learndl zhaket triboon mymember webaidin

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

اولین سوالی که به ذهن افراد هنگامی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، می رسد این است که از کجا شروع کنم؟ اگر می خواهید این کار را بدون مشورت با وکیل مهاجرت انجام دهید، توصیه می کنیم بسیار احتیاط کنید. کوچکترین اشتباه می تواند منجر به ریجکتی یا رد درخواست ویزای کانادای شما شود و سابقه ریجکتی در پرونده شما می تواند احتمال ریجکت شدن در آینده را نیز افزایش دهد.

اینکه مهاجرت به کانادا را از کجا شروع کنید کاملا به روشی بستگی دارد که برای مهاجرت انتخاب کرده اید؛ اما اولین قدم در هر روشی جمع آوری مدارک لازم و افزایش سطح اطلاعات شما درباره آپدیت ها، آخرین اخبار و قوانین اداره مهاجرت کانادا ست که در این مورد می توانید شبکه های اجتماعی و وبسایت ما را دنبال کنید.

مروری بر راه های مهاجرت به کانادا

همانطور که قبلا عنوان شد روش های مهاجرت به کانادا بسیار متنوع است اما اگر بخواهیم بهترین روش های مهاجرتی به کانادا برای ایرانیان را تفکیک کنیم که با توجه به نوسانات نرخ ارز و روند اقتصادی بتوانید سریعتر تصمیم بگیرید، روش های اقامت موقت کانادا است.

انواع روش های اقامت موقت که می تواند منجر به دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا شود شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و دریافت ویزای توریستی کانادا است؛ البته روش های اخذ اقامت دائم کانادا نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما با توجه به هر ملیتی زمان بررسی پرونده های درخواست ویزای اقامت دائم بسیار طولانی و گاها تا چند سال زمان می برد و با توجه به نوسانات نرخ ارز، اغلب افراد تمایلی به برنامه ریزی های بلندمدت مهاجرتی ندارند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اگر مردد هستید که بین کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا، کدام کشور را جهت مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما کشور کانادا است. دلیل این موضوع علاوه بر آماری که در ادامه ارائه شده، نرخ پذیرش بالای دانشجویان و هزینه کمتر شهریه دانشگاه هاست.

علاوه بر تمامی این موارد در مقاطع فوق لیسانس و دکترا پس از اتمام تحصیل، مجاز به دریافت مجوز کار بعد از تحصیل یا PGWP سه ساله دارید و این موضوع شانس شما را در اخذ کارت اقامت دائم این کشور افزایش می دهد.

آسان ترین راه مهاجرت به کانادا در سال 2024

ساده ترین راه مهاجرت به کانادا به شرایط فردی و نحوه ارتباط با کشور بر می گردد. با توجه به اینکه قوانین کانادا و هر کشور مهاجرپذیر دیگری همیشه در حال تغییر است، پیشنهاد شرکت مهاجرتی افق ماندگار به شما، دریافت ویزای توریستی یا تحصیلی کانادا است.

با توجه به قوانین جدید مهاجرتی کانادا در سال 2024 برای ایرانیان از سال گذشته و حتی در سال جدید میلادی، دریافت دو نوع ویزای توریستی و تحصیلی کانادا، با توجه به پابلیک پالیسی ایرانیان یا قانون ایران 2023، می تواند راه میانبری باشد تا به ساده ترین شکل ممکن به مهاجرت به کانادا فکر کنید. راه استفاده از این قانون این است که با استفاده از ویزاهای اقامت موقت توریستی یا تحصیلی کانادا، وارد خاک این کشور شده و به محض ورود، وضعیت اقامت خود را از توریستی یا تحصیلی به کاری تغییر دهید و مجوز کار ایرانیان یا اوپن ورک پرمیت 3 ساله را دریافت کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا

مقیم دائم کانادا کیست؟

مقیم دائم کانادا، شهروندی از کشوری دیگر است که اجازه زندگی در کانادا به عنوان مقیم دائم را دارد. وقتی فردی وضعیت اقامت دائم کانادا را دارد، حق زندگی و کار در هر نقطه از کشور را خواهد داشت. مقیمان دائم مزایا و امکانات قابل توجهی در کانادا دارند از جمله دسترسی به خدمات اجتماعی و بهداشت و درمان، حق زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از کانادا، همچنین حمایت تحت قوانین کانادا. بعد از اینکه مدت مشخصی مقیم دائم کانادا باشید، واجد شرایط اپلای برای شهروندی کانادا خواهید شد. توجه داشته باشید که مقیمان دائم کانادا حق رای و شرکت در انتخابات کانادا را ندارند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا تمامی مدارک شناسایی از جمله پاسپورت و شناسنامه به علاوه اصل مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات و ترجمه رسمی آنها مورد نیاز است. با این مدارک می توانید پذیرش تحصیلی اولیه خود را از دانشگاه های مورد علاقه تان دریافت کنید. پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا، که ما نمایندگی بسیاری از آنها را داریم و به راحتی می توانیم پذیرش شما را دریافت کنیم و واریز شهریه دانشگاه مورد نظر برای یک ترم یا یک سال اول، می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی شامل مدارک شناسایی، گواهی عدم سوء پیشینه و تمکن مالی مورد نظر است. داشتن دعوتنامه از بستگان و سابقه سفر شینگن می تواند پرونده شما را تقویت کند اما ما به عنوان شرکت مهاجرتی افق ماندگار توانسته ایم بدون داشتن این موارد نیز برای دریافت ویزای توریستی کانادای کلاینت های خود نیز اقدام کنیم.

مدارک مربوط به ویزای کار کانادا کاملا بستگی به روشی دارد که برای دریافت ویزای اقامت موقت یا اقامت دائم کانادا انتخاب می کنید اما تمامی مدارک مربوط به هر روش هم در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا و هم در وبسایت رسمی گروه مهاجرتی افق ماندگار به تفکیک عنوان شده و با مراجعه به صفحه ویزای کاری کانادا می توانید از مدارک مورد نیاز اطلاع یابید.

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا برای یک نفر به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اینکه از چه روشی برای دریافت اقامت کانادا اقدام می کنید! خواهان اقامت دائم یا موقت کانادا هستید! هزینه بررسی پرونده توسط افسر اداره مهاجرت کانادا چقدر خواهد بود! البته لازم به ذکر است که اثبات تمکن مالی برای افرادی که از طریق جاب آفر کانادایی اقدام می کنند یا تحت برنامه تجربه کار کانادایی یا CEC درخواست خود را ارسال می کنند، ضرورتی ندارد.

شرایط مهاجرت به کانادا

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا

برای هیچ برنامه مهاجرتی، قانونا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. در اغلب دسته بندی های مهاجرتی، گفته می شود متقاضیان بین سنین 25 تا 35 سال حداکثر امتیاز سنی را دریافت خواهند کرد اما این بدین معنی نیست که متقاضیان با سن بالاتر نمی توانند انتخاب شوند. داشتن تجربه کار قابل توجه، مهارت زبان عالی، ارتباطات در کانادا و تحصیلات در مقاطع بالاتر می توانند مجموعه ای از امتیازات را به شما اعطا کند که افزایش سن شما را در برنامه های مهاجرتی پوشش دهد.

کلام آخر گروه مهاجرتی افق ماندگار در خصوص کانادا

همان طور که در این مقاله متوجه شدید دولت کانادا روش ها و راهکار های متعددی در خصوص مهاجرت به کانادا در نظر گرفته است که شما می توانید با توجه به شرایطی که دارید از طریق مختلف برای مهاجرت اقدام کنید. اما برای درک و اطلاع از بهترین روش مهاجرتی و مناسب برای شما استفاده از مشاوره مهاجرت می تواند بسیار کار آمد باشد.

مشاوره مهاجرت به کانادا رایگان

یکی دیگر از خدمات گروه مهاجرتی افق ماندگار ارائه مشاوره مهاجرتی رایگان و پاسخ به سوالات مهاجرتی می باشد. شما همراهان گرامی می توانید از طریق روش های مختلف مانند تماس تلفنی، چت آنلاین و جلسات حضوری از مشاوره این مجموعه برخوردار شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت www.ofoghint.com مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت