learndl learndl triboon

سرمایه گذاری در استانبول بهتر است یا دبی؟

با افزایش موقعیت‌های بازار سرمایه، مقایسه استانبول و دبی برای سرمایه گذاری به یک مسئله جذاب تبدیل شده است. شرایط و قوانین سرمایه‌گذاری همواره در حال تحول هستند. برای انتخاب بهترین شرایط و هماهنگی با قوانین موجود، لازم است اطلاعات کامل و به‌روز داشته باشیم. در این مطلب به مقایسه‌ای بین دبی و استانبول از نظر سرمایه‌گذاری می‌پردازیم تا این مسیر برای سرمایه‌گذاران روشن‌تر شود.

سرمایه گذاری در استانبول بهتر است یا دبی؟

استانبول VS دبی

در بین کشورهای مختلف، سرمایه‌گذاری در امارات و ترکیه همیشه مورد توجه سرمایه‌گذاران ایرانی بوده است. این که کدام منطقه برای سرمایه‌گذاری بهتر است، به هدف، میزان سرمایه، زمینه سرمایه‌گذاری و مواردی از این قبیل بستگی دارد. در ادامه سعی می‌کنیم در مورد هر دو شهر، یعنی دبی و استانبول توضیح دهیم تا بر اساس شرایط، مناسب‌ترین گزینه برای خودتان را در نظر بگیرید.

استانبول برای سرمایه‌گذاری

استانبول به دلیل جاذبه‌های توریستی و نزدیکی به اروپا (از لحاظ جغرافیا، فرهنگ و موارد این‌چنینی) بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران خارجی بوده است؛ به همین دلیل، چرخه سرمایه در استانبول، ورودی خوبی داشته و غنی محسوب می‌شود سیاست‌های دولت ترکیه هم همواره در راستای تسهیل ورود سرمایه به این کشور بوده است.

۵ مورد از مزایای سرمایه‌گذاری در استانبول

وقتی صحبت به مقایسه می‌رسد، یک لیست شفاف از مزایای هر گزینه لازم است. در ادامه به طور خلاصه ۵ مورد از مهم‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری در استانبول را شرح می‌دهیم تا مقایسه استانبول و دبی برای سرمایه گذاری، با قضاوت بهتری همراه باشد.

  • اقتصاد ترکیه، رتبه ۱۱ را در جهان دارد که این به معنای تعامل بالا و فرصت رشد بسیار خوب در استانبول است.

  • تسهیلات بسیار خوب دولت ترکیه، به سرمایه‌گذاران خارجی امکان بهره‌برداری تجاری، آموزشی و توریستی از املاک خود را می‌دهد.

  • ترکیه شاهراه ارتباطی خاورمیانه با اروپا است. موقعیت استراتژیک فوق‌العاده این منطقه، هرگونه رکود و زیان را از بازار سرمایه استانبول دور می‌کند.

  • سرمایه‌گذاری در بازار املاک ترکیه (با ارزش حداقلی ۴۰۰ هزار دلار)، امکان اقامت و دریافت حق شهروندی این کشور را به شما می‌دهد.

  • معافیت‌های مالیاتی که مشمول سرمایه‌گذاران خارجی هم می‌شود، از دیگر تهدیدات دولت ترکیه برای جذب سرمایه است.

۳ روش سرمایه‌گذاری در استانبول

بازارهای سرمایه، در همه جای دنیا تنوع زیادی دارند. در استانبول هم زمینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. ورود و شناخت همه این حوزه‌ها از حوصله این مطلب خارج است؛ ولی سعی می‌کنیم به ۳ مورد از بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استانبول بپردازیم.

سرمایه‌گذاری در بازار املاک

یکی از بهترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری در استانبول، خرید ملک است. تسهیلات دولت ترکیه برای صاحبان املاک، به محبوبیت این حوزه سرمایه‌گذاری منجر شده است. ملک خریداری شده در ترکیه با هر مبلغی که باشد، امکان اقامت در این کشور را خواهید داشت. همان‌طور که گفتیم، در صورت خرید ملکی به ارزش بالای ۴۰۰ هزار دلار، اقامت دائم و پاسپورت این کشور را هم دریافت می‌کنید. برای شناخت بیشتر بازار املاک استانبول و بررسی راه‌های ورود به این حوزه، می‌توانید از طریق واسطه‌های معتبر مثل وب‌سایت dxboffplan.com اقدام کنید.

سرمایه گذاری در استانبول بهتر است یا دبی؟

سرمایه‌گذاری در بورس

بازار بورس ترکیه، یک بازار غنی با ارتباط بین‌المللی است. ورود سرمایه خارجی و اتصال این بازار به بازارهای جهانی، باعث اعتدال همراه با رشد مناسب سرمایه خواهد شد. البته ورود به بازارهای این‌چنینی، نیازمند دانش کافی است. اگر با تحلیل‌های مالی آشنایی دارید و علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ترکیه هستید، این روش را در نظر داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارها

دنیای امروز، دنیای کسب‌وکار و بیزینس است. مطمئناً جریان سرمایه در یک فضای تجاری پربازده، سود بیشتری نسبت به حوزه‌های دیگر دارد. اگر اهل تکاپو و ریسک‌پذیری هستید، حتماً سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارها (توریستی، IT، تولیدی و مواردی از این قبیل) را در نظر داشته باشید. جالب است بدانید که پس از ۵ سال کار در کشور ترکیه، می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

دبی برای سرمایه گذاری

در ادامه مقایسه استانبول و دبی برای سرمایه گذاری، به بررسی دبی می‌رسیم. با رشد اقتصادی امارات و ورود به جمع قدرت‌های جهانی، دبی به عنوان قلب امارات، سرمایه‌گذاران را مجذوب خود کرده است. اهمیت حاکمان دبی به جذب سرمایه و سرمایه‌داران خارجی، راه ورود به دبی را کاملاً تسهیل می‌کند.

۴ مورد از مزایای سرمایه‌گذاری در دبی

بازار سرمایه دبی، مزایای منحصربه‌فردی برای سرمایه‌گذاران دارد. البته لازم به ذکر است که به دلیل ارتباط قوی دبی با بازارهای بزرگ جهانی، سرمایه نسبتاً بیشتری برای ورود به این شهر نیاز دارید. در ادامه چند مورد از مزایای سرمایه‌گذاری در دبی می‌پردازیم.

  • حدود ۹۰ درصد از ساکنان دبی را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند که این به معنای ارتباطات قوی و پذیرش خوب سرمایه‌گذاران خارجی از سوی امارات است.

  • ثبات و امنیت سرمایه در دبی، از مهم‌ترین مزایا محسوب می‌شود و این اطمینان خاطر، باعث کاهش ریسک ورود سرمایه به دبی خواهد شد.

  • با خرید ملکی به ارزش ۷۰۰ هزار دلار می‌توانید اقامت ۱۰ ساله امارات (تحت عنوان Golden Visa) را دریافت کنید.

  • در دبی، هزینه‌ها از جمله مالیات، گمرک و مواردی از این دست، نسبت به درآمد، بسیار کمتر هستند و تسهیلات خوبی وجود دارد.

۲ روش سرمایه‌گذاری در دبی

حال که با ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در دبی آشنا شدیم، شناخت حوزه‌های مهم و پربازده سرمایه‌گذاری اهمیت پیدا می‌کند. به دلیل تنوع و پیچیدگی بازار سرمایه دبی، روش‌ها بسیار متنوع هستند. در ادامه به ۲ مورد از بهترین روش‌ها می‌پردازیم.

سرمایه‌گذاری در بازار املاک

یکی از زمینه‌های سرمایه‌گذاری به‌صرفه در دبی، خرید ملک در این شهر است. مالیات کم، سازه‌های باکیفیت، اعطای اقامت و موارد این‌چنینی، از مهم‌ترین مزایای بازار املاک دبی هستند. البته خرید ملک در دبی با سخت‌گیری‌های خاصی از سوی حاکمان همراه است ولی همچنان محبوبیت بالایی دارد. املاک خریداری شده غیرقابل‌واگذاری هستند، عرصه و اعیان نیستند و اقامت دائم به همراه ندارند. برای شناخت بهتر بازار املاک دبی و بررسی گزینه‌های موجود، وب‌سایت دی‌ ایکس بی اف پلن (dxboffplan.com) که متخصص این حوزه است را بررسی کنید.

سرمایه گذاری در استانبول بهتر است یا دبی؟

سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت

با قدرت‌گرفتن دبی از نظر اقتصادی و ورود شرکت‌های بزرگ به این شهر، فرصت‌های خوبی برای کسب‌وکارها فراهم شده است. از پرسودترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری دبی، می‌توان شرکت‌های تجاری را نام برد. برای ثبت شرکت در دبی، نیازی به شریک اهل امارات ندارید (برخلاف بسیاری از شهرهای کشور امارات) و به عنوان یک خارجی، می‌توانید همه سهم یک شرکت را داشته باشید. برای شناخت زمینه‌های پرتقاضا، توصیه می‌کنیم لیست مشاغل مورد نیاز امارات (دبی) در ۲۰۲۳ را بررسی کنید.

سرمایه گذاری امن با مجموعه Dxboffplan

در طول مقاله، با وب‌سایت dxboffplan.com آشنا شدید. در این سایت می‌توانید انواع املاک قابل خرید در شهرهای مختلف جهان از جمله دبی و استانبول را بررسی کنید. کارشناسان این مجموعه از باتجربه‌ترین واسطه‌ها در زمینه معامله املاک بین‌المللی هستند. یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در تکمیل مقایسه استانبول و دبی برای سرمایه گذاری، مشاهده فرصت‌های واقعی سرمایه‌گذاری است. امیدواریم گزینه‌های موجود در این وب‌سایت به‌علاوه اطلاعات مفید و مشاورین خبره، برای شما مفید واقع شوند.

جمع‌بندی

با همه تعاریف و تفاسیری که درباره مقایسه استانبول و دبی برای سرمایه گذاری داشتیم، به جمع‌بندی مطالب رسیدیم. استانبول از نظر هزینه‌ها و میزان سرمایه، شهر ارزان‌تری نسبت به دبی محسوب می‌شود. از طرفی اگر قصد دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری را دارید، با قوانین سخت‌گیرانه دبی، استانبول گزینه مناسب‌تری به نظر می‌رسد. هرچند بازار سرمایه در دبی، بازار قوی‌تر و بزرگ‌تری است که فرصت‌های بیشتری را مهیا می‌کند.

همان‌طور که دیدید، بسته به هدف و میزان سرمایه شما، یکی از این دو شهر نسبت به دیگری برتری پیدا می‌کند. با بررسی دقیق فرصت‌های موجود (از جمله بررسی املاک قابل خرید و معامله در سایت dxboffplan) و توجه به شرایط خودتان، می‌توانید قضاوت بهتری داشته باشید. امیدواریم این مطلب در شناخت کلی شرایط سرمایه‌گذاری در دبی و استانبول، به شما کمک کرده باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4.5 / 5. تعداد آرا : 2

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت