learndl zhaket triboon

مزایا و معایب سفارش محتوا در چیست؟

کسب‌وکارها روزبه‌روز در حال افزایش هستند روزگار یکه‌تازی چند کسب‌وکار و برند مشهور در حوزه‌های خاص به پایان رسیده است و اینک هر کسب‌وکاری چه کوچک و چه بزرگ می‌تواند جایگاه خود را در میان مخاطبان پیدا کند تنها کافی است سفارش تولید محتوا را به متخصصان و حرفه‌ای‌ها بسپارد. البته این موضوع تنها به کسب‌وکارهای آنلاین و مبتنی بر اینترنت ختم نمی‌شود و کسب‌وکارها و برندهایی که فعالیتشان در شبکه‌های اجتماعی و یا سایر پلتفرم‌های رایج امروز هست نیز نیازمند تولید محتوای جذاب، کارآمد و پرطرفدار است. در واقع برای موفقیت کسب‌وکار و یا برندتان باید ابتدا نگاهتان به تولید محتوا را تغییر دهید و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

تولید محتوا با سفارش محتوا

برای جذب مخاطب و کاربر بیشتر باید ابتدا نگاهتان را به تولید محتوا اصلاح کنید. اکثر مدیران کسب‌وکارها تصور می‌کنند تولید محتوای مناسب کسب‌وکارشان صرفا یک متن یا عکس یا ویدئویی تولیدی است که هر فردی با حداقل دانش می‌تواند آن را تولید کند. اما این نگاه کاملا اشتباه است چرا که سفارش دادن تولید محتوا صرفا قطار کردن کلمات در کنار هم و یا تصاویر مرتبط با کسب‌وکار و برند شما نیست بلکه تولید کننده محتوا با شناخت دقیق مخاطبان، نیازسنجی و تعیین اهداف محتوای مناسب کسب‌وکار و یا برند را تولید می‌کند بنابراین تولید محتوا چیزی فراتر از نوشتن است و نیاز به تحلیل و بررسی دارد. حال تصور کنید کسب‌وکار شما با چه دغدغه‌ی مهمی روبه‌روست که علاوه بر امور فنی و بخش‌های مختلف باید به فکر استخدام تیمی برای تولید محتوا نیز باشد درحالی‌که می‌توان به‌سادگی با شرکت‌ها و یا تیم‌های تولید محتوا همکاری کرد و محتوای موردنیاز کسب‌وکار خود را بدون هیچ دغدغه، مشکل و نیروی کار مازاد به افراد خبره سفارش داد.

سفارش محتوا

مزایای سفارش محتوا

سفارش دادن محتوا همان‌طور که اشاره شد درصورتی‌که به افراد و یا شرکت‌های حرفه‌ای سپرده شود دستاوردهای جذاب و شیرینی برای کسب‌وکارها خواهد داشت. مزایای سفارش دادن محتوا بسیار زیاد است که تنها به‌صورت موردی به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

  • حرفه‌ای می‌شوید

اولین و شاید مهم‌ترین مزیت سفارش دادن محتوا به تیم‌های حرفه‌ای و شرکت‌های فعال در حوزه تولید محتوا این است که فضای کسب‌وکار شما را حرفه‌ای‌تر می‌کند. در واقع شما با همکاری با تیم حرفه‌ای مجبور می‌شوید ساختار کسب‌وکارتان را نیز حرفه‌ای کنید و همین موضوع به بخش‌های مختلف کسب‌وکارتان سرایت می‌کند. بهتر است بگوییم حرفه‌ای‌گری مسری است و از تیم محتوایی به تیم‌های دیگر کسب‌وکارتان منتقل می‌شود. ضمن اینکه دریافت مشاوره از افراد متخصص و کارشناس در حوزه تولید محتوا می‌تواند افق‌های جدید بر روی کسب‌وکار شما بگشاید و به شبکه‌سازی کسب‌وکار شما نیز کمک کند.

  • شناسایی مخاطبان

مزیت دیگر سفارش محتوا این است که به کسب‌وکارها در شناخت مخاطبانشان کمک می‌کند. همان‌طور که اشاره شد تولیدکنندگان محتوا صرفا به تولید محتوای صرف نمی‌پردازند و برای تولید محتوای جذاب و اثرگذار ابتدا جامعه هدف و مخاطبان محتوای تولیدی را شناسایی می‌کنند بنابراین چه نکته‌ای از این بهتر که با سفارش تولید محتوای مناسب جامعه هدف برند و یا کسب‌وکار نیز شناسایی شود.

  • تدوین استراتژی محتوایی

مزیت دوم سفارش دادن محتوا این است که تولیدکنندگان محتوا استراتژی محتوایی ویژه‌ای برای کسب‌وکارها شما تدوین می‌کنند. تولید کننده محتوا با بررسی و تحلیل دقیق راه را برای ادامه کار کسب‌وکارتان هموار می‌کند. تیم تولید محتوا با تدوین استراتژی محتوایی درست به بالارفتن ترافیک وب‌سایت کسب‌وکار شما کمک می‌کند و هویت برندتان را ارتقا می‌دهد. نکته دیگری که با تدوین استراتژی محتوایی به کسب‌وکارتان اضافه می‌شود این است که متوجه می‌شوید که هر محتوایی را در چه پلتفرمی با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید و همین موضوع ارتباط‌گیری با برند شما را برای جامعه هدف آسان‌تر می‌کند.

  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

شاید برایتان سؤال باشد که چطور هزینه تولید محتوا را برای سفارش محتوا پرداخت می‌کنید به‌صرفه جویی در هزینه‌های کسب‌وکار و برند شما منجر شود. پاسخ را باید در تولید محتوای حرفه‌ای پیدا کرد که تیم محتوایی سفارش‌گیرنده به شما تحویل می‌دهند و به فروش و افزایش مخاطبان شما کمک می‌کنند. نتیجه افزایش مخاطب و ویروسی شدن محتوای شما نیز که مشخص است؛ فروش بیشتر، اقبال مشتریان و شهرت بیشتر کسب‌وکار شما. همین موضوع نشان می‌دهد که با سفارش تولید محتوا و برون‌سپاری آن می‌توانید در هزینه‌های مازاد دیگر که برای معرفی بند و کسب‌وکارتان باید پرداخت کنید صرفه‌جویی چشم‌گیری شود. به طور مثال با تولید محتوای مناسب نیاز به تبلیغات چندباره در پلتفرم‌های مختلف ندارید و برای معرفی کسب‌وکارتان نیازی نیست دست‌به‌دامن هزینه‌های اضافی و بدون نتیجه شوید.

سفارش محتوا

  • نظم در تولید محتوا

مزیت دیگر سفارش دادن محتوا و یا برون‌سپاری محتوایی این است که دیگر دغدغه تولید محتوا در زمان‌های مختلف از جمله تعطیلات رسمی، مناسبت‌ها و روزهای غیراداری را ندارید. درصورتی‌که اگر تولید محتوا را به‌صورت درون‌سازمانی خودتان برعهده بگیرید نمی‌توانید محتوای سریع و به روزی در اختیار داشته باشید. در واقع مزیت مهم و اساسی سفارش تولید محتوا، دریافت منظم محتواهای سفارشی بدون وابستگی زمانی است.

  • تولید محتوای مناسب پلتفرم‌های مختلف

شاید پیش از گسترش شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌توانستیم بگوییم که یک محتوای ثابت را می‌توان برای تمامی پلتفرم‌ها استفاده کرد اما گسترش شبکه‌های اجتماعی مختلف با کاربران و سلیقه‌های مختلف همه چیز را تغییر داده است دیگر نمی‌توان همان محتوایی که برای توییتر تولید شده را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت، محتوایی که کاربران تیک تاک دوست دارند در نظر کاربران فیس‌بوک بی معناست و محتوایی که برای شبکه‌های اجتماعی مختلف تولید می‌شود در وب‌سایت‌ها جایگاهی ندارد؛ بنابراین نیاز به تولید محتوای مناسب و مجزا بیشتر احساس می‌شود حال تصور کنید که کسب‌وکار شما برای هر محتوا به چند نیروی ماهر و زبده نیاز داشت تا بتواند محتوای مناسب هر پلتفرم را تولید کند، کاری که به‌سادگی با سفارش محتوا به شرکت‌های تولید محتوا می‌توان انجام داد و محتوایی مناسب هر پلتفرم را تولید کرد بدون نیاز به‌صرف زمان و هزینه گزاف به بهترین عملکرد دست‌یافت.

معایب سفارش محتوا

هرچند سفارش دادن محتوا مزایای بسیاری دارد که به‌مرور برخی از آنها پرداختیم اما در کنار این مزایا می‌توان معایبی را نیز برشمرد معایبی که هرچند چندان دست‌وپاگیر نیستند اما باید پیش از سفارش محتوا به آنها نیز توجه داشت.

  • تیم محتوایی در دسترس شما نیست

درصورتی‌که اقدام به سفارش محتوا به شرکت‌ها و تیم‌های تولید محتوا کنید نمی‌توانید هر لحظه و هر زمان که بخواهید به تیم محتوایی دسترسی داشته باشید و همین موضوع شاید برای برخی از کسب‌وکارها خوشایند نباشد اما در عوض نظم کار بالاتر است و همکاری با تیم محتوایی به کسب‌وکار شما نیز هویت می‌بخشد و عملکردتان را حرفه‌ای‌تر می‌کند.

  • سفارش‌های لحظه‌ای را فراموش کنید

در صورت سفارش دادن محتوا و الزام به نظم در تحویل پروژه‌ها باید با سفارش‌های محتوایی لحظه‌ای و بدون برنامه‌ریزی خداحافظی کنید. در واقع این موضوع شاید در ظاهر معایب سفارش دادن محتوا باشد اما در واقع می‌توان آن را برای نظم کسب‌وکار شما مزیت برشمرد.

  • کیفیت، هزینه دارد

مگر می‌شود صحبت از کیفیت بالای تولید محتوا باشد و هزینه به میان نیاید. قطعا کیفیت هزینه دارد و همین موضوع شاید برای برخی از کسب‌وکارها چندان خوشایند نباشد اما درصورتی‌که بخواهید محتوای حرفه‌ای تحویل بگیرید حتما باید بخشی از بودجه‌تان را به بخش تولید محتوا و سفارش محتوای جذاب و مخاطب‌پسند اختصاص دهید. این قسمت از کسب‌وکار شما نیاز به هزینه دارد، هزینه‌ای که چندین برابر آن را در فروش به دست خواهید آورد.

سفارش محتوا

مزایا و معایب سفارش دادن و خدمات تولید محتوا تنها به همین چند مورد ختم نمی‌شود و می‌توان به موارد بیشتری نیز اشاره کرد؛ اما آنچه مسلم است این است که بدانید تولید محتوا چیست و دیگر به یک مهارت و حوزه تخصصی در فضای کسب‌وکارها به‌ویژه کسب‌وکارهای اینترنتی تبدیل شده است و برای موفقیت باید از ابزار محتوا بیش‌ازپیش کمک گرفت. تولید محتوا، قواعد حرفه‌ای خودش را دارد و هرکسی نمی‌تواند بدون دانش اقدام به تولید محتوای مناسب بزند چرا که یک محتوای نامناسب می‌تواند تمامی دستاوردهای کسب‌وکارتان را نابود کند بنابراین در سفارش دادن محتوا علاوه بر مزیت‌ها و معایب در انتخاب تیم یا شرکت محتوایی که قصد همکاری با آن را دارید نیز دقت کنید. همچنین در کنار همه این موارد باید به این نکته دقت داشت که هزینه محتوا هم جز فاکتورهایی است که اهمیت زیادی را در بودجه‌بندی دیجیتال مارکتینگ دارد. می‌توان گفت بدون دانستن تعرفه‌های محتوا نمی‌توان برنامه ریزی دقیقی برای تقویم محتوای مورد نظر خود داشت؛ پس از اهمیت این موضوع غافل نشوید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت