learndl zhaket triboon mymember webaidin

مجموعه چاپ کتاب نبشته را بیشتر بشناسیم

در سال‌­های اخیر، مؤسسه‌­های بسیاری در زمینه خدمات چاپ و نشر کتاب فعالیت داشته‌­اند و از آن میان مجموعه چاپ کتاب نبشته با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت و همچنین با ۵ سال ارائه خدمات آنلاین، توانسته است به عنوان یک مجموعه موفق و پیشرو در این مسیر گام بردارد. در این مطلب قصد داریم با معرفی برخی از خدمات ارائه شده توسط مجموعه چاپ کتاب نبشته، شما عزیزان را در مسیر چاپ نوشته‌­ی خود راهنمایی کنیم و پاسخ مناسبی به سوالات احتمالی شما در این رابطه بدهیم. با ما همراه باشید.

چاپ کتاب

معرفی مختصر مجموعه چاپ کتاب نبشته

مؤسسه نبشته از حدود 10 سال قبل فعالیت خود را با ویرایش، صفحه ‌آرایی و طراحی جلد انواع کتاب آغاز کرد. پس از مدتی مجموعه ما موفق شد با عقد قرارداد با چندین مؤسسه دیگر و همچنین برخی از دانشگاه‌‌­ها، فعالیت انتشاراتی خود را به تمام حوزه‌‌‌های چاپ کتاب، اعم از موارد یاد شده و همچنین اخذ مجوز و چاپ گسترش دهد و در سال 95 با راه‌­اندازی وبسایت www.nebeshteh.com توانست ارائه خدمات و محاسبه هزینه‌­های چاپ را به صورت آنلاین برای مشتریان خود فراهم آورد. مجموعه چاپ کتاب نبشته در تمامی سال‌­های فعالیت خود و با همکاری شمار زیادی از نویسندگان، مترجمان، مؤسسات و سازمان­‌ها توانسته است ویرایش، صفحه آرایی، طراحی جلد و چاپ ببیش از 1000 عنوان کتاب را در کارنامه خود داشته باشد. در برخی موارد تنها یکی از خدمات یاد شده و در برخی دیگر تمامی مراحل توسط مجموعه ما صورت پذیرفته است.

ما تجربه خود را از سال­‌ها فعالیت در حوزه چاپ کتاب، در وبسایت مجموعه گردآوری کرده‌­ایم و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌­ایم. به علاوه امکان محاسبه دقیق و به روز هزینه­‌های چاپ را با استفاده از فرم­‌های موجود در وبسایت فراهم کرده‌­ایم تا مشتریان محترم بدون نیاز به تماس با مؤسسه یا حضور در آن‌­جا بتوانند هزینه خدمات مرتبط با چاپ کتاب را محاسبه و مشاهده کنند. همچنین در هر بخش پس از محاسبه، امکان نمایش پیش فاکتور با جزئیات به کاربران فراهم شده است. شما می­‌توانید در صورت بروز هر گونه مشکل و یا سوالی، همواره از طریق شماره تلفن‌­های پشتیبانی موجود در سایت از طریق تماس و یا چت آنلاین با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

خدمات ارائه شده در مجموعه چاپ کتاب نبشته

ویرایش کتاب

محاسبه هزینه‌­ها و حق‌‌الزحمه ویرایش به‌­صورت کلمه‌‌ای است و با توجه به تنوع موضوع و کیفیت نگارش متن و همچنین توقع صاحب اثر از ویراستار، قیمت‌­ها در بازه‌های متفاوتی تنظیم می‌­شود.­ بنابراین به نظر می­‌رسد طراحی فرم محاسبه هزینه در بخش ویراستاری چندان مفید نباشد. کاربران می‌‌توانند به منظور بررسی و اطمینان از کیفیت ویراستاری، چند صفحه از اثر خود را به همراه درخواست و انتظار خود از ویراستار برای کارشناسان ما ارسال کنند و ویراستاران ما با ویرایش رایگان صفحات یاد شده و سپس اعلام حق‌‌الزحمه ویرایش کامل متن، در صورت تمایل صاحب اثر همکاری را آغاز کنند.

توجه داشته باشید که اصلاح رسم‌الخط، غلط‌های املایی و فواصل از مقدمات ویرایش متن است و ویرایش هرگز به موارد یادشده ختم نمی‌شود. متأسفانه در سال‌های اخیر، ویرایش کتاب چندان جدی گرفته نشده است و با بالارفتن هزینه‌ها و حق‌الزحمه‌ها اولین مرحله‌ای که در انتشار کتاب‌ها حذف شده و نادیده گرفته شده، ویرایش است.

صفحه‌آرایی کتاب

در وبسایت نبشته و در بخش صفحه‌بندی کاربران می‌­توانند پس از انتخاب نرم افزار مورد نظر برای صفحه آرایی، با انتخاب ویژگی‌‌های متن و وارد کردن تعداد صفحات سند خود،  به‌‌صورت آنلاین و به ‌روز از هزینه­‌های صفحه‌‌آرایی مطلع شوند. گفتنی است که حق‌‌‌الزحمه صفحه ‌بندی بر اساس تعداد صفحات محاسبه می‌‌شود و تا پایان پروژه نمی‌­توان مقدار مشخصی برای آن در نظر گرفت. بنابراین با کم یا اضافه شدن تعداد صفحات هزینه صفحه آرایی نیز متغیر خواهد بود.

چاپ کتاب

طراحی جلد کتاب

طراحی جلد در مؤسسه چاپ کتاب نبشته، در هر سطحی و با هر هزینه‌‌ای بر اساس سلیقه و نظر صاحب اثر انجام می‌‌پذیرد. پس از عقد قرارداد فایلی که حاوی تمام توضیحات لازم مربوط به طراحی جلد و همچنین ذکر حق‌‌الزحمه طراحی است، به منظور  انتخاب پلن نهایی طراحی جلد و نوع جلد آماده شده برای مشتری ارسال می‌‌شود تا پس از تصمیم نهایی مشتری، طراحی انجام پذیرد.

چاپ کتاب

اخد مجوز چاپ کتاب

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی صدور مجوز چاپ و نشر کتاب است. کتابخانه ملی فیپای کتاب را صادر می‌‌کند و خانه کتاب نیز با در اختیار قرار دادن شابک به ناشر و در انتها ثبت کتاب در وبگاه خانه کتاب در این فرایند سهیم است. اخذ مجوز چاپ کتاب هزینه‌­ای برای ناشر نخواهد داشت و در واقع نهادهای یادشده بدون دریافت هزینه به این کار مشغول‌ هستند. صدور مجوز کتاب جز تحویل ۳ ـ ۱۰ نسخه از کتاب‌‌ها به واحدهای واسپاری و اعلام وصول (بسته به تیراژ کتاب)، به صرف هیچ هزینه‌‌ای نیاز ندارد. طبعا این بخش در مؤسسه چاپ کتاب نبشته بدون دریافت هزینه انجام می‌‌شود.

نکته‌‌ای که باید در اخذ مجوز کتاب در نظر داشت، رعایت حقوق دیگر مؤلفان و مترجمان و گردآورندگان کتاب‌هاست. در مؤسسه چاپ کتاب نبشته پیش از عقد قرارداد و پس از آن عنوان و محتوای کتاب، تا جایی که برای این مؤسسه مقدور باشد، بررسی می‌شود و، طبعاً، هر کتابی از نظر این مؤسسه قابلیت انتشار ندارد. جز موارد مرتبط با کپی‌رایت، قوت و ضعف مطالب مندرج در کتاب‌ها هم بررسی می‌شود و تنها آثاری که چاپ آنها به گسترش علم و فرهنگ و ادب کمک کند، فرصت انتشار می‌یابد.

رویه صحیح چاپ و انتشار کتاب پرداخت حق‌التألیف/ حق‌الترجمه به نویسندگان/ مترجمان آثار است. آثاری که به مؤسسه نبشته ارجاع می‌شود، چنانچه در موضوعات مرتبط با حوزه فعالیت این مجموعه باشد، توسط سرویراستاران مجموعه بررسی می‌شود و پس از اعلام نظر کارشناسی آنان نسبت به نوع قرارداد پیشنهادی با صاحبان این آثار اقدام می‌شود. قراردادهایی که در این مجموعه منعقد می‌شود به صورت پرداخت حق‌التألیف مشخص، پرداخت حق‌التألیف به ازای فروش، چاپ رایگان و در نهایت چاپ اثر با هزینه‌ صاحب اثر است. البته در مورد قرارداد اخیر، باید متن اثر حائز شرایطی که در پاراگراف قبلی ذکر شد، باشد تا این مجموعه به انتشار آن اقدام کند.

چاپ کتاب

در وبسایت نبشته به‌منظور محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب دو فرم در نظر گرفته شده است. فرمی برای محاسبه تمام مراحل بالا و فرم دیگری برای محاسبه هزینه چاپ دیجیتال کتاب. در فرمی که برای تمام مراحل در نظر گرفته شده، تمامی خدمات ذکرشده با اعمال درصدی تخفیف محاسبه گشته تا هزینه تمام ‌شده برای مشتریانی که همه مراحل چاپ کتاب را به ما می‌‌‌سپارند، به‌‌‌صرفه‌‌‌تر باشد. در فرم دیگر، که اغلب مشتریان آن ناشران‌‌اند، جزئیات کامل چاپ و انتخاب کاغذ و صحافی یک کتاب درج شده است تا مشتریان بتوانند سفارش خود را دقیق و مطابق میلشان ثبت نمایند.

وبسایت نبشته و خدماتی که در مؤسسه چاپ کتاب نبشته ارائه می‌شود، اساساً برای ارائه خدمات به ناشران ایجاد شده است تا تمامی خدمات مرتبط به حوزه نشر، از تایپ تا چاپ کتاب در دسترس آنان قرار بگیرد. چنانچه نویسنده/ مترجمی مایل بود کتاب خود را برای اخذ مجوز و تمام مراحل یادشده به این مجموعه بسپارد، موراد ذکر شده در بخش «اخذ مجوز کتاب» را در نظر داشته باشد. محاسبه هزینه در بخش «هزینه چاپ کتاب» به معنی پذیرفته شدن اثر در این مجموعه نیست و کتاب‌ها پس از بررسی و توافق درباره چندوچون قرارداد در این مجموعه پذیرفته می‌شوند.

دیگر خدمات

با توجه به نیاز دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز و هزینه‌های گزاف تهیه و تکثیر جزوات و دست‌نوشته‌ها و با توجه به اینکه در مجموعه چاپ کتاب نبشته فرایند چاپ با هزینه نسبتاً معقولی صورت می‌گیرد، تصمیم گرفته شد، خدماتی هم برای چاپ جزوه در نظر گرفته شود. با تهیه فرمی که در آن بتوان هزینه پرینت جزوات را محاسبه کرد، این خدمات را هم به‌ مجموعه خدمات مجموعه افزوده‌ایم.

تمام موارد بالا به‌تفصیل در سایت نبشته به نشانی https://nebeshteh.com آمده است. همچنین همکاران ما در این مجموعه از طرق مختلف ارتباطی برای ارائه رایگان مشاوره در خصوص خدمات یادشده آماده‌اند. می‌توانید با شماره 02166435637 با مجموعه چاپ کتاب نبشته در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت