learndl zhaket triboon wenbacklinks

هنگام انتخاب ربات تریدر ارز دیجیتال به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ربات تریدر ارز دیجیتال

امروزه ربات‌ها کم و بیش جایگاه خود را در بازار ارز دیجیتال نیز به مانند سایر بخش‌های متاثر از تکنولوژی پیدا کرده‌اند. بنابراین جای هیچ تعجبی ندارد اگر عمده‌ای از تبادلات و تریدهای رمز ارزی در بازار کریپتو کارنسی‌ها با استفاده پر بازده از ربات‌ها انجام شود. در واقع یک ربات ارز دیجیتال، آن قسمت از کار تریدرها را که مستلزم استقرار مدت زمان طولانی و مستمر در پای سیستم‌ها است را انجام‌ خواهد داد که اولین مزیت آن برای کاربران، تسهیل ترید و صرفه جویی در وقت خواهد بود. اما سوال اینجاست که آیا ویژگی تسهیل کننده ربات‌های ارز دیجیتال دلیلی برای به کار بردن بی قید و شرط آن‌ها در تریدهای بازار ارز دیجیتال است؟ آیا همه ربات‌های ساخته شده در زمینه ترید ارز دیجیتال برای کاربران‌ مناسب و اثربخش خوهند بود؟

برای اینکه به پاسخ این سوال‌ها برسیم ابتدا باید با ویژگی‌ها و مشخصه‌های یک ربات استاندارد ارز دیجیتال آشنا شویم. در واقع با شناخت و آگاهی از فاکتورهای لازم برای شایستگی یک ربات، می‌توان کاربردها و الگوریتم‌های برنامه ریزی شده در این‌بات‌ها را بررسی کرد. در ادامه مطلب به معرفی و بررسی کاربردهای معمول و استاندارد یک ربات معامله گر رمز ارزها خواهیم‌ ‌پرداخت.

ربات تریدر ارز دیجیتال

کاربردهای ربات ارز دیجیتال

در واقع یک‌ ربات معامله گر ارز دیجیتال مجموعه‌ای از نرم افزارهای کاربردی است که با الگوریتم‌های خاصی سازماندهی و برنامه نویسی شده‌. این ربات‌ها به نحوی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی به جای کاربر انسان در فرآیندهای معاملاتی حاضر می‌شوند.‌ این بات معمولا طوری برنامه‌ریزی شده تا توانایی تحلیل، ارزیابی و پیش‌بینی منطقی از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال ارائه دهد. مجموعه توانمندی‌های ربات معامله گر در واکاوی داده‌های بازار باید منجر به توانایی این سیستم در انجام معاملات و تریدهای سود آور شود.

طبعا آنچه که انتظار می‌رود لازمه انجام یک‌ معامله حساب شده باشد، رصد تمام وقت و ۲۴ ساعته بازار و نوسانات قیمتی ارزها است. این کار ممکن است در طولانی مدت و به طور مستمر برای کاربران‌ دشوار باشد. استفاده از ربات‌ها به ‌منظور رفع چنین مشکلی در اولویت قرار دارد؛ چرا که ارزیابی‌ها و پیش بینی‌های یک ربات صرفا بر اساس منطق برنامه‌ریزی شده‌اند و معمولا درصد خطاهای کمی را در پی دارند.

عملکرد ربات‌ها فقط محدود به آنالیز، پیش بینی و انجام خودکار خرید و فروش نیست و بعضا انتظار کارایی‌های بیشتر و پیشرفته را نیز می‌توان از آن‌ها داشت. در نمونه‌هایی از این بات‌ها، قابلیت الگو برداری از عملکرد تریدرهای موفق و همچنین عملیات‌های معاملاتی سودده ایجاد شده است. در چنین وضعیتی، شبیه‌سازی راهکارهای پر معاملاتی به منظور افزایش بازدهی تجارت، از سرویس‌های هوشمند این ربات‌ها به حساب می‌آید.

ربات تریدر ارز دیجیتال

شاخصه‌های بهترین ربات ارز دیجیتال

شما به عنوان یک کاربر و تریدر در فضای رمز ارزهای دیجیتالی باید بسته به نیازها و انتظارات خود از یک سرویس هوشمند تریدینگ، ربات معامله گر مورد نظر خود را تهیه کنید. در واقع بهترین ربات ارز دیجیتال برای شما رباتی است که دارای سیستم فاندامنتال و تکنیکال متناسب با خدمات مورد نیاز شما باشد. اگر به دنبال یک ربات فوق هوشمند و به منظور دریافت سرویس‌های خاص هستید، تبعا انتخاب و تهیه آن ممکن است برای شما کمی زمان‌بر باشد؛ چرا که طراحان و سازندگان این دست از ربات‌ها متناسب با متقاضیان این ربات‌ها کم شمار هستند و تعداد معدودی از این‌ربات‌ها ساخته می‌شوند. در صورتی که شما انتظارات اولیه و اساسی را از یک ربات تریدر دارید، کافی است تا پارامترهای حداقلی را برای کنترل کیفیت بات مورد نظرتان در نظر بگیرید.

امنیت ربات

امنیت، مهم‌ترین شاخصه لازم برای یک ربات ارز دیجیتال به حساب می‌آید که باید از سوی کاربر خریدار مورد بررسی قرار گیرد. شما با به کار گرفتن ربات معامله گر در طی فعالیت‌های خود در بازار ارز دیجیتال، می‌بایست هر بار بخشی و یا امام سرمایه خود از رمز ارزهایتان را به ربات بسپارید تا معاملات خواسته شما را انجام دهند. بنابراین عملا حفظ و یا از دست دادن سرمایه شما به این ربات‌ها بستگی دارد که این موضوع لزوم اطمینان از امنیت برنامه ربات شما را نشان می‌دهد.

طراح و سازنده ربات

ایده پردازان، طراحان و سازندگان ربات‌های ارز دیجیتال، مهم‌ترین عاملان ایجاد و عملکرد ربات‌ها هستند. در واقع ساختار و بعضا برنامه‌نویسی نرم افزاری این ربات‌ها توسط سازندگان اولیه آن‌ها شکل می‌گیرند. بنابراین هر آنچه که به عنوان برنامه فشرده ربات در اختیار شما قرار خواهد گرفت، توسط افراد سازنده به وجود آمده‌اند. در این باره پیشنهاد می‌شود که از ربات‌هایی که سازندگان معتبر دارند استفاده کنید تا خطراتی نظیر هک شدن ربات، ضرر و زیان‌های مالیاتی و از دست دادن سرمایه شما را تهدید نکند.

کدنویسی ربات

کارگردان اصلی ربات‌ها منشا نرم افزاری و برنامه نویسی شده دارند. کدنویسی این سیستم‌های نرم افزاری باید بطور دقیق و سنجیده انجام گیرند. کوچک‌ترین اشتباه یا نقص در کدنویسی می‌تواند زنجیره‌ای از اشتباهات‌ معاملاتی را برای عملکرد ربات ایجاد کند. پس علاوه بر اطمینان از جانب سازندگان، لازم‌ است تا از کدنویس‌های ربات خود مطمئن شوید تا در معاملات خود غافلگیر و دچار خسارت نشوید.

انعطاف پذیری ربات

بازار ارزهای دیجیتال معمولا دچار فراز و نشیب‌های متعدد می‌شود و مکررا نوسان‌های پیش بینی نشده‌ای را تجربه می‌کند. بهترین ربات ارز دیجیتال در مواجهه با این‌ تغییرات مشخص خواهد شد؛ چرا که یک ربات با کیفیت و قدرتمند، باید به قدر کافی در برابر تغییرات، انعطاف پذیری نشان دهد و کارایی خود را در سطح مطلوب حفظ کند.

رابط کاربری ربات

رابط کاربری ربات باید برای شما ساده و قابل فهم باشد. میزان استفاده بهینه و حداکثر بازدهی که شما از ربات معامله گر خود دریافت می‌کنید، در گرو میزان تسلط شما بر کنترل ربات است. تسلط بر رابط کاربری ربات برای تریدرهای آماتور و کسانی که به تازگی به بازار ارزهای دیجیتال وارد می‌شوند، اهمیت بیشتری دارد.

قیمت ربات

بدون شک در خرید ربات معامله گر، قیمت آن‌ در انتحاب شما بی تاثیر نخواهد بود. توجه داشته باشید که در حال حاضر هیچ ربات معتبری رایگان ارائه نمی‌شود. بنابراین باید متناسب با انتظارت خود از کارایی ربات؛ هرینه معقولی را پرداخت نمایید.

جمع‌بندی

ربات ارز دیجیتال یکی از امکانات نوظهور و جدید در حوزه تجارت رمز ارزها به شمار می‌آید. به همین دلیل، تاکنون تاثیر به‌سزایی در توسعه و سوددهی این بازار گسترده داشته است و انتظار می‌رود در آینده نیز این‌ روند تداوم‌ و گسترش پیدا کرده و به تدریج صرافی‌های بیشتری با آن‌ها ارتباط پیدا کنند. بنابراین روی آوردن کاربران به این ربات‌ها در آینده نزدیک قابل انتظار است. آنچه که در انتخاب بهترین ربات ارز دیجیتال برای کاربران مهم است، توجه به معیارهای حداقلی و ضمنا انتظارات شخصی از کارایی آن‌هاست.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 3 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت