learndl zhaket triboon mymember webaidin

سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ تمرینی و شرایط آموزشگاه های رانندگی !

اگر می خواهید برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنید و می خواهید تا قبل از عید سال جدید گواهینامه رانندگی خود را داشته باشید تا بتوانید رانندگی کنید و از افزایش هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی سال جدید در امان باشید به شما پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها با دقت بررسی کنید .

در طول این مقاله از هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی در سال 1402 و همینطور راه های قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی با سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ تمرینی و همینطور راه کار های قبولی در آزمون شهری و راه و شرایط ثبت نام در آموزشگاه رانندگی و همینطور مقایسه هزینه های جریمه رانندگی در ایران و کشور های دیگر , مطالبی را گرد آوری کرده ایم و با هم به بررسی تمامی این موارد می پردازیم . پس با ما همراه باشید .

سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ تمرینی و شرایط آموزشگاه های رانندگی !

هزینه گواهینامه رانندگی چقدر شده است ؟

در صورتی که می خواهید برای گرفتن گواهینامه رانندگی در آموزشگاه رانندگی نام نویسی کنید باید بدانید که در سال 1403 هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی کمی زیاد تر خواهد شد برای همین بهتر است تا قبل از عید در آموزشگاه رانندگی ثبت نام کرده و تمامی مراحل برای گرفتن گواهینامه رانندگی را طی کنید اما در این بخش می خواهیم به بررسی هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی در سال 1402 بپردازیم پس با ما همراه باشید .

اصولا اولین گواهینامه رانندگی که می توانید دریافت کنید گواهینامه رانندگی پایه 3 برای بانوان و گواهینامه رانندگی موتور سیکلت و همینطور پایه 3 برای آقایان است و این یعنی در صورتی که می خواهید برای گرفتن گواهینامه رانندگی در اقدام کنید به این صورت باید برنامه ریزی کنید و برای پایه 2 شما باید حدود 2 سال از زمان گرفتن گواهینامه رانندگی پایه 3 تان گذشته باشد در غیر این صورت نمی توانید برای پایه 2 اقدام کنید . بسیار خب بیایید حالا ببینیم هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی برای پایه های مختلف چقدر است ؟

هزینه گرفتن گواهینامه رانندگی برای پایه 3 و یا همان ماشین معمولی و عمومی و سواری مبلغی در حدود 4 میلیون و 200 هزار تومان است و این یعنی در صورتی که شما بخواهید در آموزشگاه رانندگی حضور داشته باشید باید این هزینه را بپردازید اما این هزینه شامل چه مواردی است را در ادامه بررسی می کنیم . هزینه گرفتن گواهینامه رانندگی برای پایه 2 چیزی در حدود 6 میلیون و 300 هزار تومان شده است و این پایه برای کسانی مناسب است که می خواهند با ون ها و یا وانت ها رانندگی کنند و باید از زمان گرفتن گواهینامه رانندگی پایه 3 شان 2 سال گذشته باشد در این صورت است که می توانند برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنند .

و در آخر هزینه گواهینامه رانندگی موتور سیکلت چیزی در حدود 1 میلیون و 400 الی 600 هزار تومان است . بسیار خب بیایید ببینیم شرایط ورود به آموزشگاه رانندگی دقیقا چیست ؟ و در ادامه به بررسی سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ که شامل صدها نمونه سوال آیین نامه رانندگی تمرینی هست می پردازیم .

شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در ایران چیست ؟

در بخش بالا به بررسی هزینه های گرفتن گواهینامه رانندگی پرداختیم حالا بیایید ببینیم شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی و یا حضور در آموزشگاه رانندگی چیست ؟ در این بخش به بررسی تمامی موارد به صورت دقیق می پردازیم .

در ابتدا شما باید 18 سالتان باشد و این یعنی در صورتی که سن شما به 18 نرسیده است شما نمی توانید برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنید . مورد مهم تست و آزمایش خون است . شما باید برای گرفتن تست خون به آزمایشگاه رفته و گروه خونی و همینطور وضعیت خونی خود را بسنجید در این حالت است که باید جواب آزمایش را به آموزشگاه رانندگی ببرید تا مرحله دیگر از ثبت نام شما در آموزشگاه رانندگی پاس شود . حالا باید به پزشک مورد اعتماد آموزشگاه رانندگی بروید در این صورت است که شما می توانید بدون عینک و یا با عینک برای آزمون رانندگی اقدام کنید البته در صورتی که پزشک این مورد را برای شما تایید کند .

حالا باید برای گرفتن عکس به عکاسی بروید و حدود 8 قطعه عکس پرسنلی بگیرید و به آموزشگاه رانندگی ارائه دهید و بعد از آن شما باید به بانک رفته و فیش هایی را به راهنمایی و رانندگی و شهرداری و نیروی انتظامی بپردازید ( البته مبالغ زیادی هم نیست ) . در ادامه شما باید برای گرفتن کتاب آیین نامه رانندگی به آموزشگاه رانندگی مراجعه کنید که در این حالت شما باید برای مرحله بعد آماده شوید .

سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ تمرینی و شرایط آموزشگاه های رانندگی !

مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی چیست ؟

مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی بسیار سخت و زمانبر هستند پس شما باید به این مورد توجه کنید که صبر زیاد شماست که می تواند شما را در این مراحل موفق کند و مانند میلیون ها ایرانی شما هم یک روز بتوانید رانندگی کنید و گواهینامه رانندگی خودتان را داشته باشید . بسیار خب بیایید ببینیم مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی در ایران به چه صورت است ؟

مرحله اول شرکت در کلاس های آیین نامه رانندگی است و این یعنی شما باید قوانین رانندگی را به خوبی در این کلاس ها بیاموزید در این حالت شما باید با استفاده از کتاب آیین نامه رانندگی که از آموزشگاه رانندگی و یا گواهیران دریافت کرده اید وارد کلاس شده و به حرف ها استاد گوش دهید . استاد راهنمای شما افسر بازنشسته راهنمایی و رانندگی است و این فرد تمامی قوانین رانندگی را به خوبی به شما توضیح می دهد . در این حالت شما باید حتی موارد فنی و امدادی را هم بیاموزید تا در موارد حساس بتوایند از پس خودتان بر بیایید و نکات بسیار مهمی که به شما آموزش داده می شود را به خوبی بیاموزید .

در این حالت شما باید برای آزمون آیین نامه رانندگی و یا تئوری آماده شوید در این حالت شما باید کتاب آیین نامه رانندگی را به خوبی بخوانید تا بتوانید در این آزمون واقعا سخت پیروز شوید اما راه های بسیار مناسب دیگر هم وجود دارد برای مثال در ابتدا باید کتاب آیین نامه رانندگی را به خوبی بخوانید و سپس از نمونه سوالات آیین نامه رانندگی برای تمرین سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ استفاده کنید در این حالت شما می توانید این نمونه سوالات آیین نامه رانندگی را از آموزشگاه ها و یا دکه ها و یا حتی کتابفروشی ها هم دریافت کنید در این شرایط است که شما به صورت بسیار حرفه ای برای آزمون آیین نامه رانندگی آماده شده اید . در این حالت شما باید 30 سوال را در 20 دقیقه پاسخ دهید و تمامی سوالات به صورت تستی می باشد و جالب است بدانید در صورتی که بیش تر از 4 مورد را اشتباه پاسخ دهید مردود شده و باید هفته بعد برای آزمون آیین نامه رانندگی به آموزشگاه بروید .

اصولا تعداد افرادی که در این آزمون مردود می شوند واقعا زیاد است . حالا که قبول شده اید وقت آن رسیده تا برای رانندگی آماده شوید . در این حالت آموزشگاه رانندگی به شما مربی آموزش رانندگی می دهد و شما باید بتوانید به خوبی رانندگی کنید در غیر این صورت آزمون بسیار سختی در انتظار شماست . آزمون عملی رانندگی و یا همان آزمون شهری به قدری سخت است که شاید از هر 40 نفر 8 نفر قبول شوند پس تا می توانید باید با ماشین های آموزشی رانندگی کنید در این صورت است که می توانید در آزمون آیین نامه رانندگی قبول شوید .

بعد از قبولی گواهینامه رانندگی برای شما صادر می شود .

سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ تمرینی و شرایط آموزشگاه های رانندگی !

هزینه جریمه رانندگی در ایران و کشور های دیگر !

در این بخش که از سایت آیین نامه رانندگی گواهیران الهام گرفته شده به بررسی هزینه های جریمه رانندگی در ایران و کشور سخت گیر بلژیک می پردازیم اما به چه دلیل ؟ شاید جالب است بدانید بلژِیک به عنوان بهترین کشور در نظم رانندگی شناخته شده و ایران در رتبه های بسیار پایین تر است اما چرا باید هزینه های جریمه رانندگی را مقایسه کنیم ؟ چون هزینه های جریمه رانندگی در ایران بسیار کم بوده و شاید راننده ها به همین دلیل است که قوانین را به خوبی رعایت نمی کنند .

بسیار خب بیایید به بررسی هزینه های جریمه رانندگی ایران و بلژیک بپردازیم . هزینه های جریمه رانندگی در ایران :

 • انندگی با سرعت بالاتر از حد توصیه شده در شهر : 80 هزار تومان
 • رانندگی با سرعت بالاتر از حد توصیه شده خارج از شهر : 150 تا 200 هزار تومان
 • رانندگی بدون گواهینامه : پارک خودرو در پارکینگ + جریمه 500 هزار تومانی
 • رانندگی در مستی : ابطال گواهینامه + 600 هزار تومان جریمه + حکم دادگاهی
 • رانندگی بدون بیمه خودرو : توقف 10 روزه خودرو + جریمه 200 هزار تومانی
 • و …

هزینه جریمه رانندگی در بلژیک :

 • رانندگی با سرعت بالاتر از حد توصیه شده در مناطق مدرسه : 1000 یورو
 • رانندگی با سرعت بالاتر از حد توصیه شده در شهر : 700 یورو
 • رانندگی با سرعت بالاتر از حد توصیه شده خارج از شهر : 400 یورو
 • رانندگی بدون گواهینامه : 2000 یورو + توقف خودرو به مدت 3 ماه + پرداخت روزانه 1 یورو
 • رانندگی بدون بیمه نامه : 3000 یورو + توقف خودرو تا زمانی که بیمه نامه را ارائه دهید
 • رانندگی در مستی : 6000 یورو + ابطال گواهینامه + توقف خودرو در پارکینگ به مدت 5 ماه
 • نبستن کمربند ایمنی : 100 یورو
 • حرکات نمایشی : 150 یورو
 • خوردن و آشامیدن حین رانندگی : 60 یورو

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 0 / 5. تعداد آرا : 0

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت