learndl zhaket triboon excoino

پر کردن اظهارنامه مالیاتی در کمترین زمان ممکن توسط کافه لیوم

پر کردن اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی یک کارنامه مالی از شرکت و یا فرد است که در ازای یک سال کار برای محاسبه مالیات‌بردرآمد هزینه‌ها، کسر‌های مالیاتی و معافیت‌ها به اداره امور مالیاتی کشور ارائه می‌شود. همه این اسناد و پر کردن اظهارنامه مالیاتی به‌صورت مجازی صورت می‌گیرد و انتخاب کافی‌نت آنلاینی مانند کافه لیوم، انتخابی خوب برای پر کردن این فرم خواهد بود. سایت‌های موجود برای اظهارنامه مالیاتی درآمد افراد را نسبت به مقدار مالیاتی که قابل‌پرداخت است محاسبه خواهند کرد و این محاسبه به طور دقیق انجام خواهد شد. تکمیل‌کردن این فرم و ارسال آن، دارای اهمیت است که در کافه لیوم این مورد انجام‌پذیر است. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت https://cafelium.ir/ مراجعه کنید.

اظهارنامه؛ چه افرادی موظف به تکمیل و ارائه این فرم هستند؟

امروزه همه افرادی که شاغل‌اند، اعم از کاسبان و تجار؛ باید مقدار سود و زیان خود، هزینه‌های وارده و موارد مالی خود را به‌صورت اظهارنامه‌ای تحت عنوان اظهارنامه مالیاتی به اداره مالیات اعلام کنند. پس از آن دولت طبق این اطلاعات، مقدار مالیات‌هایی که فرد باید پرداخت کند مشخص می‌کند. امروزه پر کردن اظهارنامه مالیاتی به‌صورت آنلاین و اینترنتی شده است و افراد به‌راحتی با مراجعه به کافی‌نت‌ها و سایت اداره مالیات این فرم را پر خواهند کرد.

اگر این فرم را پر نکنید، اداره مالیات علاوه بر تعیین‌کردن جریمه، مبلغ مالیات را خودشان تعیین می‌کنند؛ بنابراین همه افرادی که در ایران شاغل هستند و کسب درآمدی صورت می‌گیرد، موظف‌اند اظهارنامه مالیاتی را پرکرده و ارسال کنند. حتی افرادی که تابعیت غیرایرانی نیز دارند باید این فرم را پر کنند.

پر کردن اظهارنامه مالیاتی توسط کافه لیوم

تفاوت اظهارنامه مالیاتی با سایر اسناد مالی

اظهارنامه مالیاتی، به‌صورت سند است که برای تشخیص درآمد و مالیات شغل افراد توسط سازمان امور مالیاتی تعیین می‌شود. این فرم با اسناد دیگر تفاوت زیادی دارد. برای مثال در اسناد مالی گزارش‌های مالی و لیست آن‌ها به‌صورت دقیق ذکر شده است و برای ارزیابی آن‌ها صورت می‌گیرد. این اسناد معمولاً به‌صورت درون‌سازمانی است و مقدار هزینه و ارزیابی به این صورت تعیین خواهد شد.

محتوای اظهارنامه مالیاتی با دیگر اسناد مالی نیز متفاوت است. این محتوا شامل دخالت و اجازه توسط سازمان‌های دولتی روی مالیات قابل‌پرداخت است؛ ولی در اسناد مالی دیگر توسط افرادی ذی‌ربط مورد بررسی قرار گرفته و تعیین خواهد شد. به‌طورکلی چون این اظهارنامه‌ها باید توسط افرادی متخصص صورت بگیرد، شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت کافی نت آنلاین کافه لیوم به تکمیل فرم بپردازید.

چند نوع اظهارنامه برای اعلام درآمد داریم؟

اظهارنامه‌های مالیاتی دارای انواع مختلفی هستند که با توجه جزئیات این اظهارنامه‌ها باید آن را انتخاب کرده و به پر کردن آن بپردازید. باتوجه‌به فعالیت اقتصادی خود و ساختار حقوقی مورداستفاده در آن، به انتخاب یکی از موارد اظهارنامه‌های مالیاتی شما باید بپردازید. انتخاب این موارد ممکن است دشوار باشد و بهتر است از متخصصین این عرصه کمک بگیرید.

می‌توان از انواع اظهارنامه‌هایی که مورداستفاده قرار می‌گیرد به مواردی همچون اظهارنامه‌های مالیاتی طبق درآمد شخص طبق ماده 110 قانون مالیات‌های مستقیم، دیگری اظهارنامه مالیاتی طبق درآمد شخص موردنظر طبق ماده 95 قانون مالیات‌های مستقیم که این مورد به سه گروه تقسیم خواهد شد که باتوجه‌به جزئیات آن باید یکی از این موارد را انتخاب کرده و بررسی کنید، اظهارنامه مالیاتی انحلال شرکت‌ها طبق ماده 114 و 116 قانون مالیات‌های مستقیم، اشاره کرد.

چه مدارکی برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی موردنیاز است؟

مدارکی که برای پر کردن اظهارنامه‌های مالیاتی موردنیاز است شامل موارد زیر می‌شوند.

 • داشتن مجوزهای صادره از برخی مراجع باتوجه‌به نیاز شما
 • تحویل آخرین اساس‌نامه‌ و نام‌بردن از نوع فعالیت شرکت خود
 • گواهی سندی که محل قانونی شرکت یا محل موردنظر شما را ذکر کرده است
 • کپی کارت ملی و شناسنامه افراد هیئت‌مدیره
 • گواهی ترازنامه افراد
 • مبالغ درآمد شما و مقدار فروش آن
 • قیدکردن سود و زیاد این شرکت
 • گردش حساب شرکت با داشتن امضا و مهر
 • ارائه سند محل قانونی شرکت
 • صورت‌حساب خدماتی که به فروش رفته است
 • دیگر مدارک که باید طبق اصول اظهارنامه مالیاتی آن را ارسال کنید.
 • از موارد دیگر می‌توان به قراردادهایی که فرد صاحب شغل و مؤسسه با دیگر افراد و مراجع بسته است.
 • سودهای مانده و زیان‌های دوره
 • ارائه شماره ثبت دفاتر قانونی و کد رهگیری آن نیز اشاره کرد.

مدارکی که شما باید ارسال کنید باید از دقت بالایی برخوردار باشد و همچنین آماری بروز ارائه دهید. دلیل این موارد این است که شفافیت در اظهارنامه اصلی مهم است و رعایت آن به جلوگیری از مشکلات و خطاهای احتمالی کمک زیادی خواهد کرد؛ بنابراین توصیه می‌شود، حتماً مدارک را به‌صورت کامل و بروز ارسال کنید تا این فرایند سرعت بیشتری داشته باشد.

اظهارنامه مالیاتی

سخن پایانی

پر کردن اظهارنامه مالیاتی توسط افراد مختلف حقیقی و حقوقی، طبق قانون الزامی است و برای تعیین مالیات باید حتماً صورت بگیرد. در عصر امروز این موارد با استفاده از تکنولوژی و پر کردن این فرم به‌صورت آنلاین به‌آسانی صورت خواهد گرفت که یکی از مجموعه‌های آنلاین در این زمینه، کافه لیوم با اعتباری بالا است. شما می‌توانید با کمک کافه لیوم در کمترین زمان، اظهارنامه مالیاتی خود را پرکرده و به فرایند پاسخگویی آن سرعت زیادی ببخشید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت