learndl zhaket triboon excoino

دوره کامل پرایس اکشن

امروزه با توجه به رشد بازارهای مالی مثل بازار فارکس و بازار رمز ارزها، شیوه‌های معامله‌گری کارآمد بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. پرایس اکشن (Price Action) یکی از روش‌های معامله‌گری محسوب می‌شود که تریدر با بکارگیری آن تنها بر مبنای داده‌های قیمتی و الگوی کندل‌ها، خرید و فروش می‌کند. در واقع در پرایس اکشن اخبار فاندامنتال یا استفاده از اندیکاتورهایی که داده‌های ورودی آن‌ها قیمت و حجم معاملات می‌باشد کاربرد نخواهند داشت. به بیان دیگر Price Action حرکت قیمت اوراق بهادار محسوب می‌شود که در طول زمان ترسیم شده است. این روش معامله‌گری تشکیل‌دهنده اساس تجزیه و تحلیل فنی سهام، کالا یا نمودار دارایی‌های دیگر می‌باشد.

پرایس اکشن

معامله‌کنندگان با بکارگیری این روش و بدون در نظر گرفتن شاخص‌های موجود حاصل از بررسی و تحلیل فنی، در رابطه با معاملات طبق نوسانات و تغییرات قیمت و ارزش، تصمیم‌گیری خواهند کرد.

پرایس اکشن به چه معناست؟

به طورکل پرایس اکشن توصیف‌کننده ویژگی‌های نوسانات قیمت است. در واقع Price Action یک تکنیک معاملاتی محسوب می‌شود که امکان شناخت بازار طبق نوسانات موجود در آن را برای افراد فراهم می‌سازد.

منظور از پرایس اکشن چیست؟

روش معامله‌گری Price Action را می‌توان با بکارگیری نمودارهایی که قیمت‌ها را در طول زمان ترسیم می‌کنند، مشاهده و تحلیل نمود. معامله‌گران با استفاده از ترکیب نمودارهای گوناگون، توانایی تشخیص و تفسیر روند، شکست و معکوس را بهبود می‌بخشند. به بیان ساده، تریدرها در روش Price Action، بر روی نمودار قیمت ساده‌ای، تحلیل خود را انجام داده و این تکنیک به آن‌ها کمک می‌کند تا حرکات زنده و واقعی قیمت را بتوانند به راحتی در بازار دنبال کنند. از مواردی که معامله‌گران Price Action می‌بایست با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشند می‌توان به شناسایی سطوح و نواحی عرضه (Demand) و تقاضا (Supply)، وضعیت کندل‌ها در نقاط بحرانی و چینش متوالی کندل‌ها اشاره نمود. Price Action نمایشگر نوسانات قیمت در یک بازه زمانی مشخص می‌باشد که بر روی نمودار رسم شده است و برای مشخص کردن روندهای قیمتی در این روش معامله‌گری، می‌توان دیدگاه‌های متنوعی را ارائه داد.

لازم به ذکر است که ابزارهای تحلیل تکنیکال همانند میانگین متحرک که جهت پیش‌بینی در آینده کاربرد دارند، با بکارگیری پرایس اکشن به دست می‌آیند. همچنین الگوهای نموداری نیز با استفاده از این روش قابل محاسبه خواهند بود. تریدرهایی که از روش Price Action در معاملات خود بهره می‌برند، در واقع همه چیز را ساده دیده و با استفاده از این روش موثر، وارد معاملات بسیار پرسودی خواهند شد. چنین معامله‌گرانی با ترکیب عواملی مثل نوسانات قیمت، الگوهای نموداری، حجم معاملات و دیگر اطلاعات بازار تصمیم می‌گیرند که وارد معامله بشوند یا خیر. البته لازم به ذکر است که استفاده از روش پرایس اکشن نیازمند درک بالا از بازار نیز می‌باشد. به این معنا که معامله‌گر باید بداند که بازار به چه صورت حرکت می‌کند و نظم درونی آن را بشناسد.

جالب است بدانید که Price Action می‌تواند در هر بازاری مثل سهام، فارکس، فیوچرز، طلا، نفت و… کاربرد داشته باشد. اما لازمه آن، آموزش پرایس اکشن و داشتن آگاهی و دانش کامل در رابطه با چگونگی انجام این روش است. انجام معامله با بکارگیری شیوه Price Action بسیار تکنیکال بوده و با تاریخچه قیمت رابطه زیادی دارد. شاید اکثر معامله‌گران فکر کنند که به طور کامل اصول مرتبط با حمایت‌ها و مقاومت‌ها را می‌دانند؛ اما لازم به ذکر است که تاریخچه قیمت آنچنان آسان هم نیست! در واقع مطالب بسیار زیادی در رابطه با خطوط حمایتی و مقاومتی که روی نمودار رسم می‌شوند، وجود دارد که می‌بایست آن‌ها را بلد باشید. Price Action معامله‌گران را به سمت جلو هل می‌دهد و دلیل اینکه چرا باید وارد یک معامله بشوند را بیان می‌کند.

پرایس اکشن

چرا باید روش معامله‌گری پرایس اکشن را بلد باشیم؟

اولین دلیلی که باعث می‌شود به Price Action روی بیاوریم، تجزیه و تحلیل آن است. در واقع اصول تجزیه و تحلیل این روش، چشم انداز مربوط به بازار را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد. این اصول به مرور زمان از بین نخواهد رفت و در هر بار استفاده، کاربردی و موثر خواهند بود.

استفاده از روش معامله‌گری Price Action این امکان را فراهم می‌سازد که با تجزیه و تحلیل تنظیمات عملکرد قیمت، درک بهتری از نحوه حرکت بازار داشته باشید و داده‌های قیمت را در زمینه‌ای قرار دهید که منطقی به نظر برسند. تجزیه و تحلیل Price Action یک استراتژی آزمایش شده در زمان محسوب می‌شود؛ به طوری که معاملات مختلفی بر اساس تنظیمات ویژه قیمت برای چندین دهه توسط تریدرهای حرفه‌ای انجام شده است. در واقع زمانی که یاد می‌گیرید با استفاده از تجزیه و تحلیل قیمت وارد یک معامله شوید‌، می‌توانید از مناسب بودن روش خود اطمینان حاصل کنید. چرا که بکارگیری Price Action به شما می‌آموزد که چگونه عملکردهای اصلی هر بازار را به راحتی رمزگشایی کنید.

Price Action در شرایط گرایش‌ها عملکرد عالی از خود نشان می‌دهد. این روش سیگنال‌های هم خوان و سودآور را در روند صعودی و گرایش‌ها نمایش خواهد داد. بسیاری از شیوه‌های معاملاتی در بازارهای دارای گرایش، عملکرد خوبی ندارند و یا تنها در محدوده معاملاتی به خوبی عمل می‌کنند. اما پرایس اکشن یک شیوه معاملاتی کارآمد محسوب می‌شود که بسیار مناسب و قابل ‌انعطاف بوده و سیگنال‌های سودآوری را تحت هر شرایطی به شما ارائه خواهد کرد. راه‌اندازی و اجرای پرایس اکشن به طور معمول در بازار فارکس انجام می‌شود و زمانی که آموزش کافی در رابطه با این موضوع را ببینید و بدانید که به طور دقیق دنبال چه هستید، تشخیص آن برای شما کار بسیار راحتی خواهد بود.

پیشنهاد می‌شود که در حساب‌های آزمایشی خود این روش را اجرا و تمرین کنید تا مهارت و توانایی شما در این زمینه روز به روز بیشتر شود. تجزیه و تحلیل نوسانات قیمت از راه اجرای Price Action، تنها و موثرترین روشی است که شما برای ایجاد برنامه معاملاتی خود به آن احتیاج دارید. نقطه قوت تجزیه و تحلیل این روش معامله‌گری در این است که به شما تصویری واضح از واکنش‌های تریدرها نسبت به رویدادها را نمایش می‌دهد.

روش پرایس اکشن، ذهنیت و تفکر شما را با نمایش و بررسی تمامی متغیر‌های موجود روشن کرده و ساده‌ترین راه برای درک کردن آن‌ها را ارائه خواهد داد. شخصی که با استفاده از این روش وارد یک معامله می‌شود، معتقد است که قیمت و نوسانات موجود در بازار تنها منبع معتبر برای کسب اطلاعات است. زمانی که با برخی از روش‌های پیاده‌سازی Price Action آشنا شوید، قبل از وارد شدن به یک معامله‌ جدید، به طور دقیق خواهید دانست که از بازار چه انتظاری دارید.

بسیاری از روش‌های معاملاتی فارکس، نقاط مبهم بزرگی دارند که باعث می‌شود فرد در این که به معامله ورود کند یا خیر دچار شک و تردید شده و بر سر دوراهی قرار بگیرد. لازم به ذکر است که این مسئله سبب بروز مشکلاتی در معاملات، از بین رفتن حساب‌های معاملاتی و از دست دادن فرصت‌ها نیز خواهد شد. نوسان بازار، تمامی اطلاعات و آماری را که برای گسترش و رشد سیستم تجاری سودبخش و موفق به آن نیاز خواهید داشت را ارائه می‌دهد. این اطلاعات و سیگنال‌ها در واقع استراتژی‌های پرایس اکشن نامیده شده و شیوه‌ای مناسب و موثر جهت شناخت نوسان قیمت و پیش‌بینی دقیقی از وضع آینده، جهت رسیدن به موفقیت را ارائه می‌دهد.

مسئله بعدی در رابطه با سود بیشتر در مدت زمان طولانی‌تر است. به این معنا که به هر اندازه زمان بیشتری در روند انجام معاملات شما بکارگرفته شود، معاملات مذکور بسیار موثرتر و قدرتمندتر خواهند شد. این ویژگی سبب می‌شود که شما وارد معاملاتی کم اما باکیفیت بالا شوید. ممکن است بسیاری از افراد فکر کنند که اگر در معاملات بیشتری شرکت کنند که در طی زمان کوتاه‌تری انجام می‌شوند، در واقع سود بیشتری را کسب خواهند کرد. جالب است بدانید که چنین افرادی تنها زمان و پول خود را هدر داده و مانع پیشرفت خود خواهند شد.

پرایس اکشن

آموزش پرایس اکشن چه سودی دارد؟

زمانی که در دوره پرایس اکشن شرکت کردید و آموختید که چگونه از این روش استفاده کنید، به راحتی می‌توانید روزانه حدود ۳۰ دقیقه وقت خود را به تجزیه و تحلیل بازار فارکس جهت پیاده‌سازی روش‌های تجاری اختصاص داده و درآمد کسب کنید لازم به ذکر است که در برخی موارد اختصاص زمان طولانی به بررسی و تحلیل معامله می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد و روند سوددهی معامله شما را بر هم بزند.

پیشنهاد می‌شود که قبل از ورود به معامله، هدف خود را بشناسید. از خود بپرسید که برای چه به این معامله وارد می‌شوم؟ در چنین حالتی با حفظ هدف ذهنی خود در اواسط مسیر دلسرد و خسته نخواهید شد و پر قدرت به راه ادامه خواهید داد. هنگام پیگیری بازار، آرامش خود را حفظ کرده و طبق برنامه رو به جلو حرکت کنید. به عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای منتظر فرصت‌ها باشید و در زمان مناسب از آن‌ها استفاده کنید. چنانچه علاقمند به کسب سود با بکارگیری روش کارآمد و موثر Price Action هستید، می‌توانید در دوره پرایس اکشن شرکت کرده و 0 تا 100 تجزیه و تحلیل نوسانات قیمت در بازار را بیاموزید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کلی : 4 / 5. تعداد آرا : 1

اولین نفر باید که به این مطلب امتیاز میدهید

وبیت این پست توسط نگارش شده است.

اسم من محمد پورداداش هست و متولد سال 1367 در خدمت شما هستیم . تخصص من طراحی گرافیک و کدنویسی وب است و سعی خواهم کرد بهترین خدمات را به شما وبمستران و گرافیست های عزیز ارائه کنم. به ترس هات غلبه کن تا در زندگی همیشه پیروز باشی.

در کانال وبیت عضو شو تا از آخرین اخبار ، آپدیت محصولات و تخفیف ها با خبر بشی ☺ عضویت در کانال تلگرام

اشترک گذاری

مقاله های پیشنهادی

وبیت این مطالب را به شما پیشنهاد میدهد

ارسال نظر ( 0 نظر تایید )

نظرات پس از رویت و تایید مدیران نمایش داده می شود
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
همکاران وبیت