learndl zhaket triboon

راهنمای خرید از ebay {راهنمای جامع 2021}

خرید از ebay

در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به چهار روش موثر برای خرید از eBay اشاره می کنیم.

خرید آنلاین بعضی از مردم را دست پاچه می کند. در هر صورت، در شیوه خرید به صورت آنلاین شما پول را برای فردی واریز می کنید که علاوه بر این که هیچ آشنایی با او ندارید، از نزدیک نیز کالاهای او را ندیدید. با وجود این که ما در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم اما همچنان بعضی از مشتریان از خرید آنلاین هراس دارند.

eBay بزرگ ترین فروشگاه آنلاین در سراسر جهان است که موارد امنیتی زیادی در آن رعایت شده است تا شیوه پرداخت در آن کاملا امن و بی خطر باشد.

در ادامه به چندین راهکار اشاره می کنیم که با کمک آن ها می توانید خرید ایمنی را از این وب سایت تجربه کنید؛ حتی اگر برای بار اول تان است که می خواهید خرید انجام دهید نیز این نکات به شما کمک می کنند..

1. توضیحات محصول

قبل از این که سفارش خود را در این وب سایت ثبت کنید، به دقت تمام توضیحات ارائه شده درباره محصول را مطالعه کنید. تمام اطلاعاتی که به عنوان خریدار باید بدانید در این قسمت آورده شده است.

اگر برای تصمیم گیری درباره خرید محصول به اطلاعات مورد نظر شما اشاره نشده است، بر روی گزینه “Contact Seller” کلیک کرده و سئوال خود را مطرح کنید.

در قسمت توضیحات باید به اطلاعات ضروری، از جمله موارد زیر، اشاره شده باشد:

  • نو یا دست دوم بودن محصول؛
  • رنگ محصول؛
  • اندازه و مقیاس ها؛
  • کشور سازنده محصول؛
  • صدمه دیدن یا آسیب دیدگی یا وجود هر گونه مشکل در محصول؛
  • لوازم جانبی همراه با محصول؛
  • شیوه های پرداخت؛
  • سیاست و جزییات مرجوع کردن کالا.

زمانی که پیشنهاد می دهید یا محصولی را خریداری می کنید، درواقع موافقت خود با خرید محصول براساس اطلاعاتی که در لیست آورده شده است را اعلام می کنید. توصیه می کنیم که قبل از تکمیل فرایند خرید، حتما درک درستی از محصول داشته باشید. فروشنده نمی تواند اطلاعات آورده شده در قسمت توضیحات را پس از فروش کالا تغییر دهد.

2. بررسی بازخورد فروشنده در eBay

قبل از این که کالایی را خریداری کنید، ابتدا بازخورد فروشنده را بررسی کنید. بازخوردهای خرید و فروش در eBay نشان دهنده سابقه تجاری و کاری فروشنده با دیگر کاربران است.

بر روی قسمت “Feedback as a Seller” کلیک کنید تا ببینید که خریداران قبلی درباره فروشنده چه چیزهای گفته اند. تمام بازخوردها را مطالعه کرده و نگاهی به درصد بازخوردهای مثبت با توجه به کل بازخوردها بیاندازید.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، نوع و تعداد کالاهایی است که به فروش رفته اند و باید این اطلاعات را با پیشنهادهای فروشنده مقایسه کنید.

به طور مثال، در صورتی که در سابقه خریدار نوشته شده که تنها 10 دلار کالا به فروش رسانده است و هدف شما خرید کالاهایی به ارزش 500 دلار است، حتما از بابت توانایی فروشنده در ارائه دقیق محصولات اطمینان حاصل کنید.

نظرات گفته شده درباره فروشنده را بخوانید و ببینید که نظر خریداران قبلی درباره او چه بوده است.

به طور مثال، موردی که مد نظر شما است، میزان رضایت مشتری از ارسال به موقع کالاهای خریداری شده است. علاوه بر این، باید نظرات ارسال شده از سوی خریدار برای فروشنده را نیز بررسی کنید. آیا خریداران از سرویس های ارائه شده راضی هستند؟

در صورتی که مشتریان با خرید از این فروشنده تجربه خوبی داشته باشند، به احتمال زیاد شما نیز از خرید از این فروشنده پشیمان نخواهید شد.

یک بازخورد خوب باید 98 درصد یا بالاتر باشد. البته می توانید از فروشندگانی که درصد کمتری دارند نیز خرید ایمنی را تجربه کنید؛ فقط از قبل بررسی های کافی را انجام دهید.

گاهی اوقات شرایط مشروعی در eBay برای فروشنده پیش می آید و او تمام تلاش خود را به کار می برد را بازخوردهای منفی را از بین برده و موقعیت خود در این فروشگاه انلاین را ارتقا دهد.

3. خرید تنها در محیط eBay

هرگز پیشنهاد فروشندگان مبنی بر خرید در فضای خارج از eBay را نپذیرید. بعضی از فروشندگان بی پروا مشتریان خود را مجبور می کنند که وجه کالاهای خریداری شده را در فضای خارج از این پلتفرم پرداخت کنند.

مزیت انجام معاملات در فضای خارج از این پلتفرم برای فروشندگان این است که دیگر موظف به پرداخت هزینه های نقل و انتقال نخواهند بود.

این کار یک اشتباه بزرگ است و ممکن است منجر به متوقف شدن فعالیت ها در eBay بشود.

توصیه می کنیم که همیشه نقل و انتقالات خود را در محیط این فروشگاه، از طریق Paypal، تکمیل کنید.

تمام نقل و انتقالات ثبت می شوند و در صورتی که مشکلی در کالای خریداری شده وجود داشته باشد، با هدف حفاظت از مشتری، همیشه آن کالا نزد فروشنده موجود می باشد.

هرگز هزینه های خرید کالا را با پول نقد یا با استفاده از سرویس های انتقال سریع وجه پرداخت نکنید.

زمانی که از این وب سایت خرید می کنید، تحت پوشش حمایت از مشتری قرار می گیرید، به اطلاعات فروشنده دسترسی پیدا می کنید و در صورتی که مشکلی پیش بیاید، eBay و Paypal به عنوان طرفین سومین وارد میدان می شوند.

می توانید به طور کاملا ایمن از وب سایت eBay خرید کنید. در واقع باید بگوییم که امنیت خرید از این وب سایت بالاتر از امنیت خرید از یک وب سایت شخصی است؛ چرا که طرف های سوم، یعنی eBay و پی پال در این معاملات حضور دارند.

اگر فروشنده یا خریدار به شما فروش یا خرید در فضای خارج از این وب سایت را پیشنهاد کردند، همیشه آن مورد را گزارش دهید.

4. ارتباطات

توصیه می کنیم که از طریق سیستم پیام رسان eBay ارتباط برقرار کنید. اگر مشکلی میان خریدار یا فروش پیش بیاید، آن ها به توافق نرسند یا یک پرونده باز وجود داشته باشد، اولین کاری که این وب سایت در هنگام بررسی موضوع انجام می دهد، مطالعه تمام مکالماتی است که میان خریدار و فروشنده رد و بدل شده است.

از این رو، حتما باید تمام ارتباطات خود با فروشنده از طریق سیستم پیان رسان eBay صورت بگیرد. مکاتبات به ترتیب قرار می گیرند و همه چیز به صورت کتبی می باشد.

فروشنده نمی تواند نظر خود را تغییر داده یا زیر حرف هایی بزند که به شما گفته است. تمام مشکلاتی که در این وب سایت میان طرفین پیش می آید به سادگی با دخالت eBay و مطالعه سوابق پیام ها برطرف می شود.

و این نکته را به یاد داشته باشید که زمانی که با فروشنده مکاتبه می کنید، ممکن است که eBay یک روز این پیام ها را مطالعه کند. همیشه به سخنانی که در این وب سایت می زنید، دقت کنید.

eBay ؛ سخن آخر

اگر شما هم از ان دسته از افراد هستید که همیشه از انجام خریدهای خود به صورت آنلاین هراس داشتید، باید بگوییم که این پلتفرم کاملا ایمن و بی خطر است. هر گونه مشکلی را می توان به سادگی برطرف کرد و در نهایت خرید رضایت بخشی را در این وب سایت تجربه خواهید کرد.

درباره گروه تجاری ققنوس

شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از حمل بار هوایی،  حمل بار دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی و واردات کالا از چین، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 3.7 / 5. تعداد آرا : 3

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت