learndl zhaket triboon excoino

فروش کمپرسور اسکرو به صورت مستقیم

کمپرسور اسکرو از انواع کمپرسور های گازی است و به صورت دورانی کار می کند. مکانیسم کمپرسور اسکرو از نوع جابجایی مثبت است. در این نوع از کمپرسور ها ، مقداری از هوا در محفظه ی فشرده ساز به دام می افتد و حجم این هوا به صورت مکانیکی کم شده و همچنین فشار زیاد قبل از تخلیه ی اسکرو دورانی صورت می گیرد.

کمپرسور اسکرو یکی از انواع کمپرسور هایی است که برای تولید هوای فشرده از آن استفاده می شود. در بسیاری از صنایع نیاز به هوای فشرده است که از آن برای تولید دستگاه ها و لوازم و… استفاده می شود.  مکانیزم عملکرد کمپرسور اسکرو به صورت دورانی یا روتاری می باشد. ظرفیت کمپرسور اسکرو به شکل مختلف بوده و متناسب با کارایی مورد نظر باید آن را انتخاب کرد. به ظور کلی ظرفیت ین دستگاه از 2000 لیتر بر دقیقه به بالا است. خرید کمپرسور اسکرو را با بهترین قیمت از فروشگاه مکانیکا انجام دهید.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو چیست؟

کمپرسور اسکرو را در زبان عامیانه به نام کمپرسور باد نیز می شناسند. از کمپرسور اسکرو برای ظرفیت های بالای هوادهی استفاده می شود. این کمپرسور دارای محدوده کارکرد بین کمپرسور پیستونی و کمپرسور سانتریفیوژ می باشد. کمپرسور اسکرو دارای ساختار ذخیره سازی جابجایی مثبت بوده و به همین دلیل شبیه به کمپرسور پیستونی است. همچنین به دلیل پیوسته بودن جریان هوای عبوری، کمپرسور اسکرو شباهت زیادی با کمپرسور گریز از مرکز دارد.  بنابراین کمپرسور اسکرو می تواند مناسب برای تحت فشار قرار دادن هوای فشرده و گاز مبرد در سیستم های سرمایشی باشد.

 ویژگی های کمپرسور اسکرو

 • از مزایای کمپرسور اسکرو عدم وجود نوسان حتی در حداکثر فشار کاری است.
 • در کمپرسور اسکرو قطعات درگیر و تحت اصطکاک بسیار کمتر نسبت به سایر کمپرسورها است و همین مزیت موجب نیاز کمتر کمپرسور اسکرو به تعمیرات و نگهداری می شود.
 • به دلیل جریان یکنواخت در کمپرسور اسکرو ،ظرفیت هوادهی در کمپرسور اسکرو از راندمان بالایی برخوردار است.
 • کمپرسور اسکرو دارای حجم کمتری در مقایسه با کمپرسور های دیگر است.
 • کمپرسور اسکرو به دلیل نیرو های متعادل دارای فوندانسیون بسیار ساده است .
 • کمپرسور اسکرو لرزش بسیار کمتری دارد.
 • در کمپرسور اسکرو، به دلیل پیوسته بودن فشرده سازی هوا ، پدیده surg یا برگشت هوا به هواساز اتفاق نمی افتد.
 • کمپرسور اسکرو نشتی بسیار کمی دارد زیرا آب بند های محفظه تراکم محدود هستند.
 • میزان مصرف انرژی کمپرسور اسکرو بسیار کم است در صورتی که ظرفیت آن زیاد است.
 • قطع و وصل شدن آرام جریان برق در الکتروموتور در کمپرسور اسکرو اتفاق می افتد.
 • کمپرسور اسکرو می تواند در حداکثر ظرفیت برای مدت طولانی کار کند.
 • نصب و راه اندازی کمپرسور اسکرو بسیار ساده بوده و در زمان کوتاه انجام پذیر است.

اجزای کمپرسور اسکرو هوای فشرده

 • فیلر هوا
 • واحد هواساز یا ایرند
 • رادیاتور روغن و هوا
 • فیلتر سپراتور
 • بلبرینگ
 • فیلتر روغن
 • الکترو فن
 • PLC
 • آنلودر
 • الکتروموتور
 • شیر تخلیه

 

کارکرد کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو متشکل از دو روتور مارپیچ نر و ماده است که این دو روتور در درون هم دوران دارند و به این ترتیب گاز به صوت فشرده ایجاد خواهد شد. یکی از دو روتور به موتور اصلی متصل است و روتور دیگر به وسلیه ی آن روتور ، دوران دارد. زمانی که روتور ها دوران دارند، حجم شیار ها کم می شود و در نتیجه گاز فشرده می شود.

شرح کار به شکل زیر است:

مرحله اول

مبرد از بخش مکش کمپرسور اسکرو به دستگاه وارد می شود.

مرحله دوم

روتور ها دوران می کنند و با کمتر شدن فضای شیار ها، حجم گاز کم می شود.

مرحله سوم

فشرده سازی گاز ادامه می یابد و  تا زمانی که روتور ها نزدیک به محل تخیلیه گاز هستند فشرده سازی انجام می گیرد.

مرحله چهارم

مبرد فشرده از دستگاه خارج می گردد.

کمپرسور اسکرو اربیت ایر Orbit Air

خرید کمپرسور اسکرو

در صورتی که قصد خرید کمپرسور اسکرو را دارید از طریق فروشگاه مکانیا می توانید بهترین انواع کمپرسور اسکرو را انتخاب کنید. خرید کمپرسور اسکرو از فروشگاه مکانیکا به صورت اینترنتی از طریق سایت این مجموعه میسر است. همچنین برای دریافت اطلاعات بشتر می توانید با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل کنید.

فروش کمپرسور اسکرو

فروش کمپرسور اسکرو در انواع ظرفیت ها متناسب با صنایع مختلف توسط فروشگاه مکانیکا انجام می شود. برای این که بتوانید خرید کمپرسور اسکرو را در نوع با کیفیت و با قیمت ارزان انجام دهید به سایت فروشگاه مکانیکا مراجعه کنید. این مجموعه انواع کمپرسور اسکرو را با بهترین مشخصات فنی عرضه می نماید. فروش کمپرسور اسکرو توسط این فروشگاه به صورت مستقیم بوده و با حذف واسطه ها ، قیمت های بسیار مناسبی در نظر گرفته شده است.

از ویژگی های مهم کمپرسور اسکرو، تولید هوای فشرده به صورت مداوم می باشد که در سایر کمپرسور ها وجود ندارد. بنابراین برای محیط های صنعتی که نیاز است از کمپرسور در ظرفیت بالا به صورت مداوم استفاده شود ، کمپرسور اسکرو بهترین گزینه می باشد. عملکرد کمپرسور نسبت به سایر کمپرسور های پیستونی و روتاری بهتر است. همچنین مصرف برق کمپرسور اسکرو نسبت به سایر کمپرسور ها کمتر است. کمپرسور اسکرو ها به دلایل مزایای زیادی که دارند، دارای قیمت بالاتری نسبت به سایرکمپرسور ها می باشند. به دلیل وجود قطعات کمتر در کمپرسور اسکرو ، اصطکاک قطعات کمتر بوده و این دستگاه کمتر به تعمیرات نیاز پیدا می کند. استفاده از کمپرسور اسکرو در صنایع مختلف انجام می گیرد و این کمپرسور ها یکی از رایج ترین انواع کمپرسور ها هستند. در نوع خودروسازی صنعت الکترونیک، صنایع شیمیایی و صنایع هوایی و… از کمپرسور اسکرو استفاده می شود. کمپرسور اسکرو ها در انواع کمپرسور اسکرو خشک و کمپرسور اسکرو روغنی به تولید می رسند که در نوع کمپرسور اسکرو خشک ، هیچ روغنی در دستگاه وجود ندارد. این نوع کمپرسور اسکرو در صنایعی مانند صنعت دارو و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. کمپرسور اسکرو خشک قابلیت تحمل دمای بسیار بالا و همچنین فشار بسیار بالا را ندارد. نوع دیگر که کمپرسور اسکرو روغنی است ، با استفاده از روغن ، روغن کاری می شود و بنابراین روغن در این دستگاه موجب پایین آوردن حرارت شده و از اصطکاک و ساییدگی قطعات جلوگیری می نماید به همین دلیل کمپرسور اسکرو روغنی دارای عمر بالاتر نسبت به نمونه ی کمپرسور اسکرو خشک می باشد اما به دلیل این که در صنایع غذایی و دارویی و… نیاز به استفاده از هوای فشرده ی عاری از روغن است ، از کمپرسور اسکرو خشک نیز استفاده می کنند.

کمپرسور اسکرو اربیت ایر Orbit Air

قیمت کمپرسور اسکرو

در تعیین قیمت کمپرسور اسکرو فاکتور های زیادی موثر هستند که یکی از این موارد مهم برند است. همان طور که می دانید برند تا حد زیادی در قیمت کمپرسور اسکرو موثر است و برند های مطرح ، قیمت های بالاتری را برای محصولاتشان در نظر می گیرند. واسطه های فروش کمپرسور اسکرو ، عامل مهم دیگر است که در قیمت کمپرسور اسکرو موثر می باشد. هر چه تعداد واسطه های فروش بیشتر باشد در نتیجه قیمت کمپرسور اسکرو بالاتر خواهد بود. همچنین ظرفیت و قدرت دستگاه از مهم ترین عوامل موثر در قیمت کمپرسور اسکرو است. به صورتی که هر چه میزان ظرفیت و قدرت دستگاه کمپرسور اسکرو بالاتر باشد در نتیجه ی قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. برای خرید کمپرسور اسکرو با بهترین قیمت و کیفیت بالا به سایت مکانیکا مراجعه نمایید و انواع دستگاه های کمپرسور اسکرو را با مشخصات عالی تهیه کنید.

https://mekaniikka.com/

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت