learndl zhaket triboon excoino

لیست بروکر فارکس

فارکس یکی از بازارهای مالی محبوب است که سرمایه‌گذاران زیادی را از سراسر کشورهای جهان به خود جذب کرده است. کاربران برای فعالیت و خرید و فروش ارزهای خارجی در این بازار به یک شرکت واسطه نیاز دارند. کارگذاری یا بروکر فارکس به شرکت‌هایی گفته می‌شوند که خدمات مالی به سرمایه‌گذاران این بازار ارائه می‌دهند. افراد با استفاده از بروکرها به راحتی می‌توانند خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انجام دهند. لازم به ذکر است که بازار فارکس یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی در سراسر جهان است که روزانه چیزی بیش از 6 میلیارد دلار گردش مالی دارد و بیشترین نقدینگی را در بین بازارهای مالی دارد.

این بازار شرکت‌های کارگذاری یا بروکر های زیادی دارد که به سرمایه‌گذاران خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین بروکر فارکس تأثیر زیادی بر میزان سود و زیان تریدرها دارد. به همین دلیل انتخاب بروکر همواره یکی از مهم‌ترین کارها برای افرادی است که می‌خواهند وارد بازار فارکس شوند. انتخاب یک بروکر از بین بروکرهای موجود برای علاقه‌مندان به این حوزه کمی سخت است. این افراد قبل از اینکه شروع به معاملات کنند باید با ویژگی‌های یک بروکر فارکس مناسب آشنا شوند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله لیستی از بهترین بروکرهای فارکس را معرفی کنیم.

بروکر فارکس

منظور از بروکر فارکس چیست؟

بروکر فارکس همان‌طور که به آن اشاره شد یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات است که به عنوان یک واسطه بین معامله‌گران و سیستم بین بانک‌ها عمل می‌کند. کارگذاری یا بروکر این امکان را برای تریدرها فراهم می‌کنند روی شاخص‌ها یا نمادهای معاملاتی متنوع سرمایه‌گذاری کنند. در بروکر فارکس تریدرها می‌توانند به راحتی معاملات خود را روی ارزهای خارجی انجام دهند. بسیاری از کارگذاری‌های فارکس علاوه بر انجام معاملات خدمات دیگری مانند مشاوره مالی، آموزش سرمایه‌گذاری و… را نیز ارائه می‌دهند.

بروکرها ابزارهای معاملاتی و اندیکاتورهای متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. به کمک این ابزارها و اندیکاتورها کاربران می‌توانند از استراتژی‌های متنوعی در معاملات خود استفاده کنند و از این طریق سودی بیشتری از بازار کسب کنند. هر بروکر دارای یکسری ابزارهای معاملاتی و اندیکاتورها هستند و به همین دلیل انتخاب یک بروکر می‌تواند تأثیر زیادی بر معاملات داشته باشد.

افرادی که به سرمایه‌گذاری در بازار فارکس علاقه‌مند هستند باید قبل از هر چیزی بهترین بروکر فارکس را انتخاب کنند. همچنین آن‌ها باید از معتبر بودن کارگزاری مطمئن شوند؛ زیرا شرکت‌های زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند که برخی از آن‌ها کلاهبردار و غیرقانونی هستند. افراد مبتدی می‌توانند برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد بازار فارکس از حساب دمو استفاده کنند. حساب دمو یک حساب آزمایشی است که کارگزاران فارکس در اختیار افراد مبتدی قرار می‌دهند. با این حساب‌ها افراد مبتدی با خیال آسوده می‌توانند تمرین کنند و با نحوه عملکرد بروکر آشنا شوند.

معیارهایی که برای انتخاب یک بروکر فارکس باید به آن‌ها توجه شود

از آنجایی که شرکت‌های کارگزاری زیادی وجود دارد انتخاب یک کارگزاری مناسب برای افراد مبتدی کار سختی است. به همین دلیل این افراد ابتدا باید با معیارهای یک بروکر فارکس خوب آشنا شوند سپس با توجه به معیارهای گفته شده یک بروکر برای معاملات خود انتخاب کنند. با توجه به اینکه شرکت‌های کارگزاری فارکس خدمات متفاوتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند انتخاب یک بروکر مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. معیارهایی که در انتخاب یک بروکر فارکس باید به آن توجه شود عبارت‌اند از:

 • امنیت و اعتبار شرکت کارگزاری یکی از مهم‌ترین معیارهای است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود؛ زیرا شرکت‌های کلاهبردار زیادی وجود دارد که از این راه سرمایه افراد مبتدی در این حوزه را فریب می‌دهند.
 • یکی از دلایل استفاده از بروکرها آسان‌شدن خرید و فروش ارزهای دیجیتالی در بازار فارکس است؛ به همین دلیل نحوه پرداخت و برداشت در بروکرها باید بسیار آسان باشد. بروکرهایی که از روش‌های پیچیده استفاده می‌کنند قابل‌اعتماد و مناسب نیستند.
 • تمامی فعالیت‌های یک بروکر توسط پلتفرم‌های آن انجام می‌شوند به همین دلیل امکاناتی که در پلتفرم‌های یک بروکر وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است. ازاین‌رو باید هنگام انتخاب بروکر فارکس به پلتفرم‌های آن نیز توجه ویژه‌ای شود.
 • در بازار فارکس دارایی‌های بسیار متنوعی برای معامله وجود دارد و به همین هرچه تعداد دارایی‌های که در یک بروکر عرضه می‌شوند بیشتر باشد آن بروکر گزینه مناسب‌تری است. معمولاً بروکرهای معتبر مانند بروکر فارکس آمارکتس و بروکر فارکس لایت دارایی‌های زیادی را برای معامله در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.
 • بازار فارکس یک بازار آنلاین است که معامله‌گران می‌توانند به صورت بیست و چهار ساعته در آن فعالیت کنند. به همین دلیل امکان بروز مشکلات در حین معامله در هر زمانی وجود دارد. بروکری که برای معاملات انتخاب می‌شود باید دارای پشتیبانی 24 ساعته باشد.
 • بسیاری از بروکرهای فارکس به عنوان طرح‌های تشویقی به مشتریان خود دوره‌های رایگان آموزش فارکس، سمینارهای آموزشی و … ارائه می‌دهند. استفاده از این بروکرها مزیت‌های بسیار خوبی برای افراد مبتدی به همراه دارد. به همین دلیل خوب است بروکری که انتخاب می‌شود طرح‌های تشویقی نیز داشته باشد.

لیست بهترین بروکرهای فارکس

فعالیت و انجام معاملات در بازار فارکس بدون استفاده از بروکرها یا همان کارگزاری‌ها ممکن نیست. به همین دلیل هر فردی که بخواهد در این بازار فعالیت کند باید از یک بروکر استفاده نماید. همان‌طور که به آن اشاره کردیم بازار فارکس شرکت‌های کارگزاری بی‌شماری دارد که هر کدام از آن‌ها خدمات متفاوتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. به همین دلیل انتخاب یک بروکر فارکس مناسب که خدمات خوبی را به کاربران خود ارائه می‌دهد تأثیر زیادی بر معاملات افراد دارد. ازاین‌رو تصمیم گرفتیم که لیستی از بهترین بروکرهای فارکس را معرفی و بررسی کنیم. از بهترین شرکت‌های کارگزاری یا همان بروکر فارکس می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

بروکر فارکس

بروکر فارکس آمارکتس

آمارکتس یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین بروکرهای فارکس است که کاربران بسیار زیادی از سراسر کشورهای جهان دارد. این بروکر با پشتیبانی از زبان فارسی بستر مناسبی را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است تا بتوانند از فرصت‌های معاملاتی خوبی در بازارهای مالی بهره‌مند شوند. بازار فارکس یکی از بازارهای پرریسک است و سرمایه‌گذاری در این بازار برای تریدرها با ریسک‌های بزرگی همراه است. به همین دلیل استفاده از یک بروکر مناسب که بتواند از دارایی تریدرها محافظت کند و قابل‌اعتماد باشد از اهمیت زیادی برخوردار است.

بروکر فارکس آمارکتس با بیمه‌کردن حساب کاربران خود این اطمینان خاطر را به آن‌ها می‌دهد که نگران دارایی‌های خود نباشند. این بیمه برای جبران خطاهای پیش‌آمده در هنگام معامله، عدم پشتیبانی مناسب، بروز خطا در پلتفرم‌ها و … است. این بروکر امکان معامله روی ارزهای دیجیتالی بسیار زیادی را برای کاربران خود فراهم می‌کند. علاوه بر این می‌توانیم بگوییم که در حال حاضر بروکر آمارکتس قوی‌ترین تیم پشتیبانی را دارد.

بروکر لایت فارکس

بروکر لایت فارکس یکی دیگر از بهترین کارگزاری‌های فارکس است که افتتاح حساب در آن تنها با یک دلار امکان‌پذیر است. این بروکر نیز به دلیل ارائه خدمات پشتیبانی مناسب به فارسی‌زبان‌ها در بین ایرانیان محبوب زیادی دارد. در این کارگزاری امکان سرمایه‌گذاری بر تمامی نمادهای معاملاتی وجود دارد و همین باعث شده است که این بروکر نیز جزو بهترین‌ها باشد. علاوه بر این در چند ماه اخیر در این بروکر اسپردها و کمیسیون کاهش زیادی داشته است. به همین دلیل افراد زیادی برای انجام معاملات در بازار فارکس این کارگزاری را انتخاب کرده‌اند. یکی دیگر از مزیت‌های خوب این بروکر پلتفرم تحت وب آن است که توانسته است عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. از جمله مزیت‌های دیگر این بروکر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • حساب اسلامی آن بدون محدودیت و بدون بهره است.
 • حساب‌های کلاسیک و ای سی ان دارای اسپردهای فوق‌العاده‌ای هستند.
 • دارای رگوله CySEC قبرس است.
 • سابقه فعالیت زیادی در بین سایر بروکرها دارد و از سال 2005 شروع به فعالیت کرده است.
 • در پلتفرم متاتریدر 5 حساب cent دارد.

 بروکر فارکس

سخن پایانی

به طور کلی می‌توانیم بگوییم برای سرمایه‌گذاری در بازار مالی فارکس نیاز است که از بروکر یا همان شرکت‌های کارگذاری استفاده شود. بروکرها به شرکت‌های مالی گفته می‌شوند که به تریدرهای بازار فارکس خدمات مالی ارائه می‌دهند. از آن جایی که بازار فارکس یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی است شرکت‌های کارگزاری بسیار زیادی دارد. هر کدام از بروکرها یا شرکت‌های کارگزاری یکسری خدمات به مشتریان خود ارائه می‌دهند. به همین دلیل انتخاب یک بروکر فارکس مناسب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر معاملات افراد داشته باشد. به همین دلیل ما در این مقاله چند مورد از بهترین و معتبرترین کارگزاری‌های فارکس را بررسی کردیم.

شما همواره با جستجوی عبارت تجارت فارکس در گوگل قادر خواهید بود تا در سایت تجارت فارکس لیست آپدیت شده بهترین بروکرهای فارکس را که روزانه آپدیت میشوند مشاهده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت