learndl zhaket triboon

چمن مصنوعی روی چه زمین‌هایی نصب می‌شود؟

چمن مصنوعی روی چه زمین‌هایی نصب می‌شود؟

چمن‌های مصنوعی، از جمله محصولاتی هستند که جایگزین عالی برای چمن‌های طبیعی محسوب می‌شوند. مزیتی که چمن مصنوعی دارد این است که به نسبت چمن‌های طبیعی نگهداری از آن ساده‌تر بوده و می‌توانید با کمترین چالش از آن‌ها مراقبت کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که چمن‌های مصنوعی دارند، این است که می‌توان آن‌ها را در محیط‌ها و زمین‌های مختلف نصب کرد. البته موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که برای آن که بتوانید به درستی چمن را در این زمین‌ها نصب کنید، نیاز است تا این فرآیند را با دقت بالایی انجام دهید تا بعدها با مشکل مواجه نشوید. در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که چمن‌های مصنوعی را در چه زمین‌هایی می‌توان نصب کرد و بهترین روش نصب این محصولات چگونه است. با این مقاله، بهتر می‌توانید قبل از خرید چمن مصنوعی به نکات لازم پی ببرید. با ما همراه باشید.

زمین‌هایی که می‌توان چمن مصنوعی را بر روی آن نصب کرد

به طور کلی، به دلیل ویژگی‌های ساختاری و فیزیکی که چمن مصنوعی دارد، می‌توان آن را بر روی هر زمینی نصب کرد. در ادامه با زمین‌هایی که نصب چمن مصنوعی در آن ها امکان پذیر است آشنا می‌شویم:

نصب چمن مصنوعی در زمین خاکی

یکی از زمین‌هایی که می‌توانید چمن مصنوعی در آن نصب کنید، زمین‌های خاکی و یکی از رایج‌ترین این محیط‌ها، زمین‌های فوتبال هستند. البته برای این که بتوانید به شکل حرفه ای در زمین‌های خاکی اقدام به نصب چمن مصنوعی کنید، نیاز است تا در گام اول متراژ زمین مشخص شده و سپس خاک منطقه از نظر سختی مورد آزمایش قرار گیرد.

نصب چمن مصنوعی در زمین‌هایی با پوشش چمن طبیعی و گیاه

چمن مصنوعی روی چه زمین‌هایی نصب می‌شود؟

از دیگر محیط‌ها و زمین‌هایی که می‌توانید به راحتی چمن مصنوعی بر روی آن نصب کنید، زمین‌هایی هستند که چمن طبیعی و گیاه دارند. البته برای این که بتوانید در این محیط‌ها چمن مصنوعی نصب کنید، نیاز است تا در گام اول، سطح خاک به صورت کامل پاکسازی شود.

همچنین باید تمامی گیاهان و علف‌های هرز به صورت کامل از ریشه خارج شوند تا پس از نصب با مشکل مواجه نشوید. در واقع، اگر در این مرحله اقدام به از جا درآوردن گیاهان قبلی نکنید، بعدها ممکن است با مشکل رشد گیاهان و علف هرز مواجه شوید. رشد آن‌ها باعث می‌شود تا چمن مصنوعی از زیر سازی خود خارج و از زمین کنده شود.

پس از خارج کردن گیاهان، باید سطح خاک به خوبی کوبیده شود. شما می‌توانید با استفاده از غلتک، زمین را برای نصب چمن هموار کنید. سپس باید به اندازه 5 تا 10 سانتیمتر شن را بر روی زمین پهن کرده و با غلتک دوباره سطح زمین را بکوبید.

در حین انجام این مراحل، باید زمین آبپاشی شده و دوباره با غلتک این فرآیند را انجام دهید تا تسطیح نهایی صورت گیرد. یکی از سوالاتی که افراد مطرح می‌کنند این است که آبپاشی چه مزیتی دارد؟

در پاسخ به این سوال، باید گفت که آبپاشی به منظور جلوگیری از نشست زمین در آینده صورت می‌گیرد. این فرآیند به خصوص برای زمین‌های ورزشی یک موضوع حائز اهمیت است.

در گام آخر نیاز است تا مرحله جدول کشی دور تا دور زمین را انجام دهید. وقتی سطح زمین را به خوبی تسطیح و هموار کردید، باید یک جدول بتنی در چهار طرف زمین بسازید. این جداول به منظور اتصال رول‌های چمن و چسب‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نصب چمن مصنوعی در زمین‌هایی با سطح سخت

یکی از ایده‌هایی که افراد برای نصب چمن مصنوعی دارند، قرار دادن این محصولات بر روی کف‌های سنگی و سرامیکی حیاط است. با انجام این کار، می‌توانید فضایی سرسبز و زیبا را در محیط پیرامون خود انجام داده و کاری کنید که در فصل زمستان و پاییز، باز هم اطراف شما با نشاط و سبز باشد.

زمین‌های بتنی، آسفالتی، سنگی، سرامیکی، آجری و… همگی به شکلی هستند که برای اجرای چمن مصنوعی مناسب بوده و می‌توانید به راحتی چمن بر روی آن نصب کنید. یکی از نکات جالب، این است که در مقایسه با زمین‌های خاکی و نرم، نصب چمن مصنوعی روی زمین‌های سخت، ساده‌تر است.

در واقع سطوح سخت و صاف، زمین‌های ایده آل برای نصب چمن مصنوعی هستند، از طرفی سطوح نرم را باید به سطح سخت تبدیل کنید تا بتوانید این فرآیند را انجام دهید.

برای انجام عملیات چسباندن و نصب چمن مصنوعی بر روی سیمان، سنگ و… نیاز است تا از چسب و بست فلزی استفاده کنید.

برای این کار باید دور تا دور کار را چسب زده و رول‌های چمن را روی زمین پهن کنید. هر رول باید بدون فاصله و در کنار رول بعدی قرار می‌گیرد. سپس نیاز است تا لبه‌های کار را چسب کاری کرده و لبه‌ها را با کمترین فاصله ممکن به هم بچسبانید. در انتها نیز باید یک وسیله سنگین را روی لبه کار قرار دهید تا از این طریق چسب‌ها سفت شوند.

نصب چمن مصنوعی در زمین‌های کوچک سخت

از دیگر محیط‌هایی که امکان نصب چمن مصنوعی در آن وجود دارد، می‌توان به بالکن، تراس، حیاط خلوت و… اشاره کرد. البته برای انجام این فرآیند نیازی به عملیات چسب کاری و استفاده از میخ فلزی نیست.

اگر زمینی که قصد نصب چمن بر روی آن را دارید کوچک است، توصیه می‌شود تا چمن را مثل موکت روی زمین پهن کرده و از هیچ نوع چسبی استفاده نکنید. تنها زمانی نیاز است تا از چسب استفاده کنید که برش‌های کار زیاد بوده و پرتی کار بالا است.

چمن مصنوعی روی چه زمین‌هایی نصب می‌شود؟

نصب چمن مصنوعی بین سنگ حیاط

از دیگر زمین‌هایی که امکان نصب چمن در آن وجود دارد، محوطه و حیاط ویلاها است. در صورتی که از قبل برای دکوراسیون، حیاط را با سنگ پوشانده باشید، برای انجام فرآیند نصب چمن نیازی به خارج کردن آن ندارید و می‌توانید بین سنگ‌ها را چمن قرار دهید.

برای انجام این کار، چند مرحله حذف می‌شود. در وهله اول، شما نمی‌توانید رول‌ها را روی زمین پهن کنید. همچنین در این زمین‌ها عملیات زیر سازی، تسطیح و کوبیدن زمین هم وجود ندارد. به جای آن نیاز است تا به اندازه 5 سانتی متر از خاک بین سنگ‌ها را خالی کنید. با انجام این کار، فضای کافی برای نصب چمن مصنوعی در بین سنگ‌ها به وجود می‌آید.

سپس، باید چمن‌ها را به صورت نوارهای باریک با کاتر ببرید و با دقت و حوصله، همه برش‌ها را در سر جای خود قرار دهید. هر بخش را باید با استفاده از چسب به سطح زمین متصل کرده و از بست فلزی استفاده کنید.

در واقع، موضوع مهم این است که نصب چمن مصنوعی بین سنگ و سرامیک بیشتر جنبه تزئینی داشته و به همین دلیل، روش کار آن شبیه به نصب بر روی زمین‌های نرم یا سخت نیست. در واقع، این چمن‌ها قرار نیست تا از طریق فشار یا ضربه سر جای خود فیکس شوند.

نصب چمن مصنوعی در محیط‌های مختلف با کمک خانه چمن

مجموعه خانه چمن به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های فعال در حوزه عرضه چمن مصنوعی، این امکان را به وجود آورده تا بتوانید از کارشناسان این مجموعه برای نصب چمن مصنوعی کمک بگیرید. کارشناسان در کنار شما هستند تا فرآیند نصب را با کمترین چالش ممکن انجام دهید. همچنین اگر قصد دارید تا چمن‌های مصنوعی را با قیمت مناسب خریداری کنید، باز هم می‌توانید از خدمات وب سایت خانه چمن برای رسیدن به این هدف استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت