learndl zhaket triboon mymember

متخصص مغز و اعصاب در منزل: خود را به آرامش دعوت کنید

متخصص مغز و اعصاب در منزل، پزشکی است که در زمینه تشخیص و درمان اختلالات سیستم عصبی مرتبط با مغز، نخاع و سایر اجزای سیستم عصبی فعالیت می‌کند. علم نورولوژی به تحقیق در زمینه اختلالات عصبی، هویت‌یابی علل آن‌ها و توسعه راه‌حل‌های مناسب برای درمان این نوع اختلالات می‌پردازد. این حوزه علمی یکی از پیچیده‌ترین و جذاب‌ترین زمینه‌های پزشکی به شمار می‌آید.

متخصص مغز و اعصاب در منزل شامل بررسی و مدیریت انواع مختلف اختلالات عصبی است، از جمله سکته مغزی، صرع، میگرن، بیماری پارکینسون، اسکلروز چندگانه، اختلالات حرکتی و اختلالات حافظه می‌شود.

نمونه برداری از مغز توسط متخصص

نمونه برداری از مغز توسط متخصص

 

ویژگی‌های متخصص مغز و اعصاب در منزل چیست؟

متخصص اعصاب در منزل ویژگی‌های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • داشتن آگاهی بالا از درمان
 • داشتن توان کافی برای تشخیص بیماری
 • دارا بودن خلق و خوی مهربان در برخورد با بیمار خود در منزل
 • دارای قدرت برنامه‌ریزی در روند درمانی بیمار به صورت حرفه‌ای
 • پیگیری علت بیماری در معاینات
 • تجویز داروهای مناسب جهت درمان اصولی و کم هزینه
 • قدرت تجویز بالا با توجه به تجربه خود جهت انجام آزمایشات تخصصی و مورد نیاز بیمار در منزل
 • دارای کوریکولوم و تقویم بهداشتی از لحظه معاینه تا درمان نهایی بیمار
 • دارای برنامه‌ریزی جهت پیگیری ثانویه بعد از درمان قطعی بیمار
 • در دسترس بودن در شرایط اورژانسی

 

وظایف متخصص مغز و اعصاب در منزل چیست؟

متخصص مغز و اعصاب در منزل، با توجه به تجربه، علم و آگاهی خود، وظایف مهمی را بر عهده دارد که درمان بیماران خود را بهبود می‌بخشد. از میان این وظایف، مهمترین‌ها عبارتند از:

معاینه: این متخصص با ابزارهایی مثله چکش رفلکس، اتوسکوپ، افتالموسکوپ، نوار مغز (brain tape)، نوار عصب عضله (Muscle nerve band) و دیگر ابزارهای تخصصی، بیمار را دقیقاً معاینه کرده و علت بیماری را شناسایی می‌کند. گاهی از رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل نیز برای تایید تشخیص استفاده می‌شود.

تشخیص: بعد از معاینه، متخصص مغز و اعصاب در خانه از داده‌های ‌بدست ‌آمده تا زمانی که تشخیص نهایی را بگذارد، استفاده می‌کند. این تشخیص نقش اساسی در تدابیر درمانی بیمار دارد.

درمان: پس از تشخیص نهایی، پزشک به وسیله تجویز داروها یا کاردرمانی در منزل، جلسات فیزیوتراپی در خانه یا از دیگر روش‌های درمانی، به بهبودی بیمار می‌پردازد. همچنین، همراهی فعالانه از سوی همراهان و بیمار در این مرحله بسیار اهمیت دارد.

پیگیری ثانویه: پس از انجام درمان، پزشک به پیگیری‌های ثانویه می‌پردازد تا از عود و ایجاد مجدد بیماری جلوگیری کند. این پیگیری شامل ویزیت‌های دوره‌ای در منزل، چکاپ‌های دوره‌ای، تعدیل دارویی، تجویز تست‌های رادیوگرافی و سایر اقدامات است که می‌توانید این خدمات را از سایت آرین طب دریافت کنید.

 

ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل به چند دسته تقسیم می‌شود؟

ویزیت سالمندان: یک دسته از ویزیت متخصصین مغز و اعصاب به بیماران سالمند اختصاص دارد. این ویزیت ها دوره‌ای برای بیماران با بیماری‌های مانند آلزایمر، CVA  قدیمی، پارکینسون و غیره است. در این ویزیت ها، نوشتن آزمایشات روتین، چک علائم، سطح هوشیاری و تنظیم داروها از جمله خدمات ارائه شده است. اگر شما نیز به دنبال این نوع ویزیت برای خود یا همراهانتان هستید، می‌توانید با مجموعه آرین طب تماس بگیرید.

ویزیت اورژانسی: در دسته دیگر از ویزیت‌های متخصص مغز و اعصاب در منزل، ویزیت اورژانسی وجود دارد. در این ویزیت، زمان اعزام و تجهیزات مورد نیاز با توجه به درخواست شما مدنظر قرار می‌گیرد. این نوع ویزیت برای بیمارانی با حمله سکته مغزی، خونریزی های مغزی و تشنج‌ها مناسب است.

ویزیت تسکینی: برای برخی از بیماران مانند بیماران ALS یا سندروم آمیوتروفیک جانبی (متلازمه آلزایمر) و ام اس (اسکلروز چندگانه)، ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل به کنترل علائم به همراه روش‌های تسکینی دارویی و کاردرمانی اختصاص دارد. این ویزیت ها با توجه به مدت زمان بروز بیماری ممکن است از حالت اورژانسی به تسکینی تغییر کند و هدف آن تسکین از علائم بیماری و بهبود کیفیت زندگی است. در صورت تشخیص بیماری مغز و اعصاب مربوط، می‌توانید از این خدمات برای درمان و تسکین درد خود بهره‌مند شوید.

بررسی مغز انسان برای بیماری‌های مغزی

بررسی مغز انسان برای بیماری‌های مغزی

 

مزایای متخصص مغز و اعصاب در منزل

افرادی که به ویزیت متخصص مغز و اعصاب در خانه نیازمند هستند، عمدتاً قادر به حرکت به بهترین کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب نیستند. از این رو، ترجیح می‌دهند از خدمات موسسات معتبر مانند آرین طب برای اعزام متخصص بهره‌مند شوند. این ترجیحات مزایایی دارد که شامل موارده زیر می‌شود:

 • مصرف نیروی کمتر:

صرف انرژی برای رفت و آمد در سطح شهر به بهترین متخصص مغز و اعصاب در منزل در حین درمان و بهبودی، باعث ذخیره انرژی بیشتر شما می‌شود و بهبود سریع‌تری را تجربه می‌کنید.

 

 • داشتن خاطری آسود:

مواجهه با افراد دردمند یا ناامید، به خصوص در صورت سکته مغزی، می‌تواند روحیه شما را تخریب کند. ویزیت پزشک متخصص در خانه، جلوی این اثرات را می‌گیرد و آرامش خاطر و راحتی برای شما ایجاد می‌کند.

 

 • عدم ادغام چند بیماری:

تجمعات ممکن است مرکز انتقال بیماری‌های واگیردار باشند. ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل از خطرات احتمالی این امر محافظت می‌کند.

 

 • برخورد مناسب:

برخورد کادر درمان در ویزیت منزلی، همراه با حفظ کرامت انسانی است و به شما فرصت می‌دهد لحظات درمان را در کنار عزیزانتان سپری کنید.

 

 • مدیریت زمان:

درخواست ویزیت درمانی از متخصص مغز و اعصاب به صورت حضوری ممکن است چند ماه طول بکشد. اما ویزیت در منزل باعث می‌شود دکتر متخصص در کمتر از یک ساعت در اختیار شما باشد.

 

 • یکجا بودن تمام خدمات:

ویزیت پزشک متخصص در منزل به شما این امکان را می‌دهد تا هرگونه نیاز به خدمات درمانی را در یک محیط درمانی برطرف کنید، بدون نیاز به اینکه تردد در شهر داشته باشید.

 

در چه صورت باید به متخصص مغز و اعصاب در منزل مراجعه کنیم؟

بیماران باید به دلایل وجود اختلالات متعددی در مغز و اعصاب حتماً به پزشک متخصص مراجعه نمایند. در ادامه، به برخی از علائم و بیماری‌های مرتبط با مغز و اعصاب اشاره میکنیم:

مدیریت درد: دردهای مزمن و شدید، سوزشی و… به علت انجام جراحی یا بروز عفونت، تصادف، همچنین کمبود ویتامین B و تیروئید باید توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب بررسی شوند.

تشنج: تشنج نشان دهنده فعالیت غیر طبیعی بدن و شوک ناگهانی به مغز است. دلایلی مثل صرع، ضربه مغزی، میگرن، تب و… باعث بروز تشنج می‌شوند.

بیماری عصبی با تخریب آهسته: این دسته از بیماری‌ها به آرامی باعث از بین رفتن رشته‌های عصبی می‌شوند. مریض رفته رفته توانایی و اعصاب عضلات و اندام‌های خود را از دست میدهد.

عصب شناسی رشدی کودکان: اختلالات رشدی ناشی از مشکلات عصبی در بین کودکان تا 10 درصد دیده می‌شود. برای بررسی مشکلات عصبی کودکان، درخواست ویزیت پزشک متخصص در منزل را ثبت کنید.

توانبخشی عصبی: دسته دیگری از فعالیت‌های پزشکان متخصص مغز و اعصاب، بررسی آسیب‌های عصب مغزی یا ستون فقرات و کاردرمانی و افزایش مهارت فردی برای تغییر نگرش بیمار و درمان وی هستند.

آنسفالیت: انتقال عامل بیماری به مغز باعث بروز التهاب حاد مغزی یا آنسفالیت می‌شود. بیماریهایی مثل‌ هاری، مالاریا و سفلیس باعث بروز این بیماری خواهند شد.

عملکرد عصبی سالمند: با از بین رفتن عضلات در سنین بالا، اعصاب نیز دچار اختلال شده و رفته رفته غیر فعال می‌شود. در این صورت باید با متخصص مغز و اعصاب در منزل و با تقویت عضلات و انجام تمرینات از تحلیل رفتن عضله پیشگیری کنید.

نورولوژی خواب: افرادی که دچار اختلالاتی در چرخه خوابشان شده‌اند. باید توسط متخصص مغز و اعصاب در خانه ویزیت شوند و با تست خواب در منزل، علت بروز اختلال آن‌ها مشخص شود.

مشکلات مغزی و عصبی: افراد با مشاهده علائم بیماری‌های عصبی مثل سردرد، فراموشی، اختلال شنوایی، ضعف عضله و… باید به پزشک متخصص مراجعه فرمایند.

بیماری عصبی پیش رونده: به دسته‌ای از بیماری‌ها می‌گویند که رفته رفته ممکن است روند زیاد شدن داشته باشند. بیماری‌هایی مثل آلزایمر، ام اس، پارکینسون باید مرتبا توسط یک پزشک متخصص مغز و اعصاب تحت کنترل و درمان قرار بگیرند.

طب عصبی عضلانی: نوروپاتی، میوپاتی، نوروماسکولار و… از جمله بیماری‌های عصبی عضلانی هستند که به علت کهولت سن، وراثت و برخی از بیماری‌ها به وجود میایند.

درمان مشکلات اعصبی توسط متخصص مغز و اعصاب

درمان مشکلات اعصبی توسط متخصص مغز و اعصاب

 

چندتا از روش‌های تشخیصی متخصص مغز و اعصاب در منزل

آزمایش خون برای متخصص مغز و اعصاب در منزل به منظور تشخیص انواع عفونت‌ها که ممکن است تاثیر گذار به بافت شامه مغز داشته باشند یا علائم عدم تعادل الکترولیتی، توسط متخصصان این حوزه تجویز می‌شود.

استفاده از تصویربرداری CT، اسکن و دیگر روش‌های تصویربرداری، به منظور تشخیص خونریزی مغزی، تومور مغزی و آسیب‌های دیگر، توسط متخصصان فوق تخصص مغز و اعصاب در منزل صورت می‌گیرد.

در ارزیابی، برخی آزمایشات به اجزای خاصی از مغز اختصاص داده شده و نقاطی همچون حافظه، تمرکز و حل مسائل را مورد بررسی قرار می‌دهند. این آزمایشات توسط متخصصین مغز و اعصاب در خانه آرین طب انجام می‌شود.

 

در آخر…

متخصص مغز و اعصاب در منزل، بهترین راه برای جلوگیری از مراجعه به مطب، دوری از ترافیک شهری و آلودگی هوا، شما میتوانید از این خدمات استفاده کنید و از رفتن به مطب و نگرانی‌های شخصی خود راحت شوید. متخصص مغز و اعصاب وقتی به خانه شما میاید شما راحت‌تر می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید و راحت‌تر مشکل خود را با آن در میان بگذارید. در اینجا به مزایای متخصص مغز و اعصاب در خانه روش‌های تشخیص بیماری و در چه صورت باید به آن مراجعه کنیم پرداختیم تا شما بتوانید از آن استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت