learndl zhaket triboon mymember webaidin

مهاجرت استارت آپ و اخذ اقامت کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اگرچه روش  های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد اما بسیاری از افراد ترجیح می  دهند که برای مهاجرت کانادا از راه  اندازی یک استارت آپ استفاده کنند. ایده تجاری در استارتاپ اهمیت بسیار زیادی برای قبولی شما در این کشور دارد. در صورتی که شما یک استارت آپ منحصر به فرد و فوق العاده را ارائه دهید کشور کانادا برای مهاجرت شما مشکلی نخواهد داشت. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور کانادا از طریق استارت آپ را دارید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا یک نوع روش مهاجرتی است که به افرادی که قصد راه  اندازی یک استارتاپ در کانادا را دارند، امکان مهاجرت به این کشور را می دهد. این برنامه به شرط ارائه بیزینس پلن موفق و تأیید آن توسط یک سرمایه گذار کانادایی انجام می  شود. متقاضی می تواند درخواست ویزای استارتاپ را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند.

در صورت تکمیل مدارک مورد نیاز، ویزای استارتاپ برای متقاضی صادر می شود که اجازه ورود و اقامت در کانادا را به او می دهد. در صورت تمایل به مهاجرت سریعتر، متقاضیان می توانند درخواست های همزمان برای ویزای کار و ویزای استارتاپ را ارسال کنند. در این حالت، در صورت تأیید درخواست ها، متقاضی می تواند با ویزای کار وارد کانادا شده و پس از ورود، ویزای استارتاپ و اقامت دائم را دریافت نماید.

شرایط ویزای استارت آپ

دریافت ویزای استارتاپ کانادا دارای شرایط مختلفی است. ایده تجاری شما باید از چند ویژگی اصلی برخوردار باشد:

 1. نوآورانه باشد: ایده تجاری شما باید دارای یک نوآوری خاص و منحصر به فرد باشد که قابلیت جذب سرمایه گذاران و ایجاد تفاوت را در بازار داشته باشد.
 2. ایجاد شغل در کانادا: ایده تجاری شما باید قابلیت ایجاد شغل جدید در کانادا را دارا باشد، به طوری که برای اقتصاد و بازار کار این کشور مفید و موثر باشد.
 3. رقابت پذیری: ایده تجاری شما باید قابلیت رقابت با سایر رقبا در بازار را داشته باشد و توانایی جذب مشتریان و رشد در محیط تجاری را داشته باشد.

علاوه بر این، برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا، شرایط دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:

 • داشتن مدرک زبان که معمولاً آیلتس با نمره حداقل ۵ مورد نیاز است.
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم نیاز است.
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا که در حال حاضر حدود دو تا سه هزار دلار کانادا است.
 • داشتن توان مالی کافی
 • ارائه بیزینسپلن معتبر برای ایده تجاری شما اهمیت دارد.
 • نداشتن محدودیت سنی برای درخواست ویزا از شروط اصلی است.
 • ارائه مستندات سفر تحقیقی در برخی موارد مورد نیاز نیست.
 • امکان همراهی اعضای خانواده در پرونده اصلی ویزا (همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال) اهمیت دارد.

هزینه ویزای استارت آپ

هزینه های مربوط به ویزای استارتاپ کانادا شامل چندین بخش است که برای هر مورد می تواند متغیر باشد. در ادامه برخی از هزینه های مرتبط با دریافت ویزا را برای شما شرح خواهیم داد:

 1. هزینه درخواست ویزا: برای متقاضی اصلی، هزینه درخواست ویزا تا حدود دو الی سه هزار دلار کانادا است همچنین برای همسر شما، هزینه درخواست حدود هزار دلار کانادا و برای هر فرزند حدود ۲۳۰ دلار کانادا است.
 2. هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا: برای هر نفر، هزینه انگشت نگاری حدود ۸۵ دلار کانادا است. برای خانواده، هزینه انگشت نگاری تا حداکثر ۱۷۰ دلار کانادا است.
 3. هزینه های اضافی: علاوه بر هزینه های فوق، ممکن است نیاز به هزینه های دیگری  مانند شرکت در آزمون زبان، ترجمه مدارک و هزینه وکیل (اگر نیاز به وکیل دارید) نیز باشد.

مراحل اخذ ویزای استارت آپ

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا مختلف هستند. یکی از این مراحل نوشتن بیزینس پلن است. در این مرحله باید یک بیزینس پلن کامل و جامع برای ایده تجاری خود تهیه و تنظیم کنید. این بیزینسپلن باید شامل معرفی شرکت، توصیف محصول یا خدمات، بازار هدف، رقابت ها، استراتژی توسعه و تجاری بودن ایده تجاری و نحوه ایجاد شغل در کانادا باشد. پیدا کردن سرمایه گذار هم اهمیت زیادی در این زمینه دارد. در این مرحله شما باید با یک سرمایه گذار کانادایی تماس بگیرید و برای او بیزینس پلن و نامه حمایتی را تقدیم کنید.

سرمایه گذار به عنوان معرف شما در اداره مهاجرت کانادا عمل می کند و نامه حمایتی شما را برای اداره مهاجرت ارسال می کند. اگر نامه حمایتی از سرمایه گذار را دریافت کنید، می توانید به مرحله بعدی بروید. این نامه حمایتی به اداره مهاجرت کانادا نشان می دهد که سرمایه گذار اعتقاد دارد ایده تجاری شما قابلیت موفقیت و ایجاد شغل در کانادا را دارد. شما باید درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. علاوه بر نامه حمایتی، باید مدارک و اطلاعات شخصی و مالی خود را ارائه دهید. بعد از بررسی درخواست شما، اداره مهاجرت ممکن است دیگر مدارک یا اطلاعاتی را از شما درخواست کند.

در صورت تایید ویزای استارتاپ کانادا، شما خواهید توانست به کانادا مهاجرت کنید و فرآیند توسعه و اجرای ایده تجاری خود را آغاز کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این فرآیند ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد و بسته به شرایط فردی و موردی متفاوت باشد.

دریافت استارت آپ ویزای کانادا

مدت زمان دریافت ویزا

دریافت ویزای استارتاپ کانادا برای اقامت دائم معمولاً زمان بسیار طولانی تری نسبت به ویزای کار نیاز دارد. پروسه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ ممکن است حدوداً ۳۶ ماه (تقریباً ۳ سال) به طول بیانجامد اما این زمان ممکن است با توجه به شرایط هر پرونده متغیر باشد و در برخی موارد طولانی تر یا کوتاه تر شود. در مورد ویزای کار برای استارتاپ، زمان صدور آن معمولاً حدود ۶ ماه (نیم سال) است.

این ویزا به شما اجازه می دهد برای یک مدت مشخص در کانادا کار کنید و در طی این مدت می توانید به فرآیند دریافت اقامت دائم کانادا ادامه دهید. در نهایت، لازم به ذکر است که مدت زمان صدور ویزاها توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین می شود و ممکن است در هر شرایطی تغییر کند.

مزایای ویزای استارت آپ کانادا

دریافت ویزای استارت کانادا دارای مزایای زیادی است. از مزیت های آن می  توان به امکان اقدام به صورت گروهی برای مهاجرت دائم از طریق این روش اشاره کرد. مزیت  های دیگر شامل دریافت اقامت دائم و شهروندی کانادا و فرصت بیزینس در اقتصاد قدرتمند کانادا می شوند. همراهی اعضای خانواده از ابتدای پروسه و عدم نیاز به آیلتس بالا و مدارک دانشگاهی از دیگر مزایای این روش است. اگر شما بتوانید ویزای استارت کانادا را دریافت کنید می  توانید از مزیت دریافت اپن ورک پرمیت قبل از صدور اقامت دائم برخوردار شوید.

مشاوره با ویزای استارتاپ کانادا

همانطور که در این مطلب برای شما توضیح دادیم یکی از روش  های مهاجرت به کشور کانادا استفاده از ویزای استارت آپ است. اگر چه مدت زمان دریافت این ویزا بیشتر از ویزا های دیگر است اما می  تواند گزینه مناسبی برای شرکت در اقتصاد این کشور باشد. با توجه به رشد بالای اقتصاد کشور آمریکا اگر شما ویزای استارت آپ را دریافت کنید می توانید در اقتصاد این شرکت سهیم شده و به درآمد بسیار بالایی برسید. مهمترین نکته دریافت یک سرمایه گذار از این کشور است که بتواند ایده شما را سرمایه گذاری کرده و شرایط مناسبی را برایتان به وجود آورد. اگر شما هزینه لازم برای دریافت اقامت کانادا را داشته باشید دریافت ویزای استارتاپ گزینه مناسبی برای شما است.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت