learndl zhaket triboon excoino

هشدار تحلیلگر معروف درباره قیمت بیت کوین

طی ماه‌های گذشته، تحلیل‌گران بسیاری، قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده‌اند؛ اما معامله‌گری با نام DonAlt جز معدود کسانی بود که به‌درستی این کار را انجام داد. او در ماه نوامبر گذشته، اعتقاد داشت که این ارز، کف قیمت خود را ساخته و زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است. آخرین تحلیل منتشر‌شده از او نشان می‌دهد، اعتقادی به ادامه روند فعلی ندارد و به دنبال موقعیت‌هایی است تا سود خود را شناسایی‌کرده و از بازار خارج شود. DonAlt اعتقاد دارد در محدوده 30هزار دلار، می‌تواند به‌عنوان یک مقاومت، سد راه رشد Bitcoin شود و روند آن را تغییر دهد. همان طور که والکس نیز نوشته است، این معامله‌گر که در شبکه‌های اجتماعی با نام مستعار DonAlt فعالیت می‌کند، می‌گوید که بازار شرایطی مشابه سال ۲۰۲۰ دارد؛ بیت کوین در پی هر نشیب قیمت، به سرعت ارزش خود را باز می‌یابد. با این وجود، DonAlt اعتقاد دارد که محدوده قیمتی وجود دارد که می‌تواند برای بیت کوین دردسرساز باشد. با همه این تفاسیر او معتقد است، اگر سطح 32 هزار دلار شکسته شود، همه تحلیل‌های قبلی بی‌اعتبار می‌شود و شما باید با روند همراه شوید.

قیمت بیت کوین

بیت کوین چیست؟

پس‌از‌اینکه، نظر یکی از معروف‌ترین معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال را بررسی کردیم، نوبت به پاسخ به سؤال بیت کوین چیست؟ می‌رسد. اگر قصد خرید BTC را دارید، بهتر است ابتدا به‌طور‌کامل با آن آشنا شوید. بیت نوعی پول الکترونیکی است، که به‌وسیله آن می‌توانید کالا و خدمات موردنظر خود را خریداری کرده، یا به نقاط مختلف دنیا پول ارسال کنید. اصلی‌ترین ویژگی‌های این ارز، غیرمتمرکز بودن و محدودیت عرضه آن است. دستاوردهایی که می‌تواند نظام پولی و اقتصادی دنیا را، به‌طورکلی متحول کند. شما می‌توانید قیمت بیت کوین را به‌صورت لحظه‌ای بررسی کنید و در صورت مناسب‌ بودن موقعیت، بخشی از سبد سرمایه خود را به آن اختصاص دهید، تا از افزایش قیمت آن سود کسب کنید.

بیت کوین توسط چه کسی کنترل می‌شود؟

بسیاری از علاقه‌مندان به بازار ارزهای دیجیتال، می‌خواهند جواب این سؤال را بدانند. این ارز نوعی دارایی غیرمتمرکز است، که توسط هیچ دولتی کنترل نمی‌شود. یعنی قیمت BTC، نقل‌وانتقالاتی که انجام می‌شود و … توسط هیچ نهادی کنترل نمی‌شود. تنها شرط ورود به این شبکه، رعایت قوانینی است، که توسط کدنویسی‌ها مشخص‌شده است.

قیمت بیت کوین

گروه‌های مختلفی در شبکه BTC فعال هستند، که هرکدام نقشی را برعهده دارند. در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  • ماینرها که وظیفه استخراج و تأیید تراکنش‌ها را برعهده دارند.
  • توسعه‌دهندگان که وظیفه توسعه نرم‌افزار و برطرف‌کردن مشکلات امنیتی را برعهده دارند.
  • نودها که وظیفه نگهداری و ذخیره‌سازی تاریخچه شبکه برعهده آن‌ها است.

هدف بیت کوین چیست؟

مثل تمام ابزارها، نرم‌افزارها و … بیت کوین نیز باهدف خاصی طراحی‌شده است. اصلی‌ترین هدف این ارز، ایجاد بستری ایمن برای نگهداری و انتقال پول است. BTC کنترل کامل دارایی‌ها را در اختیار خود فرد قرار می‌دهد و تنها مالک کلید خصوصی، قادر به استفاده از آن است. یکی دیگر از هدف‌های این دارایی، حل مشکل دوباره خرج‌ کردن پول است. در دنیای دیجیتال، شخص به‌سادگی می‌تواند برای خرید چند کالا از یک واحد پول دیجیتال استفاده کند، بدون اینکه فروشنده متوجه این موضوع شود. قبل از پیدایش این نوع دارایی‌ها، یک واحد مرکزی وجود داشت، تا از انجام چنین کارهایی جلوگیری کند؛ اما با ایجاد این ارزها، واحد مرکزی حذف و مسئولیت تأیید تراکنش‌ها به اعضای شبکه واگذار شد تا این مشکل برطرف شود.

خالق بیت کوین

در سال 2008 و پس از بحران مالی به وجود آمده، شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاتومو، مقاله‌ای را برای فعالان حوزه رمزنگاری ارسال کرد، که در آن از ایجاد یک پول جدید صحبت‌ شده بود. او در این مقاله (وایت پیپر) در مورد چگونگی تعیین قیمت BTC و نحوه کارکرد آن توضیحاتی را ارائه‌ کرده بود. چند ماه پس از منتشر شدن این مقاله، در اویل سال 2009 این شبکه فعالیت خود را آغاز کرد. در سال‌های ابتدایی، ساتوشی در کنار سایر توسعه‌دهندگان، حضور فعال داشت و نواقص شبکه را برطرف می‌کرد؛ اما در سال 2010 به‌طور ناگهانی ناپدید شد و تا به امروز هیچ‌کس خبری از او ندارد. فرضیه‌های متعددی در مورد هویت این فرد وجود دارد؛ ولی تابه‌حال هیچ‌کس نتوانسته هویت واقعی ناکاتومو را مشخص کند.

پشتوانه بیت کوین چیست؟

بسیاری از فعالان بازارهای مالی علاقه دارند بدانند این ارز دیجیتال چیست؟ در‌واقع می‌توان گفت، این توکن هیچ پشتوانه‌ای ندارد. این پول پشتوانه‌ای همانند طلا ندارد و ارزش آن، تنها به‌وسیله عرضه و تقاضا و اعتماد مردم به شبکه آن تعیین می‌شود. به همین دلیل است، که افراد زیادی خرید بیت کوین را غیرمنطقی می‌دانند. اگر به چنین افرادی برخورد کردید که چنین دیدگاهی داشتند، از آن‌ها در مورد پشتوانه سایر پول‌ها مانند دلار، یورو و … سؤال کنید. جالب است بدانید، طلا که به‌عنوان پشتوانه بسیاری از دارایی‌ها شناخته می‌شود، فقط 20% آن پشتوانه خارجی دارد و 80% به شکل قراردادی مورد معامله قرار می‌گیرد. نکته مهم در مورد BTC این است، که عده زیادی از مردم، این ارز را جهت سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنند نه استفاده از آن در پرداخت‌های روزانه. از دید بسیاری از افراد، این دارایی می‌تواند ارزش خود را باگذشت زمان حفظ کند و آن را با طلا مقایسه می‌کنند.

قیمت بیت کوین

ویژگی‌های Bitcoin

این دارایی دارای ویژگی‌های متعددی است، که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

غیرمتمرکز بودن

غیرمتمرکز بودن یعنی بیت کوین توسط هیچ نهاد یا دولتی کنترل نمی‌شود و این اعضای شبکه هستند، که مسئولیت انجام کلیه امور را برعهده دارند. این ویژگی نظر بسیاری از فعالان بازارهای مالی را به خود جلب کرد؛ زیرا آن‌ها اعتقاد‌دارند دلیل اصلی به‌وجودآمدن فاجعه مالی سال 2008، دخالت دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در عرضه پول و میزان نقدینگی تولید‌شده توسط آن‌ها بوده است.

محدودیت عرضه

حداکثر توکن تولید‌شده در این شبکه، 21 میلیون واحد است. این در حالی است، که پول‌های فیات به شکل نامحدود ایجاد می‌شوند و کنترل آن‌ها در دست دولت‌ها و بانک‌های مرکزی است. این ویژگی BTC از بی‌ارزش شدن آن، به دلیل تولید نامحدود جلوگیری می‌کند و ارزش آن را به‌صورت روزانه افزایش می‌دهد.

تراکنش غیرقابل‌برگشت

در سیستم‌های مالی متمرکز، شما ممکن است بعد از انجام تراکنش اشتباه، بتوانید آن را باطل کنید؛ ولی در شبکه BTC این‌طور نیست. پس بهتر است قبل از انجام هر تراکنش، اطلاعات را با دقت بررسی کنید تا دارایی خود را به آدرس اشتباهی ارسال نکنید.

قیمت بیت کوین

حمل و جابه‌جایی آسان

پس از خرید BTC شما می‌توانید به‌راحتی آن را با خود جابه‌جا کنید؛ زیرا این دارایی در کیف پول سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری ذخیره می‌شود، که حجم بسیار‌ کمی را اشغال می‌کند.

جمع‌بندی

یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا، مشخص‌کردن آینده بازارهای مالی نظیر بیت کوین است. برای راحتی این کار، می‌توانید نظر تحلیلگران مختلف را بررسی کنید تا پیش‌بینی درستی انجام دهید. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم، نظر یکی از برترین تحلیل‌گران این بازار را با شما به اشتراک بگذاریم تا با خیالی آسوده‌تر تصمیم‌گیری کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت