learndl zhaket triboon excoino

ضرورت ایجاد پنجره های دوجداره + بررسی ساختار و قیمت آنها

در گذشته داشتن پنجره‌هایی که بتوان با استفاده از آن تغییر دمای محیط را کنترل کرد و در کنارش از ورود صداهای اضافی به خانه جلوگیری نمود، اهمیت زیادی داشت. مخصوصاً در شهرهای بزرگ و پر از ترافیک که همیشه بوی دود و صدای بوق ماشین‌ها همه اهل خانه و کارمندان را کلافه می‌کرد.

برای رفع این نیاز ساختار پنجره‌ها به مرور زمان تغییر کرد و از حالت سنتی خود که فقط نقش شیشه‌ای با چارچوب چوبی و فلزی برای تزیین و ورود نور به خانه داشت، خارج شد و پنجره‌های جدیدی به بازار عرضه شدند که با قیمت پنجره دو جداره و سه جداره متفاوتی عرضه شد.

این پنجره‌های جدید که «دو جداره» و «سه جداره» بودند، همراه خودشان سکوت و آرامش را به ارمغان آوردند و کم‌کم تمامی ساختمان‌های مسکونی و تجاری به این نوع پنجره مجهز شد. این نوع از پنجره‌های جدید که با نام «پنجره عایق» تولید شدند، از نظر انتقال حرارت نسبت به نمونه‌های قبلی خود مقاوم‌تر و عایق‌تر بودند؛ به همین دلیل با نصب پنجره‌های دو جداره یا سه جداره، در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی زیادی می‌شد.

اگر شما هم به ‌دنبال تعویض پنجره‌های منزل­تان هستید یا می‌خواهید محل کارتان را عاری از هرگونه آلودگی صوتی کنید، بهتر است قبل از خرید پنجره‌های دو جداره با عوامل تاثیرگذار در قیمت آن‌ها آشنا شوید سپس به سراغ ارزان‌ترین قیمت پنجره دوجداره upvc بروید.

ساختار پنجره‌های دو جداره چگونه است؟

پنجره‌های دو جداره یا سه جداره با استفاده از چندین شیشه به‌ جای یک شیشه ساخته می‌شوند؛ این‌طور بگوییم که در ساخت پنجره‌های دو جداره از دو شیشه و در تولید پنجره‌های سه جداره از سه شیشه استفاده شده است که با فاصله از یکدیگر قرار گرفته‌اند.

برای اینکه پنجره‌های چند جداره عایق صوتی و حرارتی شوند، در میان شیشه‌های آن گاز مخصوصی وارد می‌کنند که باعث ایجاد خلاء و فاصله میان هر جدار از شیشه پنجره می‌شود. این گاز مخصوص که «آرگون» نام دارد باعث می‌شود کیفیت عایق‌بندی پنجره بیشتر شود.

قیمت پنجره دوجداره در مقایسه با پنجره­های معمولی متفاوت است. هر قدر جداره‌های پنجره بیشتر شود، به مراتب عایق آن نیز قوی‌تر خواهد بود یعنی پنجره‌های دو جداره در مقایسه با پنجره‌های ساده و پنجره‌های سه جداره در مقابل با پنجره‌های دو جداره قوی‌تر عمل می‌کنند. البته نباید این نکته را از قلم انداخت که جنس بدنه پنجره نیز در عایق‌بندی آن نقش مهمی دارد.

حتما شما هم نام پنجره‌های دو جداره UPVC را شنیده‌اید. برای ساخت پنجره‌های دو جداره به‌طور عمده از آلومنیوم یا UPVC  استفاده می‌شود. پنجره‌هایی که با استفاده از قاب آلومینیومی ساخته باشند، وزن سبکی دارند و به‌دلیل زیبایی ساخت و مقاومت بالا محبوب هستند. پنجره‌های UPVC  در میان پنجره‌های دو جداره محبوب‌تر و به نسبت پرمصرف‌تر هستند و استقامت خوبی در برابر نفوذ صدا و خروج حرارت دارند.

پنجره دوجداره

قیمت پنجره دو جداره چگونه محاسبه می‌شود؟

برای پاسخ به این پرسش که قیمت پنجره­های دوجداره چگونه محاسبه می‌شود؟ باید به موراد مختلفی توجه کرد. برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که پنجره‌های دو جداره را با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسانند. البته نوع پنجره نیز در تعیین قیمت نهایی آن بسیار اثرگذار است.

برای مثال پنجره‌های کتیبه‌دار و استفاده از یراق دو حالته باعث افزایش قیمت پنجره خواهد شد و درعوض پنجره‌های تک لنگه و ثابت قیمت مناسبت‌تری خواهند داشت. داشتن یک لیست قیمت پنجره دوجداره به شما کمک می‌کند تا متناسب با بودجه و نیازتان، پنجره دلخواه خود را خریداری کنید.

انواع مدل‌های پنجره دو جداره، باز و بسته‌شدن پنجره، انواع پروفیل مصرفی، ابعاد پنجره، نوع یراق قاب پنجره، شیشه‌های و تعداد جداره‌های آن و هزینه نصب و حمل‌ونقل ازجمله مواردی است که در قیمت پنجره چند جداره را مشخص می‌کند.

پنجره upvc

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع پنجره دو جداره

همانطور که گفته شد عوامل متعددی در تعیین قیمت پنجره دوجداره اثرگذارند. برخی از عوامل موثر در قیمت انواع پنجره دوجداره عبارتند از:

مواد

مواد تشکیل‌دهنده پنجره مانند فایبرگلاس، چوب، وینیل، آلومینیوم و غیره، کیفیت محصول نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، چرا که مقاومت، استحکام و طول عمر این پنجره‌ها به مواد اولیه‌ای که در ساخت آن استفاده شده است بستگی دارد.

هزینه نصب

با توجه به پیچیدگی‌های نصب پنجره‌های دو جداره بهتر است از متخصصان برای این کار کمک بگیرید. یادتان باشد که هنگام خرید پنجره حتما هزینه نصب آن را جویا شوید و مبلغی را برای پرداخت حق‌الزحمه نصاب پنجره دو جداره کنار بگذارید.

نوع شیشه

اندازه و کیفیت شیشه در قیمت پنجره دوجداره اثرگذار است. ارزان‌ترین قیمت پنجره دو جداره به موردی برمی‌گردد که کارایی شیشه پایین‌ است و کیفیت چندان بالایی ندارد؛ هرچند این پنجره‌ها نیز در مقایسه با پنجره‌های ساده در مصرف انرژی اثرگذارند، اما نسبت به نمونه‌های باکیفیت صرفه‌جویی کمتری می‌شود.

عمق قاب

عمق واحدهای جداره که در میان هر شیشه به‌ کار می‌رود، در تعداد استفاده شیشه‌های و عایق‌شدن پنجره نقش دارد. اگر این عمق به دقت اندازه‌گیری نشود، کیفیت عایق‌بندی پنجره پایین می‌آید. عمق قاب پنجره‌های دو جداره با پنجره‌های سه جداره متفاوت است و در قیمت نهایی اثر می‌گذارد.

پروفیل پنجره دو جداره

نوع پروفیل استفاده شده در پنجره با‌توجه به اینکه برای ساختمان نوساز یا قدیمی است، متفاوت خواهد بود و در قیمت پنجره دوجداره نیز تاثیرگذار است.

یراق پنجره

یراق پنجره براساس باز و بسته‌شدن آن انتخاب می‌شود. پنجره دو جداره ثابت نیازی به یراق ندارد؛ درنتیجه قیمت ارزان‌تری خواهد داشت. این درحالی است که پنجره‌های دو جداره بازشو با طراحی‌های منحصربه‌فرد مانند کشویی یا دو حالته قیمت گران‌تری خواهند داشت.

گارانتی پنجره

برخی از تولیدکنندگان پنجره‌های دو جداره برای محصولات خود ضمانت‌نامه در نظر می‌گیرند. این کار باعث می‌شود مشتریان با آسودگی خاطر پنجره مدنظرشان را سفارش دهند و اگر در هنگام نصب یا استفاده از پنجره دو جداره، آسیبی به آن وارد شد از گارانتی محصول استفاده کنند.

تعداد لنگه و شبکه‌های پنجره

تعداد لنگه‌های پنجره دو جداره و شبکه‌های آن در قیمت پنجره دوجداره اثرگذار بوده و آن را کاهش یا افزایش می‌دهد. به ترتیب می‌توان گفت پنجره‌های دو جداره تک لنگه، دو لنگه و سه لنگه قیمت پایین‌تری خواهند داشت؛ اما همین پنجره‌ها اگر دارای شبکه‌های زیادی باشند، باید برای آن مبلغ بیشتری بپردازید.

تعداد کتیبه‌

پنجره‌های کتیبه‌دار به پنجره‌های دو جداره‌ای گفته می‌شود که در قسمت بالایی آن بخشی از پنجره جدا شده است. به ‌نوعی می‌توان گفت این پنجره‌ها دو تکه هستند و تعداد کتیبه‌ها در بالا یا پایین‌بودن قیمت پنجره اثر می‌گذارد.

متراژ پنجره

قاعدتاً هرچه ابعاد پنجره دو جداره مدنظر شما بزرگ‌تر باشد، برای تولید آن مواد و زمان بیشتری صرف می‌شود و به مراتب هزینه و مدت زمان نصب آن نیز بیشتر خواهد شد؛ در نتیجه متراژ پنجره در تعیین قیمتی که برای خرید و نصب آن می‌پردازید، بسیار حایز اهمیت است.

قیمت پنجره دوجداره

جمع‌بندی

تیم تخصصی تکویندوز تولیدکننده درب و پنجره دوجداره با تولید و ارائه محصولات متنوع و بسیار باکیفیت در حوزه پنجره دو جداره، دست شما را برای انتخاب بهترین مارک پنجره دوجداره باز گذاشته است تا با خیال راحت خرید کنید و خانه و محل کار خودتان را از هرگونه آلودگی صوتی محافظت کنید و مانع از فرار انرژی از لای در و پنجره‌ها شوید. بهترین قیمت پنجره دوجداره را از تکویندوز دریافت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت