learndl zhaket triboon wenbacklinks

کلاس گرافیک حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

امروزه بسیاری از افراد مایل به شرکت در کلاس گرافیک هستند‌. از آن جایی که رشته گرافیک در صنایع گوناگون کاربرد دارد شرکت در کلاس گرافیک نیز رواج بسیار زیادی دارد.

در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی ‌های یک کلاس گرافیک حرفه ‌ای با شما عزیزان صحبت کنیم.

مروری بر رشته گرافیک، بازار کار و درآمد‌ آن

رشته گرافیک، هنر طراحی ارتباطات می ‌باشد. طراحان گرافیک با استفاده از ابزارها و نرم ‌افزارهای گوناگون تصاویری بصری را ایجاد خواهند کرد.

طراحان به منظور جذب مشتری از محیط اطراف خود ایده می ‌گیرند. اگر چه این رشته هنری بسیار جذاب به نظر  می رسد، اما دانشجویان گرافیک با سختی ‌هایی مواجه می ‌شوند.

با توجه به پیشرفت سریع صنعت گرافیک بسیاری از علاقمندان برای فراگیری نرم‌افزارها و فوت و فن این رشته مایل به شرکت در کلاس گرافیک هستند.

گرافیست ‌ها پس از پایان کلاس گرافیک می ‌توانند وارد بازار کار شوند و در موقعیت ‌های شغلی گوناگون فعالیت خود را آغاز نمایند. برخی از فرصت های شغلی که گرافیست ها می ‌توانند در آن ها مشغول به کار شوند عبارتند از:

 • طراحی جلد کتاب
 • طراحی لوگو و نشان تجاری
 • طراحی ‌پوستر
 • طراحی و صفحه آرایی روزنامه
 • آژانس تبلیغاتی
 • انتشارات و چاپخانه های بزرگ
 • برندهای تبلیغاتی
 • شرکت های چند رسانه ای
 • صدا و سیما
 • صنایع بسته بندی

امروزه گرافیست ‌ها ترجیح می ‌دهند که به جای کار حضوری، پروژه‌ های دورکاری و فریلنسری را انجام دهند.

با گسترش فضای مجازی، افزایش تبلیغات و نیاز به تبلیغات، گرافیست ها می توانند موقعیت های شغلی مناسبی را بیابند. به طور کلی رشته گرافیک از آینده شغلی خوبی برخوردار می ‌باشد.

میزان درآمد گرافیست ‌ها متناسب با موقعیت شغلی آنان متفاوت است. اگر طراح کارمند باشد و یا به صورت حضوری و دورکاری کار کند قطعاً حقوق ‌های متفاوتی را دریافت می ‌کند.

در صورتی که گرافیست در آژانس ‌های تبلیغاتی کار کند میزان درآمد او بر اساس حقوق اداره کار خواهد بود. البته این حقوق با اضافه کاری و پاداش افزایش می ‌یابد.

افرادی که به صورت فریلنسری کار می ‌کنند، باید در رابطه با میزان درآمد خود با کارفرما به توافق برسند. اگر گرافیست فریلنسر پشتکار داشته باشد می‌ تواند درآمدی بیشتر از یک کارمند را به دست بیاورد. به طور میانگین میزان درآمد یک گرافیست بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون می باشد.

بازار کار رشته گرافیک

اهمیت شرکت در کلاس گرافیک

اگر قصد شرکت در کلاس گرافیک را دارید، قطعاً این سوال برای شما پیش آمده که مزیت شرکت در دوره‌ های آموزشی نسبت به خودآموزی چیست.

شما باید تصمیم خود را بگیرید که می ‌خواهید رشته گرافیک را به صورت آکادمیک فرا بگیرید و یا تجربی.

به عنوان مهمترین مزایای شرکت در کلاس گرافیک و دریافت مدرک نسبت به کسب تجربی این مهارت می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. استخدام آسان: قطعاً شرکت در کلاس گرافیک و در دست داشتن مدرک معتبر استخدام را برای شما آسان ‌تر خواهد کرد. داشتن مدرک معتبر شما را به آینده شغلی مورد نظرتان نزدیک‌ تر می کند.
 2. افزایش درآمد: هر چه میزان تحصیلات و مهارت شما در رشته گرافیک بیشتر باشد، قطعاً درآمد بالاتری را به دست خواهید آورد.
 3. مطرح بودن در میان رقبا: قطعاً شانس به دست آوردن یک فرصت شغلی توسط شخصی که در کلاس گرافیک شرکت کرده و مدرک معتبر دارد، نسبت به فردی که به صورت خودآموز این رشته را فرا گرفته بیشتر است.
 4. گسترش ‌مهارت ها: افرادی که در کلاس گرافیک شرکت می ‌کنند، قطعاً به کمک اساتید مجرب مهارت ‌های خود را ارتقا خواهند داد. شرکت در کلاس گرافیک آنلاین بستر رشد و یادگیری شما را فراهم خواهد کرد. فراگیری این هنر به صورت خودآموز علاوه بر زمان بر بودن، هزینه زیادی را نیز در پی خواهد داشت.

ویژگی های کلاس گرافیک حرفه ای

ویژگی ‌های یک دوره گرافیک حرفه ‌ای

به عنوان مهمترین ویژگی ‌های یک دوره گرافیک حرفه ‌ای می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 1. کلاس گرافیک باید ویژه بازار کار باشد: کسانی که در کلاس گرافیک شرکت می کنند، قطعا به دنبال کسب درآمد از این ‌رشته هستند. این افراد باید دوره ‌ای را انتخاب نمایند که مخصوص ورود به بازار کار باشد. اساتید آموزشگاه گرافیک در تهران در طول دوره، مسیرهای کسب درآمد ‌از طریق این ‌رشته را به هنرجویان خود معرفی ‌خواهند ‌کرد.
 2. پروژه محور بودن ‌کلاس گرافیک: در یک کلاس‌ گرافیک خوب فرصت های عملی برای هنرجویان فراهم خواهد شد تا مهارت های خود را به صورت عملی مورد آزمایش قرار دهند. این پروژه ها شامل طراحی لوگو، کارت ویزیت، بنر تبلیغاتی و غیره می شود.
 3. جامع بودن کلاس گرافیک: از دیگر ویژگی های کلاس گرافیک حرفه ای آن است که باید نرم افزارهای مرتبط با این رشته به طور کامل آموزش داده شود.
 4. آموزش گرافیک از سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش دهد: به طور کلی در دوره گرافیک مباحث مختلفی تدریس می ‌شود. اساتید در یک کلاس گرافیک حرفه ‌ای باید تمامی اصول مربوط به این رشته را از سطوح مبتدی تا پیشرفته بیان کنند.
 5. دارای شیوه های آموزشی مختلف: قطعاً برگزاری کلاس گرافیک به صورت آنلاین و حضوری به عنوان یک امتیاز مثبت محسوب می ‌شود. هنرجویان می ‌توانند با توجه به شرایط خود در کلاس گرافیک آنلاین و یاحضوری شرکت کنند.

نرم افزارهای گرافیک

معرفی آموزشگاه گرافیک معتبر

یافتن یک آموزش معتبر جهت شرکت در کلاس گرافیک برای هنرجویان اهمیت بسیار زیادی دارد.

به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه گرافیک در تهران می‌ توان به آموزشگاه طرحستان اشاره کرد. کلاس گرافیک در آموزشگاه طرحستان به صورت کاملاً حرفه ‌ای برگزار می ‌شود.

متقاضیان پس از پایان دوره، مدرک معتبر وزارت ارشاد را دریافت خواهند کرد. در این آموزشگاه امکان پرداخت شهریه به دو شیوه نقد و اقساط وجود دارد.

به طور کلی کلاس گرافیک در آموزشگاه طرحستان به سه شیوه برگزار می ‌شود.

 • کلاس گرافیک حضوری
 • کلاس گرافیک آنلاین همراه با استاد و در بستر های روم آنلاین
 • دوره آفلاین گرافیک (دانلود دوره های ضبط شده)

سرفصل های کلاس گرافیک آموزشگاه طرحستان

سرفصل های کلاس گرافیک آموزشگاه طرحستان شامل موارد زیر می شود.

 • اصول طراحی و گرافیک:

در واقع هنر گرافیک انتقال پیامی خاص از طراح به مخاطب از طریق تصویر است. برای این که پیام شما به بهترین نحو ممکن به مخاطب منتقل شود باید با طرز استفاده صحیح از عناصر بصری مانند خطوط، شکل ‌ها و رنگ‌ ها آشنا باشید.

در دوره گرافیک تمامی عوامل بصری و نحوه ترکیب آن ها با یکدیگر به شما آموزش داده خواهد شد. با شناخت رنگ ‌ها و نحوه ترکیب آن ها، به حرفه‌ ای شدن در طراحی نزدیک ‌تر می ‌شوید.

مهمترین آزمونی که در آن میزان مهارت و هنر یک طراح سنجیده می‌ شود طراحی لوگو است.

 • صفحه آرایی با نرم افزار ایندیزاین:

یکی از نرم ‌افزارهای تخصصی این رشته ایندیزاین است که در کلاس گرافیک تدریس می ‌شود. ایندیزاین با نرم‌افزار هایی مانند فتوشاپ و ایلوستریتور سازگاری خوبی دارد. با استفاده از نرم‌افزار ایندیزاین می ‌توانید متن و تصاویر را به صورت حرفه‌ ای در کنار یکدیگر قرار دهید.

 • طراحی و تصویر سازی با نرم افزار ایلوستریتور:

یکی از جذاب ‌ترین بخش ‌ها در طراحی گرافیک خلق تصاویر وکتور می ‌باشد.

شما در این دوره طراحی اوراق اداری، بسته بندی و طراحی بروشورها و کاتالوگ‌ ها را فرا خواهید گرفت. پس از پایان آموزش نرم‌افزار ایلوستریتور از طریق انجام پروژه‌ های عملی آمادگی لازم برای وارد شدن به بازار کار را به دست خواهید آورد.

 • طراحی پیشرفته با نرم افزار فتوشاپ:

از مباحثی که در طراحی پیشرفته با نرم ‌افزار فتوشاپ بیان می‌ شود می ‌توان اصلاح رنگ، ویرایش عکس، طراحی پوستر و آگهی های تبلیغاتی اشاره نمود.

 • تایپوگرافی، نظارت چاپ و آموزش کرل دراو:

در طول این دوره با انواع رنگ‌ ها و متریال چاپ آشنایی خواهید یافت. کرل دراو یک نرم ‌افزار تخصصی در چاپ و بسته‌بندی است. این نرم ‌افزار نه تنها در طراحی بسته‌بندی، بلکه در طراحی تصاویر وکتور نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 • عکاسی در‌ گرافیک:

یکی از پر کاربردترین المان ها در رشته گرافیک، عکاسی است. برای ثبت یک عکس با کیفیت و آشنایی با اصول پایه عکاسی، در کلاس گرافیک این اصول به طور کامل تدریس می‌ شود.

از طریق آشنایی با مباحث عکاسی می ‌توانید عکس ‌های مربوط به طرح گرافیکی خود را به راحتی آماده کنید.

 • تصویرسازی در گرافیک:

از طریق آشنایی با تصویرسازی می ‌توانید تصاویر مورد نظر خود را به صورتی دستی طراحی کنید و سپس از طریق رایانه تغییرات لازم را روی آن ایجاد نمایید.

 • موشن گرافیک:

موشن گرافیک یک روش طراحی پر طرفدار است که به دلیل متحرک بودن تصاویر تاثیر زیادی را روی مخاطب خواهد گذاشت.

برای ساخت ویدئو موشن گرافیک باید از نرم‌افزار افتر‌افکت استفاده کنید که در کلاس گرافیک به طور کامل آن را خواهید شناخت.

جمع بندی

در این مقاله ویژگی‌ های یک کلاس گرافیک حرفه ‌ای را بیان نمودیم. از آنجایی که آموزشگاه طرحستان تمامی این ویژگی‌ ها را داراست، به منظور شرکت در این دوره آموزشی می ‌توانید به سایت www.tarhestan.org  مراجعه کنید و یا با شماره های 02166909403 – 02166909664 تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت