learndl zhaket triboon

تفاوت آزمون زبان دولینگو Duolingo و آیلتس IELTS برای اپلای و سفارت

با فراگیر شدن ویروس کرونا، بسیاری از آزمون‌ها به شکل آنلاین برگزار می‌شوند و یکی از این آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی آزمون دولینگو است که تفاوت‌هایی با دیگر انواع آزمون‌های زبان دارد. این آزمون شامل چهار بخش خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن می‌شود. پیش از ثبت‌نام در هریک از این دو آزمون بهتر است با تفاوت‌ها و ویژگی‌های بارز هریک آشنا شوید تا مطابق با هدف خود، مناسب‌ترین را برگزینید. در این گزارش ما را همراهی کنید تا ضمن بررسی تفاوت‌های بین آزمون دولینگو و آیلتس، به معرفی مرجعی معتبر برای پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی بپردازیم.

زبان دولینگو

آزمون حضوری یا غیرحضوری؟ مسئله این است!

سالهاست که آزمون آیلتس روی برگه و به شکل کاملا حضوری در مراکز و موسساتی مشخص برگزار می‌شود؛ اما آزمون دولینگو از ابتدا به شکل آنلاین و از راه دور توسط سیستم کامپیوتر نیز قابل برگزاری بود و این خود دلیلی شد تا بسیاری از متقاضیان، این آزمون را به آیلتس ترجیح دهند. در حالت، کلی هدف از آنلاین بودن آزمون دولینگو، در دسترس بودن و کاهش هزینه‌های آزمون برای تمامی اقشار در نظر گرفته شده بود.

شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو

یکی از روش‌های خوبی که می‌توان مهارت کافی برای آزمون‌های مهم مثل آیلتس، تافل و دولینگو را کسب کرد، شرکت در آزمون‌های آزمایشی است. از آنجایی‌که شرکت در این آزمو‌ن‌ها، نسبت به آزمون‌های اصلی، هزینه کمتری دارند، می‌توانید با صرف هزینه کم با انواع سوالات و محیط امتحان آشنا شوید.
دولینگو و آیتلس در آزمون آزمایشی با هم تفاوت‌هایی دارند. شما می‌توانید به‌صورت رایگان و در هر زمانی در آزمون آزمایشی دولینگو شرکت کنید و تا حدودی از وضعیت زبانی خود مطلع شوید.
شباهتی که بین آزمون آزمایشی دولینگو با آیتلس وجود دارد، این است که هر دو نمرات دقیقی به شما ارائه نمی‌کنند و فقط یک نمره تقریبی در اختیار شما قرار می‌دهند تا میزان اطلاعات و آمادگی شما را برای شرکت در آزمون اصلی بالا ببرند.

قوانین مهم آزمون دولینگو

•    زمانی‌که در حال آزمون دادن هستید باید دوربین لب‌تاپ شما روشن باشد و نباید به اطراف نگاه کنید.
•    نباید وسایلی مانند کاغذ یا موبایل که برای نت‌برداری استفاده می‌شوند، کنار خود داشته باشید.
•     آزمون باید در محیطی ساکت و بدون حضور افراد دیگر برگزار شود.
•    برای این‌که صورت شما به خوبی دیده شود، باید نور اتاق مناسب باشد.
•    برای اطمینان از این‌که از گوشی یا هندزفری استفاده نمی‌کنید، باید گوش‌های شما کامل دیده شود.
•    شرکت در آزمون با استفاده از مرورگرهای کروم یا اپرا انجام می‌شود.
•    شما هر ماه قادر هستید که 2 بار در این آزمون شرکت کنید.
•    در صورت بروز مشکل و عدم موفقیت در اتمام آزمون، شما می‌توانید بدون این‌که هزینه‌ای پرداخت کنید، دوباره در آزمون شرکت کنید.
•    به‌جز زمان تایپ کردن، در بقیه موارد باید به وسط مانیتور نگاه کنید.
چون آزمون به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، رعایت نکات مذکور ضروری است. برای این‌که مطمئن شوند تمام قوانین در طول آزمون رعایت شده، ناظری ویدئو شما را بررسی می‌کند. در صورتی‌که ناظر تشخیص دهد قوانین توسط داوطلب رعایت نشده، داوطلب باید مجددا در آزمون شرکت کند.

منابع و کتاب‌ها

چون آزمون تافل و آیلتس جزو آزمون‌های قدیمی هستند، منابع و کتاب‌های زیادی برای مطالعه وجود دارد تا بتوان آمادگی لازم را کسب کرد؛ اما آزمون دولینگو که جدیدتر است، منبع خاصی برای آن وجود ندارد. شما می‌توانید با خواندن زبان به شکل عمومی، تماشای فیلم، خواندن کتاب‌های عمومی زبان و گوش کردن به پادکست، خودتان را برای این آزمون آماده کنید. همچنین می‌توانید از منابع تافل و آیلتس نیز بهره ببرید.

مقاله مرتبط : آموزش ثبت نام در آزمون آیلتس

هزینه‌های پرداختی این دو آزمون

یکی از مشکلاتی که ایرانی‌ها در رابطه با آزمون‌های بین‌المللی دارند، هزینه پرداختی این آزمون‌ها است. هزینه آزمون آیلتس در حدود 215 دلار است؛ در حالی که برای شرکت در آزمون دولینگو تنها باید 49 دلار پرداخت شود. با توجه به این‌که تفاوت معناداری بین نرخ واحد پولی ریال و دلار وجود دارد، شاید خیلی از داوطلبان امکان پرداخت چنین مبلغی را نداشته باشند.

تعداد دفعات برگزاری

آزمون‌های آیلتس و تافل هر 10 روز یک بار برگزار می‌شوند؛ اما برعکس در برگزاری آزمون دولینگو هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و شما در تمامی روزهای سال می‌توانید در این آزمون بین‌المللی شرکت کنید.

تفاوت در نوع سوالات

همان ‌‌طور که در همه آزمون‌های استاندارد مثل آیلتس و تافل مهارت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، در آزمون دولینگو هم ارزیابی این 4 مهارت وجود دارد؛ با این تفاوت که در آزمون دولینگو از متن‌های طولانی برای خواندن، نوشتن یا گوش دادن استفاده نمی‌شود.

مقایسه مدت زمان برگزاری این دو آزمون

مدت زمان آزمون آیلتس، بدون در نظر گرفتن آزمون شفاهی، حدود 2 ساعت و 45 دقیقه تخمین زده می‌شود؛ ولی شما در کمتر از یک ساعت می‌توانید آزمون دولینگو را پشت سر بگذارید.
زمان‌بندی آزمون دولینگو به این صورت است که: 5 دقیقه صرف تنظیمات، 45 دقیقه صرف آزمون و 10 دقیقه شامل یه بخش ویدئویی می‌شود که البته فاقد نمره است. لازم به ذکر است که آزمون دولینگو در طول یک روز برگزار می‌شود؛ ولی آزمون آیلتس در دو روز مجزا انجام می‌گیرد و بخش اسپیکینک آزمون آیلتس جداگانه است.

تعیین درجه سختی آزمون

آزمون دولینگو، تطبیقی یا Adaptive است؛ به این معنی که دشواری یا آسانی سوالات با در نظر گرفتن سطح زبانی هر متقاضی تعیین می‌شود. به این شکل که اگر به یک سوال پاسخ صحیح بدهید، سوال بعدی سخت‌تر و اگر به سوالی پاسخ اشتباه بدهید، سوال بعدی آسان‌تر در نظر گرفته خواهد شد. این ویژگی مخصوص این آزمون است و در آیلتس دیده نمی‌شود.

مدت اعتبار

اعتبار هر دو آزمون دولینگو و آیلتس، 2 ساله است و پس از گذشت دو سال، باید در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی برای تعیین سطح زبانی خود شرکت کنید.

تصحیح کامپیوتری و بازبینی توسط افراد حقیقی

تفاوت دیگری که بین آزمون دولینگو و آیتلس وجود دارد، این است که آزمون دولینگو در مرحله اول به‌صورت کامپیوتری و بدون دخالت انسان تصحیح می‌شود. در مرحله دوم هم یک نفر آن را اصلاح می‌کند. بعد از تصحیح، شما تا 48 ساعت، نمره خود را که عددی بین 0 تا 160 است، مشاهده خواهید کرد. همچنین شما نمره خود را به صورت تفکیک شده در هرکدام از 4 مهارت نیز می‌توانید ببینید. تصحیح کامپیوتری می‌تواند از هرگونه خطا یا غرض‌ورزی جلوگیری کرده و با دقت هرچه بیشتری نمره‌ها را به داوطلبین اعلام کند.

چند نوع آزمون؟

با توجه به هدفی که از شرکت در آزمون آیلتس دنبال می‌کنید، می‌توانید در نوع جنرال یا آکادمیک آن شرکت نمایید. نوع آکادمیک صرفا برای مهاجرت تحصیلی، پذیرش یا دریافت بورسیه و نوع جنرال برای مهاجرت کاری استفاده می‌شود. برخلاف آزمون آیلتس که شامل دو نوع دسته‌بندی می‌شود، دولینگو تنها به یک شکل و مناسب مهاجرت تحصیلی برگزار می‌شود.

هزینه ارسال نتایج به دانشگاه‌ها

برای ارسال نتایج آزمون دولینگو شما محدودیتی نخواهید داشت و می‌توانید نتیجه را به هر تعداد موسسه‌ای که نیاز است بفرستید. برعکس در ارسال نتایج آزمون آیلتس محدودیت وجود دارد و مجازید که تنها به 5 دانشگاه این نتیجه را ارسال کنید. در صورتی که تعداد افزایش بیابد، برای هر موسسه ملزم به پرداخت 20 دلار اضافه‌تر خواهید بود.
از آنجایی‌که تمام دانشگاه‌ها آزمون دولینگو را تایید نمی‌کنند و آن را قبول ندارند، برای این‌که با مشکلی مواجه نشوید، بهتر است قبل از دادن آزمون، مطمئن شوید که این آزمون مورد تایید دانشگاه مورد نظر شما هست یا خیر.

مقایسه نمره آزمون آیلتس با دولینگو

در تعریف نمرات هر بخش از این آزمون‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. نمره آزمون آیلتس از 0 تا 9 و نمره‌بندی آزمون دولینگو از 0 تا 160 در نظر گرفته می‌شود.

تفاوت استفاده از دولینگو و آیتلس برای اقامت

از جمله آزمون‌هایی که برای اقامت کشورهای استرالیا، نیوزلند، انگلستان و کانادا مورد تایید سفارت است، می‌توان به آزمون‌های آیلتس جنرال اشاره کرد؛ ولی آزمون دولینگو این امکان را ندارد.

زبان دولینگو

آریاپی؛ مرجع معتبر پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی

متاسفانه به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، بسیاری از پرداخت‌های بین‌المللی و داشتن حساب غیرایرانی امکان‌پذیر نیست و ایرانیان برای خرید و یا ثبت‌نام در بسیاری از سایت‌ها و بسترها دچار مشکلات اساسی می‌شوند. برخی از وبسایت‌ها در رفع این مشکلات شما را یاری می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیازها ارزی خود را برطرف کنید. البته در این بازار داغ نباید سطحی و بدون کسب آگاهی اقدام به کاری کنید؛ در غیر این صورت در دام کلاهبرداران و سودجویان خواهید افتاد.

یکی از این مراجع معتبر و حرفه‌ای که از زمان تاسیس به خوبی شایستگی خود را اثبات کرده، آریاپی است. آریاپی بستری ایمن و مطئن برای شما فراهم آورده تا با فراغ خاطر اقدام به پرداخت انواع آزمون‌های بین‌المللی خود کنید از جمله پرداخت دلاری هزینه آزمون دولینگو . پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته، تحویل آنی خدمات و آسان بودن پروسه پرداخت، این مجموعه را از دیگر رقبای خود متمایز می‌کند. کارشناسان خبره و باتجربه آریاپی در خدمت شما هستند تا سوالات شما را به سرعت پاسخ داده و مشکلات را رفع کنند.

البته خدمات آریاپی تنها به پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی منحصر نمی‌شود. این مجموعه در حوزه‌های مختلفی همچون افتتاح حساب و شارژ پی پال، وریفای حساب‌های بایننس، سیف پال، کوکوین و گیت، خرید آی پی ثابت و شماره مجازی، انواع پرداخت‌های بین‌المللی و خرید لایسنس و بسیاری حوزه‌های دیگر شما را همراهی می‌کند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی یا اقدام به پرداخت هزینه آزمون‌های خود به وبسایت رسمی آریاپی مراجعه نمایید.

همچنین برای خرید شماره مجازی گوگل ویس از آریاپی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید :

https://ariapay.io/google-voice/

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.8 / 5. تعداد آرا : 4

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت