learndl zhaket triboon excoino

چهار گام موثر برای موفقیت در طراحی وب سایت

یک وب سایت، فقط یک وب سایت نیست ؟ نه این طرز فکر اشتباه است. یک وب سایت منسوخ، گیج کننده، به برند شما صدمه خواهد زد. ما نمی گوییم که ممکن است به برند شما صدمه بزند،بلکه می گوییم که این آسیب حتمی است.

چهار گام موثر برای موفقیت در طراحی وب سایت

پس چطور می توان در این زمینه موفق شد ؟ شما می توانید با رعایت چهارگام موثر که ذکر خواهیم کرد در این زمینه به موفقیت برسید. اما طراحی وب در حقیقت چیست؟ اگر می خواهید یاد بگیرید که طراحی وب کلا در چه مورد است؟، چرا اینقدر از اهمیت بالایی برخوردار است؟ و چگونه می توان طراحی وب را به صورت اصولی  انجام داد؟ لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیزی است که نما و مفهوم کلی را وقتی که از یک وب سایت استفاده می کنید، ایجاد می کند. این فرآیند برنامه ریزی و ایجاد عناصر وب سایت شما، از ساختار و طرح بندی تا تصاویر، رنگ ها، فونت ها و گرافیک ها است.

طراحی سایت چندین مولفه دارد که باهم کار می کنند تا تجربه ی نهایی یک وب سایت را ایجاد کنند، که شامل، طراحی گرافیکی، طراحی تجربه ی کاربر، طراحی رابط، بهینه سازی موتور جستجو(SEO) و ایجاد محتوا می شوند. این عناصر تعیین می کنند که یک وب سایت چگونه به نظر می رسد، چه حسی دارد و در دستگاه های مختلف چگونه کار می کند. اگر می خواهید در باره ی کل فرآیند ها بدانید، این راهنمایی جامع را در مورد ایجاد یک وب سایت بررسی کنید.

چرا طراحی سایت مهم است؟

اولین تاثیرات واقعاً مهم اند. ما نمی توانیم روی این نکته به حد کافی تاکید کنیم: اگر شما یک وب سایت قوی نداشته باشید برند خودتان را با خطر مواجه می نمایید.

مشتریان آینده که به دنبال سایت برند شما هستند و چیزی پیدا نمی کنند ممکن است فکر کنند شما از شغل تان خارج شده اید. اگر آنها جستجو کنند و چیزی سطح پایین پیدا کنند، این تاثیر را می گیرند که زیاد به محصول یا شرکت شما اهمیت نمی دهید. هر رابطه ای را که بر روی وب سایت شما شروع می شود را تبدیل به یک رابطه ی عالی توسط طراحی صحیح وب خودتان بکنید.

اکنون که می دانید اوضاع از چه قرار است، بیاید پنج گام موثر برای موفقیت یک وب سایت را برای موفقیت بررسی کنیم.

 

گام اولطراحی منحصر به فرد وب سایت

طراحی منحصر به فرد فقط در سایت خلاصه نمی شود. در مورد انواع دیگر طراحی ها، مانند طراحی تصویر یا استیکر، بخش زیادی از چیزی که خوب تلقی می شود، بستگی به ذائقه ی بیننده دارد. یک وب سایت با طراحی خوب، وب سایتی است که کاملا تجربه ای را ایجاد می کند که بازدید کننده ی شما به دنبال آن است.

طراحی وب که موثر واقع می شود، طراحی وبی است که تبدیل می کند. به گویش وبی، تبدیل به معنی واداشتن کاربر برای اتخاذ یک اقدام ویژه است. هنگامی که یک کاربر با اقدامی که وب سایت شما آنها را تنظیم کرده است دنبال می کند، وب سایت شما اقدام به تبدیل کرده است. تبدیل ها می توانند هر چیزی باشند، مانند یک ثبت نام برای یک خبر نامه، انجام یک خرید، باز کردن یک حساب یا دسترسی به محتوای بیشتر در وب سایت شما. اگر فکر نمی کنید که گزینه های طراحی ظریف و زیبا روی تبدیل ها اثر نمی گذارند، دوباره فکر کنید. وب سایت شما باید جذاب باشد مخصوصا برای کاربران شما.

حفظ درست برند شما در طراحی وب موفقیت آمیز، کلیدی است. حتی با شکوه ترین وب سایت ها اگر با برند شما مطابقت نداشته باشد بی فایده هستند. بازدید کننده ها وب سایت هایی را دوست دارند که سرگرم کننده هستند و با ظرافت برند متناسب اند. مهم نیست چگونه به آن دست یابید، بک وب سایت با عناصر طراحی که تبدیل می کنند راه حل پیروزی شما در طراحی وب است. دیبا ارتباط سال 89 با طراحی سایت در ارومیه به دنیا آمد و اکنون در حال ارائه خدمات در ایران و کشورهای منطقه و اروپایی است.

طراحی ریسپانسیو

نکته بسیار مهمی که در حال حاضر گوگل هر روز بیشتر از روز های قبل بر آن تاکید دارد طراحی ریسپانسیو است. داشتن یک وب سایت که در تمام پلت فرم ها و دستگاه های دیجیتال به صورت صحیح بارگذاری شود امروزه از اولیت های گوگل در رتبه بندی وب سایت ها می باشد.

سرعت وب سایت

اگر فکر می کنید با افزایش سرعت اینترنت، دیگر سرعت المان تاثیر گذاری نیست باید بگویم سخت در اشتباه هستید یکی از معیار های رتبه بندی گوگل سرعت بارگذاری وب سایت است. اگر وب سایت شما در 3 ثانیه به صورت کامل بارگذری می شود شما کارتان را درست انجام داده اید ولی اگر زمان بارگزاری وب سایت شما طولانی است بهتر است همین الان به فکر سبک سازی وب سایتتان باشید

گام دوم : تولید محتوا پادشاه وب

تولید محتوا پادشاه وب

نوشتن اطلاعات یک محصول ، یک مقاله ، آموزش یک مبحت و حتی طراحی یک عکس هم تولید محتوا حساب می شوند. اگر شما محتوای یونیک در وب سایتتان تولید نکنید و از مطالب و عکس های دیگر سایت ها استفاده کنید در واقع شما دارید برای آنها کار می کنید.

برای موفقیت در تولید محتوا، شما ابتدا باید بر روی استراتژی محتوای خود کار کنید، مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید ، روی کلمات کلیدی تحقیق کنید ، بیانیه سرمقاله بنویسید و یک برنامه توزیع و انتشار محتوا تهیه کنید .

در سال های اخیر گوگل اهمیت ویژه ای به تولید محتوا داده است که به عقیده بیشتر کارشناسان سئو اگر شما فقط روی تولید محتوا تمرکز کنید نصف بیشتر مسیر موفقیت سایتتان را طی نموده اید.

گام سوم : سئو

وقتی کلمه سئو را به زبان می آوریم می توان ساعت ها در مورد این کلمه سه حرفی صحبت کرد. سئو تکنیکال ، سئو کپی رایتنگ ، سئو کلاه سفید و و و… در واقع بهترین سایت ها بدون بازدید به هیچ درد نخواهند خورد. سئو به ما کمک می کند سایت ما از طریق موتور های جستجو بیشتر دیده شود.
بحث ما در اینجا بیشتر سئو تکنیکال است چون سایر گام ها مثل تولید محتوا و بک لینک سازی نیز جزو شاخه های سئو می باشند که جزو دو گام موثر ما هستند. در سئو تکنیکال هدف راحتی خزش موتورهای جستجو در وب سایت و ایندکس شدن وب سایت مطرح است. مواردی همچون (  نقشه سایت ، داده‌های ساختار یافته ، Bread crump ، فایل robots.txt و …. ) توجه داشته باشید که سئو یک بار برای همیشه وجود ندارد چون قوانین سئو هر روز در حال تغییر هستند لذا سایت شما همیشه باید مورد بررسی قرار گیرد تا تمامی موارد آن در بهترین وضعیت خود قرار گرفته باشند.

گام چهارم : بک لینک

بک لینک

بک لینک در بهینه سازی موتور جستجو یک پیوند یا لینکی است که یک صفحه وب را به یک صفحه وب دیگر یا یک وب سایت دیگر مرتبط می سازد.

با به روز رسانی الگوریتم گوگل دیگر مثل گذشته نیست که هر چقدر تعداد پیوند های ورودی یک سایت بیشتر باشد، جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود. اکنون به کیفیت پیوند ها نسبت به تعداد آن ها بیشتر توجه می شود. پس از خرید بک لینک های غیر معتبر یا خرید یک باره هزاران بک لینک پرهیز کنید. پیشنهاد ما خرید رپورتاژ آگهی و همچنین خرید بک لینک از سایت های مرتبط با موضوع فعالیت شما به صورت طولانی مدت می باشد.

انجام گام های موثر طراحی وب سایت

چندین روش مختلف وجود دارند که شما می توانید وب سایتی را که نیاز دارید به دست آورید. روشی که برای شما و شرکت شما صحیح است بستگی به این دارد که شما نیاز به وب سایت با چه مقدار پیچیدگی دارید، چقدر می خواهید هزینه کنید و چه مقدار از کار را خودتان انجام دهید.

پس از کجا باید بدانید که نیاز به یک وب سایت سفارشی دارید یا یک قالب آماده برای شما بهتر است؟ همه ی این ها بستگی به چیزی خواهد داشت که برای آن برنامه ریزی می کنید. اگر مقیاس بندی، بخشی از برنامه ی شغلی شما است، یک وب سایت سفارشی را بگیرید. اگر نیاز دارید تا وب سایت، موتور جستجو پسندانه باشد، اگر نیاز دارید تا آن را با نیاز های شغلی مختلف تطبیق دهید، اگر ایده های خیلی ویژه ای درباره ی وب سایتی دارید که باید وب سایت بر اساس توصیفات شما ساخته شود، شما نیاز به یک وب سایت سفارشی دارید. وقتی این مسائل برای شما اولیت نداشته نباشند و شما یک بودجه ی عظیم نداشته باشید، یک قالب سفارشی، روش انجام این کار است.

انجام طراحی سایت صحیح، یک فرایند پیچیده است و چیزهای زیادی برای بررسی وجود دارند. خوشبختانه، شما مجبور نیستید به تنهایی آن را انجام دهید.ما به عنوان یک شرکت طراحی وب سایت در کنار شما هستیم که می توانید به مهارت های ما تکیه کنید تا نتیجه ی عالی بگیرید.

آیا می خواهید برای شغل خود، یک وب سایت عالی داشته باشید؟

با طراحان سایت با استعداد کار کنید تا این اتفاق رخ دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 3 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
 • اعظم 22 دی 1399 پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  اگه این چهار مورد رو رعایت کنیم نتیجه می گیریم ؟ یا روش های دیگه ای هم هستش ؟

  • محمد پورداداشمدیر سایت[ در پاسخ به اعظم ] 23 دی 1399 پاسخ

   انشالله که میگیرید

  • دیبا ارتباط[ در پاسخ به اعظم ] 28 دی 1399 پاسخ

   موارد زیادی هستن که برای موفقیت سایتتون رعایت کنید ما اینجا چهار تا از اساسی ترین موارد که نیاز هست رعایت بشه رو ذکر کردیم

همکاران وبیت