این است که دانشجویان از مزایای استفاده از تخفیف ویژه دانشجویی در مراکز خرید، مراکز تفریحی و غیره برخوردار هستند. یک کارت شناسایی دانشجویی بین‌المللی یا یک کارت CJP هلندی دریافت کنید و از تمام مزایای موجود برای خود لذت ببرید.

آیا می‌توان اقامت دانشجویی هلند را اخذ کرد؟

شما برای تحصیل در هلند به مجوز اقامت دانشجویی هلند نیاز خواهید داشت. فقط موسسه آموزشی که توسط IND به‌عنوان حامی به رسمیت شناخته شده است، می‌تواند برای شما اجازه اقامت دانشجویی را درخواست کند. در این مقاله شما را با این مجوز آشنا کردیم و باید دریابید که چه شرایطی وجود دارد و چگونه موسسه آموزشی شما می‌تواند برای مجوز اقامت دانشجویی درخواست دهد. یکی از بهترین گزینه‌ها برای قدم گذاشتن در این مسیر و کسب اطلاعات مناسب و کافی مجموعه مای آرمان است که اعزام دانشجو به خارج از کشور را عملی می‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت