learndl zhaket triboon mymember webaidin

نصب دوربین مداربسته روی گوشی

نصب دوربین مداربسته روی گوشی

در صورت نصب دوربین مداربسته در منزل و محل کار خود و ضبط تصاویر از محیط شما در راستای افزایش امنیت خودتان، شاید دلتان بخواهد که تصاویر موبایل خود را نیز از طریق گوشی موبایل خود به صورت آنلاین ببینید، برای این منشور باید حتما با روشهای انتصال تصویر دوربین مداربسته آشنا شوید، در این مقاله آموزشی که توسط مهندسان شرکت چشمان بیدار آریا تهیه شده است، ما به شما نحوه نصب دوربین مداربسته روی انواع گوشی موبایل اعمم از اندروید و آیفون را به شما آموزش خواهیم داد.

دوربین مداربسته گوشی

برنامه نصب دوربین مداربسته روی موبایل

اولین قدم برای نصب دوربین مداربسته روی گوشی، انتخاب برنامه نصب دوربین مداربسته روی موبایل می باشد،

در نظر داشته باشید که برنامه دوربین مدار بسته ای که قرار است روی گوشی خود مشاهده نمایید باید کاملاً مطابق و یکسان با نرم افزار داخل دستگاهDVR و یا دوربین مداربسته شما باشد بنابراین انتخاب هر نرم افزاری برای انتقال تصویر دوربین مداربسته و نصب آن نرم افزار روی گوشی عملاً کار اشتباهی است.

شما ابتدا باید وارد دستگاه دی وی آر خود شوید و سپس در قسمت تنظیمات و تنظیمات انتقال تصویر که اصطلاحاً به آن P2P نیز گفته می شود رفته و در آنجا  نرم‌افزار خود را پیدا نمایید.

متداول ترین نرم افزار ها برای انتقال تصویر دوربین مداربسته که باید حتما روی گوشی موبایل نصب شود نرم افزارهای ای مانند V380 و ICSEE، Hikvison , Dahua , …می باشد.

سپس شما با نصب نرم‌افزار مربوطه روی گوشی خود( برای نصب نرم افزار دوربین مداربسته می توانید برای گوشی های آیفون وارد اپ استور و برای گوشی های آندروید وارد گوگل پلی شوید و در آنجا با سرچ کردن نام نرم افزار می توانید به راحتی نرم افزار مورد نظر را پیدا کنید)، بعد از نصب نرم افزار شما باید اطلاعات دستگاه دی وی آر خود را وارد این نرم افزار کنید اطلاعاتی مانند شناسه دستگاه که بر روی تمامی دیوارها به صورت یک بارکد قرار دارد و همچنین یوزرنیم و پسورد دستگاه دی وی آر خود را به صورت کامل وارد میکنید.

اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر

برای اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر شما به دو روش می توانید این کار را انجام دهید یکی با استفاده از شبکه های محلی(شبکه داخلی) و یا اینکه با استفاده از انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل در اینترنت و مشاهده تصاویر بر روی کامپیوتر از طریق اینترنت، در روش اول کار بسیار ساده است شما تنها کافیست که دستگاه دی وی آر و کامپیوتر را در یک شبکه کامپیوتری و با استفاده از سوئیچ های کامپیوتری به یکدیگر متصل کنید و آی پی کامپیوتر و دستگاه دی وی آر را در یک محدوده قرار دهید و سپس با نوشتن آی پی دستگاه دی وی آر بر روی نرم افزار IE می توانید تمامی تصاویر دستگاه دی وی آر خود را مشاهده نمایید( برای این کار لازم است که در نرم افزار اینترنت اکسپلورر خود حتماً تمامی Active X فعال نمایید).

اما در روش دوم شما می بایست که ابتدا دستگاه دی وی آر خود را به اینترنت متصل کنید با خرید آی پی ثابت یا اصطلاحاً آی پی استاتیک از محلی که اینترنت خود را تهیه کرده اید مانند آسیاتک یا شاتل و یا ایرانسل و یا حتی اینترنت مخابرات می‌توانید آی پی استاتیک خود را تهیه کنید و بعد از انجام تنظیمات DMZ  در مودم خود می توانید تمامی تصاویر دوربین مداربسته را با نوشتن آی پی استاتیک خود در اینترنت اکسپلورر هر کامپیوتری و سپس با وارد کردن یوزرنیم و پسورد دستگاه دی وی آر تمامی تصاویر دستگاه دی وی آر خود را به صورت کاملا آنلاین مشاهده نمایید.

روش های دریافت تصویر دوربین های مداربسته

اصولاً برای دریافت تصاویر شما دو روش کلی بی سیم و یا با سیم را دارید نطور که مشخص است با استفاده از روش بی سیم شما تنها تصاویر را از طریق کابل هایی مانند VGA و HDMI می توانید تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی کامپیوتر و یا مانیتور مشاهده نمایید.

اما در روش انتقال تصاویر دوربین مدار بسته به صورت بی سیم به دو صورت کلی شبکه های محلی و یا شبکه‌های اینترنت شما میتوانید تصاویر دوربین مدار بسته خود را انتقال دهید و تصاویر دوربین را در مکانهایی دورتر از دستگاه دی وی آر ایا دوربین مدار بسته خود مشاهده نمایید.

یکی از بهترین روش های دریافت تصاویر دوربین مداربسته استفاده از انتقال تصویر دوربین بر روی گوشی با استفاده از نرم افزارهای مربوطه و استفاده از تکنولوژی مخصوص انتقال تصویر به نام P2P می باشد از آنجا که این روش انتقال تصویر بسیار کاربردی و مناسب برای تصاویر دوربین مداربسته با کیفیت های ۲ مگاپیکسل و همچنین سرعت اینترنت در ایران می باشد لذا در زمان نصب دوربین مداربسته خود حتماً از نصاب خود بخواهید که تصاویر دوربین مداربسته شما را بر روی گوشی موبایل شما و یا همکارا د ن و همسایه‌های شما به صورت کامل انتقال دهد.

نصب دوربین مداربسته

نحوه اتصال به دوربین مداربسته از راه دور

در زمانی که شما می خواهید تصاویر گذشته دوربین مداربسته خود را مشاهده نمایید که بتوانید اتفاقات گذشته را مرور کنید لازم است که شما به دوربین مداربسته از راه دور متصل شوید و یا اینکه بتوانید مستقیم به پای دستگاه دی وی آر و یا دوربین مداربسته خود برید و از طریق موس و به صورت کاملاً محلی تصاویر قبلی دوربین مداربسته خود را بازبینی نمایید.

در صورتی که تصاویر دوربین مداربسته شما بر روی گوشی نشان داده می شود می توانید از طریق همین نرم افزار تصاویر قبلی که بر روی دستگاه دی وی آر ذخیره شده است را نیز بازبینی نمایید یکی از مهمترین مزایای انتقال تصویر دوربین مداربسته نیز همین است که عملاً شما را از از انجام کارهایی که به حضور شما پای دستگاه دی وی آر ای نیاز است مبرا می کند.

دقت کنید که برخی از دستگاه های دی وی آر برای تنظیمات ویژه‌ای برای کنترل دوربین مداربسته از طریق اینترنت را نیز دارا می باشد بنابراین شما در زمان خرید دستگاه های دی وی آر و یا دوربین مداربسته حتماً به این نکته توجه کنید که آیا دستگاه شما قابلیت انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت را دارا میباشد یا خیر ؟

مودم مناسب برای دوربین مداربسته

همانطور که میدانید برای انتقال تصویر بر روی اینترنت شما می بایست حتما از یک مودم به منظور اتصال دستگاه دی وی آر به اینترنت استفاده کنید، از آنجا که سرعت اینترنت در ایران خیلی زیاد نمی باشد و می بایست با همین سرعت کم بتوانید تصاویر خود را از طریق اینترنت ببینید لازم است که حتماً از یک مودمی که توانایی انتقال تصاویر را با سرعت بالا را دارا می باشد استفاده کنید.

علاوه بر سرعت بالا در انتقال تصویر توسط مودم مناسب برای دوربین مداربسته، باید به این نکته نیز توجه کنید که مباحث امنیتی و جلوگیری از هک دوربین مداربسته نیز در همین مودم دوربین مداربسته تعریف می شود بنابراین در انتخاب مودم دوربین مداربسته دقت کافی را داشته باشید تا بهترین مودم را برای انتقال تصاویر خود تهیه کنید در بازار ایران مودم های متفاوتی برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته وجود دارد اما بر اساس تجربه شرکت چشمان بیدار آریا مودم مناسب برای دوربین مداربسته مودم TP-LINK Archer A10 می باشد و بهترین اینترنت نیز اینترنت ایرانسل است.

درباره چشمان بیدار آریا

شرکت چشمان بیدار آریا یک شرکت متخصص در حوزه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن می باشد که شما می توانید در صورت نیاز با مراجعه به این شرکت علاوه بر دریافت بهترین خدمات در حین راه اندازی و نصب دوربین و دی وی آر و دستگاه های دزدگیر شما خدمات پس از فروش و آموزش های بسیار عالی و حرفه ای برای کسانی که قصد استفاده از سیستم های حفاظتی و نظارتی را دارند دارا می باشد.

شرکت چشمان بیدار آریا علاوه بر گارانتی ۲ ساله تمامی تجهیزات و خدمات خود دارای ضمانت مادام‌العمر خدمات پس از فروش ش برای تمامی تجهیزاتی است که توسط این شرکت به فروش می‌رسد میباشد.

چشمان بیدار آریا

با تشکر از شرکت چشمان بیدار آریا

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت