learndl zhaket triboon mymember webaidin

میدونید در سال چند نفر بر اثر ریزش سنگ نما کشته میشن؟!! چاره چیست؟

کافیه کمی اخبار رو بررسی کنین تا متوجه بشین در سال چند پرونده به علت حوادث ناشی از افتادن سنگ نما تشکیل میشه! با افتادن یک سنگ روی یک ماشین مخصوصا اگر از ارتفاع زیادی باشد خسارات قابل ملاحظه ای وارد می شود. در بدترین حالت اگر سنگ روی عابری ریزش کند منجر به کشته شدن آن فرد می شود. در این صورت مالکین ساختمان دست کم دو سالی باید دادگاه بروند و در نهایت دیه شخص را بپردازند. با انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما خود و ساختمان تان را برای همیشه بیمه نمایید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

در این مقاله بهترین روش برای جلوگیری از خطرات مالی و جانی ناشی از ریزش سنگ نما شرح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

علت افتادن سنگ از نمای ساختمان

شایع شدن ریزش سنگ از نما دلایل مختلفی دارد که با عدم رعایت هر مورد احتمال ریزش سنگ از نما بیشتر می شود. در زیر به طور خلاصه با چند مورد از مهمترین این دلایل آشنا خواهید شد.

 • استفاده از سیمان خشک حین سنگ کاری و متعاقبا خشک شدن سریع ملات
 • عدم ایجاد درز انقباضی و نتیجتا ایجاد ترک
 • عدم استفاده صحیح از مصالح ساختمانی
 • استفاده از ماسه خاکی حین سنگ کاری
 • اجرای نما روی سطوح نا مناسب
 • نشست ساختمان
 • استفاده از سنگ کار غیر متخصص و حرفه ای
 • عدم دقت در انتخاب سنگ مرغوب
 • عدم اسکوپ کردن سنگ هایی نظیر گرانیت که جذب ملات خوبی ندارند

با توجه به این دلایل چاره ای جز تثبیت و محکم کاری برای سنگ های نما وجود ندارد. حال ببینیم راه چاره چیست.

چگونه از ریزش سنگ نما جلوگیری نماییم؟

به طور قطع رعایت مواردی که در بالا به عنوان دلایل ریزش سنگ گفته شد، می تواند تا حدی خیال ما را از ریزش سنگ نما راحت نماید. اما برای مثال ما نمی توانیم جلوی نشست ساختمان را بگیریم. یا نمی توانیم با باد و طوفان مقابله نماییم. پس علاوه بر رعایت نکات فنی حین اجرای سنگ کاری نیاز به یک کار مکمل داریم.

بهترین و امتحان پس داده ترین روش برای محکم کاری سنگ های نمای ساختمان به طور قطع پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما است. با این روش برای همیشه خیالتان راحت شده و دیگر سنگی از نمای ساختمان ریزش نخواهد کرد.

نحوه انجام پیچ رولپلاک نمای ساختمان

برای انجام کار پیچ و رولپلاک سنگ نما سلسله مراتبی باید رعایت شود تا کار به نحو احسن انجام گیرد. در زیر از زمانی که شما قصد انجام کار را دارید تا زمانی که کار به اتمام می رسد تمام نکات ذکر شده است.

 1. بعد ار افتادن سنگ نما و یا رویت شل بودن سنگ نمای ساختمان ابتدا باید با یک شرکت معتبر انجام پیچ و ورولپلاک نما تماس بگیرید.
 2. زیر نما را توسط نوار خطر محصور کرده و با نوشتن برگه ای عموم را از خطرات احتمالی آگاه کنید. تردد عابر و وسایل نقلیه از زیر باید ممنوع شود.
 3. کارشناسان شرکت برای رویت کار به شما مراجعه می کنند. توجه داشته باشید که بازدید از کار رایگان است و نباید هزینه پرداخت نمایید.
 4. کارشناسان به شما پیش فاکتوری ارائه می دهند که در آن توضیحات و هزینه کار آورده شده است.
 5. در گام بعد پیش فاکتورهایی را که از شرکت های مختلف تهیه کرده اید را با هم مقایسه نموده و تصمیم گیری می کنید.
 6. شرکت مربوطه و منتخب برای عقد قرارداد به شما مراجعه می کند.
 7. پیمانکار حتما باید از نیروهای زبده و با تجربه استفاده کند. در غیر این صورت و رسیدن آسیب به ساختمان باید غرامت بپردازد.
 8. تمامی پرسنل باید از طرف شرکت بیمه حوادث شده باشند و مسئولیتی به عهده شما نباشد.
 9. پیچ های استفاده شده باید گالوانیزه ضد زنگ باشند و ابعاد مناسبی داشته باشند.
 10. روی پیچ ها باید بتونه شوند تا زیبایی نما به مخاطره نیفتد.
 11. کار باید توسط شرکت و به طور مکتوب در قرارداد 5 سال گارانتی شود.
 12. حتما می بایست از دریل ها و مته هایی استفاده شود که به سنگ نما آسیب وارد نکنند و باعث ترک خوردن و شکستن سنگ نشوند.
 13. سنگ های افتاده باید توسط شما تهیه شوند و پیمانکار نسبت به نصب آن اقدام نماید. البته بهتر است علاوه بر سنگ چسب سنگ نیز تهیه کنید.
 14. کارفرما وظیفه دارد چنانچه پروژه بزرگ باشد در هر روز قسمتی از کار که انجام شده است را بررسی و تایید نماید.
 15. در صورت بزرگ بودن پروژه کارفرما باید طبق قرارداد نسبت به پرداخت مبالغ به پیمانکار اقدام نماید.

15 نکته گفته شده در بالا مهمترین مواردی است که حتما باید رعایت شوند. در غیر این صورت کار به درستی انجام نخواهد شد. همانطور که متوجه شدید انتخاب یک شرکت معتبر و متخصص پیچ و رولپلاک نما بسیار حائز اهمیت می باشد.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو متخصص پیچ کردن نما

یکی از شرکت هایی که ید تولایی در زمینه محکم کاری سنگ نمای ساختمان دارد به طور قطع شرکت نماسازان پیشرو است. این شرکت از سال 1388 در این حیطه مشغول به کار است.

این گروه دارای 5 شعبه فعال است که در سراسر نقاط کشور آماده خدمت رسانی می باشد. درست است که این شرکت تمام فعالیت های در ارتفاع را انجام می دهد، اما عمده ترین فعالیت در همین زمینه پیچ کردن سنگ نما است. این کار توسط پرسنلی انجام می شود که سال های سال مشغول این کار هستند و تجربه فراوانی در این زمینه دارند.

برای ارتباط با این شرکت می توانید به وبسایت آن به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه نمایید. توضیحات کامل تر و عکس و فیلم ها از نمونه کارهای این شرکت در سایت موجود است.

پیچ و رولپلاک سنگ نما را با داربست انجام دهیم یا راپل؟

شاید برایتان جالب باشد که امروزه برای کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها دیگر نیازی به داربست و بالابر و جرثقیل نیست. این کارها توسط راپل انجام خواهد شد. راپل همان کار با طناب است. برای این کار پرسنل دوره دیده از نما توسط طناب آویزان شده و کار را انجام می دهند. طناب کار، بندباز، اسپایدرمن و راپل کار نامی است که روی این حرفه می گذارند.

اما چه دلایلی باعث می شود که راپل را نسبت به داربست ترجیح دهیم؟ در زیر به مزایای این روش نسبت به داربست اشاره شده است.

هزینه و قیمت: در روش کار با طناب هزینه و قیمت به مراتب پایینتر خواهد بود.

سرعت انجام کار: در انجام کار مخصوصا برای پیچ و رولپلاک نما روش راپل نسبت به همه روش های دیگر سرعت بالاتری دارد.

ایمنی: از نظر ایمنی برای افرادی که کار را انجام می دهند کار روی داربست بسیار خطرناک است. اما در کار با طناب ریسک و خطر در صورت با تجربه بودن و عدم اعتیاد پرسنل، نزدیک به صفر است.

آسیب به نما: زمانی از داربست استفاده می کنیم مطمئنا در هنگام باز و بست داربست امکان برخورد لوله ها به نما و دیگر نقاط ساختمان وجود دارد. اما در راپل همچین احتمالی وجود نداشته و هیچ خطری برای ساختمان وجود ندارد.

مزاحمت: وقتی ما داربست نصب می کنیم به طور قطع مزاحمت برای پارک ماشین ها و تردد عابرین پیاده به وجود می آید. در روش کار با طناب این مورد وجود ندارد.

با توجه به موارد مذکور استفاده از راپل در انجام کار پیچ و رولپلاک از همه لحاظ منطقی تر است.

کلام آخر در خصوص تثبیت سنگ نما

با توجه به گفته های این مقاله به راحتی و با یک هزینه حداقلی می توان از بروز یک فاجعه بزرگ و هزینه های بیشتر جلوگیری نمود. همانقدر که نماهای شلوغ سنگی جلوه قشنگ تری به ساختمان می دهد نیاز به نگهداری و ثبات دارد.

چنانچه کار پیچ و رولپلاک نما توسط یک شرکت معتبر و با تجربه انجام شود، یکبار برای همیشه کافی است. اما چنانچه شخص برای شما کا انجام دهد نه گارانتی معتبری به شما ارائه خواهد داد و نه کار درست انجام خواهد شد. فلذا برای قیمت پایین تر کیفیت را فدا نکرده و به آینده و خطرات احتمالی مجدد بیندیشید.

تثبیت سنگ نما با پیچ

پیچ و رول پلاک نما در تهران و کرج و دیگر کلان شهرها اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که نشست ساختمان به علت زیاد بودن ساخت و ساز بیشتر است. از طرفی به علت شلوغی احتمال افتادن سنگ روی عابرین بیشتر می شود.

مطالب این مقاله برداشتی از نوشته های سایت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو بوده که به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های در این حوزه مشغول فعالیت می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09010000353 تماس گرفته و یا به وبسایت این شرکت به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 5 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت