learndl zhaket triboon wenbacklinks

چرا پایان نامه ها در جلسه دفاع پایان نامه رد می شوند؟

مواردی از قبیل کپی برداری، داده سازی و عدم انجام مراحل روش تحقیق، عدم تسلط دانشجو به مراحل پایان نامه، عدم آگاهی دانشجو از نحوه انجام ارائه جلسه دفاع تخصصی، از مهم ترین موارد جهت عدم پذیرش و دلایل رد اکثر پایان نامه ها در جلسه دفاع پایان نامه بوده است. در این مقاله به بررسی راهکارهای جلوگیری از عدم پذیرش پایان نامه ها پرداخته شده است.

کپی برداری پایان نامه

کپی برداری، شامل کپی کردن مطالب پایان نامه دیگران داخل پروپوزال و فصل های پایان نامه می باشد. کپی برداری در بخش هایی مانند فصل چهارم و پایان نامه، به معنی عدم اعتبار و پذیرش پایان نامه می باشد. در فصل های دیگر نیز کپی برداری جایز نیست و نیاز به اصلاحیه دارد.

انجام پایان نامه عالی و با کیفیت

تشخیص کپی بودن مطالب پایان نامه

اغلب افرادی که از کپی برداری در انجام پایان نامه خود استفاده می کنند به دلیل عدم پیوستگی بین مطالب و استفاده از مطالب پراکنده، به زودی در دام تشخیص کپی بودن از طرف اساتید می شوند. انجام پایان نامه عالی، نیازمند رعایت اصول علمی براساس هدف اصلی پایان نامه و رعایت ترتیب کلیه مراحل تا نتیجه گیری نهایی می باشد. این موارد به سادگی توسط اساتید، قابل تشخیص می باشند.

داده سازی

داده سازی، به معنی عدم جمع آوری اطلاعات و عدم وارد نمودن داده ها و اطلاعات جهت تحلیل و سپس عدم انجام فصل چهارم و سپس نتیجه گیری نهایی است، که دو فصل اصلی پایان نامه می باشد. عدم داشتن نرم افزار تحلیل داده ها، یکی از نشانه های واضح داده سازی می باشد. در صورت مشخص شدن داده سازی، کل پایان نامه می تواند توسط اساتید در جلسه دفاع رد گردد. داده سازی در بسیاری از رشته های مدیریت یا روانشناسی، با کمترین زمان ممکن قابل تشخیص می باشند. در انجام بهترین پروپوزال ارشد مدیریت، بخش های مختلف مانند پیشینه تحقیق، و نوآوری تحقیق و انتخاب روش تحقیق، اگر به درستی نوشته نشود، در ادامه مسیر پایان نامه با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد.

انجام پروپوزال مدیریت عالی

عدم انجام مراحل روش تحقیق

عدم مراحل روش تحقیق ، با کپی پیست کردن تحلیل های پایان نامه های دیگران و داده سازی در انجام روش تحقیق حاصل می شود. در صورت عدم انجام روش تحقیق، هیچ داده ای جمع آوری نمی شود، وقتی که، هیچ داده ای جمع آوری نشده باشد، بنابراین هیچ داده ای هم وارد نرم افزار نمی گردد. در این صورت، عدم تحلیل داده ها با نرم افزار وجود دارد. در نتیجه، اساتید می توانند به صورت قطعی پایان نامه دانشجو را در جلسه دفاع رد نمایند. زیرا، مهم ترین مطالب برای یک پژوهش علمی، جمع آوری و سپس تجزیه و تحلیل داده ها می باشد. کپی پیست کردن و داده سازی به معنی انجام پایان نامه ارشد و دکترا نمی باشد. پایان نامه، یک پژوهش علمی است و مراحل آن برای دانشجویان باید به درستی طی گردد.

عدم تسلط دانشجو به مراحل پایان نامه

مراحل پایان نامه در هر بخش از انتخاب موضوع تا نگارش پروپوزال و سپس نوشتن فصل ها، می بایست براساس ترتیب اصول علمی مشخص و جهانی انجام گردد. اشتباه در هر بخش، قسمت هیا بعدی را نیز دچار مشکل و اشتباه خواهد کرد. در صورت اشتباه در مرحله های قبلی بهترین راه، برگشت و مجدد تصحیح اشتباهات قبلی می باشد، به دلیل این که در صورت پیشروی بیشتر، مابقی مراحل نیز اشتباه خواهد بود.در بخش بعدی به بررسی این مشکل در یکی از رشته های مدیریت پرداخته شده است.

انجام پایان نامه مدیریت با کیفیت جهانی

انجام بهترین پایان نامه مدیریت ساخت

پایان نامه مدیریت ساخت، یکی از رشته های گرایش مدیریت می باشد که نیاز به دانش تخصصی مدیریت دارد. اشتباه در مرحله جمع آوری اطلاعات منجر به اشتباه انجام شدن روش تحقیق و در نتیجه فصل اشتباه بودن فصل سوم، چهارم و پنجم می گردد. اشتباه در مرحله روش تحقیق، منجر به اشتباه بودن فصل چهارم و سپس فصل نتیجه گیری می شود. عدم تهیه درست پرسشنامه در انجام پایان نامه مدیریت، مابقی مراحل را از فصل سوم تا فصل پنجم، دچار اشتباه علمی خواهد کرد. وابستگی و پیوستگی بین فصل ها و هر یک از مراحل انجام پایان نامه، به این صورت می تواند زمان و هزینه دانشجو را تلف نماید و در نتیجه منجر به رد و عدم پذیرش پایان نامه گردد.

آگاهی دانشجو از نحوه انجام ارائه جلسه دفاع تخصصی

ارائه دانشجو اگر در جلسه دفاع، به صورت علمی و تخصصی انجام نگردد، به معنی عدم انجام پایان نامه توسط دانشجو یا عدم تسلط او به مطالب علمی یا مراحل پایان نامه یا روند روش تحقیق می باشد. بنابراین برای ارائه جلسه دفاع، دانش تخصصی در مورد طراحی پاورپوینت جلسه دفاع و سسپس ساخت اسلایدهای حرفه ای و برنامه ریزی شده، بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد. دانشجو فوق لیسانس یا دکترا، باید بتواند در مدت زمان کوتاهی بهترین ارائه علمی را در جلسه دفاع پایان نامه، داشته باشد. روخوانی از مطالب یا اسلایدهای پاورپوینت، به معنی عدم تسلط دانشجو به پایان نامه خواهد بود و می تواند توسط اساتید به طور کلی رد گردد.

عدم پذیرش پایان نامه توسط داوران

داوران یا اساتید جلسه دفاع، با توجه به مشکلاتی که در بالا صحبت شد، می توانند پایان نامه دانشجو را در روز دفاع، رد نمایند و عدم پذیرش به معنی اصلاح و انجام درست مراحل و سپس ارائه مجدد جلسه دفاع پایان نامه با توافق اساتید می باشد. پذیرش پایان نامه های کپی پیست شده یا داده سازی شده برای هیچ مرجع علمی قابل دفاع نخواهد بود و منجر به تکرار همین اشتباهات برای دانشجویان دیگر می گردد. جلوگیری از تکرار مشکلات و انجام پایان نامه های نادرست منجر به ارتقای علمی واقعی دانشجویان در انجام پایان نامه های ارشد و دکترا می گردد. عدم پذیرش و رد پایان نامه های اشتباه، به درستی می تواند مسیر انجام پایان نامه های با کیفیت را هموار نماید. قطعا دانشجویان هم می توانند با انجام پایان نامه عالی، از فوائد و دستاورهای پایان نامه استفاده نمایند. دستاوردهایی که در این سال ها به فراموشی سپرده شده است. دانشجو، هیچ هدفی برای مسیر علمی خود قائل نیست چون مسیرهای علمی اشتباه فقط زمان و هزینه ما را تلف خواهند کرد. مسیر علمی پایان نامه، می تواند به درستی وارد بخش جامعه گردد ولی در صورت اشتباهات علمی، هیچ فوائدی به جز سطل اشغال نخواهند داشت. پایان نامه، راه علمی برای دستیابی به مهاجرت تحصیلی و رزومه برای ادامه تحصیل نیز می باشد.

انجام پایان نامه عالی با آموزش

مشاوره، آموزش و انجام پایان نامه

شرکت مهرداد سیویل، یکی از بهترین مؤسسه های انجام پایان نامه است که دانشجویان ارشد و دکترا می توانند به درستی مشاوره و آموزش بیینند و در نتیجه مراحل انجام پایان نامه خود را با بالاترین کیفیت علمی، همراه با آموزش به پایان برسانند . همچنین دوره های آموزشی پروپوزال، پایان نامه و دوره آموزشی جامع جلسه دفاع،در سایت مهرداد سیویل توسط مهندس مهرداد حمصیان اتفاق، برای آگاهی دانشجویان، قرار داده شده است. زمان ما ارزشمندترین چیزی است که در این جهان می بایست برای آن سرمایه گذاری نماییم. همچنین برای مشاوره تخصصی می توانید با شماره ارتباطی 09133862776 در تلگرام یا واتس آپ از مشاوره های تخصصی پایان نامه و جلسه دفاع، استفاده نمایید. هدف ما، عدم تلف شدن زمان و هزینه دانشجویان در مراحل علمی پروپوزال، پایان نامه و سپس جلسه دفاع می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت