learndl zhaket triboon

چه روش‌هایی در کریپتوکارنسی برای ترید و کسب سود وجود دارد؟

ارز دیجیتال که نوعی ارز دیجیتالی است، امروزه پای خود را به اقتصاد جهانی باز کرده‌است و روزبه‌روز نیز در جایگاه خود پیشرفت می‌کند. افراد زیادی به‌سمت بازار کریپتوکارنسی آمده‌اند و در دنیای دیجیتالی مشغول معامله هستند. معامله در بازار رمز ارزها تکنیک‌های خاص خود را دارد و افراد باید با آگاهی کامل نسبت‌به آن‌ها، اقدام به ترید کنند. افراد معامله‌گر وقت خود را روی تحلیل روند بازار و رمز ارزها می‌گذارند. سپس از تکنیک‌های متفاوتی برای خریدوفروش استفاده می‌کنند. این تکنیک‌ها هرکدام رویهٔ خاص خود را برای سودآوری دارند و زمان در آن‌ها یک فاکتور اساسی و مهم است. هر فردی براساس زمان کم، میان‌مدت و طولانی‌مدت، انتخاب می‌کند که چطور ترید ارز دیجیتال را انجام دهد.

چه روش‌هایی در کریپتوکارنسی برای ترید و کسب سود وجود دارد؟

انواع معاملات ارزهای دیجیتال

یک معامله‌گر با استفاده از انواع روش‌های تحلیل تشخیص می‌دهد که چه زمانی برای ورود و خروج به بازار مناسب است. سپس براساس یکی از روش‌های زیر، اقدام به ترید می‌کند:

  • اسکالپینگ یا معاملات فوری

هنگامی‌که معامله‌گر تصمیم می‌گیرد در مدت‌زمان کوتاهی مانند چند ثانیه یا چند دقیقه اقدام به خریدوفروش ارز دیجیتال کند، به آن اسکالپینگ گفته می‌شود. این نوع معاملات جهت کسب سود فوری انجام می‌شوند تا در مدت‌زمان کم، سودی را عاید معامله‌گر کنند. افراد ارزهای دیجیتال را در کف قیمت خریداری می‌کنند و پس از این‌که افزایش قیمت پیدا کرد، آن را می‌فروشند. این روش برای کسب سودهای کم است و با توجه به این موضوع، ممکن است سود عایدی معامله‌گر بسیار ناچیز باشد. باوجوداین درصورتی‌که تعداد معاملات اسکالپینگ زیاد باشد، سود به‌دست‌آمده درنهایت بیشتر و قابل‌توجه‌تر خواهد بود. در این نوع معامله، روش تحلیلی بر پایهٔ استفاده از ربات‌های معامله‌گر استفاده می‌شود. این ربات‌ها نوعی پتلتفرم برای معاملات خودکار و تحلیل تکنیکال است.

  • معاملات دیلی یا روزانه

دیلی ترید از نوع کوتاه‌مدت است که تنها برای نگه‌داشتن دارایی‌ها به مدت یک روز استفاده می‌شود و بیشتر نخواهد شد. معامله‌گر تا قبل از به پایان رسیدن سود، دارایی خود را می‌فروشد و امیدش به کسب سودی حداقل است. در معاملات دیلی دیگر پتانسیل رشد برای یک ارز دیجیتال خاص مدنظر نیست و تنها نوسان آن در طول روز اهمیت دارد. این روش یک مزیت مهم دارد، آن‌هم این است برآیند معاملات خیلی زود مشخص می‌شود. در این صورت معامله‌گر می‌تواند سود و ضرر استراتژی خود را دیده و برای روزهای آتی برنامه‌ریزی کند. برای انجام ترید ارز دیجیتال به روش روزانه از تحلیل تکنیکال استفاده می‌شود و هر معامله‌گری نسبت‌به تحلیل‌های خود، نقطه ورود و خروجش را تنظیم می‌کند.

چه روش‌هایی در کریپتوکارنسی برای ترید و کسب سود وجود دارد؟

  • معاملات سویینگ یا نوسانی

روش نوسانی نوعی از تکنیک‌های معامله ارز دیجیتال است که به‌طور میان‌مدت انجام می‌شود و در صورت اصولی بودن سود خوبی دارد. برخلاف معاملات روزانه که برای کسب سودهای ناچیز در طول روز استفاده می‌شود، این روش در طول 2 الی 3 هفته انجام می‌شود. معاملات با توجه به این بازهٔ زمانی، سود بیشتری را عاید افراد معامله‌گر می‌کنند. هنگام انجام ترید در این حالت، معامله‌گر کف قیمت ارز دیجیتال را نقطه ورود در نظر می‌گیرد. پس از ورود و گذشت زمان، هنگامی‌که ارز در موقعیت سقف قیمت قرار گرفت، آن را به‌صورت تدریجی یا یکپارچه به فروش می‌رساند.

معاملات نوسانی برای معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است، زیرا قیمت برخی از رمز ارزها مانند بیت‌کوین در طول هفته مرتباً نوسان دارند. همین نوسانات معامله‌گران را قادر می‌سازد تا نقاط ورود و خروج مناسبی را پیدا کرده و سودهای خوبی را کسب کنند. البته پیدا کردن این نقاط ورود و خروج کار هرکسی نیست و نیاز به تحلیل‌های درستی دارد.

  • معاملات پوزیشن یا موقعیت‌گیری

روش موقعیت‌گیری در بازهٔ زمانی طولانی انجام می‌شود و روش‌های تحلیلی که برای آن به‌کار می‌روند، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است. برخلاف روش‌های دیگر که در مدت‌زمان کوتاه جواب می‌دهند، این روش باید بین 3 الی 12 ماه در نظر گرفته شود. ابتدا موقعیت خریدی براساس تحلیل فاندامنتال تشخیص داده می‌شود و فروش نیز در بازهٔ زمانی گفته‌شده صورت می‌گیرد. متغیرهای کلیدی که در تحلیل‌های این روش در نظر گرفته می‌شوند، شامل تعداد ارز دیجیتال، ارزش بازار و مؤسسان ارز دیجیتال است.

افراد فکر می‌کنند که ترید به روش موقعیت‌گیری کار آسانی است؛ اما این‌طور نیست، زیرا قاعده و قانون خاص خود را دارد. می‌توان گفت ترید ارز دیجیتال به روش پوزیشن بیشتر بر تحلیل فاندامنتال تکیه دارد؛ اما از تحلیل‌های تکنیکال نیز استفاده می‌کند. تحلیل تکنیکال به معامله‌گر کمک می‌کند تا نقاط ورود و خروج به معامله را تشخیص بدهد.

  • معاملات کپی

نوع دیگر از تریدهای رمز ارزی معاملات کپی هستند که کاملاً مناسب برای افراد مبتدی و تازه‌وارد به بازار ارزهای دیجیتال است. در این روش کاربر تازه‌وارد یک تریدر حرفه‌ای را انتخاب می‌کند و معاملات خود را براساس او انجام می‌دهد. این معاملات دارای مزیت مهمی برای افراد مبتدی هستند، آن‌هم کاهش ریسک در معاملات است. به همین دلیل کاربر با معاملات ریسکی روبه‌رو نمی‌شود و خطر کمتری سرمایهٔ او را تهدید می‌کند. افراد باید به نکتهٔ مهمی در این حین توجه کنند، آن‌هم عدم استقلال در این روش است که سبب می‌شود فرد به دیگران متکی شود. اگر فرد این روند را برای معامله ادامه بدهد و تلاشی برای یادگیری و کسب دانش در این بازار انجام ندهد، اعتمادبه‌نفس خود را از دست خواهد داد.

چه روش‌هایی در کریپتوکارنسی برای ترید و کسب سود وجود دارد؟

سخن پایانی

در این مقاله انواع روش‌های ترید در بازار رمز ارزها را بررسی کردیم و دیدیم برای تحلیل هرکدام باید از چه روشی استفاده کرد. با توجه به مدت‌زمان و هدفی که هر معامله‌گر دارد، می‌تواند یک یا چند روش را برای افزایش سرمایه استفاده کند. درصورتی‌که معامله‌گران بتوانند با کمک تحلیل‌ها نقاط ورود و خروج مناسب را پیدا کنند، می‌توانند به موفقیت‌های خوبی برسند. افراد مبتدی و تازه‌وارد نیز می‌توانند در ابتدا از روش ترید ارز دیجیتال کپی استفاده کنند. در این صورت دچار ریسک کمتری می‌شوند. سپس باید با صرف وقت و کسب دانش، کم‌کم در معاملات استقلال پیدا کنند. با کسب آگاهی و تجربه می‌توان در این بازار معاملات متنوعی انجام داد و سوددهی خوبی رسید. حضور در بازار کریپتوکارنسی نیازمند صبر است و نباید در آن تصمیمات عجولانه و بی‌مهابا گرفت.

منابع : techtip / economictimes

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت