learndl zhaket triboon

قرارداد عکاسی و فیلمبرداری عروسی

به ما اعتماد کنید، ما می دانیم که برنامه ریزی عروسی در مقصد شما با قطعات متحرک زیادی همراه است و یکی از آخرین چیزهایی که می خواهید با آن مقابله کنید، قراردادهای گیج کننده و اصطلاحات حقوقی است. نگران نباشید – ما شما را در مورد موارد ضروری تحت پوشش قرار داده ایم. ما در آتلیه روبان با فعالیت در زمینه آتلیه عروس اصفهان برای شما تمامی نکات قرارداد عکاسی عروسی را با توجه به تجربه خود آماده کردیم.

وقتی صحبت از قراردادهای عکاسی + فیلمبرداری برای عروسی می شود، مهم است که شرایط و ضوابط قراردادهای خود را درک کنید تا مطمئن شوید مبانی قانونی شما تحت پوشش قرار می گیرد. به خواندن ادامه دهید تا به درک اساسی از موارد استاندارد خود در قرارداد عکاسان دست یابید – از جمله قرارداد خدمات عروسی، انتشار مدل، انتشار چاپ و مالکیت حق چاپ.

قرارداد عکاسی عروسی

قرارداد خدمات عروسی

قرارداد خدمات عروسی یک قرارداد حقوقی بین مشتری + عکاس است که شرایط و تعهداتی را برای خدمات انجام شده تعیین می کند. این قرارداد باید شامل تمام جزئیات اولیه مراسم عروسی شما باشد : مانند تاریخ و زمان، مکان، تعداد ساعات پوشش و قیمت. اغلب، عکاسان و فیلمبرداران نیاز به تایید امضا شده و پرداخت هزینه رزرو قبل از تعطیلات آخر هفته عروسی دارند.

انتشار مدل

فرم انتشار مدل یک سند قانونی است که بین عکاسان و مشتریانشان امضا شده است تا در مورد نحوه استفاده از تصاویر در آینده توافق کنند. مشتری این سند را امضا می کند تا به عکاس اجازه دهد از حقوق تبلیغاتی خود (یعنی بدن قابل تشخیص + صورت) استفاده کند یا در فعالیت های بازاریابی عکاس نباشد.

نسخه چاپی

این سند به تشریح مجوزهای مشتری برای بازتولید فایل های دیجیتالی می پردازد. انتشار چاپ یکی دیگر از موارد استاندارد در قرارداد عکس است که به مشتریان اجازه می دهد عکس های خود را برای استفاده شخصی چاپ کنند. این بدان معنی است که مشتری می تواند عکس ها را برای استفاده خود چاپ کند، اما نمی تواند آنها را بفروشد یا برای مقاصد تجاری استفاده کند.

مالکیت حق چاپ

مالکیت حق چاپ یکی دیگر از جنبه های مهم قرارداد عکس است. صاحب حق چاپ به طور خودکار عکاس است که زبان استاندارد در قراردادها است، مگر اینکه شرایط قرارداد طور دیگری حکم کند، و بر اساس قانون ایران است که در آن حق چاپ به طور خودکار به خالق یک اثر داده می شود. این در مورد کتاب، موسیقی، نقاشی، و غیره و همچنین عکاسی صدق می کند.

به عنوان مشتری، به شما این حق داده می شود که از تصاویر برای چاپ و ارسال در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. به زوج ها حق ویرایش یا تغییر تصاویر داده نمی شود. اگر می‌خواهید بتوانید تصاویر خود را ویرایش کنید، می‌توانید از عکاس خود بخواهید که قرارداد را تغییر دهد تا شامل انتشار حق چاپ عکس شود. برخی از عکاسان انتشار حق چاپ را ارائه نمی دهند، اما مهم است که بدانید این یک پرچم قرمز نیست. این استاندارد است، زیرا اکثر عکاسان نمی‌خواهند نامشان به عکس‌هایی متصل شود که در آن کنترلی بر نتیجه نهایی که توسط عموم مشاهده می‌شود را ندارند. عکاسان به شدت به ثابت بودن برندشان در سبک و کیفیت متکی هستند، و تصاویر تغییریافته در اطراف می‌توانند بر کسب‌وکارشان تأثیر منفی بگذارند، به‌عنوان مثال اگر عکس‌ها بد ویرایش، نوردهی بیش از حد، برش ناخوشایند، و غیره… اگر داشتن حق چاپ برای شما مهم است، برخی عکاسان گزینه ای را برای خرید حق چاپ ارائه می دهند. این یک هزینه اضافه است و برای هر عکاس متفاوت است.

انتشار تصاویر خام

درخواست تصویر خام یکی دیگر از مواردی است که در قرارداد باید در نظر گرفته شود. اکثر عکاسان تصاویر خام را منتشر نمی کنند (که معمولاً به آن “خام” می گویند). تشبیه رایج برای این است که عکاسی که Raws را منتشر می‌کند، همان سرآشپزی است که یک بشقاب گوشت خام و سایر مواد پخته / مخلوط نشده را در یک رستوران سرو می‌کند. ویرایش بخش بزرگی از خدمات عکاس است. پس از همه، شما یک عکاس را بر اساس چشم خلاق آنها انتخاب و استخدام می کنید. بنابراین مهم است که به آنها اجازه دهید فرآیند خلاقیت خود را تکمیل کنند.

مهم است که توجه داشته باشید که خام ها با عکس هایی که با گوشی خود می گیرید یکسان نیستند، به عنوان مثال، آنها فقط تصاویر دست نخورده نیستند. این فایل ها تا حد امکان در یک صحنه رنگ، واریانس نور و غیره را می گیرند. سپس این عکس‌ها توسط عکاسان ویرایش و فرمت‌بندی می‌شوند و معمولاً با فرمت JPEG به زوج‌ها تحویل داده می‌شوند. اکثر زوج ها دانش فنی یا برنامه های کامپیوتری برای مدیریت RAWS ندارند، بسیاری از کامپیوترها حتی انواع فایل های RAW را نمی شناسند.

قرارداد فیلمبرداری عروسی

ما چندین بار در سال شاهد درخواست تصاویر خام هستیم. برخی از عکاسان خام را با هزینه اضافی تهیه می کنند، اما برخی دیگر سیاست قاطعانه ای در مورد عدم اشتراک گذاری خام دارند. زمانی که اشتراک‌گذاری خام‌ها منطقی بوده است زمانی بوده است که زوج‌ها پس‌زمینه عکاسی یا فیلم‌برداری دارند و می‌خواهند تصاویر خود را پردازش کنند، بنابراین خام‌ها را خریداری کرده‌اند، معمولاً علاوه بر این که عکاس استخدام‌شده‌شان هنوز ویرایش‌های آنها را ارائه می‌دهد.

در مجموع – دانستن اینکه هنگام استخدام عکاس/فیلمبردار عروسی چه انتظاری باید داشته باشید، محافظت از هر دو طرف، عکاس و کسانی که در حال عکاسی هستند، تضمین می کند. به همین دلیل است که درک شرایط و ضوابط هر قرارداد برای مشتریان برای رسیدن به توافق متقابل با عکاسانشان ضروری است. فرم انتشار مدل، مالکیت حق چاپ، انتشار چاپ، و قرارداد خدمات عروسی همه موارد استاندارد در قرارداد عکس هستند.

قرارداد فیلمبرداری عروسی چیست؟

قرارداد فیلمبرداری عروسی یک قرارداد قانونی بین دو طرف است که عمدتاً فیلمبردار عروسی و مشتری است. بدینوسیله این قرارداد هر دو طرف را به شرایط و ضوابط قرارداد متعهد می سازد تا در حین اجرای قرارداد سوء تفاهمی پیش نیاید. برای اطلاع از نحوه عکاسی ما در آتلیه اصفهان کافیست به سایت آتلیه روبان مراجعه کنید.

قرارداد فیلمبرداری عروسی چه زمانی استفاده می شود؟

قرارداد فیلمبرداری عروسی معمولاً زمانی استفاده می شود که خدمات فیلمبرداری در عروسی مورد نیاز باشد. قراردادهای فیلمبرداری عروسی را می توان برای عروسی، رویدادها، مجالس اجتماعی و در مناسبت های مشابه امضا کرد.

چرا قرارداد فیلمبرداری عروسی لازم است؟

مانند هر قرارداد دیگری، قرارداد فیلمبرداری عروسی به گونه ای ایجاد می شود که طرفین را در قبال شرایط قانونی مندرج در داخل و همچنین برآورده شدن انتظارات و شرایط ذکر شده مسئول می کند.

قرارداد اهداف مختلفی را دنبال می کند – به عنوان واسطه ای برای هر دو طرف عمل می کند تا به تعهد خود پایبند باشند. این یک چارچوب زمانی برای سرویس مورد نظر فراهم می کند و به عنوان حالتی برای رجوع به رابطه در صورت اختلاف یا اختلاف بین طرفین درگیر و غیره عمل می کند.

علاوه بر این، قرارداد همچنین هر چیزی را که توسط هر دو طرف توافق شده است را مشخص می کند و پیگیری آن را آسان تر می کند.

همچنین به فیلمبردار کمک می کند تا تمام خدماتی را که می تواند ارائه دهد فهرست کند و انتظارات مشتری را به درستی تنظیم کند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت