learndl zhaket triboon excoino

چطور تولید محتوای جذاب داشته باشیم؟

تولید محتوای جذاب

چطور تولید محتوای جذاب داشته باشیم؟

تولید محتوا امروزه با گسترده تر شدن حضور وب سایت ها در فضای اینترنت و افزایش تعداد پیج ها در شبکه های مجازی به یک کار تخصصی و البته پر درآمد تبدیل شده است. تولید محتوای جذاب یکی از ابزارهایی است که به کمک آن می توانید در عرصه رقابت در فضای وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مانند: اینستاگرام برند کسب و کار خود را به خوبی مطرح کنید. اهمیت تولید محتوا به قدری است که تمامی وب سایت ها برای مطرح کردن کسب و کار خود در صفحه نتایج گوگل از آن به عنوان اهرم اصلی استفاده می کنند. اما چه چیزی باعث می شود که از میان وب سایت ها و پیج های اینستاگرامی که محتوا تولید می کنند، یکی موفق شده و به اهداف خود برسد، و دیگری موفق نباشد؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا در انواع متنی، صوتی و ویدیویی تولید می شود و در بستر گوگل یا شبکه های اجتماعی مانند: اینستاگرام، لینکدین و … منتشر می شود. با توجه به اینکه در هر زمینه ای تعداد محتواهایی که تولید می شود بسیار زیاد است. هر چقدر محتوای تولید شده خلاق و جذاب تر باشد، احتمال جذب مخاطب و در نتیجه موفقیت شما به عنوان ناشر محتوا هم بیشتر است.

اهمیت تولید محتوای جذاب برای کسب و کارها چیست؟

با توجه به افزایش تعداد محتواهای تولید شده در فضای مجازی ( گوگل، شبکه های اجتماعی و…) رقابت برای دیده شدن هم بیشتر شده. همین مورد موجب شد تا تولید محتوا بیشتر به سمت تخصصی شدن پیش رود. وب سایت برای اینکه بتوانند در فضای پر رقابت گوگل دیده شوند نیاز به محتوای سئو شده دارند. تولید محتوای سئو شده یکی از خدمات سئو است که شرکت های سئو برای پروژه های سئو ای که دارند ارائه می دهند. تولید محتوای جذاب به کسب و کارها کمک می کند که با دیده شدن در بسترهایی که در آن فعالیت می کنند. ترافیک ارگانیک بیشتری برای وب سایت خود داشته باشند. این ترافیک می تواند تعداد مخاطبان یک پیج یا سایت و در نتیجه فروش را نیز افزایش دهد. به این ترتیب تعداد مخاطبان و مشتریان وفادار هم کم کم افزایش میابد.

اصول تولید محتوای جذاب در وبسایت ها کدام است؟

برای اینکه بتوانید تولید محتوای جذاب و ارزشمندی داشته باشید باید محتوایی که تهیه می کنید، طبق اصول و برگرفته از ایده پردازی و کاملا خلاقانه باشد. شما با رعایت اصول و نکات زیر می توانید تولید محتوا جذاب و موفقی داشته باشید.

برای مخاطب بنویسید!

برای تولید محتوای جذاب اولین و مهمترین اصلی که باید در نظر داشته باشید این است که، محتوا باید برای مخاطب و با هدف جلب رضایت او نوشته شود. یعنی پرسونای مخاطب در نظر گرفته شود و برای او نوشته شود. محتوایی که نوشته می شود باید به گونه ای باشد که به آنچه در عنوان و مقدمه به مخاطب وعده داده شده در طول متن عمل شود. به این ترتیب مخاطب به شما اعتماد می کند. این اعتماد، موجب می شود برند کسب و کار شما در ذهن مخاطب باقی بماند و در جستجوهای بعدی که دارد و مربوط به حوزه کاری شماست حتی برند شما را سرچ کند. چون هدف نهایی شما جلب رضایت مخاطب است بنابراین آنچه نوشته می شود برای مخاطب جذاب خواهد بود.

تولید محتوای جذاب

استفاده از آمار و ارقام تیر خلاص در محتوا!

همیشه به خاطر داشته باشید که یکی از اهداف تولید محتوای جذاب ایجاد اعتماد مخاطب، البته با هدف تجاری است که ، این کار با آگاهی بخشی به او انجام می شود. حال اگر برای نوشته های خود سند و مدرک ارائه دهید، یعنی سعی کنید گفته های خود را با آمار و ارقام درست که منابع معتبر آن را ارائه می دهند ثابت کنید. بنابراین می توانید با زدن تیر اعتماد به مخاطب او را خلاص کنید. به این ترتیب آگاهی بخشی همراه با اعتماد مخاطب را ترغیب می کند که به مشتری شما تبدیل شود. او مشتری کالا، خدمت و یا محتوای شما خواهد شد و برند کسب و کار شما در ذهن او باقی خواهد ماند.

حس کنجکاوی مخاطب را تحریک کنید

یکی از مواردی که می تواند در تولید محتوای جذاب به شما کمک کند این است که یک موضوع مبهم را در ابتدای محتوا مطرح کنید، به خصوص در عنوان و مقدمه. به این ترتیب حس کنجکاوی مخاطب تحریک می شود. زمانی که این حس را در او ایجاد کردید، شروع به شفاف سازی و آگاهی بخشی نسبت به آن موضوع برای مخاطب کنید. به این ترتیب هم ذهن مخاطب را درگیر خود کرده اید و محتوایی که نوشته اید برای او جذاب خواهد بود و هم این که با شفاف سازی موضوع برای او ارزش آفرینی کرده اید. به این ترتیب متنی که نوشته شده چون برای مخاطب جذاب است به خواندن آن تا انتها ادامه می دهد. همین مسئله موجب می شود زمان ماندگاری کاربر در سایت ( Dwell Time ) شما افزایش یابد. کاهش نرخ پرش از نظر گوگل یعنی شما یه سایت مفید برای کاربر هستید در نتیجه رتبه شما در نتایج SERP گوگل بهبود میابد و بیشتر به چشم خواهید آمد!

تولید محتوای منحصر به فرد و یونیک

برای تولید محتوای جذاب لازم نیست شاخ غول را بشکنید. نوشتن محتوای منحصر به فرد و یونیک خود می تواند منجر به تولید محتوای با کیفیت و جذاب شود و مخاطب را جذب کند. محتوای منحصر به فرد هم از نظر گوگل و هم از نظر مخاطب جذاب و با ارزش است. مخاطب مطالب جدیدتری را می خواند و دیگر نمی گوید اه این محتوا هم شبیه قبلی است. در کل تکرار باعث خستگی و دل زدگی می شود. پس سعی کنید نو باشید و همیشه چیز جدیدی برای ارائه به مخاطبان خود داشته باشید، تا آنها را مجذوب خود کنید. در نتیجه مدت زمان بیشتری برای خواندن محتوای صرف می کند. گوگل هم از این نظر محتوا را برای کاربران با ارزش می داند و رتبه محتوای تولید شده در نتایج گوگل رشد می کند. به این ترتیب احتمال اینکه کاربران بیشتری روی لینک این محتوا کلیک کنند افزایش میابد و این چرخه بین گوگل و رضایت مخاطبان در گردش خواهد بود.

چیزی برای یاد دادن به مخاطب داشته باشید

یادگیری و آموزش یکی از مواردی است که می تواند در تولید محتوای جذاب بسیار موثر باشد. آموزشی که رایگان است قطعا جذاب تر هم هست. مخاطبی که ببیند با خواندن محتوای شما نکته ای را یاد می گیرد قطعا برایش جذاب است که تا انتها محتوا را بخواند و به دانسته های خود بیفزاید. با افزایش مدت زمان ماندگاری کاربران در سایت احتمال اینکه نرخ تبدیل سایت افزایش پیدا کند هم بیشتر می شود. این موارد تنها چند مورد از نکاتی است که شما می توانید با در نظر داشتن آنها محتوایی جذاب بنویسید و آگاهی که به مخاطب می بخشید هم برند منشن کنید، هم با افزایش رضایت کاربران از آگاهی که دریافت می کنند نرخ تبدیل خود را افزایش و به سود دهی برسید.

تولید محتوای جذاب در اینستاگرام

اصول تولید محتوای جذاب در اینستاگرام هم مانند تولید محتوا برای وب سایت هاست. در فضای اینستاگرام هم برای اینکه بتوانید در این فضای چند صد میلیونی دیده شوید نیاز است محتوایی با کیفیت و جذاب بنویسید. می توانید تمامی اصولی را که در تولید محتوا برای وب سایت ها به آن اشاره کردیم، برای تولید محتوا در اینستاگرام هم  استفاده کنید. تولید محتوای با کیفیت و جذاب در اینستاگرام می تواند صدای برند کسب و کار شما باشد و موجب دیده شدن بیشتر شما در این فضا شده و سود فروش شما را افزایش دهد.

تولید محتوای جذاب

نکاتی که برای تولید محتوای جذاب در اینستاگرام باید در نظر داشته باشید

علاوه بر نکاتی که در تولید محتوا در سایت مطرح کردیم برای اینکه در اینستاگرام محتوای جذابی تولید کنید بهتر است این چند نکته را هم در نظر داشته باشید:

از هشتک ها بیشترین استفاده را بکنید

کپشن مناسب بنویسید

با اینفلوئنسرها همکاری کنید

استفاده از طراحی های مناسب ( هویت بصری )

از مسائل داغ روز غافل نشوید و به آن بپردازید

مزایای تولید محتوای جذاب برای کسب و کارهای آنلاین

در نهایت با رعایت تمام این نکات در تولید محتوای با کیفیت و جذاب برای وب سایت ها و پیج های اینستاگرامی با افزایش مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت و کاهش نرخ پرش، احتمال نرخ تبدیل هم افزایش پیدا می کند. به علاوه افزایش ترافیک ارگانیک می تواند فروش خدمات، محصولات و … شما را افزایش دهد. در اینستاگرام تولید محتوای با کیفیت و جذاب باعث می شود که فالوور واقعی جذب کنید. افزایش تعداد فالوور ها می تواند سهم فروش شما را از اینستاگرام به طرز فوق العاده ای افزایش دهد. زیرا تعداد فالوورهای زیاد میتواند تا حدودی نشان دهنده اعتبار یک پیج باشد و میزان اعتماد سایر کاربران برای استفاده از خدمات شما را افزایش می دهد. پس در نظر داشته باشید که تولید محتوا چقدر اهمیت دارد!

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت