learndl zhaket triboon

نکات اندازه گیری لباس برای خرید اینترنتی

فروشگاه های آنلاین پروسه خرید را بسیار ساده کرده اند. به راحتی از منزل خود بدون درگیری با شلوغی ها و ترافیک می توانید کالای مورد نظر خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.  اما یکی از دغدغه ها برای خرید اینترنتی خصوصا برای لباس اطمینان از سایز می باشد. برای همین در این مقاله به نکات اندازه گیری لباس برای خرید اینترنتی پرداخته ایم.  اجناس فیک و تقلبی در بازار بسیار زیاد شده است ولی در بین فروشگاه های آنلاین برندهای مختلف و معتبری هستند که با خرید از آنها می تواند خیالتان راحت باشد. اگر علاقه مند به خرید لباس زنانه خارجی یا لباس مردانه خارجی هستید با خرید اینترنتی از فروشگاه های معتبر می توانید خیالتان آسوده تر باشد و بدانید اجناس فیک نیستند.

نکات اندازه گیری لباس برای خرید اینترنتی

خرید اینترنتی

خرید اینترنتی لباس همواره یکی از محبوب ترین روش های خرید برای مردم به شمار می رفته که در دوران پس از کرونا و مجازی شدن کسب و کارها نیز رشد عجیبی داشت. بنابراین طبیعیست که با توجه به مشغله های امروزی، خرید اینترنتی راهی ساده حساب شود که علاوه بر طیف وسیع انتخاب ها، امکان مقایسه میان آن ها را نیز برای تان فراهم می کند. اما در این میان یکی از چالش های بزرگی که معمولا افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند، مربوط به تعیین سایز لباس و نحوه اندازه گیری صحیح آن می باشد. با این وجود ممکن است در ابتدا فکر کنید که خرید حضوری انتخاب مطمئن تری است، اما اگر شما هم به صرف جویی در وقت و هزینه ها علاقه دارید اصلا نگران نباشید. ما اینجاییم تا با چند نکته و روش کاربردی هرچیزی که برای تعیین سایز صحیح لباس نیاز دارید را به شما آموزش دهیم تا هنگام خرید آنلاین لباس بتوانید از آن کمک بگیرید. خرید کفش خارجی به دلیل کیفیت بهتر بسیار محبوب است. برای خرید کفش به صورت اینترنتی نیز لازم است تا سایز دقیق پا را بدانید در ادامه به نکاتی خواهیم پرداخت.

آموزش اندازه گیری سایز پا

ساده ترین راه برای خرید کفش زنانه خارجی یا مردانه با توجه به سایز کفش قبلی است مگر اینکه قالب کفش ها با هم خیلی تفاوت داشته باشد. مثلا برای خرید کفش پاشنه دار باید سایز کفش پاشنه دار قبلی را مشاده کنید نه کفش اسپرت. راه دیگر اندازه گیری پا با استفاده از روش زیر می باشد.

 1.   پا را باید روی سطح صاف قرار دهید؛ برای مثال پا را روی کاغذ بگذارید و با مداد به طور دقیق پاشنه و نوک شصت پا را علامت بزنید.
 2. طول پا از پاشنه تا نوک انگشت شصت را اندازه گیری کنید.
 3. پنجه پا را اندازه بگیرید از پهن ترین بخش.
 4.  عدد به دست آمده از دو مرحله قبل را با جدول راهنمای سایز کفش فروشگاهی که می خواهید خرید آنلاین کفش را انجام دهید، یا جداول استاندارد مقایسه نمایید.

این روش معمولا در خرید کفش مردانه و زنانه جواب می دهد.

shoe size

آشنایی با سایز بندی لباس

پیش از هر چیز شاید بد نباشد بدانید که سیستم های سایز بندی در هر کشور و منطقه ای با توجه به تیپ بدنی ساکنان آن انتخاب شده و الگوی متفاوتی دارد. معروف ترین سیستم های سایز بندی در دنیا به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند که سیستم های سایز بندی اروپایی (EU)، انگلیسی(UK)  و آمریکایی (US) را در بر می گیرد. به طور کلی معیارهای اصلی که در همه انواع سایز بندی مطرح است شامل مواردی همچون اندازه دور گردن، دور سینه، دور باسن، دور کمر و قد فرد می باشد که برای انتخاب بهترین اندازه باید به تمامی آن ها توجه کنید.

معیارهای اندازه گیری سایز انواع لباس ها

به هنگام خرید اینترنتی لباس ابتدا باید نوع لباس را مشخص کنید، زیرا معیارهای قابل اندازه گیری در هرکدام از انواع این لباس ها (زنانه، مردانه) کمی باهم متفاوت و به شرح زیر می باشد:

 • معیارهای اندازه گیری لباس مردانه: برای لباس های مردانه دو فاکتور بالاتنه و پایین تنه مطرح است که بالاتنه شامل اندازه دور کمر، دور گردن و دور سینه بوده و پایین تنه نیز اندازه قدی (مثلا هنگام خرید شلوار) و بخش پایینی کمر را شامل می شود.
 •  معیارهای اندازه گیری لباس زنانه: برای این نوع لباس ها نیز همانند مورد قبل شما به اندازه های بالاتنه و پایین تنه از جمله کمر، باسن، و دور سینه نیاز خواهید داشت.

آموزش روش اندازه گیری و تعیین سایز لباس

برای خرید از فروشگاه اینترنتی لباس پیش از هر چیز باید سایز درست و مناسب انتخاب کنید تا نتیجه خرید برای تان قابل استفاده و راضی کننده باشد. از همین جهت ما در ادامه نحوه اندازه گیری و سایز بندی دقیق را به شما آموزش داده ایم تا در صورت نیاز بتوانید از آن کمک بگیرید.

اندازه گیری بالاتنه

به عنوان اولین بخش باید با نحوه اندازه گیری بالاتنه آشنا شوید. برای اینکار تنها به یک متر نیاز دارید و باید مطابق زیر عمل کنید:

 • اندازه گیری دور سینه: برای تعیین سایز این بخش باید متر را طوری دور بدن بپیچید که از روی برجسته ترین بخش سینه عبور کند. شما می توانید برای اندازه گیری بهتر از یک فرد دیگر بخواهید تا به شما در ثبت اندازه ها کمک کند.
 • اندازه گیری دور کمر: شاید فکر کنید که منظور از کمر جاییست که کمر شلوارتان قرار گرفته، اما در حقیقت برای اندازه گیری باید جایی بین زیر قفسه سینه و ناف، یعنی بخشی که باریک ترین قسمت کمرتان است را اندازه بگیرید.
 • اندازه گیری دور گردن: برای این مورد کار سختی ندارید و تنها باید متر را طوری دور گردن بگیرید که از گودترین بخش آن عبور کند.
 • اندازه گیری عرض شانه ها: در اندازه گیری عرض شانه بهتر است که از یک نفر کمک بخواهید. در ادامه شانه ها را در وضعیت راحت قرار دهید و از فرد موردنظر بخواهید که فاصله بین دو شانه، یعنی دقیقا جایی بالای زیر بغل های شما را اندازه گیری کند.

اندازه گیری پایین تنه

برای اندازه گیری پایین تنه نیز باید دقیق عمل کنید بنابراین از راهنمای زیر کمک بگیرید:

 •  اندازه گیری دور باسن: متر باید به گونه ای قرار گرفته باشد که از برجسته ترین بخش عبور کرده و در رو به رو نیز موازی با آن قرار گیرد. اگر از دسته افرادی هستید که شکم دارید به جای موزای بودن متر باید بخش جلویی را از برجسته ترین بخش شکم عبور دهید تا شلوار برای تان تنگ نشود. همچنین توجه داشته باشید که برای لباس ها و شلوارهایی با جنس غیرکشسان، باید به هنگام نشستن نیز اندازه گیری ها را تکرار کنید تا انتخابی مناسب داشته باشید.
 •  اندازه گیری دور ران: برای این بخش باید متر را دور پهن ترین قسمت ران تان بپیچید و اندازه را یادداشت کنید.

در نهایت با توجه به اندازه های به دست آمده با استفاده از جدول های استاندارد سایزبندی آقایان و خانم ها یا جدول سایزبندی فروشگاه سایز خود را مشخص نمایید.

نکات اندازه گیری لباس

نکات مهم هنگام انتخاب و اندازه گیری سایز لباس

هنگام انتخاب و خرید لباس حتما به نکات زیر توجه کنید:

 •  در ابتدا به خاطر داشته باشید که هر برند ممکن است از سیستم سایز بندی خاصی به عنوان مرجع استفاده کند، بنابراین پیشنهاد می کنیم که هنگام خرید از فروشگاه آنلاین لباس زنانه یا مردانه، حتما چک کنید که فروشنده چارت خاصی را برای اندازه ارائه نکرده باشد. در اینصورت شما باید از اندازه گیری های ذکر شده در آن جدول استفاده کنید تا بهترین اندازه ممکن را خریداری کنید.
 • حتما به جنس پارچه لباس توجه کنید، زیرا برخی لباس ها با داشتن خاصیت کشسانی ممکن است بزرگ تر از سایز اصلی به نظر برسند. همچنین این موضوع را باید از نظر راحتی با نوع پارچه و نداشتن حساسیت به آن نیز بررسی کنید.
 •  اگر هنگام اندازه گیری برخی از بخش های بدن شما بزرگ تر هستند، به عنوان نمونه اگر شما با دور سینه مدیوم، اندازه دور باسن تان مناسب سایز لارج است، بهتر است که حتما اندازه بزرگ تر را معیار بگیرید زیرا اگر بخشی از لباس مناسب شما نباشد نمی توانید مابقی آن را اصلاح کنید.
 • خریدهای تان را از فروشگاه آنلاین لباس مردانه یا زنانه معتبر انجام دهید تا در صورت اشتباهات جزئی حتما بتوانید برای پیگیری یا تعویض محصول اقدام کنید.
 • اگر لباس های دکمه دار انتخاب کرده اید حتما به جای دکمه های و فاصله آن ها توجه کنید تا در ادامه با مشکلاتی مانند باز ماندن فاصله بین دکمه ها یا تنگ بودن لباس مواجه نشوید.

پارس اکسپرس یک مرجع برای خرید اینترنتی و یک مارکت پلیس عالی برای خرید لباس و کفش خارجی می باشد. در این مارکت پلیس بهترین واردکنندگان انواع محصولات کنار هم جمع شده اند و تنوع بالای محصولات باعث انتخاب راحت تر شما میگردد.

همانطور که خودتان هم می دانید، اندازه گیری لباس و انتخاب سایز مهم ترین مرحله در خرید می باشد که تنها در صورت توجه کافی باعث رضایت شما از خرید خواهد شد. از همین جهت ما نحوه صحیح اندازه گیری و همچنین مهم ترین نکات مطرح در این زمینه را برای شما توضیح دادیم تا بتوانید مناسب ترین لباس ممکن را به صورت آنلاین خریداری کرده و در هر جمعی بدرخشید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 3 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت