learndl learndl triboon

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو و رفع آن

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو و رفع آن

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو قطعا از جمله مشکلات آزار دهنده برای کاربران است. تصور کنید می‌خواهید پروژه مهندسی یا طراحی خود را به واسطه لپ تاپ لنوو انجام دهید. اما زمانی که اقدام به روشن کردن لپ ‌تاپ می‌کنید، دستگاه روشن نمی‌شود. این مشکل می‌تواند دلایل متفاوت نرم افزاری و یا سخت افزاری داشته باشد. از طرف دیگر همه کاربران احتمال دارد با این مشکل مواجه شوند. در این حالت واکنشی که ممکن است هر کاربری از خود نشان دهد، تکرار فشار دادن دکمه پاور لپ تاپ لنوو است.

در اینجا ما می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چه دلایلی می‌تواند، شرایط روشن نشدن لپ تاپ لنوو را فراهم آورد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که، مشکل روشن نشدن لپ ‌تاپ به هر دلیلی قابل رفع است. به همین منظور هر نوع از محصولات لنوو مانند لپ ‌تاپ اگر با مشکلی روبرو شوند، بهترین انتخاب کاربر، مراجعه به نمایندگی‌های تعمیر لپ ‌تاپ لنوو است. در نمایندگی لنوو مشکل به بهترین نحو ممکن شناسایی شده و رفع خواهد شد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که در هر یک از نمایندگی لنوو، تکنسین‌های ماهر نسبت به رفع هر نوع خرابی در لپ تاپ‌های لنوو فعالیت دارند. به همین منظور اگر می‌خواهید لپ تاپ شما به عالی‌ترین نحو عیب یابی شده و به طور کامل مشکل آن رفع شود، به هیچ عنوان به تعمیرکاران متفرقه مراجعه نکنید.

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو

درباره علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو Lenovo و دلایل آن

زمانی که کاربر کلید پاور لپ ‌تاپ لنوو را فشار می‌دهد اما واکنشی از لپ ‌تاپ نمی‌بیند، با افکار منفی مختلف و معمولا اضطراب فراوان روبرو خواهد شد. این تشویش و حس ناخوشایند به دلیل عدم داشتن آگاهی نسبت به علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو است. این حالت‌ها زمانی که راه‌های مختلف را طی می‌کنید و باز هم نتیجه نمی‌گیرید، بیشتر نیز خواهد شد.

آنچه که مشخص است این است که عدم روشن نشدن لپ ‌تاپ لنوو دلایل مختلفی دارد. می‌تواند نرم‌ افزار لپ تاپ با مشکل یا مشکلاتی روبرو شده باشد. امکان دارد ویروسی شده باشد یا حتی برنامه مخرب و ناسازگاری در لپ‌ تاپ نصب شده باشد و غیره. یا حتی می‌تواند این مشکل دلایل سخت‌ افزاری داشته باشد. یادتان باشد محصولات لنوو مانند لپ تاپ، با استفاده از بهترین قطعات ساخته می‌شوند. این محصولات با توجه به استفاده از مدرن‌ترین متدها و تکنولوژی‌ها طراحی و تولید خواهند شد.

مشکلات سخت افزاری روشن نشدن لپ تاپ لنوو

از عمده مواردی می‌تواند علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو باشد، خرابی در مین برد، شارژر، پاور یا باتری لپ تاپ است. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که ریشه همه آنها قطعا به ضرب دیدگی یا نوسانات برق مربوط است. دلیل دیگری که می‌تواند شرایط روشن نشدن لپ تاپ لنوو را فراهم آورد، آسیب دیدگی در صفحه نمایش لپ تاپ است. کاربر لپ تاپ را روشن می‌کند اما تصویری مشاهده نمی‌کند. در این حالت فکر می‌کند لپ تاپ روشن نشده است.

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو

اگر مشکل به قطعات قابل تعویض مربوط باشد چه کنیم ؟

گاهی مواقع نیز امکان دارد علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو به قطعات قابل تعویض مربوط شود. در این حالت می‌توانید شانس خود را امتحان کرده و این قطعات را به آرامی از جای خود برداشته و دوباره نصب کنید. قطعاتی مانند رم، هارد، باتری و غیره.

مشکلات نرم افزاری روشن نشدن لپ تاپ لنوو

اگر مشکل به خرابی‌های نرم‌ افزاری مربوط شود، می‌توانید لپ‌ تاپ را در حالت امن یا همان Safe Mode قرار داده و نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. در این حالت باید بررسی کنید که آخرین نرم‌ افزارهایی که بر روی لپ‌ تاپ نصب کردید کدام هستند. تا در حالت امن آن نرم‌ افزارها را از لپ تاپ لنوو حذف کنید. از طرف دیگر شاید دلیل روشن نشدن لپ‌ تاپ لنوو ویروسی شدن آن باشد.

بر این اساس می‌توانید از طریق حضور در حالت امن، شرایط پاک‌سازی لپ‌ تاپ از ویروس‌های احتمالی را نیز فراهم آورید. برای اینکه بخواهید به محیط سیف مود دسترسی داشته باشید، باید ابتدا لپ‌ تاپ را ری‌استارت کرده و منتظر روشن شدن مجدد آن باشید. در این حالت وقتی آرم لنوو را مشاهده کردید، چند بار پشت سر هم کلید F8 را فشار دهید.

زمانی که صفحه مشکی ( Windows advance option menu ) نمایش داده شد، یعنی آغاز حضور در محیط Safe Mode. در این صفحه منویی به شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید بر روی گزینه Safe Mode رفته و آن را انتخاب کنید. پس از آن به داخل سیستم عامل لپ تاپ هدایت خواهید شد. حالا شرایط برای دسترسی به محیط کنترل پنل فراهم است. در اینجا می‌توانید نسبت به حذف برنامه‌های مشکوک اقدام کنید. درصورت عدم رفع مشکل، می‌توانید تعمیر لپ تاپ لنوو را به نمایندگی‌های معتبر بسپارید.

اگر مشکل به نحوه بوت مربوط باشد چه کنیم ؟

شاید بتوان گفت عمده دلیل بروز مشکلات نرم افزاری در لپ تاپ لنوو، نصب برنامه‌های مخرب است. برای همین است که همیشه باید برنامه‌ها را از منابع معتبر دانلود و نصب کنید.

راه‌کارهای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ لنوو

استفاده از روش دیسک ریکاوری

یکی دیگر از مشکلات نرم ‌افزاری که می‌تواند علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو باشد، عدم بوت شدن صحیح در لپ تاپ است. لپ تاپ روشن کرده‌اید و شاهد توقف آن در مرحله بوت شدن هستید. برای رفع این اختلال می‌توانید از روش دیسک ریکاوری استفاده کنید. در این حالت باید به محیط بایوس رفته و شرایط بوت شدن لپ‌ تاپ را تغییر دهید. به طور نرمال بوت شدن از طریق هارد دیسک است. پس باید آن را به یکی از حافظه‌های جانبی مانند فلش تغییر دهید. در ادامه بوت شدن لپ تاپ از طریق آن حافظه اجرا خواهد شد.

از روش Recovery Mode استفاده کنید

دیگر راهکاری که می‌توانید به واسطه آن به محیط منوی بوت در لپ تاپ لنوو دسترسی داشته باشید استفاده از دکمه Novo است. این دکمه بلیت‌های لپ ‌تاپ‌های لنوو نام معرفی می‌شود. به همین خاطر لپ تاپ لنوو را خاموش کرده و این بار به جای استفاده از کلید پاور، از طریق فشردن کلید Novo نسبت به روشن کردن لپ ‌تاپ اقدام کنید. پس از آن می‌توانید مانند راهکار قبلی شرایط بود شدن لپ‌ تاپ از طریق حافظه جانبی دیگر را فراهم آورید.

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو

علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو

از روش ریست کردن لپ تاپ لنوو استفاده کنید

کمپانی لنوو در بدنه انواع لپ‌ تاپ‌های خود روزنه مخصوصی را تعبیه کرده است. کاربر می‌تواند نسبت به استفاده از آن روزنه، شرایط ریست کردن لپ تاپ خود را فراهم آورد. به اصطلاح با این کار می‌توانید لپ تاپ را رفرش کنید. استفاده از این متد مانند حرکت نرم‌ افزاری ریست فکتوری، می‌تواند خیلی از مشکلات نرم‌ افزاری در لپ تاپ لنوو را رفع کند. اما در ابتدا کاربر باید این روزنه را پیدا کنید. به طور معمول این روزنه در پشت لپ تاپ قرار دارد.

قبل از هر اقدامی برق AC، آداپتور و باتری را از لپ تاپ جدا کنید. درگاه بعدی کلیه اتصالات به لپ تاپ را نیز جدا کنید. حالا با استفاده از یک سوزن و داخل کردن آن در روزنه، شرایط شروع ریست کردن لپ تاپ را فراهم آورید. از طرف دیگر می‌توانید دکمه پاور را ۶۰ ثانیه نگه دارید. اجرای این متد روشن نشدن لپ تاپ و خیلی از مشکلات دیگر را رفع خواهد کرد.

پاور باقیمانده در لپ تاپ را بررسی کنید

دیگر مشکلی که می‌تواند علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو باشد، پاور باقیمانده در لپ تاپ است. به طور معمول دلیل این اتفاق عدم صحیح خاموش شدن لپ تاپ است. لپ تاپ صحیح خاموش نشده و در خازن‌ها برق باقی‌مانده است. پاور باقیمانده به تنهایی می‌تواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ لنوو باشد. چرا که شرایط نقض برق در لپ تاپ را به دنبال خواهد داشت.

  • در ابتدا باتری لپ تاپ را خارج کنید.

  • هرگونه اتصال به لپ تاپ را نیز جدا کنید.

  • پس از آن نسبت به فشردن مکرر به تعداد ۱۰ بار دکمه پاور اقدام کنید.

  • پس از فشردن مکرر پاور، یک بار دیگر آن را فشار داده و این بار ۳۰ ثانیه نگه دارید.

  • حالا می‌توانید آداپتور برق لپ تاپ را به پریز برق متصل کنید.

  • پس از آن دکمه پاور را بفشارید.

  • حالا منتظر شوید تا لپ ‌تاپ به طور کامل لود شود.

  • پس از آن لپ تاپ را به شکل صحیح و استاندارد خاموش کنید.

  • حالا زمان آن است که باتری را درون لپ ‌تاپ قرار دهید و در گام بعدی لپ تاپ را روشن کنید.

اگر با یک بار اجرای این روش شرایط استیبل نشد، بار دیگر این راهکار را تکرار کنید. اما اگر مشاهده کردید مشکل هنوز رفع نشده است، حتما مراتب را از طریق مراجعه به نمایندگی لنوو پیگیر شوید. در نمایندگی‌های تعمیر لپ ‌تاپ لنوو مورد تایید نمایندگی اصلی، کلیه خرابی‌ها و مشکلات لپ تاپ با بهترین راهکارها در کمترین زمان رفع خواهند شد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت