learndl zhaket triboon wenbacklinks

وب کنفرانس چیست و موارد برگزاری؟

با افزایش مجازی شدن کسب‌وکارها و مزایایی که آنلاین شدن بیزینس‌ها دارد، خیلی از مجموعه‌های کوچک و بزرگ تمایل دارند کار خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند. احتمالا شما برای یکبار هم که شده تجربه تماس‌های ویدئویی با کارمندان یا مشتریان خود را داشته‌اید. ولی محدودیت تماس‌های ویدئویی هر صاحب کسب‌وکاری را کلافه می‌کند. همین موضوع باعث شد وب کنفرانس‌ها وارد صنایع زیادی بشوند و هر روزه برگزاری خیلی از جلسات به‌ شکل آنلاین صورت بگیرد. آیا می‌دانید وب کنفرانس چیست و موارد برگزاری آن چگونه است؟ آیا با ویژگی‌های پلتفرم برگزاری وب کنفرانس و تفاوت‌های آن با تماس‌های ویدئویی آشنا هستید؟ در این مطلب همراه ما باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را بگیرید.

منظور از وب کنفرانس چیست؟

وب کنفرانس چیست

وب کنفرانس، هر نوع جلسه آنلاینی است که دو یا چند شرکت‌کننده در مکان‌های مختلف در آن حضور دارند. این شرکت‌کنندگان می‌توانند از هر جای ایران و حتی جهان، از طریق اتصال به اینترنت و بهترین پلتفرم با یکدیگر در ارتباط باشند. وب کنفرانس می‌تواند به‌صورت رویداد، کلاس یا حتی جلسات آنلاین در یک پلتفرم برگزار شود. پلتفرم برگزاری وب کنفرانس می‌تواند ویژگی‌های پیشرفته زیادی مانند اشتراک‌گذاری صفحه (screen sharing)، پخش فایل صوتی، بدون قطعی ارتباط، تخته وایت برد و…. را داشته باشد.

آشنایی با افراد حاضر در یک وب کنفرانس

  • میزبان: شخصی که جلسه را سازماندهی می‌کند و مسئول ایجاد دستور جلسه، دعوت از شرکت‌کنندگان و تصمیم‌گیری درباره نوع وب کنفرانس است.
  • ارائه‌دهندگان یا Presenters: کسانی که محتوای جلسه را ارائه می‌دهند، ولی لزوما میزبان نیستند. ممکن است در یک جلسه چندین ارائه‌دهنده حضور داشته باشند.
  • کاربران مهمان: کسانی که از میزبان دعوت‌نامه برای شرکت در وب کنفرانس را دریافت می‌کنند. جزئیات جلسه، لینک جلسه یا در صورت وجود، کد شرکت‌کنندگان برای این کاربران فرستاده می‌شوند.

موارد برگزاری وب کنفرانس

اگر تا کنون سابقه برگزاری کنفرانس را به‌صورت آنلاین نداشته‌اید، احتمالا نمی‌دانید برای برگزاری یک رویداد آنلاین باید چه کارهایی انجام دهید. در واقع شما فقط به اینترنت و یک پلتفرم مناسب نیاز دارید. الوکام یک پلتفرم ایرانی است که با ارائه خدمات خود، برگزاری کلاس‌ها، وبینارها و جلسات آنلاین را ممکن می‌کند. در ادامه توضیح می‌دهیم که انواع وب کنفرانس چیست و موارد برگزاری آن چگونه است؟

جلسات با مشتریان

این روزها نیازی نیست برای برگزاری جلسات با مشتریان به خارج از شهر بروید یا هزینه زیادی بپردازید. شما می‌توانید از طریق برگزاری این جلسات به‌صورت آنلاین، مشتری خود را از روند کار و پیشرفت آن مطلع کنید. یک پلتفرم مناسب این امکان را به شما می‌دهد که فایل گزارش‌ها را روی صفحه منتشر کنید یا از طریق وایت برد قابل نمایش برای میزبان و کاربران مهمان، اطلاعات لازم را ارائه دهید. در واقع برخلاف سایر روش‌ها برای مشاهده تمام فایل‌ها و ارائه توضیحات نیاز نیست میزبان یا هیچ یک از شرکت‌کنندگان از جلسه خارج شوند و این سرعت کار را بهبود می‌بخشد.

وبینارها

وبینار، یک سمینار مجازی است که میزبان از طریق اسلایدها، ویدئوها و سایر مطالب با شرکت‌کنندگان در ارتباط است. این وبینار را می‌توان برای نمایش یک محصول، برگزاری جلسه آموزشی آنلاین یا برگزاری جلساتی با حضور کارمندان اجرا کرد. یکی از ویژگی‌های برگزاری وبینار در پلتفرم‌های آنلاین، امکان ارائه محتوا توسط میزبان و امکان پرسیدن سوالات توسط مهمانان است. در واقع کاربران از صفحه چت در همان صفحه رویداد می‌توانند سوالات خود را بنویسند یا در صورت نیاز با باز کردن ویدئو یا صدا با میزبان گفتگو کنند.

آموزش

وب کنفرانس قابلیت‌های بسیار زیادی برای آموزش آنلاین دارد. برای مثال صاحبان شرکت‌ها می‌توانند برای آموزش به نیروهای جدید خود، جلسات آموزشی را به‌صورت آنلاین برگزار کنند. در این صورت امکان حضور و غیاب شرکت‌کنندگان در جلسه وجود دارد و شخص میزبان می‌تواند با استفاده از قابلیت آزمون آنلاین یا پرسش و پاسخ از کاربران مهمان آزمون بگیرد. با آموزش آنلاین از طریق وب کنفرانس، از هزینه‌های اضافی برای رفت‌وآمد و خرید امکانات لازم برای آموزش حضوری هم جلوگیری می‌شود.

بهترین پلتفرم برای برگزاری وب کنفرانس چه ویژگی‌هایی دارد

مصاحبه‌ها

فرقی نمی‌کند که با یک مجله خبری مصاحبه داشته باشید یا قصد دارید بعد از گفتگو با متقاضیان، آن‌ها را استخدام کنید. در هر صورت می‌توانید مصاحبه خود را آنلاین انجام دهید و حتی جلسه را ضبط کنید. پس نیازی نیست از محل کارتان خارج شوید و ساعت‌ها در ترافیک بمانید.

بهترین پلتفرم برای برگزاری وب کنفرانس چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • استفاده راحت: شاید خیلی از کارکنان شرکت‌ها نتوانند خودشان را با فناوری‌های جدید سازگار کنند. اگر پلتفرم مورد نظر شما خیلی پیچیده بوده و ارتباط با مشتریان ضعیفی داشته باشد، ممکن است کارمند شما در کنفرانس حاضر نشود. باید پلتفرمی را انتخاب کنید که در هر یک از دستگاه‌ها (کامپیوتر، تبلت یا تلفن همراه) تجربه کاربری خوبی داشته باشد و بخش پشتیبانی آن به سوالات شرکت‌کنندگان و میزبان به درستی پاسخ دهد.
  • امکانات: آیا می‌توان کنفرانس آنلاین را ضبط کرد؟ امکان نظرسنجی از شرکت‌کنندگان برای میزبان وجود دارد؟ آیا پخش فایل‌های ویدئویی، موسیقی یا گزارش‌های متنی امکان‌پذیر است؟ یادتان باشد برای انتخاب بهترین پلتفرم وب کنفرانس باید پاسخ تمام این سوالات را در نظر بگیرید. در واقع بررسی کنید پلتفرم مورد نظر شما چه امکاناتی دارد؟
  • امنیت: اگر پلتفرم مورد نظر شما امنیت کافی را نداشته باشد، ممکن است اطلاعات رد و بدل شده و اسرار کاری شما در خطر بیفتد. برخی از پلتفرم‌ها، ورود کاربران را با رمز عبور ممکن می‌کنند که این موضوع امنیت جلسه آنلاین شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. همچنین رمزنگاری کردن اطلاعات در حال انتقال در شبکه نیز یکی دیگر از الزامات است تا به امنیت جلسه و محتوای آن حفظ شود.
  • مقرون‌به‌صرفه: لزوما هر پلتفرمی که اشتراک گران‌قیمت ارائه می‌دهد، بهترین نیست و هر گزینه ارزانی، به این معنی نیست که امکانات کمی دارد. تمام امکانات و هزینه سرویس‌های پلتفرم را در نظر بگیرید تا متوجه شوید که آیا این سرویس ارزش خرید دارد یا خیر. بهترین پلتفرم‌های برگزارکننده وب کنفرانس، یک نسخه رایگان را برای مشتریان ارائه می‌دهند. با بررسی این نسخه می‌توانید درباره بهترین پلتفرم تصمیم بگیرید.

با وب کنفرانس چند قدم جلوتر از رقبا باشید!

این روزها تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده و کسب‌وکارهای مختلف از آن استفاده می‌کنند. یکی از تکنولوژی‌های نوین مطرح در کسب‌وکارها، برگزاری جلسات به‌صورت آنلاین یا وب کنفرانس است. این کنفرانس‌ها، جلساتی هستند که در آن میزبان و شرکت‌کنندگان تعامل دارند و گفتگو می‌کنند. با برگزاری جلسات به‌صورت آنلاین جلوی خیلی از هزینه‌های اضافی مانند هزینه برای پذیرایی، تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری جلسه، ارسال دعوت‌نامه برای شرکت‌کنندگان، رفت‌وآمد و.. گرفته می‌شود. با وب کنفرانس می‌توانید تمام این کارها را به‌صورت آنلاین انجام دهید و شما فقط به بهترین پلتفرم برای برگزاری کنفرانس و اینترنت با سرعت خوب نیاز دارید. الوکام یکی از بهترین پلتفرم‌های ایرانی است که با ارائه سرویس‌های خود، برگزاری کلاس، وبینار و جلسه آنلاین (وب کنفرانس) را امکان‌پذیر می‌کند. شما می‌توانید این جلسات را ضبط کنید، روی تخته وایت برد بنویسید، به‌صورت آنلاین حضور غیاب کنید، از شرکت‌کنندگان سوال بپرسید، فایل‌های مورد نیازتان را به اشتراک بگذارید و بدون قطعی اینترنت، جلسه را ادامه دهید. پشتیبانی این مجموعه با پاسخگویی به سوالات شما، مشکلات حضور در جلسه را برطرف می‌کند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه برگزاری وب کنفرانس یا خرید سرویس‌های الوکام کافی است به سایت این مجموعه مراجعه کنید یا با شماره‌های 02191070314 یا 02122919534 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.7 / 5. تعداد آرا : 3

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت