learndl learndl triboon

ضرورت طراحی سایت برای کسب و کارهای اصفهان

ضرورت طراحی سایت برای کسب و کارهای اصفهان

استان اصفهان یکی از کلیدی‌ترین استان‌های ایران از نظر اقتصادی است. کارخانجات و صنایع زیادی در این استان واقع شده‌اند و روزانه مشغول فعالیت‌های مهم اقتصادی هستند. با شکل گرفتن قطب صنعت در اصفهان، کسب و کارهای زیادی نیز در کنار آن‌ها بوجود آمده‌اند. با وجود این همه مشاغل در یک استان، رقابت در بین این کسب و کارها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌‌کند. در گذشته این رقابت به شکل سنتی وجود داشت، اما امروزه حضور در فضای آنلاین برای کسب و کارها اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا کرده است. در ادامه به ضرورت طراحی سایت برای کسب و کارهای اصفهان و همچنین روش های درآمدزایی از وبسایت می پردازیم.

چرا وبسایت برای کسب و کارهای اصفهان ضروری است؟

باتوجه به رشد چشمگیر تکنولوژی و ورود بسیاری از کسب و کارها به سمت دیجیتال مارکتینگ، امروزه کمتر کسی است که به تاثیر بسیار زیاد بازاریابی آنلاین بر فروش یک مجموعه، ایمان نداشته باشد. اما این موضوع برای کسب و کارهای اصفهان بسیار ضروری تر است. زیرا بدلیل استقبال مردم از فضای آنلاین، در چند سال اخیر کسب و کارهای بازرگانی و واسطه‌ای بسیار زیادی در اکثر بازارها بوجود آمدند. این شرکت‌های بازرگانی با تمرکز بر فضای دیجیتال مارکتینگ و با استفاده از کانالهای بازاریابی از طریق وبسایت، سهم زیادی از بازارها را بدست آورده‌اند.

اگر کمی پای درد و دل تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کار بنشینید، متوجه خواهید شد که بسیاری از آن‌ها از کاهش حجم فروش و تعداد مشتریان خود صحبت می‌کنند. از این رو نیاز است که با بازنگری روش‌های بازاریابی خود، به سمت آنلاین شدن پیش بروند. اما شاید سوال اینجا باشد که چرا به وبسایت نیاز دارند و می‌توانند از طریق کانالهای دیگر فروش مجازی، مانند شبکه‌های اجتماعی، این نیاز خود را برطرف کنند. در ادامه به بررسی بیشتر موضوع در این زمینه می‌‌پردازیم.

چرا وبسایت بر دیگر کانالهای فروش ارجحیت دارد؟

بسیاری از صاحبین کسب و کار ترجیح می‌ّٔدهند بجای هزینه کردن در زمینه‌ی طراحی سایت، با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، لاین دیجیتال مارکتینگ خود را فعال کنند. در این قسمت قصد داریم بیشتر این موضوع را بررسی کنیم.

نکته‌ی اول اینکه داشتن وبسایت در تناقض با دیگر کانالهای فروش و بازاریابی نیست. افزایش کانالهای بازاریابی از موضوعاتی است که باید در فضای دیجیتال مارکتینگ به آن توجه نمود. اما وبسایت به دلایل زیر باید برای کسب و کارها، بخصوص مشاغل اصفهان در ارجحیت باشد:

 1. مالکیت کامل: وبسایت شما مختص شماست و شما صاحب کامل آن هستید. اما در شبکه‌های اجتماعی شما صرفا دارنده‌ی یک صفحه در پلتفرم دیگری هستید. در این مواقع عدم آشنایی با قوانین آن پلتفرم و یا مشکلات دیگر، ممکن است منجر به بسته شدن صفحه‌ی شما و هدر رفت هزینه و زمان مجموعه شما شود.
 2. نیاز به تمرکز و فعالیت کم: در وبسایت شما نیاز نیست همیشه و به طور مداوم به معرفی محصول و خدمات خود بپردازید. فقط کافیست یکبار آن‌را معرفی و سپس با روش‌های مختلف مانند سئو، تبلیغات گوگل و غیره، مشتریان را به صورت اتوماتیک جذب کنید. اما در شبکه‌های اجتماعی باید تلاش زیادی کنید تا مخاطب جذب، سپس نیازسازی و در نهایت به مشتری تبدیل شود.
 3. اعتبار بالاتر: داشتن وبسایت به مجموعه‌ی شما اعتبار بسیار بالاتری می‌بخشد.
 4. جذب مخاطب هدفمند: با استفاده از وبسایت شما میتوانید مخاطبان هدفمندی که به دنبال شما هستند را بصورت اتوماتیک جذب کنید. در واقع با استفاده از وبسایت مشتریان به دنبال شما آمده و شما را پیدا میکنند، اما در شبکه‌های اجتماعی شما باید تلاش کنید تا آن‌‌ها را جذب و سپس به مشتری تبدیل کنید.

در حالت کلی، هر چه تعداد شبکه‌های شما برای جذب مشتری بیشتر باشد، امکان موفقیت شما در فضای دیجیتال مارکتینگ بیشتر است. اما داشتن وبسایت برای مشاغل بخصوص کسب و کارهای اصفهان ضروری است.

روش های جذب مشتری برای وبسایت:

یکی از مزیت‌های وبسایت، امکان پیاده سازی ر وش‌های مختلف برای جذب مشتری هدفمند است. بسیاری با سئو وبسایت آشنا هستید. با استفاده از سئو، وبسایت شما در کلمات کلیدی مهم کسب و کارتان به رتبه‌های برتر گوگل می‌رسد. سپس مشتریان با سرچ در گوگل با وبسایت شما آشنا شده و با شما ارتباط می‌گیرند. اما روش‌های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن جذب مشتری کنید. در ادامه به معرفی هریک از این روش ها می‌پردازیم.

تبلیغات گوگل:

شما تا رسیدن به رتبه‌ی ۱ گوگل فقط ۲۴ ساعت فاصله دارید. تبلیغات گوگل یکی از روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید به رتبه‌ّ‌های برتر گوگل دست یابید. در این روش با شارژ اکانت خود در گوگل، مشخص می کنید که برای کلمات مشخصی در رتبه‌‌های برتر نمایش داشته باشید. سپس به ازای هرکلیک که برروی نتیجه‌ی شما می‌شود، مبلغی از شارژ شما کسر می‌شود. این تبلیغ تا صفر شدن شارژ شما ادامه دارد. آمار نشان داده، تبلیغات گوگل بازگشت ۷ الی ۸ برابری سرمایه را به همراه دارد. برای تبلیغات گوگل نیاز دارید تا با یک مشاور مشورت کنید. کارو وبز یک شرکت‌ مطرح طراحی سایت در اصفهان است که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

تبلیغات کلیکی:

شما می‌توانید در وبسایت‌های پر بازدید بنرهایی از کسب و کارتان را قرار دهید و مخاطبان آن‌ّ‌ها را به سمت وبسایت خود روانه کنید. به این نوع تبلیغات، کلیکی می‌گویند. این روش می‌تواند بازخورد بسیار زیادی برای شما داشته باشد. تبلیغات کلیکی با هدف‌های مختلفی مانند: افزایش فروش، آگاهی از برند، جذب لید(سرنخ) و غیره اجرا می‌شود. با استفاده از وبسایت و اجرای تبلیغات کلیکی می‌توانید از انجام یک بازاریابی آنلاین اصولی لذت ببرید.

اگر کسب و کاری در اصفهان دارید، شرکت طراحی سایت و سئو کارو وبز، می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند.

برای طراحی سایت در اصفهان از کجا شروع کنم؟

قبل از اینکه برای طراحی سایت کسب و کار خود در اصفهان اقدام کنید، ابتدا موارد زیر را بررسی کنید:

 1. هدف شما از ایجاد وبسایت دقیقا چیست؟ آیا صرفا قصد دارید وبسایتی داشته باشید، یا تصمیم و عزم برای درآمدزایی از آن دارید؟
 2. بودجه ای که برای بازاریابی از طریق آن در نظر گرفته‌اید را بصورت قطعی تصویب و کنار بگذارید.
 3. وبسایت رقبای خود را بررسی و ۱ تا ۳ مورد از بهترین‌های آن را جایی یادداشت کنید.
 4. نیازها و امکاناتی که قصد دارید در وبسایت پیاده سازی شود را مکتوب کنید.
 5. سپس با استفاده از تحلیل رقیبان و امکاناتی که در نظر گرفته‌اید، بدنبال بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان باشید.

چطور بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان را انتخاب کنم؟

برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان موارد زیر را بررسی کنید:

 1. بررسی نمونه‌‌کارهای هر شرکت
 2. تماس با مشتریان قبلی و بررسی روند کاری آن شرکت
 3. سابقه و رزومه‌ی شرکت طراحی سایت
 4. سبک کاری و میزان خلاقیت آن شرکت

جمع بندی:

در این مقاله، به ضرورت طراحی سایت کسب و کارهای اصفهان پرداختیم. باوجود افزایش رقابت در بین کسب و کارها و با وجود صنعتی بودن اصفهان، نیاز است که شرکتها و کسب و کارهای اصفهان به سمت آنلاین شدن پیش بروند. بهترین و مطمئن ترین گام در این زمینه نیز، راه اندازی یک وبسایت حرفه‌ای اصولی است تا بتواند از حذف شدن آن ها از بازار، در آینده جلوگیری کند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.9 / 5. تعداد آرا : 7

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت