learndl zhaket triboon excoino

مزایا استفاده از مودم های 5G

اصطلاح 5G به چه معنااست؟

5G یک اصطلاح کوتاه است که مخفف نسل پنجم شبکه های سلولی بی سیم است.

چهار نسل اول هر کدام سطح جدیدی از اتصال را برای مودم ها به ارمغان آوردند، با تمرکز 3G و 4G بر بهبود داده های تلفن همراه. مودم5G به دنبال ادامه این روند و گسترش استفاده از آن برای دسترسی پهنای باند مودم و تلفن همراه است. 5Gدر کنا 4G کار خواهد کرد و در نهایت به طور کامل جایگزین آن خواهد شد.

5Gفرصت ها و نوآوری های جدیدی را برای پیشرفت فناوری در مودم ها ایجاد خواهد کرد. انتظار می رود فناوری هایی مانند اینترنت اشیا (IoT) در حال توسعه با 5Gرشد کنند. ارتقای آینده از 4G به 5G تقریباً به هر کسی که از اتصال سلولی استفاده می کند مربوط می شود. بنابراین، عاقلانه است که پیشنهادات شبکه 5G امنیت سایبری را درک کنیم و اینکه کجا ممکن است کمبود داشته باشد.شما در فروشگاه اینترنتی آ.اس.پ میتوانید انواع مودم های 5G را خریداری کنید.

مزایا استفاده از مودم های 5G

مودم 5G چگونه کار می کند؟

برای ساده کردن توضیح مودم 5G، هزاران داده را در فواصل کوتاهتر از 4G LTEمنتقل می کند. این به سرعت و ثبات سیگنال‌های اتصال و خود شبکه کمک می‌کند.حتی در هنگام حرکت، این شبکه در مودم ها به دلیل استفاده از طیف های سیگنال جدید قادر به پشتیبانی از دستگاه های بیشتری است. علاوه بر همه اینها، فناوری انرژی کارآمد اجازه می دهد تا از انرژی کمتری استفاده شود.

چرا مودم 5G؟

در حالی که 4G LTE قدرتمند است، ما به سرعت از این شبکه پیشی گرفته ایم و آن را تا مرزهایش پیش می بریم. شبکه‌های LTE کنونی در شهرهای بزرگ بیش از حد بارگذاری می‌شوند، و در زمان‌های شلوغ‌تر، کاهش سرعت به طور منظم اتفاق می‌افتد. ظهور گجت‌های «هوشمند» متصل به اینترنت به این معنی است که ما به یک مودم سریع‌تر و با ظرفیت بالاتر برای پشتیبانی از میلیاردها دستگاه موجود در حال حاضر نیاز داریم. با این مزیت‌ها و سایر مزایا، داده‌های مودم ها ارزان‌تر، کم مصرف‌تر و سریع‌تر از آنچه امروز می‌توانیم به دستگاه‌ها متصل می‌شوند.

مزایا استفاده از مودم های 5G

برخی از امکانات 5G چیست؟

تجربیات بهتر اینترنت نتیجه مستقیم این شبکه است. فراتر از این، نسل پنجم پهنای باند تلفن همراه مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت که بیشتر آنها را می توان با موارد زیر تعریف کرد:

ارتقاء به اینترنت اشیاء عظیم (IoT) رشد مبتنی بر فناوری را هم برای صنعت و هم برای مصرف کنندگان بیشتر خواهد کرد. در حالی که بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا در حال حاضر در حال استفاده هستند ، آنها توسط چارچوب اینترنت فعلی محدود شده اند. 5G به این معنی است که مودم های باتری‌دار می‌توانند فعال بمانند و با تنظیم‌های کمتری متصل شوند و امکان استفاده‌های کاملاً بی‌سیم جدید در مناطق دورافتاده، نامناسب یا صعب العبور را فراهم کنند. همه چیز از ترموستات ها و بلندگوهای هوشمند گرفته تا حسگرها در بارهای صنعتی و شبکه های برق شهری نقش خود را ایفا خواهند کرد.
هدف شهرهای هوشمند و صنعت این است که کار و زندگی کارآمدتر، ایمن تر، مولدتر را به ما بدهد. پشتیبانی از 5G برای ارائه نظارت بهتر بر زیرساخت شهرها کلیدی است. همچنین برای اتوماسیون هوشمند در کارخانه ها استفاده خواهد شد. فرآیندهای کاری به صورت پویا تغییر می کند.

تفاوت بین مودم های 4G و 5G چیست؟

چند تفاوت قابل توجه وجود دارد که به 5G اجازه می دهد کارهایی را انجام دهد که 4G LTE نمی تواند انجام دهد.

در مقایسه با 4G LTE، 5G مزایای زیر را به همراه دارد:

مودم 5Gسریعتر از 4G است و بیت در ثانیه بیشتری می تواند در شبکه حرکت کند. با سرعت های جدید آپلود و دانلود، می توانید فیلم ها را در چند ثانیه در مقابل چند دقیقه دانلود کنید.

مودم های5G پاسخگوتر از 4Gبا تأخیر کمتر است، که به زمان صرف شده برای ارتباطات دستگاه به شبکه اشاره دارد. از آنجایی که دستگاه‌ها می‌توانند سریع‌تر با شبکه صحبت کنند، این مودم ها داده‌ها را سریع‌تر دریافت خواهید کرد.

مودم های5G از انرژی کمتری نسبت به 4G استفاده می کند، زیرا زمانی که رادیوهای سلولی استفاده نمی شوند، می تواند به سرعت به استفاده با انرژی کم تغییر کند. این باعث افزایش عمر باتری دستگاه می شود تا دستگاه ها برای مدت طولانی تری از برق جدا بمانند.

مودم5G به دلیل استفاده بهتر از پهنای باند و نقاط اتصال بیشتر، خدمات مطمئن و سریع‌تری نسبت به مودم 4Gارائه می‌دهد. با استرس کمتر بر روی شبکه، هزینه های داده می تواند کمتر از شبکه های 4G باشد.

نسل5G مودم ها می تواند دستگاه های بیشتری را نسبت به 4Gحمل کند. زیرا امواج رادیویی موجود را گسترش می دهد. مشکلات ازدحام که منجر به کندی سرویس می شود، با ورود 5Gکاهش می یابد.

اینترنت 5G یک گام بزرگ رو به جلو برای مودم ها و تلفن همراه است. مشابه سوئیچ افسانه‌ای از شماره‌گیری سیمی به پهنای باند پرسرعت، ما در مورد آنچه که داده‌های تلفن همراه می‌توانند انجام دهند، تجدید نظر خواهیم کرد.

مودم های 5G

آینده مودم 5G و امنیت سایبری

برای جلوگیری از ضعف های گسترده در شبکه های ملی تلفن همراه، توسعه دهندگان فناوری باید توجه بیشتری به امنیت 5G داشته باشند.

ابتدا به پایه های امنیتی 5G در شبکه ها نیاز است. ارائه دهندگان شبکه تمرکز خود را بر روی محافظت از نرم افزارها برای پوشش خطرات منحصر به فرد 5G آغاز خواهند کرد. آنها باید با شرکت های امنیت سایبری برای توسعه راه حل های رمزگذاری، نظارت بر شبکه و موارد دیگر همکاری کنند.

تولیدکنندگان به انگیزه ای برای افزایش تلاش های امنیتی خود نیاز دارند. امنیت 5G فقط به اندازه ضعیف ترین حلقه های آن قوی است. اما هزینه‌های توسعه و پیاده‌سازی فناوری امن، همه تولیدکنندگان را تشویق نمی‌کند تا بر امنیت سایبری تمرکز کنند. این امر به ویژه در محصولات ارزان قیمت مانند ساعت های هوشمند کودکان و مانیتورهای ارزان قیمت کودک صادق است. اگر تولیدکنندگان مزایایی را دریافت کنند که زیان نهایی آنها را جبران کند، احتمالاً حمایت از مصرف کننده خود را تقویت می کنند.

آموزش مصرف کننده در مورد امنیت سایبری اینترنت اشیا ضروری است. تنوع گسترده در کیفیت امنیتی به این معنی است که استانداردهای برچسب گذاری محصول مورد نیاز خواهد بود. از آنجایی که کاربران راهی ندارند که به راحتی بدانند دستگاه‌های IoT چقدر ایمن هستند، تولیدکنندگان فناوری هوشمند ممکن است با یک سیستم برچسب پاسخگو باشند FCC سایر اشکال انتقال رادیویی را درجه بندی می کند، بنابراین بازار رو به رشد دستگاه های IoT ممکن است به زودی شامل شود. همچنین، به کاربران باید اهمیت ایمن سازی همه دستگاه های اینترنتی با به روز رسانی های نرم افزاری آموزش داده شود.

تلاش‌ها برای بهبود امنیت در کنار عرضه اولیه 5G در حال انجام است. اما از آنجایی که برای اصلاح حفاظت ها به نتایج واقعی نیاز داریم، کار تا مدت ها پس از استقرار 5G ادامه خواهد داشت.

خرید مودم های 5G از آ.اس.پ

امنیت مودم 5G

امنیت رمز عبور قوی را تمرین کنید. امر انتخاب گذرواژه های قوی، تنها مختص مودم 5G نیست و برای شبکه های دیگر، همیشه در صورت در دسترس بودن، از گذرواژه‌ها استفاده کنید و آن‌ها را فوق‌العاده قوی کنید. رشته های طولانی از کاراکترهای تصادفی بهترین رمز عبور ممکن در نظر گرفته می شوند. مطمئن شوید که حروف بزرگ، کوچک، نمادها و اعداد را نیز وارد کرده اید.

رمزهای عبور پیش فرض باطن را در همه دستگاه های اینترنت اشیا خود به روز کنید. دستورالعمل‌های دستگاه خود را در مورد به ‌روزرسانی اطلاعات کاربری سبک «مدیر/رمز عبور» ابزارک‌های خود دنبال کنید. برای یافتن این اطلاعات، با دفترچه راهنمای فنی سازنده خود مشورت کنید یا مستقیماً با آنها تماس بگیرید.

همه دستگاه های اینترنت اشیا خود را با وصله های امنیتی به روز نگه دارید. این شامل تلفن همراه، رایانه‌ها، همه دستگاه‌های خانه هوشمند و حتی سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو شما می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت