learndl zhaket triboon mymember webaidin

منظور از اجاره وثیقه چیست ؟

منظور از اجاره وثیقه چیست ؟

منظور از اجاره وثیقه چیست ؟

افراد و خانواده های زیادی روزانه بدنبال تامین وثیقه و یا بعبارتی اجاره وثیقه هستند، در مواردی اجاره سند توسط افرادی تحت عنوان سند گذار در کشور ارائه میشود این روزها بازار اجاره وثیقه بسیارداغ شده است بطوریکه در شرایط عادی اجاره 6 ماهه وثیقه و اجاره 1 ساله وثیقه نیازمند پرداخت کمیسیون 10 الی 15 درصدی برای متقاضیان است .

اجاره فوری وثیقه ملکی شش دانگ :

وثیقه های ملکی از مراکز استان ها ، شهرستان ، کلان شهر ها در حال حاضر مورد پذیرش مراجع قضایی و بانک ها میباشند که امروزه در دادسراها و دادگاه ها و بانک ها به وفور شنیده میشوند. روند اجاره وثیقه معمولا برای متهمانی است که در مرحله رسیدگی در مراجع دادسرا یا دادگاه مطابق با شرایط و بر اساس قانون تحت قرار وثیقه کیفری و تامین کیفری قرار میگیرند ، قرار تامین وثیقه موضوعی است که در قانون مجازات اسلامی برای جلوگیری از تضییع خق و حقوق شاکی در صورت فرار متهم در نظر گرفته و میزان و مبلغ قرار وثیقه بطور مستقیم با عنوان اتهام رابطه دارد .

تامین وثیقه اجاره ای پس از صدور قرار وثیقه

پس از صدور قرار وثیقه در جلسه رسیدگی درصورتیکه متهم دارای وثیقه ملکی باشد آنرا بعنوان وثیقه به دادگاه یا دادسرا ارائه میکند . آنرا تامین و همان لحظه آزاد میشود ، در غیر اینصورت تا زمان تودیع وثیقه در بازداشت خواهد بود که در این حالت به نزدیکترین زندان محل اعزام میشود . یکی از موضوعاتی که در دادسراها و دادگاه بسیار به گوش میخورد موضوع اجاره سند و وثیقه برای تودیع به دادگاه یا دادسرا است که در برخی مواقع به دلیل عدم رعایت برخی نکات تبدیل به یک مشکل اساسی برای متهم و خانواده او میشود .

از کجا میتوان وثیقه اجاره ای پیدا نمود ؟

در این بین، اشخاص و موسساتی وجود دارند که در ازای دریافت کارمزد یا اجاره بهای سند و همچنین اخذ تضمین ، سند مورد نیاز را برای متقاضی تامین میکنند مانند تیم حقوقی وثیقه گذار. از آن جا که استفاده از سند وثیقه و یا سند اجاره ای، نیازمند پرداخت قیمت و مبلغ اجاره آن برای مدت معلوم میباشد و لذا دریافت آن، با ریسک و خطرات بسیار برای متقاضی و مالکین همراه است ، کسب اطلاع از ریسک هایی که اجاره سند و وثیقه دارد قبل از هرگونه اقدام ضروری می باشد . به همین منظور در این گزارش ، ابتدا به بیان معنای وثیقه و سند برای تامین قرار از دیدگاه قانونگذار پرداخته و همچنین نکات مهم آن را از منظر قانون کشور بررسی میکنیم .

*** یکی از بهترین موسسات حقوقی و معتبر برای اجاره سند و وثیقه که دارای سابقه بالایی در این زمینه است ، مجموعه وثیقه گذار بوده که هم اکنون در تمامی استان ها و شهرستانهای کشور وثیقه اجاره ای فوری و سند ملکی شش دانگ تامین میکند .

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت