learndl learndl triboon

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل Dell

چکیده : اگر  شما هم یک لپ تاپ دل دارید، به احتمال زیاد ممکن است دیر یا زود با یکی از این مشکلات مواجه شوید. شما ممکن است ندانید که چگونه آنها را حل کنید یا حتی اینکه متوجه شوید چه چیزی ممکن است باعث آنها شود. با این حال، کاربران هر چند وقت یکبار با مشکلات رایج لپ تاپ دل مواجه می­شوند. تعمیر لپ تاپ دل به عنوان یکی از تخصصی ترین تعمیرات تجهیزات رایانه ­ای در جهان به شمار می­رود. از این رو نیاز است تا در رابطه با تعمیرات لپ تاپ دل بیشتر بدانید. با ما تا پایان همراه باشید.

 

Dell  به عنوان یک تولید کننده پیشرو در لپ تاپ، قطعاً در دنیای الکترونیک کامپیوتر نامی برای خود دست و پا کرده است.

آن­ها خطوط تولید بسیاری از رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ شخصی و تجاری را تولید می‌کنند و با قدرت ادامه می‌دهند.

لپ‌تاپ‌های دل به دلیل قابلیت اطمینان و سهولت استفاده شناخته شده‌اند. آنها برای دانشجویان کالج، مشاغل کوچک ، پروژه های برنامه نویسی ، گیمینگ و …. در مدل های مختلف تولید و عرضه میشوند.

اگر  شما هم یک لپ تاپ دل دارید، به احتمال زیاد ممکن است دیر یا زود با یکی از این مشکلات مواجه شوید. شما ممکن است ندانید که چگونه آنها را حل کنید یا حتی اینکه متوجه شوید چه چیزی ممکن است باعث آنها شود. با این حال، کاربران هر چند وقت یکبار با مشکلات رایج لپ تاپ دل مواجه می­شوند. تعمیرات لپ تاپ دل به عنوان یکی از تخصصی ترین تعمیرات تجهیزات رایانه ­ای در جهان به شمار می­رود. از این رو نیاز است تا در رابطه با تعمیرات لپ تاپ دل بیشتر بدانید. با ما تا پایان همراه باشید.

تعمیرات لپ تاپ

لپ تاپ دائماً اتصال خود را با اینترنت از دست می­دهد

یکی از رایج­ترین تعمیرات لپ تاپ دل قطع و وصل شدن اینترنت است. اگر لپ تاپ شما مدام از وای فای جدا می­شود، این عامل ممکن است به دلایل مختلفی مانند قدیمی بودن درایورهای شبکه، معیوب بودن کارت شبکه یا حتی نرم افزار امنیتی باشد که اتصال شما را مسدود می­کند.

برای رفع این مشکل، با بررسی هرگونه به روز رسانی درایورهای شبکه خود و نصب آنها در صورت لزوم اقدام نمایید. گزینه دیگر این است که موارد مدیریت انرژی آداپتور شبکه خود را بررسی کنید. ویندوز برای صرفه جویی در مصرف انرژی با خاموش کردن دستگاه‌های خاص در زمانی که از آنها استفاده نمی‌شود، بهینه شده است، اما گاهی اوقات می‌تواند باعث ایجاد مشکل در اتصال شبکه شود.

برای غیرفعال کردن این ویژگی ابتدا به Start > Device Manager بروید. آداپتورهای شبکه را در لیست باز کنید و روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره Properties باز شود. سپس به تب Power Management رفته و تیک گزینه Allow the computer to off this device to save power را بردارید. در نهایت روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. اگر مشکل رفع نشد به نمایندگی دل مراجعه کنید.

تعمیرات لپ تاپ دل در رابطه با صفحه کلید

خرابی صفحه کلید یکی از رایج­ترین تعمیرات لپ تاپ دل به حساب می­رود. اگر کلیدهای کیبورد شما کار نمی­کند احتمالا کلیدهای جابجایی یا فیلتر را فعال کرده باشید. برای غیرفعال کردن آنها، کنترل پنل را باز کنید. بر روی Ease of Access کلیک کرده و سپس Change your keyboard working را از لیست انتخاب کنید.

به پایین پنجره بعدی بروید و تیک هر دو گزینه Turn on Filter Keys و Turn on Toggle Keys را بردارید. روی OK کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید و صفحه کلید خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر مشکل رفع نشد ممکن است کیبورد لپ تاپ شما دچار مشکل سخت افزاری شده و نیاز به تعویض داشته باشد . در این حالت به یکی از مراکز نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل مراجعه نمایید.

فایل در برنامه پیش فرض باز نمی­شود

این یک مشکل نسبتاً جزئی در لپ تاپ دل است، اما اگر می‌خواهید فایلی را باز کنید و در برنامه اشتباهی باز می‌شود، بحث می­تواند کمی چالش برانگیز شود. برای رفع این مشکل، کافی است روی فایلی که می‌خواهید برنامه پیش‌فرض آن را تغییر دهید، راست کلیک کرده و Open With را انتخاب کنید. روی انتخاب یک برنامه دیگر از منو کلیک کنید، در غیر این صورت می‌توان آن را با عنوان سایر برچسب‌گذاری کرد. کادری که می­گوید همیشه از این برنامه استفاده کن را علامت بزنید و سپس برنامه­ای را که می­خواهید فایل را در آن باز کنید از لیست انتخاب کنید.

تعمیرات لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ دل در عملکرد آهسته

یکی از رایج­ترین و اصلی­ترین تعمیرات لپ تاپ دل کند بودن دستگاه است. ممکن است در برنامه­هایی که هر روز استفاده می­کنید متوجه عملکرد کندتر شوید. این عامل احتمالاً یک مشکل ناشی از سیستم عامل شما است. یک بررسی سریع سیستم را از Task Manager  خود انجام دهید تا ببینید کدام برنامه­ها بیشترین منابع CPU و RAM را اشغال می­کنند. برنامه‌ها یا فرآیندهای غیرضروری را که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و از آنها استفاده نمی‌کنید حذف کنید.

شما یک BSOD (صفحه آبی مرگ) می­بینید

هیچ چیز ترسناک­تر از کار بر روی یک سند مهم نیست که فقط توسط BSOD (صفحه آبی مرگ) مورد استقبال قرار گیرد. این خطای STOP تقریباً به طور قطع مربوط به سخت افزار است و متأسفانه می­تواند نشان دهنده خرابی قابل توجه سیستم باشد. با این حال، نگران نباشید. در واقع، یک راه اندازی مجدد ساده می­تواند تنها چیزی باشد که برای رفع این مشکل نیاز دارید.

صفحه آبی در برخی مواقع می­تواند به عنوان یکی از اصلی­ترین و مهم­ترین تعمیرات لپ تاپ دل به حساب برود. در بیشتر موارد، بررسی های بیشتری برای یافتن علت مشکل ضروری است. اگر صفحه آبی ظاهر شود، خطی از متن سفید را می­بینید که مشکل رایانه شما را مشخص می­کند. شما به راحتی می­توانید این کدها را به صورت آنلاین جستجو کنید تا مشکل را محدود کنید. اگر نتوانستید نسبت به رفع مشکل لپ تاپ خود کار خاصی را انجام دهید به مرکز نمایندگی لپ تاپ دل مراجعه نمایید.

روشن نشدن لپ تاپ دل و ضربدیدگی

در برخی از موارد مشاهده میشود که لپ تاپ  شما روشن نمیشود. در این صورت ابتدا باطری لپ تاپ و شارژر را جدا کرده و بعد مجدد تست کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد میتوانید لپ تاپ را با آداپتور جدید تست کنید. اما عدم روشن شدن لپ تاپ در این شرایط نیاز به بررسی سخت افزاری توسط کارشناسان نمایندگی دارد .

ضربدیدگی لپ تاپ نیز یکی از اتفاقاتی است که باعث ایرادات عموما سخت افزاری شده و هزینه هایی را به شما تحمیل کند.

شکستگی صفحه نمایش، آسیب دیدن قاب و شاسی ، عدم بوت شدن سیستم عامل و خرابی هارد دیسک برخی ایرادات ناشی از ضرب دیدگی میباشند که قطعا توسط کاربر قابل رفع شدن نیستند و نیاز به بررسی و عیب یابی تخصصی دارند.

در بالا به طور کلی به برخی ایرادات و مشکلات احتمالی که ممکن است برای کاربران لپ تاپ دل به وجود بیاید اشاره کردیم . اما قطعا موارد بسیاری وجود دارند که ممکن است شما آن را تجربه کرده باشید و در این صورت میتوانید با نمایندگی Dell تماس گرفته و مشکلات خود را با کارشناسان پشتیبانی در میان بگذارید.

تعمیرات لپ تاپ

چرا برای تعمیرات لپ تاپ دل باید به نمایندگی مراجعه نماییم؟

همان­طور که گفته شد لپ تاپ دل به عنوان یکی از بهترین ها در جهان محسوب میشود اما بهترین ها هم ممکن است روزی دچار مشکل شوند. تعمیرات لپ تاپ دل در نمایندگی باعث می­شود که از دست‌کاری افراد ناشناس در لپ تاپ شما جلوگیری شود. همچنین نمایندگی­ Dell با استفاده از کارشناسان با تجربه و تجهیزات تخصصی بهترین و سریع ترین راهکار را در جهت رفع مشکل شما ارائه خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 3

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت