learndl zhaket triboon excoino

عرضه اولیه ارز دیجیتال؛ یک راه مطمئن برای کسب درآمد در دنیای کریپتو

عرضه اولیه ارز دیجیتال؛ یک راه مطمئن برای کسب درآمد در دنیای کریپتو

عرضه اولیه کوین (ICO) روشی محبوب برای جلب سرمایه برای استارتاپ‌های فعال در دنیای کریپتوکارنسی است. یک ICO زمانی رخ می‌دهد که ارز دیجیتال جدیدی برای فروش عرضه می‌شود و آن را می‌توانیم معادل عرضه اولیه عمومی (IPO) سهام بدانیم.

ICOها مفهومی مشابه با سرمایه‌گذاری جمعی هستند. در چنین مواقعی یک تیم پروژه خود را به‌صورت ایده مطرح کرده و آن را تبلیغ می‌کند، با این هدف که بتواند نظر سرمایه‌گذاران را جلب کند. اگر شما به‌عنوان سرمایه‌گذار از این ایده خوشتان آمد، می‌توانید پیشاپیش کوین یا توکن‌های آن پروژه را بخرید.

این پول صرف سرمایه لازم برای شروع پروژه خواهد شد و به تیم اجازه می‌دهد طراحی خود را توسعه دهد. اگر آن‌ها موفق باشند، ارزش کوین‌هایشان افزایش خواهد یافت و سرمایه‌گذاران اولیه به سود خوبی می‌رسند. با این مقدمه تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا نگاهی به عرضه اولیه کوین بیاندازیم و این‌که چرا روشی مطمئن برای کسب درآمد در دنیای کریپتو است.

عرضه اولیه ارز دیجیتال

عرضه اولیه کوین (ICO) چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم عرضه اولیه کوین یک نوع فعالیت جمع‌آوری سرمایه در محیط بلاکچین و کریپتوکارنسی است. ICO را می‌توان یک عرضه اولیه عمومی (IPO) دانست که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

گرچه مقایسه مستقیم این دو درست نیست، چون  بین این دو روش جمع‌آوری سرمایه تفاوت‌هایی وجود دارد. استارتاپ‌ها به‌طور کلی از یک ICO برای جذب سرمایه لازم برای شروع فعالیت خود استفاده می‌کنند.

مزیت اصلی ICOها این است که واسطه‌ها را از فرآیند جمع‌آوری سرمایه حذف می‌کنند و ارتباط مستقیمی بین شرکت و سرمایه‌گذاران به‌وجود می‌آورند. علاوه بر این، سود هر دو طرف شبیه به یکدیگر است.

همچنین باید بگوییم افزایش توجه به کریپتوکارنسی و فناوری بلاکچین به افزایش محبوبیت ICOها کمک کرده است. جالب است بدانید در سال 2017، عرضه‌های اولیه کوین توانستند بیش از 7 میلیارد دلار سرمایه جمع کنند. این رقم در سال 2018 تقریبا دو برابر شد.

الزامات ICO

  • روشی جایگزین برای جمع‌آوری سرمایه برای یک استارتاپ
  • یک تیم در یک وایت پیپر پروژه خود را شرح می‌دهد.
  • ICO راه‌اندازه شده و کوین‌ها به عموم سرمایه‌گذاران فروخته می‌شوند.
  • سرمایه جمع‌آوری شده به پروژه اجازه می‌دهد که وارد مرحله اصلی توسعه خود شود.
  • توسعه به پایان می‌رسد و کوین‌ها مفید و دارای ارزش بالقوه می‌شوند.

دوره عرضه اولیه

مراحل یک عرضه اولیه کوین

ICOها چندین مرحله دارند که عموم افراد قادر به شرکت در تمام آن‌ها نیستند. یک عرضه اولیه کوین با یک فروش خصوصی شروع می‌شود. این فروش معمولا پشت درهای بسته رخ می‌دهد، یعنی چند ماه قبل از آن‌که ICO برای عموم عرضه شود.

در طول این مرحله، تیم سعی می‌کند سرمایه جمع‌آوری کرده و از آن برای بازاریابی و صرف هزینه‌های مراحل بعدی عرضه اولیه کوین استفاده کند. از آن‌جایی که پروژه مورد نظر هنوز روی پاهای خودش قرار ندارد و بسیاری از کارها باید به‌صورت دستی پیش بروند، اعضای تیم سعی می‌کنند سرمایه‌گذاران خرد را نادیده بگیرند و معمولا یک حد برای حداقل مقدار لازم برای سرمایه‌گذاری مشخص می‌کنند (به‌عنوان مثال هزار دلار).

مرحله بعدی، مرحله پیش فروش است. تا این مرحله، فرآیند جلب سرمایه به‌نوعی خودکار شده و از حجم کارهای دستی کاهش یافته است. ICO حالا برای عموم عرضه شده است اما همچنان همه قادر به سرمایه‌گذاری نیستند.

در این مرحله تیم معمولا براساس شناسایی مشتریان دست به انتخاب می‌زند یا حتی یک مرحله انتخاب تصادفی را برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری جمعی، شکل می‌دهد. خود مرحله پیش فروش را می‌توان به چندین فاز تقسیم کرد. قیمت کوین‌ها در هر فاز افزایش پیدا خواهند کرد.

پس از آن در نهایت به مرحله سرمایه‌گذاری جمعی می‌رسیم. در طول این مرحله ممکن است سرمایه‌گذاران از فیلتر خاصی رد شوند و ملزم باشند یک فرم مشتری خود را بشناس (KYC) را پر کنند. انجام این کار برای رعایت قوانین (مانند سیاست‌های جلوگیری از پولشویی و تدابیر جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی) مهم است.

چرا عرضه اولیه کوین روشی محبوب برای جلب سرمایه است؟

ICOها چندین مزیت دارند که تعددی از آن‌ها عبارت هستند از:

سرعت

برای ایجاد یک توکن روی شبکه اتریوم مانند ERC20 تنها به 100 خط کدنویسی نیاز است و توکن‌ها روی کاغذ می‌توانند در یک بازه زمانی بسیار کوتاه ایجاد شده و توزیع شوند.

نقدینگی

توکن‌ها در بازار جهانی فروخته می‌شوند که در هر ساعت از شبانه‌روز فعال است و تعطیلی ندارد.

نبود واسطه

ICOها می‌توانند سرمایه لازم را مستقیما از هر فردی در دنیای کریپتو که یک کیف پول دارد، جمع‌آوری کنند.

مالکیت

توکن‌ها حق مالکیت را به هولدرهای خود نمی‌دهند، مگر این‌که چنین چیزی به‌صورت آشکار در یک قرارداد هوشمند ذکر شده باشد.

نیاز به حداقل کاغذبازی

کاغذبازی‌های ضروری برای راه‌اندازی یک ICO (بسته به وضعیت قانونی توکن مورد نظر) می‌تواند حداقل باشد.

با آن‌که مزایای عرضه‌های اولیه کوین بسیار زیاد است اما کار آن‌ها بسیار ساده نیست. بازار کریپتو محیطی با رقابت بسیار زیاد است و پروژه شما شدیدا مورد بررسی قانون‌گذاران و همچنین خود جامعه کریپتو قرار خواهد گرفت.

انواع ICO

باید بگوییم عرضه اولیه کوین در دو دسته اصلی زیر قرار می‌گیرد:

ICO خصوصی

در این نوع عرضه‌های اولیه عمومی، تنها تعداد محدودی از سرمایه‌گذاران این قابلیت را دارند که در فرآیند سرمایه‌گذاری شرکت کنند. به‌طور کلی بخواهیم بگوییم، تنها سرمایه‌گذارانی که مورد تایید قرار گرفته باشند (به‌عنوان مثال موسسات مالی و افراد با سرمایه خالص بالا) می‌توانند در ICOهای خصوصی شرکت کنند و یک شرکت می‌تواند تصمیم به تعیین حداقل مقدار سرمایه‌گذاری بگیرد.

ICO عمومی

ICOهای از نوع عمومی شکلی از سرمایه‌گذاری جمعی هستند که عموم سرمایه‌گذاران را هدف می‌گیرند. عرضه عمومی را باید یک شکل دموکراتیک از سرمایه‌گذاری معرفی کنیم، چون تقریبا همه این قابلیت را دارند که یک سرمایه‌گذار باشند.

با این‌حال به دلیل مسائل قانونی، شانس موفقیت ICO‌های خصوصی در جلب سرمایه در مقایسه با انواع عمومی بیشتر است.

عرضه اولیه امید فدوی

جلوگیری از خطرات ICO و کلاهبرداری‌های مرتبط با آن

تمام ICOها برای توسعه‌دهندگان و همچنین سرمایه‌گذاران خود نتیجه مثبتی ندارند. یکی از بزرگترین مزایا و در عین حال عیب اصلی ICO مبهم بودن شرایط قانونی آن در کشورهای متعدد جهان است.

به‌عبارت دیگر تیم مسئول آن پروژه از آزادی توسعه پروژه خود به شکلی که فکر می‌کند مناسب است، لذت می‌برد. اما از سوی دیگر، هیچ تضمینی به سرمایه‌گذاران خود نمی‌دهد.

متاسفانه، به دفعات رخ داده است که توسعه‌دهندگان نتوانسته‌اند طبق اهدافی که در وایت پیپر خود ترسیم کرده‌اند، پروژه را به جلو پیش ببرد یا به‌طور کلی در تحویل آن موفق نبوده‌اند. بنابراین چیزی جز کوین‌های بدون مصرف و بی‌ارزش نصیب سرمایه‌گذاران نشده است و در بدترین سناریوها حتی چیزی به دست آن‌ها نمی‌رسد.

برخی از توسعه‌دهندگان شاید از همان ابتدا هیچ هدفی برای تحویل محصول خود نداشته‌اند و پس از تکمیل ICO غیبشان زده است. بنابراین برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، بسیاری از ICOهای امروزی برپایه بلاکچین‌هایی هستند که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند.

این قراردادها شرایطی را مشخص می‌کنند که تحت آن سرمایه‌ها برگردانده خواهند شد، در صورتی که تیم توسعه نتواند موفق به تحویل پروژه یا محصول شود.

با توجه به این‌که شرکت در یک عرضه اولیه کوین سود بالایی می‌تواند به همراه داشته باشد، تیم آکادمی امید فدوی تصمیم به آموزش شرکت در آن‌ها گرفته است و محصولی برای این کار دارد. پکیج مورد نظر از 3 فایل ویدئویی، هدیه 10 دلاری و تضمین برگشت وجه تشکیل شده است.

شما با تهیه این محصول می‌توانید از تجربه شخصی امید فدوی نیز در شرکت در ICOها استفاده کرده و با اطمینان سرمایه‌گذاری کنید. پس همین الان روی لینک زیر برای آشنایی بیشتر با این پکیج کلیک کنید:

https://omidfadavi.me/product/initial-supply-cryptocurrency/

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت