learndl zhaket triboon

نرخ جدید جرایم رانندگی سال 1402 اعلام شد

عبور از خط کشی و جریمه خودرو

جرایم رانندگی یکی از مسائل مهم و حساس در جامعه است. هر ساله تعداد زیادی از رانندگان با جرایم مختلف رانندگی مواجه می‌شوند که منجر به پرداخت جریمه و محرومیت از رانندگی می‌شود. در سال 1402 نیز نرخ جرایم رانندگی تغییراتی را تجربه خواهد کرد.

 

جرایم رانندگی در سال 1402

در سال 1402، نرخ جرایم رانندگی در ایران تغییر خواهد کرد. این تغییرات شامل افزایش و کاهش نرخ جرایم مختلف رانندگی می‌شود. اهمیت رعایت قوانین و روش‌های پیشگیری از جرایم رانندگی در این سال بیش از همیشه محسوس است.

 

تغییرات در نرخ جرایم رانندگی

در سال 1402، تغییراتی در نرخ جرایم رانندگی انتظار می‌رود. برخی از جرایم ممکن است با افزایش نرخ مواجه شوند، در حالی که برخی دیگر با کاهش نرخ روبرو خواهند شد. این تغییرات به منظور تنظیم تراز جرایم و ایجاد تناسب میان جرم و جزا انجام می‌شود.

 

انواع جرایم رانندگی و نرخ هر جرم

در این قسمت به بررسی انواع جرایم رانندگی و نرخ هر جرم می‌پردازیم. انواع جرایم رانندگی شامل سرعت غیرمجاز، عبور از چراغ‌های راهنمایی، عبور از خطوط حاشیه جاده، عبور از نقاط ممنوعه، عدم رعایت اولویت عبور و …

 

میزان جریمه نقدی سرعت غیرمجاز

در دو صورت میزان جریمه ها متفاوت خواهد بود، در صورتیکه راننده با سرعت بیش از حد مجاز در شهرهای بزرگ و جاده ها بیش از 30 کیلومتر رانندگی کند، میزان جریمه پرداختی 60 هزار تومان و در شهرهای کوچک 45 هزار تومان و روستاها 30 هزار تومان می باشد.

در صورتیکه راننده بیش از 30 کیلومتر رانندگی کند، در شهرهای بزرگ 200 هزار تومان و شهرهای دیگر 180 هزار تومان و در روستا ها 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است که در سال جدید با افزایش 7 درصدی آن مواجه هستیم.

 

میزان جریمه غیرنقدی سرعت غیر مجاز

سرعت غیر مجاز علاوه بر جریمه نقدی، جریمه غیر نقدی هم در بر دارد، کسب 5 تا 10 نمره منفی در رانندگی برای وسایل نقلیه شخصی و نمره منفی 10 الی 15 برای وسایل نقلیه عمومی از سمت اداره راهنمایی و رانندگی برای گواهینامه رانندگان در نظر گرفته شده است.

 

عدم پرداخت جرایم نقدی سرعت غیر مجاز

جریمه های ثبت شده معمولا تا 60 روز بعد مهلت پرداخت دارند در غیر این صورت و عدم پرداخت آن بیش از 60 روز جریمه ای به دنبال نخواهد داشت و این میزان جریمه دو برابر نخواهد شد.

تنها پرداخت نکردن جرایم تسلیمی و الصاقی در زمان مقرر پس از گذشت 60 روز دو برابر می شود.

کار با تلفن همراه در زمان رانندگی و جریمه خودرو

تأثیر جریمه‌های رانندگی بر رانندگان و جامعه

جریمه‌های رانندگی تأثیر زیادی بر رانندگان و جامعه دارند.

 

توصیه‌هایی برای رعایت قوانین رانندگی

برای جلوگیری از جرایم رانندگی و تأثیرات منفی آن، رعایت قوانین رانندگی بسیار مهم است. در این بخش به توصیه‌هایی برای رعایت قوانین رانندگی می‌پردازیم و نکاتی را برای رانندگان به اشتراک می‌گذاریم.

 

مزایای رعایت قوانین رانندگی

رعایت قوانین رانندگی مزایای بسیاری دارد. در این بخش به بررسی مزایای رعایت قوانین رانندگی از جمله حفاظت از جان و اموال، کاهش تصادفات و ترافیک، افزایش اعتماد عمومی و …

 

تکنیک‌هایی برای جلوگیری از جرایم رانندگی

برای جلوگیری از جرایم رانندگی و تخلفات رانندگی، استفاده از تکنیک‌های مختلف می‌تواند مؤثر باشد. در این قسمت به بررسی تکنیک‌هایی برای جلوگیری از جرایم رانندگی می‌پردازیم و نکاتی را برای رانندگان به اشتراک می‌گذاریم.

 

تغییرات نرخ جرایم در استان‌های مختلف

در استان‌های مختلف کشور، نرخ جرایم رانندگی ممکن است متفاوت باشد.

 

مواردی که باید به دادسرای راهنمایی مراجعه کنید

در برخی از موارد، رانندگان باید به دادسرای راهنمایی مراجعه کنند.

 

نحوه پرداخت جریمه‌های رانندگی

روش‌های مختلفی برای پرداخت خلافی خودرو و جریمه‌های رانندگی وجود دارد. در این بخش به بررسی نحوه پرداخت جریمه‌های رانندگی از جمله از طریق بانک‌ها، سامانه‌های آنلاین و …

 

اثرات جرایم رانندگی بر بیمه نامه رانندگان

جرایم رانندگی می‌تواند تأثیراتی بر بیمه نامه رانندگان داشته باشد.

 

نقش مراکز خدمات رانندگی در پرداخت جریمه‌ها

مراکز خدمات رانندگی نقش مهمی در پرداخت جریمه‌های رانندگی دارند.

تصادف و جریمه راهنمایی رانندگی

تأخیر در پرداخت جرایم رانندگی

تأخیر در پرداخت جرایم رانندگی ممکن است عواقبی نامطلوب داشته باشد.

 

نتیجه‌گیری

با اپلیکیشن پی پاد امکان پرداخت عوارض خودرو، جریمه راهنمایی و رانندگی، عوارض آزادراهی، کارت به کارت و … را خواهید داشت. از جمله خدمات پرداختی دیگر نظیر پرداخت قبض برق و کیف به کیف نیز در این اپ وجود دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 3

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت