learndl zhaket triboon excoino

صرافی gate برای ایرانیان چگونه است؟

صرافی gate | صرافی گیت

صرافی گیت، یکی از برجسته‌ترین صرافی‌های خارجی متمرکز برای ارز دیجیتال است که از سال 2013 فعالیت خود را شروع کرده است و بیشتر از 1400 رمزارز برای معاملات ارز دیجیتالی دارد.

جالب است بدانید این صرافی از 2500 جفت ارز برای معاملات کاربران پشتیبانی می‌کند که آن‌ها به صورت اسپات، پریچوال و فیوچر در بازار عرضه می‌شوند. اگر از سابقه فعالیت این صرافی بخواهید اطلاعاتی داشته باشید، باید بدانید که در چین فعالیت خود را شروع کرده و در آمریکا به آن ادامه داده است.

از جمله مزیت‌ های این صرافی تعداد بالای کوین‌ها و جفت ارزها است که باعث شده گیت ای او در میان صرافی ‌های برتر قرار بگیرد.

یکی دیگر از بهترین آپشن ‌های این صرافی پشتیبانی 24 ساعته در چت آنلاین یا از طریق تیکت و ایمیل است ضمن اینکه این سایت با پشتیبانی از یک گروه تلگرامی این امکان را به وجود آورده که کاربران تجربه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بررسی اجمالی برخی از بخش های صرافی

Trade، به عنوان بخش اصلی سایت اینترنتی صرافی گیت ای او به معاملات و خصوصاً بازار اسپات و مارجین و توکن‌ های اهرم دار اختصاص دارد. در بخش ترید دو آپشن فوق‌العاده از این صرافی وجود دارد که یکی از آن‌ها یک ربات طراح استراتژی معاملاتی است و دیگر بخش Convent به عنوان زیر مجموعه‌ای از ترید است و به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا رمزارز خود را به دیگری تبدیل کنند.

Earn، بخشی از صرافی است که به کسب درآمد در قالب محصولات مختلف و با استفاده از روش‌های متفاوت، وام دهی و ماینینگ مرتبط است. ارن این امکان را به کاربران می‌دهد تا با استفاده از امکانات و محصولات پسیو و وام دهی داشته باشند.

Derivative، بخش اختصاصی برای ابزار مشتقه شامل معاملات فیوچرز پریچوال، اختیار معامله و معاملات CBBC است. یک بخش آموزشی به اسم کپی تریدینگ برای کاربران در نظر گرفته شده است که با پرداخت هزینه می‌توانند از روش ترید بزرگان این صرافی استفاده کنند.

NFT، بخشی است که در آن معاملات مربوط به توکن‌های غیر مثلی طراحی شده است.

امکان استفاده ایرانیان از صرافی gate وجود دارد؟

هنگام ثبت نام در صرافی گیت (https://blog.sarrafex.com/gate-exchange) نیاز به احراز هویت و استفاده از یک آدرس قانونی است؛ ولی این صرافی برای کاربران برخی از کشور ها با محدودیت در دسترس هست یا به صورت کلی به برخی از کشورهای ممنوعه هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهد. برای مثال کاربران مقیم کانادا یا ژاپن با یک سری محدودیت از پیش تعیین شده قادر به استفاده از این صرافی هستند.

از جمله کشورهای ممنوعه که برای کاربران مقیم آن‌ها امکان احراز هویت نیست می‌توان به ایران اشاره کرد، دیگر کشورهای با این ویژگی شامل کره شمالی، کوبا، سودان و سوریه، ونزوئلا و کریمه هستند. باید دقت داشته باشید که هنگام کار کردن با این صرافی امکان استفاده از VPN نیست.

بررسی اعتبار صرافی گیت ای او

هنگام انتخاب صرافی برای کاربران سؤال بزرگی پیش می‌آید، آیا این صرافی معتبر هست؟ چه فاکتورهایی میزان اعتبار صرافی را تعیین می‌کند؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت هنگام بررسی اعتبار یک صرافی از چندین معیار استفاده می‌شود که شامل مواردی همچون رتبه سایت آن صرافی در سایت مرجع کوین مارکت کپ، امنیت شبکه صرافی، امتیاز کاربران آن صرافی، تنوع کوین ‌های موجود و جفت ارزهای صرافی هستند.

برای این منظور به هدف تعیین اعتبار صرافی گیت ای او، به صورت تخصصی آن را در هر یک از معیارهای بالا مورد بررسی قرار دادیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این صرافی در سایت مرجع کویت مارکت کپ دارای رتبه دهم هست. در بررسی امنیت شبکه این صرافی باید گفت بعد از اولین حمله هکر ها به گیت ای او، این صرافی تغییر نام و تغییر رویه‌ای در امنیت سایت خود ایجاد کرد که برای نمونه می‌توان اشاره کرد به حفاظت فعال بر روی اعمالی همچون لاگین، برداشت و انتقال رمزارز و استفاده از پژوهشگران برجسته برای ارتقای امنیت سایت.

صرافی گیت ای او دارای حجم مناسبی از معاملات روزانه نزدیک به یک میلیارد دلار است و از نظر کاربران نیز دارای امتیاز 6.8 است. از سوی دیگر یکی از مزیت‌های این صرافی که باعث اعتبار بخشیدن به آن شده است عبارت است از تنوع و تعداد بالای ارز های دیجیتال موجود جهت معاملات کاربران.

شاید جالب باشد بدانید این صرافی از نظر تعداد و تنوع در ارز های دیجیتال رتبه اول بین نمونه‌های مشابه خود را دارد.

در نهایت بعد از بررسی گیت ای او در معیار های مختلف اعتبار سنجی می‌توان با صراحت گفت که این صرافی از اعتبار بالایی برخوردار است و یک پلتفرمی امن برای معاملات کاربران خود محسوب می‌شود که امکانات زیادی را برای آن‌ها فراهم آورده است.

بررسی امکانات صرافی گیت gate.io

صرافی گیت ای او شامل بیشتر از 1400 رمزارز و حدود 2500 جفت ارز برای معاملات کاربرانش هست. از سوی دیگر این صرافی معاملاتی مانند معاملات اسپات، مارجین، آپشن، فیوچرز و قراردادهای مشتقه را پشتیبانی می‌کند از این رو می‌توان گفت یک صرافی با تنوعی بالاست. در این بخش به برخی از مهم‌ترین امکانات قابل استفاده صرافی گیت ای او برای معامله‌گران این پلتفرم می‌پردازیم.

معاملات اسپات

این معاملات برای خرید رمزارز از طریق تعویض با دیگر رمزارزها انجام می‌گیرد و تسویه در لحظه است. به این معاملات، معاملات لحظه‌ای و با قیمت جاری بازار گفته می‌شود. در این نوع معاملات، بخش سفارش محدود وجود دارد که فروشندگان و خریداران قیمت مدنظرشان را ثبت می‌کنند و هنگامی که سفارشی در قالب سفارش آن‌ها باشد معامله صورت می‌گیرد.

معاملات مارجین

در این نوع معامله با استفاده از رمزارزهای خود به عنوان وثیقه برای معاملات وام می‌گیرند. دارایی کاربران همان مارجین است و وجوه استقراضی نیز با عنوان اهرم می‌توانند سرمایه را با ریسک بالا و در شرایط خاص چند برابر کند. این اهرم ضریبی بین 3 تا 10 دارد.

توکن‌های اهرم دار

توکن‌های اهرم دار موجود در گیت ای او دارای اهرم هستند و از قیمت یک رمزارز با ضریبی معین پیروی می‌کنند. توکن‌های اهرم دار را برای مدیریت ریسک معامله‌گران و کاهش هزینه آن‌ها استفاده می‌کنند.

معاملات CBBC و کسب درآمد از پسیو

معاملات CBBC برای دارایی پایه معامله‌گران یک سرمایه اهرم دار ایجاد می‌کند. پسیو کردن نیز یعنی کسب درآمد از طریق وام دادن به دیگر کاربران.

توکن‌های غیرمثلی مانند NFT

بخش ویژه‌ای برای هنرمندان که برای فروش محصولات هنری خود با قیمت مشخص می‌توانند استفاده کنند. این بخش برای هنرمندان علاقه‌مند نیز امکانی برای کسب درآمد ایجاد کرده است.

قراردادهای آتی، آتی دائمی و اختیار معامله

قراردادهای آتی از نوعی هستند که در زمان مشخص و با قیمت معین دارایی پایه را معامله می‌کنند. در قراردادهای آتی دائمی برخلاف فیوچرزها زمان سررسیدی وجود ندارد. قراردادهای اختیار معامله شامل معاملات کوتاه مدت گیت ای او از سال 2020 به بعد هستند.

خلاصه مطلب

گیت ای او از صرافی‌ های خارجی بسیار کاربردی است که از تیم پشتیبانی قوی نیز برخوردار است. در این مقاله به بررسی اعتبار و تمامی امکانات این صرافی پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که صرافی gate برای ایرانیان در دسترس نیست. با این وجود در مقایسه صرافی صرافکس و گیت ای او می‌توان فهمید که صرافکس نیز با امنیت بالا و تنوع بالای رمزارزها در نوع و کمیت از جمله بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که حجم بالایی از معاملات را پوشش می‌دهد ضمن اینکه با یک آپشن فوق‌العاده سود و زیان دارایی‌های کاربران را مشخص می‌کند و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

از این رو می‌توان گفت صرافکس با امکان نصب بر روی گوشی‌های اندرویدی و دسترسی ساده و همیشگی، همچنین پشتیبانی قوی از مواردی است که باید بالاتر از هر اولویتی برای ثبت نام در آن زمان گذاشت. در نظر داشته باشید برای ایرانیان علاقه‌مند به معاملات رمزارز ها، صرافکس بهترین جایگزین به جای گیت ای او هست. پس با این وجود اگر صرافی گیت برای ایرانیان در دسترس نیست، آن‌ ها می‌توانند از نمونه داخلی صرافی‌های رمزارز مانند صرافکس با بهترین امکانات و پشتیبانی و امنیت شبکه‌ای قوی استفاده کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت